VIP Sport

23. března 2018 • 18:45

Biatlon na rozcestí: ustojí konec zlatého kouče i další sezonu bez Koukalové?!

Autor: zal
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Rozpory s Gábinou Koukalovou (28), konec strůjce úspěchů kouče Rybáře, opadající zájem fanoušků. Český biatlon se po letech rozkvětu dostal na rozcestí. Podaří se mu udržet kurz, nebo odejde do zapomnění?Povzbuzovali je desetitisíce fandů. Teď živoří na pokraji zájmu a bojují o pozornost. Řeč je o skokanech a běžcích na lyžích. Osud kdysi v Česku nesmírně populárních sportů by měl být pro biatlonisty výstrahou. Dostali se totiž do fáze, kdy se k nim mohou během pár let přidat.

Český tým zažívá s končící sezonou řadu loučení, nicméně dvě z nich nelze přejít jen pugétem a děkovačkou. Bez hvězdy Koukalové a šéftrenéra Rybáře by nikdy v české kotlině biatlonová horečka nepropukla. „Nemohu sloučit to, abych jezdil po světě a doma mi rostly děti,“ vysvětlil svůj odchod muž, který pozlatil současnou generaci závodníků.

Gabriela Koukalová má za sebou hodně složité období
Gabriela Koukalová má za sebou hodně složité období

Jeho vůbec nejúspěšnější svěřenkyně Gabriela Koukalová sice oficiálně kariéru neukončila, nicméně z rozhovoru pro Glanc je evidentní, že ji sport doháněl jen k úzkostem a depresím. A že bez něj je mistryni světa lépe po duši i po těle. „Na konci roku mě lýtka někdy začala bolet, jen když jsem na biatlon pomyslela nebo viděla v televizi,“ přiznala.

Osm let po revoluci, kterou nastartoval neúspěch na Hrách ve Vancouveru, tak český biatlon čekají znovu klíčová rozhodnutí. Bude hledat nové trenéry i opory týmu, kteří se pokusí udržet přízeň fanoušků. A ti jsou, jak už se biatlonisté letos přesvědčili, hodně nároční.

Budoucnost Gabriely Koukalové? Dveře má otevřené, rozhodnutí je na ní, říká Rybář

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud