VIP Sport

30. listopadu 2019 • 20:50

Dojemné díky! Mourinho připravil klukovi s míčem nezapomenutelný zážitek

Autor: ris
###BLOK-TOP-VIDEA###

Jen dělal svoji práci, přesto dobyl svět! Patnáctiletý kadet Callum Hynes v úterý večer pohotově asistoval u výhry jeho Tottenhamu v Lize mistrů. Coby bystrý podavač míčů založil akci, po níž hvězda londýnských Harry Kane vstřelil Olympiakosu důležitý gól na 2:2! V sobotu se dočkal velké odměny!Callum Kohouty na začátku týdne nakopl k triumfu 4:2 a bezprostředně po duelu se za pohotovost dočkal velkého ocenění. „Inteligentní kluk. Skvěle čte hru. Tak jako já, když jsem byl podavač,“ klaněl se mu sám velký kouč Tottenhamu Jose Mourinho, který hned po gólu běžel kluka za lajnou obejmout.

Hoch zprvu nechápal, co se vlastně děje. Trefu Kanea ani neviděl. „Musel jsem se totiž starat o míč, který opustil hrací plochu. Pak jsem slyšel rachot na tribunách a zaregistroval, jak se Harry raduje,“ popisoval životní zážitek pro klubový web.

„Přímo na stadionu jsme viděli, jak jde Jose ke Cullumovi. Mysleli jsme, že to skončí jen jejich plácnutím na hřišti, ale pak se nám rozdrnčely telefony…,“ vyprávěla maminka podavače Keely. Na druhé straně linky byl Mourinho. „Krásné. Ještě jednou poděkoval.“

Hoch byl jako ve snu, z něhož ho probudil až fakt, že ho druhý den ve škole čekal opravný test z matematiky. Pod lampičkou tak v autě šprtal celou cestu domů. Nakonec byl rád, že mu profesoři vyhověli a zkoušku přeložili na čtvrtek.

Šťastný teenager byl se všemi hvězdami u jednoho stolu
Šťastný teenager byl se všemi hvězdami u jednoho stolu

Callum letos zažívá svoji šestou podavačskou sezonu. „Pokaždé nám říká, že se toho při pozorování hráčů strašně moc naučí. Všechno se pak snaží přenést do své hry. Jsem na něj pyšná,“ bila se do hrudi hrdá maminka.

Mourinho původně chtěl, aby klučina přišel oslavit vítězství do kabiny Tottenhamu hned po úterním utkání. „Ale už byl pryč,“ pokrčil rameny Portugalec. Přesto mu to nedalo, a tak tu největší odměnu připravil teenagerovi až v sobotu před soubojem Spurs s Bournemouthem v rámci Premier League. Chlapce pozval na předzápasovou týmovou svačinku. „Teď si součást týmu.“

Callum byl v ten moment nejšťastnější bytost na světě. Kapitán Kane, Alli, Sissoko… Se všemi si podal ruku! A pak společně vyklepli outsidera těsně 3:2!

Tottenham Hotspur Vše o klubu ZDE

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud