VIP Sport

8. ledna 2019 • 05:00

Nejlépe placený hráč ligy boural! Sparťan rozsekal fáro za 4,4 milionu korun

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Je neděle po druhé hodině odpolední. Turecký fotbalista Semih Kaya (27) právě míří v Mercedesu AMG GT R od pražské Malovanky do strahovského tréninkového centra Sparty. Tahle kára se umí rozjet na 100 km/h za 3,6 vteřiny a maximálku má 318 km/h. Těžko říct, kolik právě ukazuje tachometr. Ale povolená padesátka to bude jen těžko.V levotočivé zatáčce u strahovského stadionu totiž Kaya dostává smyk. Což v autě s kontrolou trakce je celkem kumšt – pokud si ji ovšem řidič žlutým tlačítkem ostentativně umístěným ve středu palubovky nevypnul. Semih klouže bokem do protisměru, zanechává za sebou na silnici černé šmouhy od pneumatik a zastavuje ho až tvrdý střet s lampou. „Řidič nepřizpůsobil rychlost povaze vozovky a svým schopnostem. Dechová zkouška na alkohol byla negativní,“ vyjádřil se k nehodě policejní mluvčí Jan Daněk.

Dobrou zprávou je, že Kaya vyvázl bez zranění a včera se Spartou normálně trénoval. Jeho »medvěd«, kterého si měl pořídit v chodovském autosalonu teprve v říjnu, tolik štěstí neměl. „Při nehodě vznikla škoda na vozidle přibližně 500 000 korun a na sloupu přibližně 20 000 korun,“ uvedl mluvčí Daněk. Podle informací Blesku je na tom tmavé žihadlo ještě hůř – náraz vážně poškodil jeho rám. A to jen »vyklepání plechů« nezahojí.

Na druhou stranu turecký stoper bere na Letné 3,7 milionu měsíčně. Na nový mercedes si tak teoreticky vydělá za 37 dní. Vzhledem k jeho odsunu na vedlejší sparťanskou kolej je však otázka, jak dlouho bude Kayovi tahle nesmyslně astronomická gáže ještě chodit.

Exkluzivní fotografie zdemolovného Mercedesu sparťanského obránce najdete v dnešním vydání tištěného Blesku a od 12 hodin na www.blesk.cz!  

Ještě nezničený Mercedes AMG GT R stopera Sparty Kayi
Ještě nezničený Mercedes AMG GT R stopera Sparty Kayi

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud