FORTUNA:LIGA - Základní část - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Pardubice - 13. února 2021   16:00

Slavia
19' Kuchta  • 27' Kuchta (Provod) • 52' Stanciu (Provod)
3:0
(2:0)

O. Kolář – Bah, Kúdela (C), Deli, Oscar – Holeš (70. Hromada), Provod – Sima (70. Masopust), Stanciu (79. Traoré), Olayinka (79. Bořil) – Kuchta (70. Lingr).
Kovář – Bořil, Hromada, Lingr, Masopust, Traoré, Zima.
Ginzel – Nádvorník, Podaný
SINOBO STADIUM, Praha-Vršovice
Boháč – Surzyn, Šejvl (61. Ewerton), Toml (C), T. Čelůstka (43. Prosek) – F. Čihák – Tischler, Hlavatý (43. Solil), D. Kostka (61. Huf), Cadu – P. Černý (46. Jeřábek).
Letáček – Huf, Jeřábek, Ewerton, Pfeifer, Prosek, Solil.

SESTŘIH: Slavia - Pardubice 3:0. Parádní demolice, Kuchta pálil dvakrát

S konstatováním, že Slavia potvrdila papírové předpoklady a znovu zvítězila, se loučím a přeji vám příjemný zbytek sobotního večera.
Slavia odčinila zaváhaní z Příbrami a po velmi dobrém výkonu zapisuje do tabulky tři body. Sešívaní střetnutí ovládali, vypracovali si několik šancí a mezi střelce se dvakrát zapsal Jan Kuchta, kterého ještě doplnil Nicolae Stanciu. Naopak Pardubice na soupeře nestačily v osobních soubojích a problémy jim dělaly náběhy po stranách. Navíc se Východočechům nedařilo předvést větší kvalitu na polovině soupeře, a tak v devatenáctém kole favorita nezaskočili.
90+1'
90+1'
Pouze šedesát vteřin se bude hrát nad rámec normální hrací doby!
90'
Akci Pardubic si pohlídal Simon Deli, který přispěchal k míči a poté jej o soupeře poslal mimo hrací plochu. Od branky pak mohl rozehrát Ondřej Kolář.
89'
Ve středu pole si se spoluhráčem narazil Lukáš Provod, který se pokusil o další kolmici za obranu. Jenomže Ondřej Lingr a Ibrahim Benjamin Traoré se nedomluvili a balonu se v klidu chopil Marek Boháč.
88'
Po souboji, který absolvoval Ibrahim Benjamin Traoré vyletěl balon do vzduchu, a tak k němu přispěchal slavistický kapitán. Zakončení Jana Bořila ale mířilo jen vysoko nad branku.
86'
Přihrávkou za obranu se chtěl prezentovat Ibrahim Benjamin Traoré, který viděl v náběhu Masopusta. Ovšem Pardubičtí si kolmici pohlídali a tentokrát akci Slavie překazili.
85'
Na levé straně kombinovali Jan Bořil a Alexander Bah a právě dánský obránce odcentroval. Jeho prudký centr našel Ibrahima Benjamina Traorého, který neměl čas mířit, a tak poslal balon daleko od branky Pardubic.
83'
Je tu další žlutá karta, kterou uviděl Michal Surzyn (Pardubice), jenž vletěl do Ondřeje Lingra.
82'
Brazilská souhra, Kolář se vytasil s parádním zákrokem
82'
Centr z levé strany odvrátil Simon Deli, avšak akce Pardubic dál trval! Z hranice vápna přišlo zakončení, které po zemi mířilo do branky. Jenomže Ondřej Kolář míč konečky prstů vyrazil vedle pravé tyče!
81'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, alespoň normální hrací doby. Na hranici vápna se nacházel Ondřej Lingr, který si patou chtěl míč stáhnout, avšak ten mu utekl k soupeři.
79'
Ondřej Kúdela okamžitě sundal kapitánskou pásku, kterou předal Janu Bořilovi!
79'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Peter Olayinka, přichází Jan Bořil.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
78'
Pardubice rozehrávaly volný kop z levé strany a balon padal do nebezpečných míst, kde byl nejaktivnější Ondřej Kúdela. Slavia je dál pod tlakem a brání se.
76'
Stanciu zbabral obrovskou šanci, nenašel Olayinku!
76'
Po obrovské chybě Pardubic se sám na brankáře řítil Nicolae Stanciu, který počkal na spoluhráče a přihrával doleva, kde se nacházel Peter Olayinka. Ovšem před ním zasáhl ve skluzu Filip Čihák, Rumun teď nejspíš pohrdl vstřeleným gólem.
75'
Lingr nachystal míč Stanciovi, ten překopl bránu
75'
Do konce normální hrací zbývá patnáct minut a nastavovat se asi taky moc nebude! Slavia měla další příležitost, když Ondřej Lingr sklepl míč pod sebe, odkud nezamířil přesně rumunský špílmachr Nicolae Stanciu.
73'
A dalším pokusem se prezentoval Nicolae Stanciu, jehož zakončení bylo sražené na rohový kop. Od praporku točil balon přímo do brány Lukáš Provod, a tak musel zasahovat Marek Boháč!
72'
Pardubice po chybě Slavie rozehrávaly rohový kop, který byl zatočen na první tyč, kde hlavou operoval Nicolae Stanciu. Následně se sešívaní vydali na druhou stranu hrací plochy, kde neuspěl Lukáš Masopust.
71'
Těžko říct, co Filip Čihák zamýšlel. Možná se jednalo na nepovedený centr, možná o nepovedenou střelu. Ať tak či onak, balon zamířil vysoko nad branku.
70'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Tomáš Holeš, přichází Jakub Hromada.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Abdallah Sima, přichází Lukáš Masopust.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Ondřej Lingr.
69'
Zle se proti soupeři podíval Oscar, který schytal ránu do holeně. S tvrdým zákrokem přispěchal Jan Prosek, vše bylo v rámci pravidel.
67'
Lukáš Provod přetáhl centr na zadní tyč, odkud byl míč poslán znovu do předbrankového prostoru. Na hranici malého vápna se nacházel překvapený Peter Olayinka, od jehož stehna mířil balon do branky. Jenže zakročil výborně postavený Marek Boháč!
66'
Olayinkovi se od kolena odrazil míč k Boháčovi ve velké šanci!
66'
Pardubice znovu sáhly k nedovolenému zákroku, po kterém si do vápna naběhl Abdallah Sima. Talentovaný hráč měl proti sobě dva soupeře, a tak vybojoval alespoň další rohový kop.
65'
Jestliže se měl Simon Deli dnes rozehrát, tak to vychází na jedničku. Obránce z Pobřeží Slonoviny moc práce neměl a přesto získává herní praxi. Jeho výkon bude více sledovaný ve čtvrtek proti anglickému soupeři.
63'
Slavia se zatáhla do hlubokého bloku a už to vypadalo, že přenesení hry na pravou stranu neuspěje. Balon však vybojoval Ewerton, který přihrál do šestnáctky na Tomáše Solila, jenž nastřelil soupeře. Hru pak nevyvezl Peter Olayinka a sešívaní se znovu brání.
61'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Martin Šejvl, přichází Ewerton.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Dominik Kostka, přichází David Huf.
60'
Pardubice budou znovu střídat, jelikož už je připravený Ewerton a David Huf. Na hrací ploše jsou u balonu Pražané, kteří předvádějí tažení podél levé postranní čáry.
59'
Na levé straně si balon do špeku dal Tomáš Solil, ale míče se pak chopil Cadu. Ten musel poslat hru zase zpátky a až po chvíli přišel centr zleva, na který si počíhal připravený Ondřej Kolář.
58'
Dominik Kostka vystoupil proti soupeři a poslal Tomáše Holeše na zem. Celý moment ještě překontroloval VAR, ale po chvíli přišlo gesto, aby se pokračovalo v utkání.
56'
Pražané už mohou hrát uvolněně, protože mají nahráno. Další akci Slavie zastavil Jan Jeřábek, avšak jeho spoluhráči o balon rychle přišli. Při zakládání akcí chybí Pardubicím především větší klid a také kvalita.
55'
Jan Kuchta podstoupil další souboje a byl faulován. Jan Jeřábek byl hráčem, který poslal slavistického útočníka k zemi.
52'
Nádherná Stanciova rána zapadla až za Boháče, 3:0!
52'
Slavia právě vstřelila branku!
V Edenu je o vítězi rozhodnuto! Peter Olayinka vnikl do vápna, kde o míč zprvu přišel, ale ještě jej přisunul ke spoluhráči. Lukáš Provod pak našel rumunského záložníka, jenž míč zpracoval a vystřelil. NICOLAE STANCIU dal zakončení takovou faleš a míč k tomu trochu zaplaval ve vzduchu, a tak se k němu nedostal Marek Boháč. Asistence: Lukáš Provod.
52'
Hráči v modrých dresech drží dlouhou dobu balon, ale museli otočit hru přes brankáře Marka Boháče. Slavisté dlouho čekali na soupeře, kteří po další nepřesnosti nic nevymysleli, a tak Ondřej Kolář výhozem našel Alexandera Baha.
51'
Už to vypadalo, že se Východočeši osvobodí, ale opět byla k vidění nepřesná rozehrávka. Míče se tak chopil Nicolae Stanciu, jehož centr zprava byl zastaven. Pardubice tak mohou postupovat směrem dopředu.
49'
Pardubice mají i na začátku druhého poločasu velké potíže, do kterých se dostávají po nepřesnostech. Na hostující obranu se totiž valí další útok pražské Slavie.
48'
Po další nepřesné přihrávce se mohl do akce dostat Peter Olayinka, avšak Martin Šejvl (Pardubice) zahrál úmyslně rukou, a tak i on vidí žlutou kartu.
47'
U postranní čáry se do ofsajdu rozeběhl Peter Olayinka, další akce skončila zase po útočném faulu Jana Kuchty. Pardubice poté nezvládly rozehrávku, když chyboval Martin Šejvl a Slavia je znovu u míče a také na útočné polovině.
46'
Druhý poločas byl právě zahájen a míče se chopil Jan Kuchta. Zatímco Pardubice už třikrát střídali, tak Jindřich Trpišovský zatím nemá důvod ke změnám – Slavia hraje opět skvěle.
46'
Jan Jeřábek si převzal kapitánskou pásku, jelikož je obvyklým lídrem Pardubic!
46'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Jan Jeřábek.
46'
Oba celky už se vracejí na zelený pažit, což značí, že za pár okamžiků budeme pokračovat druhým poločasem. Pohodlně se usaďte a pojďte se znovu bavit fotbalem!
Slavia zatím potvrzuje roli favorita a hraje další skvělé utkání! Sešívaní si vypracovali několik zajímavých příležitostí a dvě z nich proměnil Jan Kuchta. Poté se i Pardubice osmělily, jenže střely zatím létají mimo prostor branky a jedinou přesnou vytěsnil Ondřej Kolář.

Hostující trenér na konci poločasu předvedl dvě změny, které by měli jeho mužstvo nakopnout. Zda se to povede, budeme sledovat až po poločasové přestávce. Zatím ale sledujeme velmi zábavné střetnutí.
45+2'
45+2'
Lukáš Provod na chvíli zaváhal a přišel o balon. Celou akci Pardubic vedl Cadu, jemuž se nepovedl přihrávka na střed hrací plochy. Následně musel velmi rychle pracovat Ondřej Kolář, jenž byl napadán dvěma soupeři.
45+1'
Čtvrtý rozhodčí ukazuje, že se budou hrát ještě dvě minuty.
45'
Emil Tischler si nabíhal za obranu, ale celou situaci si pohlídal Oscar, jenž vybojoval odkop od branky. Sešívaní tak mohou dohrát konec poločasu v klidných místech hrací plochy.
43'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Tomáš Čelůstka, přichází Jan Prosek.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Tomáš Solil.
43'
Abdallah Sima dal branku, která pro ofsajd nebude uznána! Talentovaný záložník se pohyboval na hranici ofsajdu a pak postupoval dále. Z levé strany šestnáctky pak zamířil přesně ke vzdálenější tyči, avšak radost Slavie byla zbytečná.
42'
Sima završil náběh pěkným gólem, ale byl v ofsajdu
42'
Volný kop od postranní čáry rozehrál Tomáš Čelůstka, který centrem hledal Černého, jenž míč znovu podskočil. Abdallah Sima byl tím hráčem, jenž celou situaci odvrátil.
41'
Hráči v modrých dresech se znovu usadili na útočné polovině a vybojovali rohový kop. Na centr na první tyči nedoskočil Pavel Černý, ale odvrácený míč si našel Dominik Kostka, jemuž halfvolej nesedl.
39'
Tomáš Čelůstka (Pardubice) vystoupil proti soupeři a trefil jej ve skluzu, je z toho další žlutá karta. Abdallah Sima dostal pořádně naloženo a snad bude v pořádku.
38'
Olayinka mohl potrestat Boháče za vyběhnutí, netrefil prázdnou bránu!
38'
Ondřej Kúdela poslal dlouhý balon na útočnou polovinu a z branky se vydal Marek Boháč, který se nedomluvil s obráncem a míče se chopil Peter Olayinka. Nigerijský záložník mohl postupovat k brance, ale zkusil to z velké dálky a minul.
37'
Holešova malá domů málem skončila v síti!
37'
Teď se Tomáš Holeš a Ondřej Kolář museli pořádně zapotit! Obránce Slavie byl pod tlakem a přihrával na brankáře, balon zamířil jen těsně vedle levé tyče. Pardubice pak rozehrávaly rohový kop, ovšem nic z něj nevytěžily.
35'
Čihák se hezky proháčkoval, Kostka pořádně protáhl Koláře
35'
Hostující celek kombinoval na pravé straně, kde se mu podařilo přejít až k velké šanci! Dominik Kostka dostal míč proti noze, ale trochu se mu při zakončení pletl Cadu. Pokus mířil nad zemí do branky, avšak skvělým zákrokem se blýskl Ondřej Kolář!
34'
Michal Hlavatý dostal pod tlak Filipa Čiháka, kterého dostoupil Nicolae Stanciu. Rumunský záložník se ale ukvapila a poslal balon zpátky k brankáři Pardubic.
33'
Pardubice kupí chyby, jelikož hrají se Slavií otevřený fotbal! Na levé straně se znovu rozeběhl Peter Olayinka, který hledal Jana Kuchtu před brankou. Tentokrát to domácímu celku nevyšlo, ale jeho kvalita je obrovská.
32'
Stanciova standardka skončila na boční síti
32'
K přímému kopu z osmadvaceti metrů se postavil Nicolae Stanciu, jenž mířil k první tyči. Jenomže zakončení skočilo mimo branku a navíc Marek Boháč by byl připravený.
31'
Filip Čihák (Pardubice) těsně před šestnáctkou zastavil nedovoleně rumunského záložníka Slavia. Právě Nicolae Stanciu bude rozehrávat velmi nadějnou standardní situaci!
30'
Slavia se znovu zmocnila míče a hnala se na útočnou polovinu. Tomáši Holešovi se nepovedl přihrávka na Petera Olayinku. Pardubice mohly otočit hru, avšak znovu balon neudržely příliš dlouho.
29'
Hostující trenér po inkasovaném gólu zvedl hned několik hráčů a vypadá to, že se bude střídat. Vraťme se ale na zelený pažit, kde Pardubice rozehrávaly rohový kop. Na centr si naskočil Filip Čihák, jenž nezamířil přesně.
27'
Nádherný protiútok hostů, 2:0! Provod namazal Kuchtovi, ten se nemýlil
27'
Pardubičtí trpělivě kombinovali útočné polovině, ale propadli přihrávkou na střed! Balon totiž zachytil Tomáš Holeš a následně na útočnou polovinu upaloval Lukáš Provod. Ten na hranici vápna našel JANA KUCHTU, který nedal Boháčovi šanci zasáhnout – 2:0. Asistence: Lukáš Provod.
26'
Už to vypadalo, že Dominik Kostka by mohl projít na útočnou polovinu, ale zastavil jej Ondřej Kúdela. Poté ani Slavia nic nevymyslela a balon odevzdala znovu soupeři.
25'
Od Ondřeje Koláře začne další akce sešívaných! O dlouhý nákop se na pravé straně pokusil Ondřej Kúdela, avšak Lukáš Provod ani Jan Kuchta míč nevybojovali.
23'
Na levé straně se pohybovala trojice Peter Olayinka, Oscar a Jan Kuchta. Poslední jmenovaný nemohl hrát, protože stál v ofsajdu, avšak skvěle zabojoval Oscar, jenž ve složité pozici vybojoval autové vhazování.
22'
Východočeši vybojovali faul na útočné polovině! Centr prodloužil Emil Tischler a na pravé straně vápna se pak nacházel Martin Toml. ten měl před sebou těžkou pozici, když se po míči musel natahoval a ve skluzu jej poslal jen mimo prostor tří tyčí.
21'
Domácí mužstvo je dál při chuti a vybojovalo další rohový kop, který si pohlídal brankář Pardubic. Navíc se jeden z hráčů Slavie dopustil faulu na Černého.
19'
Simův důrazný průnik zužitkoval Kuchta, 1:0!
19'
Abdallah Sima se protáhl na levé straně a přihrával na hranici šestnáctky, kde se nacházel Lukáš Provod. Jemu zakončení nesedlo, ovšem balonu se chopil Alexander Bah, jehož dělovku ještě Marek Boháč vyrazil před sebe. Čich na správné místo tak prokázal JAN KUCHTA, jenž už měl snadnou pozici a je prvním střelcem zápasu.
17'
Sima loktem sestřelil Šejvla, mohl být rád za žlutou
17'
Abdallah Sima (Slavia) je prvním potrestaným hráčem zápasu, když loktem trefil soupeře. Talentovaný hráč bude Slavii chybět proti Teplicím!
17'
Tlak Pražanů dál trval! Nicolae Stanciu odcentroval z levé strany, ale jeden ze sešívaných na balon nedoskočil. Pardubice se následně ubránily a mohou střádat další plány!
16'
Deliho hlavičku zblízka reflexně vyrazil Boháč!
16'
Zajímavostí je, že náhradníci Slavie nejsou na střídačce ani na tribuně a utkání sledují ze šatny! Nyní mohli sledovat velkou příležitost svých spoluhráčů! Na malé vápně nejvýše vystoupal Simon Deli, jehož prudká hlavička mířila pod břevno, avšak Marek Boháč vytáhl další velký zákrok zápasu!
15'
Hra se velmi rychle přesouvá a už to vypadalo, že se za obranu Pardubic dostane Jan Kuchta. Avšak Abdallah Sima ideální čas k vysunutí útočníka Slavie prováhal.
14'
Pardubice táhly akci po levé straně a vhazováním se předvedl Tomáš Čelůstka. Celou situaci přečetl Alexander Bah, od něhož začne další akce favorita zápasu. Jenže sešívaní toho moc nevymysleli a hra se znovu otočila, ovšem při centru kopl Cadu spíše do trávníku než do míče.
12'
Stanciu znovu pálil na bližší tyč, Boháč i s problémy kryl
12'
Lukáš Provod přenesl hru na levou stranu, kde se pohyboval Oscar, jenž okamžitě přihrával do druhé vlny. Z hranic vápna okamžitě vystřelil Nicolae Stanciu, jehož pokus do levého spodního rohu branky vyrazil spolehlivý Marek Boháč.
11'
Pardubice zkusily další nákop přes svoji středovou řadu, ovšem Pavel Černý buď stál v ofsajdu nebo si pomohl faulem. Rozhodčí každopádně hru přerušuje a vrací míč Pražanům.
10'
Na levé straně přesprintoval Jan Kuchta Martina Šejvla a přihrával do velkého vápna, kde se pohyboval Peter Olayinka. Rychlonohý záložník balon nezpracoval optimálně a míč zamířil mimo hrací plochu.
9'
Staniciova utajená rána mířila o metr vedle bližší tyče!
9'
Tomáš Holeš se vydal podpořit útočnou akci, ale na středu jej nedovoleně zastavil Cadu. Sešívaní budou rozehrávat standardní situaci, ke které spěchá Nicolae Stanciu. Rumunský záložník to zkusil z pořádné dálky, ale mířil těsně vedle. Marek Boháč se musel rychle dostávat k tyči, situaci pak odměnil lehkým úsměvem!
8'
Abdallah Sima podržel míč a posunul jej do strany, kde se nacházel Lukáš Provod, jehož přenesení hry bylo odvrácené. Slavia táhla akci po levé straně a do šestnáctky se probojoval Oscar, ovšem zakončení se nedočkal.
6'
Za obranu si tentokrát nabíhal Peter Olayinka, avšak z branky vyrazil Marek Boháč, který byl u balonu jako první a situaci překazil. Po chvíli znovu útočila Slavia, ale v ofsajdu se nacházel Jan Kuchta.
4'
Napadání Pardubic začíná velmi vysoko, hostující celek zatím hraje hodně odvážně. Slavii dnes nečeká nic jednoduchého, i když víme, co sešívaní dokáží!
3'
Sešívaní se pokusili o nákop na pravé straně, který si obrana Pardubic pohlídala a navíc nedovoleným zákrokem se prezentoval Jan Kuchta. Hráči v modrých dresech přešli na útočnou polovinu, ale moc toho nevymysleli.
2'
Slavia Praha dnes hraje v tradičních bíločervených dresech, naopak Východočeši se oblékli do modré sady. Akci domácí celku tělem zastavil Tomáš Čelůstka, rozehrávat od branky bude Marek Boháč.
1'
Černého tvrdá rána skončila nad bránou
1'
Jdeme na to, jelikož Ondřej Ginzel dal pokyn k zahájení zápasu. Pavel Černý se jako první chopil míče po dlouhém nákopu přišlo zakončení Pardubic, které zamířilo jen nad Kolářovu branku.
1'
Rozhodčí i oba celky už přicházejí n zelený pažit, kde za malou chvíli proběhne los, kterého se účastní Ondřej Kúdela a Martin Toml. Poté bude vše směřovat k zahajovacímu výkopu, pojďme se bavit ligovým fotbalem!

Hlavním rozhodčím bude Ondřej Ginzel, u videa mu bude asistovat Pavel Franěk.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Bah, Kúdela (C), Deli, Oscar – Holeš, Provod – Sima, Stanciu, Olayinka – Kuchta.
Náhradníci: Kovář – Bořil, Hromada, Lingr, Masopust, Traoré, Zima.

FK Pardubice: Boháč – Surzyn, Šejvl, Toml (C), T. Čelůstka – F. Čihák – Tischler, Hlavatý, D. Kostka, Cadu – P. Černý.
Náhradníci: Letáček – Huf, Jeřábek, Ewerton, Pfeifer, Prosek, Solil.

Rozhodčí: Ginzel – Nádvorník, Podaný.
Ještě jednou vás vítám u třetího dnešního zápasu z FORTUNA:LIGY, již jsou známy sestavy, které si za malou chvíli představíme. Podaří se Slavii potvrdit papírové předpoklady, nebo znovu Pardubice překvapí?
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Poslední vzájemné střetnutí se mezi oběma kluby odehrálo v září loňského roku, kdy se očekávalo snadné vítězství Pražanů. Ovšem Pardubice se v Ďolíčku vzepřely papírovým předpokladům a vybojovali bod. Východočechy poslal do vedení Emil Tischler, avšak po změně stran vyrovnal Petar Musa, jenž je aktuálně na hostování v Berlíně.

Oba celky odehrály ještě tři zápasy, avšak jsou více než sedm let staré. Dvakrát se jednalo pouze o přátelský souboj a v roce 2010 o pohárové střetnutí, které po jediném zásahu ovládla Slavia.
SK SLAVIA PRAHA

Sešívaní v posledním kole zaváhali s Příbramí, ovšem na čele tabulky mají desetibodový náskok před hlavním rivalem – Spartou. Svěřenci Jindřicha Trpišovského zatím posbírali osmačtyřicet bodů. Slavia se momentálně prezentuje nejlepší hrou, a tak se dá říct, že pomalu kráčí za dalším úspěchem. Celek z Vršovic se ale musí vyhnout zaváháním, protože kromě Sparty na šanci číhá také třetí Jablonec. Navíc domácí celek ještě čekají boje v jarní části Evropské ligy, a tak je nečeká vůbec nic snadného.

Nejlepším střelcem týmu je Abdallah Sima, který se prosadil jedenáctkrát a je společně s Lukášem Julišem nejlepším zakončovatelem ligy.

Slavii budou jistě scházet David Hovorka a Petr Ševčík, otazník visí i nad startem Abdulla Yusufa.
FK PARDUBICE

Východočeši po přestávce nevstoupili do soutěže dobře, ovšem v posledních dvou střetnutích se vrátili na vítěznou vlnu, když skolili zachraňující se Příbram a Teplice. Šest bodů vyneslo nováčka zpátky do horní poloviny tabulky a aktuálně mu patří sedmá pozice. Pardubice získaly osmadvacet bodů a dál mohou myslet na skupinu o titul. Hostující celek potřebuje zlepšit útočnou fázi, jelikož vsítil jen sedmnáct branek.

Nejlepším střelcem týmu pak je dvaadvacetiletý David Huf, který zaznamenal pět branek.

Pardubice nemohou počítat s Petrem Kůrkou a otazník visí také nad startem záložníka Jana Jeřábka.
Vítám všechny fanoušky u textového přenosu! FORTUNA:LIGA má na programu devatenácté kolo, v němž se proti sobě představí SK Slavia Praha a FK Pardubice. Favoritem zápasu budou sešívaní, avšak už v podzimní části je nováček soutěže dokázal zaskočit, a tak nás dost možná čeká další napínavá bitva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.