VIP Sport

11. dubna 2019 • 10:10

Tajemné prokletí odhaleno! Proč čeští hokejisté od roku 2010 nevyhráli mistrovství světa?

Autor: pv

Časy, kdy zlatá hokejová generace vyhrávala světové šampionáty, jako na běžícím páse, je pryč. I na jedenadvacet let staré zlaté medaile z Nagana usedá prach. Kde je důvod, že poslední šampionát vyhrál český tým v roce 2010?Letos v květnu bude mít národní tým pod vedením trenéra Miloše Říhy šanci pokusit se zlomit kletbu a ze šampionátu na Slovensku přivézt zlato. Možná to ale bude marné. Vždyť reprezentace je prý zakletá!

Bývalý stadion na Štvanici zažil v roce 1937 i první oficiální pražské derby mezi Spartou a Slavií. Sparťané si tehdy odváželi výhru 8:0
Bývalý stadion na Štvanici zažil v roce 1937 i první oficiální pražské derby mezi Spartou a Slavií. Sparťané si tehdy odváželi výhru 8:0

„Víte, kde najdete Chrám českého hokeje? Od roku 2011 nestojí. Není náhoda, že jsme od té doby nevyhráli žádný hokejový šampionát? Že prožíváme nejdelší řadu neúspěchů v historii české hokejové reprezentace?“ šokuje umělecký soubor Tygr v tísni, který právě na Štvanici bude koncem dubna vystupovat.

„Nabízíme divákům prostřednictvím humorné divadelní formy témata nejen sportovní, ale i společenská a politická. Přivádíme je na tribunu hokejového zápasu mistrovství světa, kde nechybějí hokejoví komentátoři, hráči, trenéři ani rozhodčí. Ti společně s dalšími postavami mapují stěžejní momenty začátků československé hokejové historie,“ řekl o projektu Chrám hokeje na Štvanici dramaturg Petr Šmíd.

Představení se odehrává ve třech třetinách stejně jako hokejový zápas. V poslední třetině večera dochází k vysvěcení celého prostoru na Štvanici a k závěrečnému průvodu a rituálu pro hokejové bohy, který se odehraje venku, na místě skutečného půdorysu bývalého stadionu. Pomůže to, aby český tým vyhrál v Bratislavě konečně zlato?

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud