VIP Sport

20. listopadu 2019 • 20:36

Biatlonistům startuje sezona: Odcházení i pře o jedničku. Kdo tady bude mazat?

Autor: Petr Žaloudek
 • Biatlonistům začíná sezona, jejíž zlatým hřebem bude mistrovství světa v Anterselvě Biatlonistům začíná sezona, jejíž zlatým hřebem bude mistrovství světa v AnterselvěFOTO: Koláž VIPsport

  Bylo to neklidné léto. Biatlonisty kosily nemoci, jako oni sundávají terče, servisní kamion získal nové pány a mančaft opustil jeden z norských trenérů. S čím v pondělí odletí za prvními svěťáky?

 • Dva vrcholy

  Únorové MS v italské Anterselvě a březnový svěťák v Novém Městě. To jsou vrcholy sezony. Přála by si Davidová uspět spíš na šampionátu, nebo radši před domácími fandy? „Pro mě to ještě nemá rozdílnou hodnotu. Obojí by byl obrovský úspěch,“ říká.

  Fanoušci v Novém Městě vytvořili při střelbě opět pořádně divokou atmosféruFanoušci v Novém Městě vytvořili při střelbě opět pořádně divokou atmosféruFoto Pavel Mazáč / Sport

 • Noví mazači

  Z fasády přívěsu se dál usmívá »důchodkyně« Koukalová, leč jeho posádka je nová. Lyže bude chystat tým Vojtěcha Prášila, který nahradil šéfa Žídka. „Loni byly chvíle, kdy nám to nejelo a bylo nutné to řešit,“ vysvětlil Ondřej Rybář.

  Náhledněte do servisního kamionu české biatlonové reprezentaceNáhledněte do servisního kamionu české biatlonové reprezentaceFoto Barbora Reichová (Sport)

 • Vyhazov Nora

  K jedné změně došlo i na trenérských postech. Od mužského týmu odešel norský asistent Bratli. „Anders tu udělal dost práce, věnoval se technice, ale výsledky zůstaly za očekáváním,“ uvedl sportovní ředitel svazu Rybář.

  Trenér Ondřej Rybář u biatlonového servisního kamionuTrenér Ondřej Rybář u biatlonového servisního kamionuFoto Barbora Reichová (Sport)

 • Šlesingrovo odcházení

  S minulou sezonou byl natolik nespokojený, že si řekl: „Tohle by nebyl důstojný odchod.“ A tak si Michal Šlesingr (36) dá ještě jeden rok. Navzdory skutečnosti, že se mu v srpnu narodil syn Benedikt. „Manželka to chápe, ale je to o to horší odjíždět z domu,“ říká.

  Český biatlonista Michal ŠlesingrČeský biatlonista Michal ŠlesingrFoto Instagram

 • »Nejednička« Makula

  Kdo by měl český mančaft táhnout? Rozhodně Markéta Davidová (22), i když tuhle roli odmítá. „Já se necítím jako česká jednička a byla bych strašně ráda, kdyby se tohle přestalo říkat,“ uvedla.

  Česká biatlonistka Markéta Davidová se s láskou stará o koně.Česká biatlonistka Markéta Davidová se s láskou stará o koně.Foto Michal Beránek (Sport)

 • Pánský lazaret

  Připadali si jako ve filmu Na samotě u lesa. „To máte Moravce, Krupčíka, Krčmáře,“ počítali biatlonisté lazary. „Z legrace řeknu, že jestli se budeme moct na něco vymlouvat, tak na zranění,“ pravil kouč mužů Vítek. Problémy si prošla i Vítková.

  Biatlonista Michal Krčmář před odletem do dějiště mistrovství světaBiatlonista Michal Krčmář před odletem do dějiště mistrovství světaFoto Blesk:Czech News Center, a.s./Martin Sekanina

 • Fotogalerie

  Fanoušci v Novém Městě vytvořili při střelbě opět pořádně divokou atmosféru
  Fanoušci v Novém Městě vytvořili při střelbě opět pořádně divokou atmosféru

   

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Herní počítače na Heuréka.cz * Herní sluchátka na Heuréka.cz * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud