FORTUNA:LIGA - Základní část - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Jablonec - 3. října 2020   19:00

Sparta
30' Juliš (Hložek) • 34' Hložek (Trávník)
2:1
(2:0)
Jablonec
76' Čvančara

Heča – Sáček, Plechatý, Čelůstka, Matěj Hanousek – Hložek, Ladislav Krejčí ml., Trávník (79. Souček), Dočkal (C), Ladislav Krejčí st. (87. Polidar) – Juliš (56. Kozák).
Nita – Souček, Lischka, Polidar, Moberg Karlsson, Kozák, Minčev.
Pechanec – Vlasjuk, Vaňkát
Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč
V. Hrubý – Haitl, Martinec, Štěpánek, Podaný (86. Pleštil) – Hübschman (C) – Ladra, R. Hrubý (65. Doležal), Považanec, Pilař (78. Zelený) – Schranz (65. Čvančara).
Hanuš – Jeřábek, Zelený, Doležal, Čvančara, Pleštil, Krob.

SESTŘIH: Sparta - Jablonec 2:1. Hložek skóroval i nahrával, v akci byl VAR

Příští víkend má FORTUNA:LIGA reprezentační přestávku, za dva týdny se pak Sparta představí ve šlágru v Plzni, aktuálně pátý Jablonec přivítá poslední Zbrojovku Brno.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 8:7. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 13:12.
V šestém kole probíhajícího ligového ročníku Sparta přidává šestou výhru, přičemž ta byla dosud nejdramatičtější, když poprvé rudí vyhráli o jedinou branku a nutno podotknout, že Jablonec v závěru výrazně sahal po vyrovnání.

Utkání přitom dlouho směřovalo k pohodlné sparťanské výhře, když domácí vedli 2:0 a Jablonec, který šest let na Letné nevstřelil ligovou branku, se nedokázal dostávat do příležitostí.

Zápas se zdramatizoval v úvodu závěrečné čtvrthodiny, kdy Tomáš Čvančara dorazil Pilařovu střelu do tyče a videorozhodčí opravili špatně odmávaný ofsajd.

Na sklonku řádné hrací doby pak Spartu dvakrát zachránil brankář Heča proti šancím Pleštila a Zeleného, v nastaveném čase už pak Jablonec zahrozit nedokázal.
90'
Před Polidarem v poslední chvíli odkopl míč Štěpánek
90'
Zelený si položil Polidara a Heču napálil do hlavy!
90+5'
90+5'
Martin Doležal se pokusil hlavou prodloužit míč ke svým spoluhráčům, ovšem mířil mimo jejich postavení a míče se zmocnil Milan Heča.
90+5'
Rozeběhla se poslední minuta avizovaného nastavení, Jablonec bude vhazovat na útočné polovině.
90+3'
Žlutou kartu dostává Bořek Dočkal (AC Sparta Praha).

Sparťanský kapitán příliš vehementně protestoval proti verdiktu asistenta rozhodčího Vlasjuka, který přiřkl Jablonci odkop od branky, když Dočkal se dožadoval rohového kopu.
90+2'
Sparťané mohli pojistit vítězství, když Adam Hložek zleva přihrával před prázdnou branku Matěji Polidarovi, před ním ale stačil v poslední chvíli zasáhnout bránící Štěpánek.
90+2'
Jakub Považanec si naložil příliš velké sousto vniknutím mezi pět sparťanských fotbalistů a o míč byl připraven.
90+1'
Rozhodčí Pechanec oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
Na Letné sledujeme pořádně dramatickou koncovku! Tentokrát se Jaroslav Zelený uvolnil na levém křídle šikovnou kličkou kolem Polidara, následnou prudkou ránu z úhlu Heča vyráží!
89'
Jablonec promarnil obrovskou příležitost k vyrovnání! Sparťané teď vzadu propadli, čehož mohl využít osamocený Dominik Pleštil, tomu ale včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel Milan Heča a Pleštilovu střelu vyrazil!
88'
Žlutou kartu inkasuje také jablonecký trenér Petr Rada, i ten v minulosti působil ve Spartě.
87'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Ladislav Krejčí st., přichází Matěj Polidar.
87'
Samostatný únik Tomáše Ladry zastavili rozhodčí, kteří viděli ofsajd jabloneckého fotbalisty.
86'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Podaný, přichází Dominik Pleštil.
86'
Po centru se do zakončení sice dostal Dominik Plechatý, míč ale nasměroval daleko vedle jablonecké branky.
86'
Bořek Dočkal byl podražen na levém křídle, následovat bude standardní situace, které se ujme Ladislav Krejčí starší.
85'
Série sparťanských autových vhazování na levé straně, Matěj Hanousek se postupně posouvá k rohovému praporku.
83'
Považancovu bombu z velké dálky vyboxoval Heča
83'
Po Podaného centru z rohu David Štěpánek hlavičkoval těsně vedle sparťanské branky! Jablonec byl blízko vyrovnání.
83'
Považancova rána z dobrých třiceti metrů zřejmě zaplavala před brankářem Hečou, ten míč mířící do středu branky raději vyrazil na rohový kop.
81'
Na Kozákovu přízemní přihrávku před branku si do nadějné pozice naběhl Ladislav Krejčí starší, hosté jej ale do zakončení nepustili.
79'
Žlutou kartu dostává Tomáš Čvančara (FK Jablonec).

Střelec jablonecké branky ostře fauloval na útočné polovině.
79'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Michal Trávník, přichází Filip Souček.
78'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Jaroslav Zelený.
76'
Pilařovu střelu do tyče dorazil Čvančara, gól stvrdil VAR, 2:1
76'
Jablonec právě vstřelil branku!
Po dvou minutách zkoumání máme verdikt, jablonecká branka je skutečně regulérní! TOMÁŠ ČVANČARA se stává prvním jabloneckým střelcem v ligovém utkání na Letné po šesti letech, když dorazil Pilařovu střelu mířící do tyče.
76'
Jablonec se málem dočkal první vstřelené ligové branky na Letné po šesti letech, když Pilařovu střelu do tyče dorazil do sítě Tomáš Čvančara, čárový rozhodčí Vaňkát ale odmával ofsajd a situaci prohlíží videorozhodčí.
75'
Podaného centr si před sparťanskou brankou našel Libor Kozák a odhlavičkoval míč do bezpečného prostoru.
74'
Michal Sáček odkopem vysoko do oblak teď přisvítil na Letné, díky Čelůstkově faulu pak hosté vybojovali standardní situaci na pravém křídle.
72'
Severočeši přitápějí pod kotlem, Pilařova prudká přihrávka do pokutového území našla Martina Doležala, jeho tečovaná střela končí vysoko nad brankou a z následného rohového kopu už Jablonec nezahrozil.
71'
Haitlův nepříjemný centr vyrážel Heča
71'
Jablonec zaútočil po pravé straně, Haitlův střílený centr Heča vyrazil mimo dosah jabloneckých fotbalistů lačnících po dorážce.
71'
Po centru Ladislava Krejčího staršího ze standardní situace se Ondřej Čelůstka marně dožadoval údajného stažení jedním z jabloneckých hráčů, míče se ujal brankář Hrubý.
70'
Z druhého poločasu už uběhlo pětadvacet minut a zatím čekáme na výraznější ohrožení jedné z branek, což hraje do karet domácí Spartě, která i dvacet minut před koncem vede o dva góly.
69'
Sáčkovu přihrávku hlavou si v pokutovém území pokusil zpracovat Adam Hložek, tentokrát jej ale hosté do zakončení nepustili a mladý sparťan pak fauloval Jakuba Martince.
68'
Patrik Haitl si vyměnil míč s Tomášem Ladrou a naběhl si na zpětnou přihrávku do pokutového území, v osobním souboji jej ale přetlačil Ladislav Krejčí mladší a míče se zmocnil Milan Heča.
67'
Žlutou kartu dostává Dominik Plechatý (AC Sparta Praha).

Sparťanský stoper je potrestán za podražení Václava Pilaře ve středovém kruhu.
65'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Martin Doležal.

Jablonec mění formaci a bude pokračovat na dva hroty, kterými jsou právě čerství hráči na trávníku.
65'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Tomáš Čvančara.

Útočník slovenského národního týmu a také další z hráčů, kteří prošli týmem dnešního soupeře, se dnes na Letné vůbec neprosadil.
64'
Hložkova střela skončila na boční síti
64'
Adam Hložek pokračuje v přívalu střel do statistik zápasu, tentokrát ze střední vzdálenosti pálil do boční sítě.
64'
Domácí fanoušci tleskají Plechatému, ten nejdříve výborným obranným skluzem obral o míč Pilaře, pak si dovolil i technickou parádičku zaseknutím míče kolem Ladry.
63'
Kozák dobře hlavičkoval, avšak v ofsajdu
63'
Bořek Dočkal si na pravém křídle vyměnil míč s Liborem Kozákem, pak centroval mimo dosah Kozáka, jenž si mezitím naběhl do pokutového území. Sparťanská akce pak sice mohla pokračovat, Hložkův centr ale Kozák usměrnil do náruče brankáře Hrubého, navíc rozhodčím neunikl jeho ofsajd.
62'
Jablonec postupně vysunul svůj presink a Sparta musí začínat znovu od brankáře Heči.
61'
Sparťané kombinují na útočné polovině a hledají cestu do jablonecké defenzivy.
59'
Tomáš Hübschman přenesl hru na levé křídlo, kde ale byl Jakub Považanec přistižen v postavení mimo hru, jednalo se o velmi těsnou situaci.
58'
Neúspěšná sparťanská souhra na pravém křídle, Jakub Podaný ubránil Michala Trávníka a vybojoval odkop od branky.
57'
Matěj Hanousek podnikl rychlý výpad po levé straně hřiště, jeho centr byl tečován mimo dosah Adama Hložka.
56'
Ladrův centr Čelůstka odkopl vysoko do vzduchu, pro míč si pak i přes těsné napadání Schranze doběhl brankář Heča, rozhodčí Pechanec navíc píská slovenskému útočníkovi Jablonce nedovolené počínání.
56'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Lukáš Juliš, přichází Libor Kozák.
55'
Haitl velmi nebezpečně přihrával před branku, Pilařovi ale v zakončení špičkou kopačky zamezil Ondřej Čelůstka, Václav Pilař pak skluzem jen dojel do brankáře Heči, ten ale neutrpěl žádnou ujmu.
54'
Pilařovi na levém křídle nabíhal zcela osamocený Podaný, přihrávce ale stačil zastoupit cestu Plechatý.
53'
Čelůstkův nákop mířil do Dočkalova protipohybu, míč tak doskákal za brankovou čáru a odkopu od branky se ujme Vlastimil Hrubý.
52'
Michal Trávník si vynutil faul u levé postranní čáry, po pasivních úvodních minutách druhého dějství už Sparta přebírá iniciativu.
51'
Adam Hložek se pokusil šikovnou kličkou uvolnit kolem Podaného na malém prostoru na pravém křídle, zprvu byl úspěšný, míč už ale opustil hrací plochu.
50'
Ve druhém poločase se zatím hraje pod taktovkou Jablonce, souhra Roberta Hrubého s Tomášem Ladrou ale vyústila jen v ofsajd druhého jmenovaného.
48'
Pilař vyprášil Hečovy rukavice
48'
Po něm se ke střele nedostal Tomáš Ladra, povedlo se mu ale přiťuknout míč Václavu Pilařovi, jehož prudkou ránu zpoza pokutového území zlikvidoval Milan Heča.
48'
Jakub Podaný mohl zahrávat dva rohy v rychlém sledu, po tom druhém se k míči dostal Ivan Schranz, jeho tečovaná hlavička ale končí vedle branky a následovat bude už třetí roh Jablonce ve druhém poločase.
47'
Jakub Považanec přenesl hru na levé křídlo, kde si míč zpracoval Václav Pilař, jeho centr pak Dominik Plechatý srazil na rohový kop. Plechatý je jedním z řady hráčů, kteří prošli týmem soupeře.
46'
Po přestávce se pokračuje v nezměněných sestavách.
46'
Sparťané už jsou zpět na trávníku, čekáme na hosty a trojici rozhodčích.
Poločasový hvizd rozhodčího Pechance doprovodil potlesk publika na Letné, to je spokojeno s dosavadním průběhem zápasu, neboť Sparta vede nad Jabloncem 2:0 díky trefám Lukáše Juliše a Adama Hložka, domácí navíc mají na trávníku trvalou převahu.

Jablonec výrazněji zahrozil jen jednou, při první střele hostů v zápase nebezpečně zakončoval Tomáš Ladra, sparťanskou branku ale minul a hosté se budou muset výrazně zlepšit, pokud chtějí po změně stran pomýšlet na zdramatizování zápasu.
45+1'
45+1'
K úvodním pětačtyřiceti minutám rozhodčí Pechanec přidává jednu nastavenou.
45'
V závěru prvního poločasu zahrával svůj premiérový roh také Jablonec, centr Jakuba Podaného se ale neujal a sparťané se ubránili. Jakub Považanec se pak opřel do míče z obrovské dálky, výrazně ale minul sparťanskou branku.
44'
Ladra střelou z úhlu prověřil Heču
44'
Jablonec sehrál rychlou akci po pravé straně hřiště, Haitl se zprvu neprosadil, míč se pak ale trochu šťastně dostal k Tomáši Ladrovi, jenž z ostrého úhlu zakončuje přímo do brankáře Heči.
43'
Matěj Hanousek na levém křídle zabojoval o takřka ztracený míč v souboji s Patrikem Haitlem a udržel jej ve hře, Michal Sáček ale z jeho snahy nedokázal nic vytěžit.
42'
Hložkova přízemní jedovka vystrašila Hrubého
42'
Adam Hložek nadále zkouší pálit z takřka jakékoliv pozice, tentokrát převzal Dočkalovu přihrávku a z nějakých pětadvaceti metrů prudce zakončoval po zemi vedle levé tyče jablonecké branky.
41'
Robert Hrubý přiběhl pozdě do souboje s Michalem Trávníkem, domácího středopolaře srazil k zemi a rozhodčí Pechanec okamžitě tasí z kapsy žlutou kartu.
40'
Juliš s Dočkalem vykombinovali volný prostor pro Matěje Hanouska, jeho centr doletěl jen na hlavu někdejšího sparťana Jakuba Podaného.
39'
Dočkalovi centr před branku nevyšel a hosté jednoduše odkopávají míč na sparťanskou polovinu.
39'
Adam Hložek byl faulován Jakubem Martincem u levé postranní čáry, následovat bude standardní situace pro Spartu.
38'
Výrazná letní posila Sparty se skutečně brzy zapojuje zpět do boje.
38'
Za potlesku obecenstva Ondřej Čelůstka odchází za postranní čáru po svých a zdá se, že bude schopen v zápase pokračovat.
37'
Velká nepříjemnost pro Spartu, zdravotní trable trápí Ondřeje Čelůstku, k němuž rozhodčí Pechanec hned zavolal domácí fyzioterapeuty.
35'
Zatímco Lukáš Juliš v úvodních šesti kolech vstřelil šest branek, tak jeho parťák ze sparťanského útoku Adam Hložek po dnešní brance a asistenci už má bilanci čtyř gólů a čtyř asistencí.
34'
Přihrávku Trávníka neomylně zužitkoval Hložek, 2:0
34'
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta brzy přidává druhou trefu! Bořek Dočkal kolmicí po pravé straně hřiště uvolnil Michala Trávníka, při jehož přízemní přihrávce před branku hosté velmi nedůrazným pohybem nechali obrovský prostor ADAMU HLOŽKOVI, jenž nedal brankáři Hrubému nejmenší šanci zasáhnout!
33'
Hostující stoper Jakub Martinec se objevil na levém křídle, odkud vyslal před branku střílený centr, s nímž si nadvakrát poradil Milan Heča.
32'
Ladislav Krejčí mladší podrazil Václava Pilaře a dostává se mu důrazné domluvy od sudího Pechance.
31'
Lukáš Juliš zažívá fantastický vstup do sezóny, v šestém ligovém kole střílí už svoji šestou branku.
30'
Hložek předal balon Julišovi a ten překonal Hrubého, 1:0
30'
Sparťané při autu rychle vhodili míč do hry, k balónu se u tyče zády k brance dostal Adam Hložek, přihrál lépe postavenému LUKÁŠI JULIŠOVI, jehož střelu hostující zadáci tečovali do protipohybu brankáře Hrubého a Sparta se ujímá vedení!
30'
Sparta zvyšuje aktivitu a vybojovala další roh. Tentokrát už Dočkalův centr našel před brankou Ondřeje Čelůstku, tomu se ve skrumáži nepovedlo zakončit směrem na branku.
29'
Bořek Dočkal si šikovně zasekl míč kolem Považance, pak se ale Jablonečtí před vlastní brankou ubránili.
28'
Julišův pas z pravého křídla byl příliš dlouhý pro Michala Trávníka, jenž si nabíhal před Hrubého branku.
27'
Michal Trávník obral o míč Jakuba Považance, Bořek Dočkal pak ale nedokázal propasírovat svoji průnikovou přihrávku na Adama Hložka.
26'
Dočkal se pokusil o zajímavou přízemní přihrávku před branku, ta však končí jabloneckým rychlým protiútokem, který zastavil až ve vlastním pokutovém území Ondřej Čelůstka zachycením Pilařova pasu.
