FORTUNA:LIGA - Základní část - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Zlín - 10. dubna 2021   14:00

Jablonec
48' V. Kubista (Jovović) • 51' Jovović  • 87' Považanec
3:1
(0:0)
Zlín
90+3' Janetzký  (Jawo)

Hanuš – Štěpánek (85. Podaný), V. Kubista, Zelený, Krob – Pilař (75. Pleštil), Kratochvíl (81. R. Hrubý), Považanec, Jovović – Doležal (C), Schranz (75. Hübschman).
V. Hrubý – Smejkal, Chramosta, Pleštil, Podaný, Hübschman, R. Hrubý.
J. Machálek – J. Dohnálek, M. Flimmel
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
S. Dostál – Simerský, P. Buchta, Procházka (67. Cedidla) – Fantiš, Vraštil, Janošek (73. Martínez García), Janetzký, Potočný (67. Jawo) – Y. Dramé, Poznar (C).
Rakovan – Jawo, Cedidla, J. Kolář, Martínez García, Matejov, Toutou Mpondo.

SESTŘIH: Jablonec - Zlín 3:1. Rychlé trefy po pauze nasměrovaly domácí k výhře

S konstatováním, že Jablonec porazil Fastav Zlín, se s vámi loučím. Přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 3:9. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:19.
Je dobojováno. Jablonec na domácím hřišti zásluhou tří gólů ve druhé půli porazil nebezpečný Zlín. Ten se na severu Čech prezentoval velmi sympaticky, jenže dojel tak trochu i na produktivitu. Jedinou branku Fastavu vsítil až v nataveném čase Janetzký, a tak všechny tři body posbírali svěřenci Petra Rady za vítězství 3:1.
90+4'
90+3'
Zlín právě vstřelil branku!
Tak přece jen se Fastav dočkal a nuno podotknout, že zaslouženě. JAKUB JANETZKÝ se odhodlal ke střele zpoza vápna a přesně mířeným pokusem k levé tyči připravil domácího gólmana Hanuše o čisté konto.
90+1'
Dramé si navedl míč na střed a lehce tečovanou střelou otetoval Hanušovu pozornost.
90'
Nastavují se tři minuty.
89'
Fastav dohrává zápas sympaticky na útočné polovině.
Brankovou situaci ještě posvětil VAR, pokračuje se tedy za stavu 3:0 pro domácí.
87'
Pleštil Dostála nepřekonal, Považanec ano, 3:0
87'
Jablonec právě vstřelil branku!
Severočeši přidávají závěrečnou třešničku. Domácí se teď ve velkém počtu dostali do šestnáctky, kde nejprve ve velké šanci neuspěl Pleštil. Míč se ale dostal k Doležalovi, ten naservíroval gólový pas JAKUBU POVAŽANCOVI a slovenský středopolař nakonec nadvakrát procedil balón do sítě.
86'
Buchta raději sáhl po Považancovi, aby zamezil nežádoucímu brejku.
85'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází David Štěpánek, přichází Jakub Podaný.
84'
Zeleného trochu začínají chytat křeče, domácí stoper si teď chvíli poležel na zemi, ale zdá se, že to rozchodí.
83'
Pleštil zprava hledal ve vápně někoho z dvojice Doležal-Jovovič, ovšem našel jen Buchtu.
82'
Štěpánek vlétl pod nohy Jawovi, čímž přerušil nebezpečný protiútok.
81'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Miloš Kratochvíl, přichází Robert Hrubý.
79'
Pěkná akce dvou střídajících hráčů! Cedidla zakroutil svůj centr na hlavu Jawa, ten se ale do míče netrefil ideálně.
77'
Hosté se snaží s výsledkem ještě něco udělat, jablonecký blok je ale kompaktní.
76'
Už už to vypadalo, že Jablonec půjde do brejku. Vraštil však nekompromisně odpálil míč před nosem Považancovi.
75'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Tomáš Hübschman.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Dominik Pleštil.
74'
Domácí při rohovém kopu podcenili Cedidlu na zadní tyči, hostující krajní hráč ale dobrý centr podskočil.
73'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází Pedro Martínez García.
72'
Dramé zpoza šestnáctky trefil jen dvojici clonících Jablonečanů.
71'
Další faul! Janošek stáhl na zem Jovoviče, za což byl oceněn žlutou kartou.
70'
Krob vystihl přihrávku na Cedidlu a ten ho posléze fauloval.
68'
Zlínští se po delší době usazují v blízkosti domácí brány, jejich útočné snaze ale pořád něco chybí.
67'
Schranz se ze strany řítil sám na bránu, jak se ale později ukázalo, vybíhal z ofsajdu.
67'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Lamin Jawo.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Václav Procházka, přichází Martin Cedidla.
65'
Doležal trkl hlavou balon nad
65'
Doležal hlavičkoval po centru Kratochvíla nad Dostálovu svatyni.
64'
Krobův střílený pas srazili hosté na rohový kop.
63'
Jovovič chtěl zrychlit jablonecké přečíslení tři na dva, jeho pas ale až k Schranzovi nedoputoval a bylo po přečíslení.
61'
Dramé neprostřelil obranný val Jablonce.
60'
Potočného volný přímý kop mířil jen do míst, kde byl připravený Jan Hanuš.
59'
Dramé udržel míč proti jablonecké přesile a nakonec byl faulovaný přibližně 25 metrů od brány.
57'
Pilař se z voleje opřel do přihrávky Považance, tvrdý projektil si ale cestu mezi tři tyče nenašel.
56'
Jablonec kombinuje před zlínskou šestnáctkou, zatím ale žádná střela.
55'
Hra je teď hodně rozháraná, především Fastav je vývojem zápasu očividně zaskočen.
53'
Dostál v pohodě lapil pomalou přízemní ránu Doležala.
52'
Schranz se teď zničehonic dostal až před hostujícího gólmana, ten ale dobře vystihl jeho pokus o kličku.
51'
Jovovič se zblízka nemýlil, 2:0
51'
Severočeši jdou rychle do trháku. Pilařův skákavý centr z pravé strany odvrátil Simerský před Doležalem jen k VLADIMIRU JOVOVIČOVI, jenž bez skrupulí napálil balón za bezmocného Dostála.
50'
Krob upadl po kontaktu s Vraštilem, podle sudího čisté
50'
Krob šel k zemi v pokutovém území, rozhodčí získává v klidu.
49'
Janoškovi se teď otevřel prostor ke střele, zlínský středopolař ji ale prováhal.
48'
Kubista po rohu udeřil hlavou, 1:0
48'
Domácí jdou zásluhou rozehrávky od rohového praporku do vedení. Jovovičův přetažený centr doplachtil až na zadní tyč, kde byl ze všech nejdůraznější VOJTĚCH KUBISTA. Tomu sice hlavička nesedla úplně ideálně, přesnost jí ale nechyběla a balón od tyče zamířil až do sítě.
47'
Jablonec začal ve druhém poločase aktivněji, teď se navíc protlačil až k rohovému kopu.
46'
Úvodní pětačtyřicetiminutovka nabídla spoustu zajímavých situací. K vidění bylo relativně hodně šancí na obou stranách, nicméně žádná z nich se neujala, a tak je stav po prvním poločase bezbrankový. Druhá půle by měla začít přibližně v 15:02.
45+2'
45'
Rozhodcovský tým nastavil nad rámec úvodní půle jednominutové nastavení.
44'
Potočný ve vzdušném souboji fauloval Štěpánka a opět si měl co říct s hlavním arbitrem. Zlínského nešťastníka pak musel uklidňovat i domácí trenér Rada.
43'
Doležal hlavičkoval do Dostála
43'
Pilař byl faulován a sám se postaral o bleskovou rozehrávku, z níž rezultoval centr na Doležala. Domácí forvard se dobře vyšplhal do vzduchu, ale zakončil jen do středu brány.
42'
Zelený při rozehrávce trefil Dramého, který posunul míč Janetzkému. Ten ho ale příliš brzy ztratil.
41'
Potočný prudkým centrem našel Fantiše, ten ale nehlavičkoval zrovna dvakrát ideálně.
40'
Schranz se dostal k zakončení z hranice vápna, jenže o hodně minul.
39'
Také druhý zlínský "recidivista" Potočný se provinil proti pravidlům. Svým zákrokem nabídl Jablonci interesantní volný přímý kop.
38'
Procházka si teď došlápl na Pilaře a v součtu s předchozí domluvou už to dalo na první žlutou kartu zápasu.
37'
Potočný s Procházkou se teď hodně čertili po sporně posouzeném autu, hlavní arbitr si druhého jmenovaného okamžitě pozval na kobereček.
35'
Simerský si ve vzdušném souboji dal pozor na Doležala a efektním trikem se ho zbavil.
34'
Doležal v ofsajdu, veškeré vzrušení ve vápně hostů tak bylo navíc.
33'
Volný přímý kop rozehráli Moravané asi nejhůře, jak mohli, čímž rozjeli protiútok Jablonce. Ten měl však jepičí život.
32'
Potočný šel k zemi u levé postranní čáry, Fastav bude mít k dispozici zajímavou standardku.
30'
Vraštil důležitým zákrokem překřížil cestu rozeběhnutému Schranzovi a rázem byl s jabloneckým kontrem amen.
29'
Krob marně hledal Doležala, míč vycestoval z hrací plochy.
28'
Zelený vybojoval pro Jablonec volný přímý kop nějakých 35 metrů od Dostálovy brány.
27'
Krob posadil míč na hlavu Kubistovi, jehož hlavička o zem postrádala razanci.
26'
Skvělá práce Doležala. Ten nejprve na půlce ukázal své zkušenosti v osobním souboji a o pár metrů dále vybojoval zblokovaným centrem roh pro Jablonec.
24'
Štěpánek si u postranní čáry pohrál s dvojicí zlínských protivníků, avšak autovou čáru už nepřechytračil.
23'
Potočný zajel do Štěpánka, ten se poroučel k zemi a přinutil hlavního písknout faul.
22'
Janošek v jasné tutovce hlavičkoval těsně mimo
22'
Janetzký po levé straně utekl jablonecké obraně a šajtlí našel přesně hlavu Dominika Janoška. Ten v největší zlínské šanci netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
21'
Zlínští dne již poněkolikáté vyrazili do rychlého brejku, který tentokrát zakončoval Potočný hodně nepřesně.
20'
Zajímavou akci Severočechů pokazil nepřesnou kolmicí Jovovič.
18'
Teď si domácí koledovali. Janetzký si při autovém vhazování našel prostor mezi čtveřicí Jabloneckých a po krátkém pohledu směrem k brance vypálil vnějším nártem těsně vedle.
17'
Janošek práskl do balónu z velké dálky, jenže před tím absolutně nesrovnal svá mířidla.
16'
Oba týmy se zatím prezentují velice sympatickým výkonem, na specifickém jabloneckém trávníku je vidět pěkný fotbal.
15'
Jablonečtí teď rozebrali zlínskou obranu. Pilař přihrávkou pod sebe poslal míč přímo proti noze Kratochvíla, jehož tvrdou pumelici nešťastně schytala Doležalova zadnice.
14'
Potočný se nyní z velké dálky hodně ustřelil, jeho pokus doplachtil daleko na tribunu.
13'
Rychlou akci Zlína zastavil Jovovič pouze za cenu faulu.
12'
Procházka odehrál Krobův centr s ledovým klidem přímo do náruče Dostála.
11'
Fotbalisté Zlína působí v úvodu velmi živě. Potočný nyní dostal spoustu prostoru ke střele a výstavní střelou ze střední vzdálenosti přinutil Hanuše plachtit vzduchem.
10'
Potočný pěknou střelou protáhl Hanuše, z následné akce pálil Vraštil nad bránu
10'
Procházka našel na hranici šestnáctky Poznara, toho poslal k zemi dovoleným způsobem Zelený.
9'
Kubista na Považancův kroucený centr z levé strany neměl šanci doskočit.
8'
Jovovič rozkmital své nohy, a tak hráči Fastavu museli zatáhnout za záchrannou brzdu. Standardka pro Jablonec.
7'
Teď se domácí připravili o setrvání v ofenzivě útočným faulem.
6'
Pilař hledal v šestnáctce Schranze, toho však pozorně střežil Simerský.
5'
Hráči Fastavu v pohodě odvrátili a Pilař musel pospíchat směrem k vlastní brance, aby zamezil rychlému protiútoku.
4'
Krobův centr sražený na roh.
3'
První zajímavá šance zápasu. Hosté se zapomněli na polovině hřiště, což byl zárodek pro rychlý kontr Jablonce. Jovovič, jenž celou akci vedl, zasekávačkou oklamal zlínského obránce a následnou přihrávkou pod sebe našel Kratochvíla. Ten však mířil jen doprostřed brány.
2'
Jovovič našel Kratochvíla, ten pálil doprostřed
2'
Dramého centr do vápna z pravé strany odvrátil pozorný Kubista.
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté Zlína, kteří okamžitě otestovali pozornost jablonecké obrany dlouhým nákopem dopředu.
1'

FK Jablonec: Hanuš – Štěpánek, V. Kubista, Zelený, Krob – Pilař, Kratochvíl, Považanec, Jovović – Doležal (C), Schranz.
Náhradníci: V. Hrubý – Smejkal, Chramosta, Pleštil, Podaný, Hübschman, R. Hrubý.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Simerský, P. Buchta, Procházka – Fantiš, Vraštil, Janošek, Janetzký, Potočný – Y. Dramé, Poznar (C).
Náhradníci: Rakovan – Jawo, Cedidla, J. Kolář, Martínez García, Matejov, Toutou Mpondo.

Rozhodčí: J. Machálek – J. Dohnálek, M. Flimmel.
FC Fastav Zlín
Sezóna Fastavu sice není příliš oslnivá, nicméně žádná katastrofa se ve městě bot zatím nekoná. Zlínští se aktuálně nachází na 12. místě s relativně velkým náskokem 12 bodů na sestupové vody.

Pokud mají Moravané den, umí potrápit prakticky kohokoliv. Stejně tak ale dovede tým trenéra Páníka ztratit zápas, ve kterém se to třeba tak úplně nečeká. Něco podobného se stalo i minulý týden, kdy Fastav na domácí půdě nestačil na Karvinou.
FK Jablonec
Severočeši i letos potvrzují svou nadstandardní výkonnost z let minulých a opět doplňují tradiční uchazeče o místenku do pohárové Evropy. Aktuálně patří svěřencům Petra Rady 4. místo za duem pražských S a Slováckem.

Známkou dobré formy Jablonce je určitě také fakt, že zelenobílí jen zřídkakdy prohrávají. V kalendářním roce 2021 čítá jablonecká bilance jen tři prohry, jinak samé výhra a tu a tam nějaká remíza. Právě dělbou bodů skončil poslední duel čtvrtého týmu tabulky na hřišti Bohemians 1905.
Na jablonecké Střelnici se představí dva týmy, které se nachází v naprosto opačném rozpoložení. Zatímco domácí bojují o pohárovou Evropu, Zlín se pohybuje ve druhé polovině tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.