VIP Sport

14. února 2020 • 13:30

Veslování oplakává legendu. Zemřel olympijský medailista a velký srdcař Karel Neffe (†71)

Autor: ptr

Odešel velký nadšenec svého sportu, který se mu věnoval prakticky celý život. Veslař Karel Neffe (†71) prožil dlouhou a úspěšnou kariéru ať už jako závodník nebo později jako trenér. Na svůj největší úspěch dosáhl v Mnichově, když na Letních olympijských hrách v roce 1972 získal bronzovou medaili na čtyřce s kormidelníkem.Nebyl to ovšem ojedinělý úspěch, na následujících dvou olympiádách skončil se svými parťáky jen jediný krůček od cenného kovu a zbyla tak na něj jen nepopulární »bramborová medaile«. Další čtyři medaile ovšem posbíral na mistrovstvích světa a Evropy, přesněji se jednalo o dvě stříbrné a dva bronzy. Reprezentační kariéra pana Neffeho trvala dlouhých 13 sezón a pouze v jedné z nich se nepodíval do finálového klání na některé z vrcholných akcí. Obrovská stabilita výkonnosti, která zaslouží obdiv.

Po ukončení aktivní závodní kariéry se stejně úspěšně věnoval trenérské práci. Propracoval se až na pozici reprezentačního trenéra a několik posádek dovedl na medailové pozice na mistrovství světa. O úmrtí informoval Český veslařský svaz.

Karel Neffe starší byl legendou českého veslování.
Karel Neffe starší byl legendou českého veslování.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Herní počítače na Heuréka.cz * Herní sluchátka na Heuréka.cz * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud