VIP Sport

1. června 2020 • 10:41

Plavecká tragédie! Reprezentanti (†22,23) vysílali přímo z osudového letadla

Autor: vmn
Vstoupit do diskuse
0

Měla to být pohodová neděle strávená v oblacích, jenže pro dva mladé italské reprezentanty v plavání se změnila v tragédii. 23letý Gioele Rossetti a o rok mladší Fabio Lombini zahynuli v plamenech po pádu malého sportovního letadla krátce po startu. Jen pár minut předtím ještě vysílali přípravu na Instagramu.Gioele Rossetti miloval dvě věci – plavání a létání. Ve vodě byl úspěšný především v mládežnických kategoriích, poslední dobou ale trávil víc a víc času v kokpitu, udělal si pilotní licenci a často bral nahoru i kamarády.

V neděli přijel na letiště v Avezzanu, přibližně 100 kilometrů od Říma, i Fabio Lombini. 22letý reprezentant, stříbrný medailista z domácího šampionátu na 200 metrů volný způsob a finalista ME v krátkém bazénu byl nadšený. Sledoval cvrkot okolo letadel, přistávající paraglidisty i dvoumístné letadlo, kterým se měl proletět.

Poslední videa ukazují Rossettiho při předletové přípravě zvenku a následně i přímo v kokpitu, vzlétli v 10:40, pak účet zmlknul…

Fabio Lombini na instagramu vysílal předletovou přípravu, po startu se malé letadlo zřítilo
Fabio Lombini na instagramu vysílal předletovou přípravu, po startu se malé letadlo zřítilo

Letadlo se na jih od Říma zřítilo, na místě zasahovalo pět hasičských vozidel, zdravotníci i policie, ale oba mladí plavci na místě uhořeli. Příčinou tragédie měla být podle italských médií technická závada. Na Apeninském poloostrově jde už o druhý podobný případ v posledních dnech.

Tragédii potvrdila italská plavecká federace FIN: „Jsme šokovaní a udivení, vyjadřujeme upřímnou soustrast rodinám i přátelům,“ píšou ve vyjádření funkcionáři. 

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud