VIP Sport

22. června 2020 • 12:30

Skončí jako Schumacher?! Další legenda F1 bojuje o život: Mrazivá slova o osudu

Autor: ris
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Neměl se dožít ani pětatřicetin, ale zubaté utekl. Teď je to tu zase... Jeho život visí na vlásku! Expilot formule 1 Alex Zanardi (53) leží v kómatu ve špitále. Na milovaném handbiku vlétl pod náklaďák a rozmašíroval si hlavu. Jeho příznivci se teď bojí: Nedopadne jako jeho slavnější koelga Michael Schumacher?Zanardiho vyhlídky nejsou nejrůžovější. Po tříhodinové operaci zůstává v kritickém stavu. „Neurologické hodnoty vykazují určitou stabilitu,“ vyslalo světlo naděje vedení kliniky.

Nad smolným osudem italského pilota jen nevěřícně kroutíte hlavou. V roce 2001 přišel po nehodě v automobilovém seriálu CART o obě nohy, lékaři ho museli ve vrtulníku sedmkrát oživovat, tehdy utekl hrobníkovi z lopaty...

Na handbiku pak získal čtyři zlaté z paralympiád a dalších osm přidal na mistrovství světa! Teď je ale s největší pravděpodobností situace ještě beznadějnější než před necelými dvaceti roky.

Vrtulník, který musel transportovat Alexe Zanardiho do nemocnice
Vrtulník, který musel transportovat Alexe Zanardiho do nemocnice

Fanoušci se obávají, že v optimističtějším případě dopadne Zanardi stejně jako další legenda – Michael Schumacher. Jeho přítel, který se už sedm let vzpamatovává z lyžařské nehody v Savojských alpách, při níž si zřejmě nenávratně poškodil mozek. Nikdo kromě jeho rodiny přesně neví, jak na tom je. 

Právě o Schumim Zanardi v tamních médiích nedávno promluvil. Z jeho slov byl cítit respekt a úcta. „Občas vám život připraví drsný osud. Vypadá proklatě, parchant jeden, ale stejně ho nesmíte přestat milovat,“ nabídl svůj recept. „Zdá se, že je to jeho konec, ale říkám: zdá se! Uvnitř sebe může mít životní formu. Kdybych mu mohl pomoci, rád bych to udělal,“ dodal na adresu kolegy, jehož v roce 1991 vystřídal v týmu Jordan Grand Prix.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud