VIP Sport

29. října 2019 • 12:00

Jágr s metálem odešel z Hradu po zavíračce: ukázal zákulisí a promluvil o kritice!

Autor: pv
###BLOK-TOP-VIDEA###

Vydal se na známou půdu. Hokejista Jaromír Jágr (47) byl podruhé oceněn prezidentem. Před deseti lety dostal medaili Za zásluhy. Nyní mu dal Miloš Zeman stejné ocenění, ale vyššího stupně. Slavný útočník dal přes svůj Instagram nahlédnout za oponu významné události.Jágr převzal ocenění od Miloše Zemana spolu s dalšími dvaačtyřiceti osobnostmi a po slavnostním aktu se přihlásil přes sociální síť fanouškům, aby ukázal, jak to v dějišti ceremoniálu vypadá po „zavíračce“.

Zatímco pořadatelé na sebe skládali židle, Jágr se procházel Vladislavským sálem a natáčel, co se v útrobách Hradu nachází. „Tady sedával císař. Tady je obraz Marie Terezie, Josef II. Krásný to tady je. Dovolil jsem si tady udělat jedno video,“ vyprávěl hokejista.

Pak i zavtipkoval, že si chtěl starodávný císařský trůn odvézt domů. „Chtěl jsem si vzít křesílko domů, ale nevešlo se mi do auta.“

Vladislavský sál po slavnostním předávání
Vladislavský sál po slavnostním předávání

Dlouho se na slavnostní akci a především rautu nezdržel. Hodinu před půlnocí už byl v kabině hokejistů Kladna a dělal stream přes Instagram. „Tisíc lidí, dobré jídlo a pití. Hrajeme ale důležitý zápas v Hradci. Nechci tam být do počtu,“ prozradil Jágr, proč se na Hradě příliš nezdržel.

V rozhovoru se ale vrátil zpátky k vyznamenáním. „Nechci, aby mi lidé záviděli. Nedostal jsem něco, co nikdo jiný nemá. Má to asi 20 sportovců,“ pravil hokejista a upozornil na to, že prý medaili nedostal za letošní návštěvu Číny, kde byl ve výpravě prezidenta Zemana.

„Odjel do Číny a dostává to kvůli tomu... Je to nepříjemné, ale je to jejich názor. Mně se to nelíbí a chci to uvést na pravou míru,“ hájil se Jágr, který během živého streamu jedl hamburger a hranolky z rychlého občerstvení. Zřejmě nechtěl stát na Hradě frontu u rautu a pro jídlo se stavil po cestě domů.

Přehled všech vyznamenaných Milošem Zemanem 28. října 2019 najdete zde »

Hokej je nuda? Jágr dal před NHL přednost koncertu Sandry!

 
Články odjinud


Články odjinud