VIP Sport

14. května 2020 • 05:00

Syn už tátu nepozná! Ligový brankář Radim Novák (†42) se radosti nedožil

Autor: nem
Vstoupit do diskuse
1
###BLOK-TOP-VIDEA###

Dám život synovi za smrt otce! Nelidský handl zlého osudu se naplnil. Fotbal a rodina tonou v zármutku nad skonem ligového brankáře Radima Nováka (†42).Radim chytal svůj život od loňského 28. listopadu, kdy se dověděl, že trpí rakovinou slinivky. Zápas se zákeřným soupeřem prohrál.

Navýsost příjemný fotbalista odešel z tohoto světa předčasně. Zanechal tu pověst moudrého a nezdolného člověka a půvabnou ženu Martinu v požehnaném stavu. Měl být táta poprvé! Věděl to! „Když se manželka dověděla o mé nemoci, řekla, že s nikým jiným nechce být ani s ním mít dítě. Tak jsme to zkusili a ono to vyšlo. Přes všechny ty stresy,“ řekl Radim Novák v lednu portálu iDNES.cz. Leč nelítostná smrt rozhodla, že smích a pláč své ratolesti neuslyší. „Martině se dítě narodí v srpnu, nebo v září. Bude to syn. Radim se snažil nemoci nepodléhat, je to strašně smutné,“ pověděl Blesku jeden z kamarádů zesnulého gólmana.

Radim Novák s manželkou Martinou, která pod srdcem nosí jeho syna!
Radim Novák s manželkou Martinou, která pod srdcem nosí jeho syna!

Radim Novák v roce 2010 vychytal Ústí nad Labem postup do I. ligy. Když přestal strážit tyče, koučoval v Teplicích mládežníky a najednou jako kdyby bylo všechno krutě obráceně. Loni 21. května získal akademický titul magistr v oboru Sport a zdraví a pronesl k tomu: „Při státnicích jsem byl v pohodě. Tenkrát jsem si říkal: Když nejde o život, jde o houby.“ Naneštěstí o něj šlo. Když se sešel rok s rokem, jen s přehozenými čísly v datu 12. května, zemřel. Čest jeho památce.

Vstoupit do diskuse
1

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud