VIP Sport

10. května 2019 • 05:00

Záhada kolem osudové nehody Adama Svobody (†41)! Budou platit pozůstalí?

Autor: Petr Maňas
###BLOK-TOP-VIDEA###

Nezvládl to. V lednu sedl v opilosti za volant, na silnici trefil jiné auto, odevšad ho pak vyhodili. Bývalému hokejovému brankáři Adamu Svobodovi (†41) se zhroutil svět a v úterý se oběsil. Ale byl vůbec viníkem oné osudné nehody?!Onoho sobotního lednového večera napálil u Přelouče svým terénním volvem do protijedoucí felicie. Ta skončila na střeše v příkopu a řidič ve špitálu se zhmožděním hrudníku a hlavy. Bývalému mistru světa naměřili 1,8 promile. Průšvih jak hrom! A na Svobodu se vše sesypalo.

„Vedení klubu odvolalo Adama Svobodu z funkce trenéra brankářů A-týmu,“ stálo v prohlášení Pardubic. Na funkci trenéra mládeže pod tlakem rezignoval sám, vyhodili ho i od reprezentační osmnáctky. Úhrnně tak přišel o příjem bezmála 100 tisíc korun měsíčně! Údajně se na vše nabalily i osobní trable a věčný smíšek Áda už dál nemohl.

Volvo gólmana Adama Svobody skončilo i s vystřelenými airbagy mimo vozovku
Volvo gólmana Adama Svobody skončilo i s vystřelenými airbagy mimo vozovku

V úterý se oběsil... Tím by měl být uzavřen i jeho případ. „Trestní řízení se v okamžiku smrti obviněného zastavuje,“ řekl právník Jan Černý. Jenže znovu se vyrojily spekulace, že Svoboda viníkem nehody nebyl! Jistě, v žádném případě ho neomlouvá, že pil. Ale opravdu havárii způsobil, nebo měl jen smůlu, že jej druhý řidič trefil a on měl zrovna »pod kůží«?

„Co se týče zavinění nehody, věc ještě není uzavřená a je stále v šetření,“ přiznala včera Blesku mluvčí pardubické policie Markéta Janovská. V neděli to budou tři měsíce a policie stále nemá jasno! „Adam Svoboda byl jednoznačně podezřelý z toho, že řídil pod vlivem alkoholu, a s největší pravděpodobností by mu tedy bylo sděleno obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a z ublížení na zdraví,“ upozornila mluvčí.

Vina je klíčovým faktorem z hlediska odškodnění, ať už poškozeným nebo pojišťovně. Pokud policie dojde k závěru, že opilý Svoboda nehodu způsobil, může jeho rodina přijít o peníze. „Poškození se mohou přihlásit k dědickému řízení,“ potvrdil právník Černý.

 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)

Články odjinud


Články odjinud