VIP Sport

6. června 2018 • 07:00

Komentátor Bosák si rýpl do Berbra: U StB neměl vysokou funkci, byl jen řidič!

Autor:
360p
Komentátor Bosák si rýpl do Berbra: U StB neměl vysokou funkci, byl jen řidič!
###BLOK-TOP-VIDEA###

Zaútočil na jeho citlivé místo. Komentátor České televize Jaromír Bosák se v pořadu Česká ulička na DIGI TV navezl do druhého nejmocnějšího muže českého fotbalu Romana Berbra, který v minulosti pracoval u komunistické Státní bezpečnosti a často se tím rád chlubí. Bosák však tvrdí, že v žádné vysoké funkci u StB kontroverzní Berbr nebyl.Patří mezi lidi, kteří Berbrovi nemohou přijít na jméno. Jaromír Bosák se těžko smiřuje s tím, že mezi vládce českého fotbalu patří člověk s pochybnou minulostí. „Mám obrovské výhrady k Romanovi Berbrovi. Člověk s jeho minulostí nemůže být v takové funkci, navíc když FAČR pobírá dotace ze státních prostředků. To je pro mě nepřístupné,“ zdůraznil komentátor České televize a rýpl si do Berbra kvůli jeho funkci u StB.

„Hodně lidí si obtočil kolem prstu i tím, že má známosti z dob StB. Povídá se, že tam neměl vysokou funkci a dělal řidiče. Na druhou stranu nebyl líný a objezdil kraje a všem něco ve fotbale nasliboval. Ty lidi pro něj zvedli ruku, že s ním to bude lepší, než bez něj,“ upřesnil Bosák, který si v pořadu Česká ulička trochu postěžoval, že hokejová redakce České televize má větší prostředky než právě jeho kolegové z fotbalu.

Komentátor Jaromír Bosák je připraven na další velkou akci
Komentátor Jaromír Bosák je připraven na další velkou akci

„Samozřejmě bych byl radši, kdybychom měli velké studiové projekty a jezdili po zápasech Ligy mistrů. Je ohromný rozdíl dělat to ze studia nebo přímo ze stadionu. To jsou nesrovnatelné věci. Finanční otázka nutí naši fotbalovou sekci komentovat zápasy ze studia v Praze z monitoru. Nemůžeme tak srovnávat to, co se bude dít na při fotbale v Rusku s tím, co v Dánsku na MS v hokeji. Myslím tím nasazení lidí a vynaložených prostředků,“ řekl jeden z nejznámějších českých sportovních komentátorů.

Bosák prozradil, že časem počítá s přeřazením ze své pozice na České televizi. „Ono se to stane. Není otázka jestli, ale kdy. Myslím si, že celý fór je v tom, poznat chvíli, kdy už by se člověk měl věnovat jiné práci. Když to někdo dělá 30 a více let, tak může zkušenosti předávat v jiné pozici.“ 

Na celý rozhovor z pořadu Česká ulička se podívejte ZDE »

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 3. kola Fortuna ligy »

4. kolo Fortuna ligy:
Ml. Boleslav - Slavia
(pá 18:30), Příbram - Dukla (so 17:00), Opava - Liberec (so 17:00), Jablonec - Karviná (So 17:00), Plzeň - Zlín (so 19:00), Slovácko - Olomouc (ne 15:00), Teplice - Sparta (ne 18:00), Bohemians - Baník (po 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze