VIP Sport

10. května 2019 • 05:00

Záhada kolem osudové nehody Adama Svobody (†41)! Budou platit pozůstalí?

###BLOK-TOP-VIDEA###

Nezvládl to. V lednu sedl v opilosti za volant, na silnici trefil jiné auto, odevšad ho pak vyhodili. Bývalému hokejovému brankáři Adamu Svobodovi (†41) se zhroutil svět a v úterý se oběsil. Ale byl vůbec viníkem oné osudné nehody?!Onoho sobotního lednového večera napálil u Přelouče svým terénním volvem do protijedoucí felicie. Ta skončila na střeše v příkopu a řidič ve špitálu se zhmožděním hrudníku a hlavy. Bývalému mistru světa naměřili 1,8 promile. Průšvih jak hrom! A na Svobodu se vše sesypalo.

„Vedení klubu odvolalo Adama Svobodu z funkce trenéra brankářů A-týmu,“ stálo v prohlášení Pardubic. Na funkci trenéra mládeže pod tlakem rezignoval sám, vyhodili ho i od reprezentační osmnáctky. Úhrnně tak přišel o příjem bezmála 100 tisíc korun měsíčně! Údajně se na vše nabalily i osobní trable a věčný smíšek Áda už dál nemohl.

Volvo gólmana Adama Svobody skončilo i s vystřelenými airbagy mimo vozovku
Volvo gólmana Adama Svobody skončilo i s vystřelenými airbagy mimo vozovku

V úterý se oběsil... Tím by měl být uzavřen i jeho případ. „Trestní řízení se v okamžiku smrti obviněného zastavuje,“ řekl právník Jan Černý. Jenže znovu se vyrojily spekulace, že Svoboda viníkem nehody nebyl! Jistě, v žádném případě ho neomlouvá, že pil. Ale opravdu havárii způsobil, nebo měl jen smůlu, že jej druhý řidič trefil a on měl zrovna »pod kůží«?

„Co se týče zavinění nehody, věc ještě není uzavřená a je stále v šetření,“ přiznala včera Blesku mluvčí pardubické policie Markéta Janovská. V neděli to budou tři měsíce a policie stále nemá jasno! „Adam Svoboda byl jednoznačně podezřelý z toho, že řídil pod vlivem alkoholu, a s největší pravděpodobností by mu tedy bylo sděleno obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a z ublížení na zdraví,“ upozornila mluvčí.

Vina je klíčovým faktorem z hlediska odškodnění, ať už poškozeným nebo pojišťovně. Pokud policie dojde k závěru, že opilý Svoboda nehodu způsobil, může jeho rodina přijít o peníze. „Poškození se mohou přihlásit k dědickému řízení,“ potvrdil právník Černý.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Play off Tabulka Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi hrají ve skupině B, Slovensko ve skupině A. Po zápase se Švýcarskem budou Češi znát soupeře pro čtvrtfinále. Novinkou je změna systému nasazení týmů pro semifinále play off.

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud