Duda chystá konec, bude skill kouč Tygrů: Chci skautovat pro NHL! | iSport.cz
22. června 2020 • 10:30

Duda chystá konec, bude skill kouč Tygrů: Chci skautovat pro NHL!

Autor: ros
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Neskutečný úspěch v trapu! Lipták bere po dramatickém rozstřelu zlato, Kostelecký stříbro
SESTŘIH: Sparta - Rapid 2:0. Hrdina Pešek vystřelil Letenským postup
VŠECHNA VIDEA ZDE

Konec, finito? Radek Duda se nejspíš rozloučí s aktivní bohatovou hráčskou kariérou, kývl na nabídku rozšířit realizační tým libereckých Bílých Tygrů. V roli trenéra na severu Čech působil už vloni, zároveň hrál i za Benátky nad Jizerou, teď dostane 41letý bouřlivák další pravomoci. Nově bude skill koučem a skautem mládeže.Už minulou sezonu o dvacet let mladší liberecké talenty vedl. V kabině jako lídr a zkušenější spoluhráč, na tréninku zase jako kouč útočníků a dovedností. Teď role Radka Dudy u Bílých Tygrů dostává oficiálnější rámec. Znamená to tedy konec aktivní hráčské kariéry? „Asi ano. Spoustu nabídek na hraní jsem odmítl, rozhodl jsem se soustředit na Benátky a postupně přejít na druhou stranu té barikády," komentoval pro klubový web své rozhodnutí.

Nejde přitom o blesk z čistého nebe, tahle akce se rýsovala už dlouho. Liberci odešel hlavní skaut a skill kouč Jan Ludvig, který se vrátil za moře, právě Duda jeho roli přebere. „Johny je pro mě ikona a jsem nesmírně rád, že jsem s ním mohl přijít do kontaktu. Nebudu vymýšlet nic jiného, než to, co už tady Honza otevřel. Odvedl zde fantastickou práci," pokračoval bývalý útočník s více než šesti stovkami startů v extralize.

„Nadále spolu vedeme rozhovory a řešíme hokej od A do Z. Celá organizace může být nesmírně ráda, že tady Honza Ludvig tři roky působil, zavedl nějaké věci a otevřel spoustě kluků oči. Na mně je navázat na jeho práci a snažit se být aspoň z nějaké části tak dobrý," dodal o bývalém kolegovi. Pro 41letého veterána jde o významný milník v osobním životě, nad změnou směru vůbec nepřemýšlel.

„Hokej je pro mě náboženství. Mám ho pod kůží a je to pro mě v dobrém slova smyslu droga, bez které prostě nemůžeš být. Je to v tobě 24 hodin denně, pořád o tom přemýšlíš, něco jsi získal, máš spoustu konexí... Nebylo, co jiného bych chtěl dělat," věděl Duda. 

Radek Duda (vlevo) a Jan Ludvig (vpravo) během tréninku benáteckých hokejistů
Radek Duda (vlevo) a Jan Ludvig (vpravo) během tréninku benáteckých hokejistů

Známý bouřlivák se tak stane součástí jednoho z nejúspěšnějších mládežnických kolektivů v České republice natrvalo. Už žádné úskoky do Rakouska jako vloni (Lustenau, AlpsHL). Když nazuje brusle, tak jedině na trénink, nebo možná i zápas Benátek. „Pro mě je aktuálně hlavní učit se. Mám plno zkušeností z hraní, což se teď potřebuji naučit převést do pedagogické roviny. Taky je důležité cestovat a nasávat další poznatky. Jak už jsem řekl, jsem typ člověka, který chce být nejlepší vždycky a ve všem. Nejvíce mě láká jednou skautovat pro NHL."

Sen to není nereálný. Liberec učinil další koncepční kroky a jeho konstantní práce v oblasti mládeže pokračuje. Akademie Bílých Tygrů v koronavirem ovlivněné sezoně útočí na zlatý hattrick (Liberec vyhrál nejlepší akademii v sezonách 2019/20 i 2018/19, pozn. red.) a právě forvard s bohatými zkušenostmi má klubu pomoct uspět i v dalších letech. Letech bez Jana Ludviga. 

MANAŽER MLÁDEŽE BÍLÝCH TYGRŮ JIŘÍ BERMANN O RADKU DUDOVI

„Moderní hokej je založený na perfektním zvládnutí dovedností, které Radek Duda jako hráč na ledě pravidelně ukazoval. Myslím si, že právě přenos dovedností a zkušeností je to, čím může do naší organizace významně přispět. Radek Duda už v organizaci působil jako hráč Benátek, dříve nastupoval i za A-tým Bílých Tygrů. Není to tedy v Liberci žádný nováček. Zároveň bude působit jako skaut naší akademie, bude mít tedy za úkol vyhledávat hráče, kteří by se hodili do klubu. V praxi to znamená, že v momentě, kdy uvidíme, že máme na nějakém postu nedostatky, dovednostní či charakterové, bude na Radkovi, aby doporučil hráče, se kterými si umíme představit budoucnost Bílých Tygrů."

Bílí Tygři Liberec Vše o klubu ZDE

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
Finále
Články odjinud


Články odjinud