VIP Sport

6. dubna 2018 • 04:40

Co dělají poslední borci, kteří hráli za Česko na MS: pět hráčů, trenéři i skaut

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Po prvoligových hřištích běhá posledních pět českých fotbalistů, kteří si kdy zahráli na mistrovství světa. Poté, co tento týden profesionální kariéru ukončil David Rozehnal (37), zůstali tři v české první lize, jeden v anglické a jeden ve francouzské.V červnu to bude už dvanáct let od chvíle, kdy Češi pod vedením kouče Brücknera naposledy měli možnost zahrát si aspoň v základní skupině MS. V Německu se tehdy dál nedostali, byť začali výhrou 3:0 nad USA. Následovaly porážky (obě 0:2) s Ghanou, pozdějšími mistry světa Italy a cesta domů. Z aktivních hráčů to pamatují jen Baroš, Čech, Jiránek, Plašil a Polák.

Jako poslední ukončil kariéru stoper David Rozehnal, který ještě na podzim hrál za Ostende nejvyšší soutěž v Belgii. Jako důvod uvedl rodinné problémy, kvůli kterým se přesunul zpátky do Olomouce – podle zpráv z jeho okolí jde o nemoc někoho z jeho nejbližších. S manželkou Petrou mají syna a dceru.

Většina z hráčů, kteří už dříve skončili, zůstala u fotbalu. Nejdál to dotáhli Pavel Nedvěd, viceprezident Juventusu, a Zdeněk Grygera, manažer Zlína a do budoucna obecně akceptovatelný kandidát na předsedu FAČR.

VELKÁ GALERIE | Prohlédněte si, co dnes dělají členové posledního českého týmu na MS ve fotbale 

Jaromír Blažek (45) pracuje pro futsalovou Spartu a trénoval brankáře v Boleslavi.
Jaromír Blažek (45) pracuje pro futsalovou Spartu a trénoval brankáře v Boleslavi.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud