FORTUNA:LIGA - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Opava - 17. dubna 2021   14:00

Ml. Boleslav
61' Zmrhal (Dancák) • 81' Michal Škoda (Ladra)
2:0
(0:0)

Šeda – Douděra, Jakub Klíma, Takács, Preisler – Ladra (83. Malínský), Matějovský (C) (90. Budínský), Dancák, Zmrhal – Jiří Klíma (72. Drchal), Michal Škoda.
Mikulec – Budínský, Drchal, Křapka, Řezník, Skalák, Malínský.
Jana Adámková – Petr Blažej, Petr Antoníček
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
Digaňa – Didiba, Hnaníček (C), Kulhánek – Hrabina (89. Harazim), Lukáš Holík (74. Juřena), Nešický (74. Večerka), Kania (89. Gorčica), Helešic – Rataj (67. Dedič), Smola.
Lasák – Gorčica, Dedič, Harazim, Juřena, Večerka, Schaffartzik.
Digaňa

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Opava 2:0. Jasná záležitost, výhru jistili Zmrhal a Škoda

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 10:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:20.
Je konec a z výhry se mohou radovat fotbalisté Mladé Boleslavi. Ti dnes byli o něco lepší než Opava, a tři body tak berou zcela zaslouženě. Branky začaly padat až po hodině hry, v 61. minutě za to vzal dnes velmi dobře hrající Zmrhal, který propálil Digaňu střelou na přední tyč. Pojistka domácích přišla deset minut před koncem, kdy se hlavou trefil Škoda. Opava toho směrem dopředu moc nepředvedla a ve zbytku sezony to už bude mít se záchranou velmi složité.
90+4'
90+3'
V závěru měli domácí ještě rohový kop, se kterým si ale dokázala defenziva Opavy poradit.
90+2'
Malínský potáhl míč po pravé straně a poté se nechal poslat k zemi Večerkou. Boleslav už s rozehrávkou spěchat nebude.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Lukáš Budínský.
89'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Matěj Hrabina, přichází Štěpán Harazim.
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Lukáš Kania, přichází Adam Gorčica.
88'
Zmrhal zleva dobře odcentroval a sbíhajícímu Škodovi chybělo jen pár decimetrů k tomu, aby na balon dosáhl.
87'
Drchal se hnal za nákopem Dancáka, nicméně Digaňa včas vyběhl a odkopl před ním míč do autu.
86'
Dalšího nedovoleného zákroku se dopustil Smola, jenž srazil Takácse. Na hostech je vidět velká frustrace.
85'
Douděra si chytře pokryl balon a Dedič ho poté zezadu poslal k zemi. Boleslav už hraje přesně to, co jí vyhovuje.
84'
Didiba zaváhal v rozehrávce a nakonec k němu přistoupil Drchal. Po zákroku však zamířil míč do autu, takže vhazovat bude Opava.
83'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Tomáš Malínský.
82'
Žlutou kartu dostává Tomáš Smola (SFC Opava).
81'
Škoda důraznou hlavičkou pojistil vedení, 2:0
81'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Zhruba deset minut před koncem utkání přidává Boleslav druhou branku! Matějovský roztáhl hru na Ladru, který následně poslal milimetrově přesný centr na MICHALA ŠKODU a ten zblízka poslal míč do sítě.
81'
Domácí se propracovali k rohovému kopu, který rozehrával Preisler. Balon se dostal na vápno, odkud pálil Matějovský. Jeho pokus však zblokoval Večerka.
80'
Didiba se dopustil druhého faulu během krátké chvíle a může být rád, že nyní nebyl vyloučen za zákrok na Zmrhala.
79'
Žlutou kartu dostává Joss Didiba (SFC Opava).
78'
Zmrhal z úhlu netrefil vzdálenější tyč
78'
Zmrhal se utrhl na křídle a poté nebezpečně pálil na zadní tyč. Naštěstí pro Opavu se však balon mezi tři tyče nevešel.
78'
Kaniův centr nebezpečně proskákal celým pokutovým územím a nakonec ho odvrátil až na zadní tyči Preisler.
77'
Po rozehrávce na krátkou vzdálenost přišla nabídka Ladry, kterou si našel Takács. Jeho pokus z první však vylétl nad bránu.
76'
Takács z první pálil nad
76'
Ladra rozehrál volný přímý kop domácích a po zásahu Hnaníčka bude ještě následovat roh.
75'
Střídající Večerka si neporozuměl s Helešicem, a Boleslav tak získala aut zcela zadarmo.
74'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Lukáš Holík, přichází Václav Juřena.
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Aleš Nešický, přichází Dalibor Večerka.
74'
Dedič zatáhl míč po lajně a poté nabil Smolovi, který svým tvrdým pokusem vyprášil Šedovy rukavice.
73'
Kania si dobře pokryl balon před Preislerem a donutil ho k faulu. Opava bude rozehrávat.
72'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Václav Drchal.
70'
Žlutou kartu dostává René Dedič (SFC Opava).
70'
Matějovský uvolnil Preislera, jenž z první posílal míč do vápna. Jeho centr byl velmi kvalitní, ovšem nikdo z jeho spoluhráčů nezavřel zadní tyč, takže z této šance nic nebylo.
69'
Zmrhal si znovu chystal balon na střelu, ovšem tentokráte proti němu dobře zasáhl Didiba.
68'
Takács dobře vystoupil se Smolou a nakonec ho donutil ke zpětné nahrávce na Kulhánka.
67'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Tomáš Rataj, přichází René Dedič.
66'
Domácí se nyní malinko stáhli a nechávají svého soupeře kombinovat na jeho vlastní polovině.
65'
Rozehrávku si vzal na starost Kania, jehož centr byl ale příliš dlouhý a nikdo z jeho spoluhráčů na míč nedoskočil.
64'
U pravé lajny byl faulován Kulhánek a Slezané budou mít volný přímý kop.
63'
S okamžitou odpovědí chtěl přispěchat Rataj, ovšem jeho akce se s úspěchem nepotkala.
61'
Zmrhal nachytal Digaňu na přední tyči, 1:0
61'
Mladá Boleslav se po hodině hry dostává do vedení! Domácí rychle otočili hru a na pravé straně pak měl spoustu prostoru JAROMÍR ZMRHAL, který si navedl míč do středu hřiště a tvrdou ranou na přední tyč překonal marně se natahujícího Digaňu.
61'
Míč si ve vápně našel vytáhlý Didiba, který ale nasměroval míč přímo do rukavic Jana Šedy.
60'
Po chybě Matějovského z toho bylo přečíslení Opavy. Nešický ale nenaložil s touto šancí dobře a bude z toho pouze roh.
59'
Za nákopem Helešice se hnal Rataj, ovšem k balon měl blíže Takács, jenž pak nahrál Šedovi.
58'
Douděra si udělal prostor na křídle a poté hledal Škodu, jenže ten na jeho hodně prudký centr nedosáhl.
57'
Škoda dotíral na Didibu a nakonec se podle hlavní rozhodčí dopustil faulu. Opava tak bude rozehrávat.
56'
Tu rozehráli Středočeši na krátkou vzdálenost a Ladra se pak snažil prosadit přes levou stranu. Hnaníček ho však dobře vystínoval a následně ho i čistě odzbrojil.
55'
Kulhánek špatně rozehrál a Michal Škoda, který jeho pas vystihl, následně získal standardku.
54'
Další protiútok domácích zmařil Hnaníček, jenž předskočil Jiřího Klímu a poté raději odehrál míč do autu.
53'
Zmrhal posadil balon na hlavu Jiřího Klímy, který ale pod tlakem bránu minul.
52'
Klíma hlavičkoval mimo
52'
Douděra si došel pro faul a vybojoval pro Boleslav standardní situaci z nadějné pozice.
51'
Boleslav se propracovala do další obrovské šance! Střela Jiřího Klímy byla tečována a směřovala přesně pod břevno, ale Digaňa vytáhl další famózní zákrok.
50'
Digaňa skvěle vytáhl ránu Klímy
50'
S dalším zakončením přispěchal Rataj, avšak ani on nedonutil Šedu k zákroku.
49'
Po rohovém kopu hostů zakončoval Hnaníček, jenž ale bránu netrefil.
48'
Ladra o kousek minul zařízení
48'
Ten se hostům nevydařil a následně šla Boleslav do brejku, který stačil zbrzdit Didiba.
47'
Opava podnikla útok po pravé straně a po zásahu Preislera bude následovat roh.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet ve druhém poločase.
46'
Je za námi úvodní dějství a branku jsme zatím neviděli. Blíže k ní měla jednoznačně Mladá Boleslav, která však ani jednu ze svých příležitostí nevyužila. Opava ale hodně podržel brankář Digaňa, který dvakrát parádně vychytal Jiřího Klímu. Také Slezané měli pár náznaků, nicméně Šedu zatím k zákroku nedonutili.
45'
45'
Ladra zakombinoval s Dancákem a ten potom hledal Preislera, jenž už však balon na hřišti nezastihl.
44'
Douděra se chtěl protáhnou kolem Didiby, ovšem ten ho i s míčem vytlačil za postranní čáru.
43'
Škoda trkl balon nad bránu
43'
Preislerovu nabídku od rohového praporku vracel do ohně Takács. Balon si pak našel Škoda, který však zakončil nad bránu.
42'
Ladra si posunul míč na pravačku a vypálil, ovšem trefil pouze před sebou stojícího Hrabinu.
41'
Smola při napadání fauloval Matějovského, takže Boleslav bude moct rozehrávat v klidu.
40'
Škoda těsně minul vzdálenější tyč
40'
Matějovský dostal před vápnem hodně prostoru a poté předložil balon Michalu Škodovi, jehož zakončení proskákalo těsně kolem levé tyče.
40'
Douděra si teď neporozuměl se Zmrhalem a po jejich neshodě se balonu zmocnil Kulhánek.
39'
Douděra to nyní zkoušel individuálně, avšak stopku mu vystavil důrazný Didiba.
38'
Žlutou kartu dostává Michal Škoda (FK Mladá Boleslav).
37'
Nešický si navedl míč do středu hřiště a zkusil to levačkou. Jeho střela si cestu mezi tři tyče však nenašla.
36'
Opava dobře rozjela svou akci, jenže Rataj si poté nepohlídal ofsajdové postavení.
35'
Po souboji s Hnaníčkem šel k zemi Škoda, ovšem hlavní rozhodčí nechala hru plynout dál.
34'
Žlutou kartu dostává Lukáš Holík (SFC Opava).
34'
Dancák si dal balon daleko od nohy a při snaze dostat ho znovu pod kontrolu fauloval Nešického.
33'
Nešický si počkal na náběh Smoly a poté ho hledal svým centrem. Obrana domácích si ale poradila, míč odhlavičkoval Takács.
32'
Digaňa znovu vychytal Klímu
32'
Douděra parádně našel Jířího Klímu, jenž se zjevil v další velké šanci. Na Digaňu ale ani v tomto případě nevyzrál.
31'
Ladra se teď přemístil na levou stranu a snažil se protáhnout kolem Hnaníčka, který ovšem svého soupeře dál nepustil.
30'
Další akce Boleslavi byla přerušena kvůli útočnému faulu, který spáchal Jiří Klíma.
29'
Douděra odcentroval z pravého křídla, avšak jeho nabídku odhlavičkoval do bezpečí pozorný Kulhánek.
27'
Hnaníček vystoupil se Škodou a u půlící čáry ho atakoval v rozporu s pravidly, Boleslav bude rozehrávat.
26'
V posledních minutách tempo hry malinko opadlo a spíše sledujeme boj ve středu hřiště.
25'
Jakub Klíma to zkoušel vzduchem na Zmrhala, avšak ten neměl šanci míč doběhnout.
24'
Za nákopem Hnaníčka se nikdo ve žluto-modrém nevydal, a Jakub Klíma tak neměl problém nasměrovat balon hlavou do náruče Šedy.
23'
Ladra se snažil prostrčit balon na Škodu, nicméně jeho přihrávku zachytil Didiba.
22'
Ladra posadil míč na hlavu Takácse, jenž zakončoval z dobré pozice. Bránu nicméně netrefil a Digaňa bude vykopávat.
21'
Klíma se hnal do koncovky, hosty zachránil Didiba
21'
Zmrhalův cent si našel Jiří Klíma, který byl ale rychle dostoupen Didibou a ke střele se neprodral.
20'
Ten se však svěřencům trenéra Kováče vůbec nepovedl, míč odhlavičkoval na přední tyči stojící Škoda.
19'
Po faulu Matějovského jsme byli svědky dalšího volného přímého kopu v podání hostů. Zpoza vápna po něm pálil Rataj a po zásahu jednoho z obránců Boleslavi bude následovat roh.
18'
Další chybné rozehrávky se dopustil Jakub Klíma, který nenašel nikoho ze svých spoluhráčů a daroval aut Opavě.
17'
Digaňa pod tlakem odkopl balon ke Kaniovi, jemuž uskočil balon do zámezí. Bude z toho aut pro domácí.
16'
Oba celky měly teď během krátké chvíle šanci jít do brejku, ovšem jak Douděra, tak Rataj se dopustili nepřesnosti.
15'
Volný přímý kop měla k dispozici také Boleslav. Ladra to zkusil přímo na bránu, avšak Digaňa si připsal snadný zákrok.
14'
Ladrův přímák byl pro Digaňu lahůdkou
14'
Kania si chtěl narazit s Ratajem, ovšem zpětný pas vystihl kapitán domácích Matějovský.
13'
Dancák zvedl hlavu uprostřed hřiště a následně hledal rozběhnutého Zmrhala. Ten však nakonec nebyl dost rychlý na to, aby zastihl míč na hrací ploše.
12'
Kania našel Didibu, jenž pálil z otočky. Střela mu však vůbec nesedla a Šeda nemusel zasahovat.
11'
Smola si šikovně došel pro faul a Opava bude zahrávat standardní situaci z poměrně slibné pozice.
10'
Smola přetlačil v souboji Jakuba Klímu a prodloužil míč za sebe. Rataj pak ale získal jen aut.
9'
Boleslav po ztrátě okamžitě napadala hráče s balonem a Didiba byl nakonec donucen k nepřesnému odkopu, který skončil až u brankáře Šedy.
8'
Středočeši vstoupili do utkání o poznání lépe a víceméně se hraje pouze na polovině Slezanů.
7'
Klíma spálil velkou tutovku, blýskl se Digaňa
7'
Digaňa nyní podržel Opavu! Škoda lehkým obloučkem vyslal Jiřího Klímu, který přetlačil Didibu a následně postupoval sám na bránu. Hostující gólman však přečetl jeho záměr a střelu boleslavského forvarda lapil.
7'
Domácí zbytečně přišli o balon a hosté pak šli do rychlého brejku. Dobře se ale vrátil Dancák, který pak před vápnem zblokoval nahrávku Helešice.
6'
Škoda se nedokázal protáhnout po levé straně, ovšem alespoň vybojoval aut u soupeřovy šestnáctky.
5'
Další nabídku poslal do šestnáctky Douděra, jehož pas si hledal Jiří Klíma. Před ním však stihl zasáhnout Hnaníček, který Opavu osvobodil.
4'
Smola se snažil nastartovat Rataje, ale ten s jeho přihrávkou nepočítal, takže k balonu se v pohodě ujal Jakub Klíma.
3'
Škoda roztáhl hru doleva a poté přišel centr od Preislera. Míč si ve vápně našel Ladra, který ale nezamířil přesně.
2'
Takács hledal dlouhým nákopem Jiřího Klímu, kterému byl ale odmáván ofsajd.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Boleslavi, kteří nastupují v bílých dresech. Jejich soupeř pak zvolil žluto-modrou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, Jakub Klíma, Takács, Preisler – Ladra, Matějovský (C), Dancák, Zmrhal – Jiří Klíma, Michal Škoda.
Náhradníci: Mikulec – Budínský, Drchal, Křapka, Řezník, Skalák, Malínský.

SFC Opava: Digaňa – Didiba, Hnaníček (C), Kulhánek – Hrabina, Lukáš Holík, Nešický, Kania, Helešic – Rataj, Smola.
Náhradníci: Lasák – Gorčica, Dedič, Harazim, Juřena, Večerka, Schaffartzik.

Rozhodčí: Jana Adámková – Petr Blažej, Petr Antoníček.
Poslední vzájemné ligové utkání:

12.12. 2020 – SFC Opava – FK Mladá Boleslav 2:2

Branky: 24. Harazim, 35. Rataj (Dordić) – 5. Jiří Klíma, 50. Jiří Klíma (Janošek)

SFC Opava: Šrom – Hrabina, Didiba, Žídek (C) – Harazim, Tiéhi, Dordić (84. Kramář), Lukáš Holík, Helešic – Juřena, Rataj (71. Koschatzký).

FK Mladá Boleslav: Mikulec – Zahustel (80. Douděra), Jakub Klíma, Tatajev, Křapka, Mazáň – Janošek, Budínský (C), Kulhánek – Jiří Klíma, Fulnek (70. D. Ikaunieks).
SFC Opava

Slezané jsou na tom ještě o poznání hůře než jejich dnešní soupeř a po šestadvaceti odehraných kolech jim patří sedmnáctá pozice. Svěřenci kouče Kováče se letos trápí především v ofenzivě, se šestnácti vstřelenými brankami jsou nejméně skórujícím celkem české nejvyšší soutěže. Zároveň si připsali pouze tři vítězství a to konkrétně proti Pardubicím, Teplicím a Českým Budějovicím. Minulý týden sehrála Opava derby s Baníkem Ostrava, na který vůbec nestačila a prohrála s ním jasně 0:3. Utkání s Mladou Boleslaví je tak pro žluto-modré naprosto klíčové, neboť v případě porážky by to s jejich nadějemi na záchranu vypadalo velmi bledě.
FK Mladá Boleslav

Během podzimu si Středočeši prošli velmi náročným obdobím, během kterého sbírali jednu porážku za druhou. Ve druhé polovině sezony už se jim však daří o poznání lépe. Z posledních šesti mačů prohráli jen jeden, díky čemuž se alespoň trochu vzdálili od sestupových vod. Velmi důležitou výhru si Mladá Boleslav připsala v minulém kole, kdy zvítězila na půdě Teplic 3:1. Do velmi solidní formy se navíc rozehrál host z italské Brescie Jaromír Zmrhal, který proti sklářům zapsal gól a asistenci. Za očekáváním naopak zatím zůstává Jiří Skalák, jenž se po svém návratu z Anglie zatím marně snaží vzpomenout na dobré výkony, které ve městě automobilů dříve podával.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Česká FORTUNA:LIGA má dnes na programu čtyři zápasy sedmadvacátého kola a k vidění bude také záchranářský souboj mezi Mladou Boleslaví a Opavou. V Lokotrans Aréně je start utkání naplánován na 14:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.