25'
Sparťané na pravém křídle vybojovali svůj druhý rohový kop.
25'
Adam Hložek nepřešel přes Davida Štěpánka, ten hned rozjel útočný výpad z pozice stopera, ovšem vrátil se s ním právě Hložek a byl nejdříve u Štěpánkovy přihrávky k levé postranní čáře.
24'
Trávníkův centr postrádal přesnost a doletěl k brankáři Hrubému, jenž snadno sebral míč do svých rukavic.
23'
Michal Sáček byl faulován ve středu hřiště, Sparta může rozehrávat míč z klidu.
22'
Hned první střelecký pokus Jablonce málem měl gólové parametry! Hosté podnikli rychlý útočný výpad, v jehož závěru se Tomáš Ladra objevil zcela osamocen v pokutovém území, křižnou střelu ale nasměroval vedle sparťanské branky!
21'
Pilař našel Ladru, ten v obrovské šanci těsně minul!
21'
Hanouskův centr Trávník sklepl k Lukáši Julišovi, ten svoji střelu neprocedil až k brankáři Hrubému.
20'
Hložek z otočky střílel nepřesně
20'
Sparťané si před pokutovým územím Jablonce rychle předávali míč z nohy na nohu, nakonec z toho mohl těžit Adam Hložek, jehož tečovaná rána ale končí mimo branku, míč byl navíc tečován jedním z jeho spoluhráčů a bude se tak kopat od branky Vlastimila Hrubého.
19'
Dočkal centroval do předbrankového prostoru, kde se hosté ubránili a už přenesli hru do středu hřiště.
18'
Znovu v akci Hanousek, tentokrát byl faulován na levém křídle a následovat bude standardní situace pro Spartu.
18'
Hanouskův centr Haitl srazil do zámezí, někdejší jablonecký bek v rudém dresu bude vhazovat.
16'
Domácí byli postupně zahnáni až k Milanu Hečovi, kde je soupeř velmi aktivně napadal a nakonec se postupně dostal k míči ve středu hřiště, Haitl jej ale nákopem do území nikoho zpět odevzdal sparťanskému brankáři.
15'
Sparťané jsou rozestaveni na útočné polovině a hledají cestu do kompaktního jabloneckého bloku před pokutovým územím.
13'
Adam Hložek si v pokutovém území dokázal zpracovat dlouhý nákop z hloubi pole, do zakončení se ale nedostal.
12'
Sparťané sehráli pohlednou kombinační souhru na pravé straně hřiště, Lukáš Juliš připravil střeleckou pozici pro Ladislava Krejčího staršího, ten levačkou mířil za vzdálenější horní roh jablonecké branky.
11'
Po Julišově sklepnutí pálil Krejčí st. nad bránu
11'
Lukáš Juliš vyhrál osobní souboj ve středu hřiště, sklepl míč Bořku Dočkalovi, ten se pokusil zakombinovat s Ladislavem Krejčím starším, ten se ale k balónu nedostal přes Jakuba Podaného.
10'
Hložek přízemní střelou mířil těsně vedle
10'
Bořek Dočkal po útočné polovině přihrál do běhu Adamu Hložkovi, ten si připravil míč do velmi zajímavé palebné pozice, přízemní ránu ale nasměroval vedle jablonecké branky.
9'
Lukáš Juliš byl faulován Podaným u postranní čáry a těžce se zvedal zpět na nohy, nejlepší ligový střelec ale bude v pořádku.
9'
Patrik Haitl se na pravém křídle pokusil obejít Matěje Hanouska, nakonec si netroufl na dokončení této akce, pokusil se přihrát, ovšem velmi nepřesně.
7'
Dlouhý nákop Patrika Haitla podél postranní čáry se odrazil od rohového praporku do zámezí, sparťané rychle vhodili míč do hry, aby se u vlastního rohového praporku nedostali pod tlak.
6'
Při sparťanské rozehrávce se do mírných problémů dostal Milan Heča, když přihrál obsazenému Dominiku Plechatému, tomu se povedlo odkopnout míč do středu hřiště.
6'
Adam Hložek se rozběhl po útočné polovině, pak zakombinoval s Lukášem Julišem a Bořkem Dočkalem, ten hledal v pokutovém území právě Hložka, mladý forvard se k míči neprotlačil.
4'
Ofsajd je vzápětí máván také na druhé straně, proti pravidlům se špatným postavením provinil Bořek Dočkal, rozehrávky se ujme brankář Hrubý.
4'
Ivan Schranz si naběhl na Podaného kolmici po levém křídle, byl však přistižen v postavení mimo hru.
3'
Po nakrátko rozehraném rohu Sparta nedokázala nijak zahrozit, Trávníkův centr doletěl až za jabloneckou branku.
2'
Jakub Martinec se ve vlastním pokutovém území nedohodl dobře s brankářem Hrubým a daroval Spartě první rohový kop zápasu.
1'
Úvodního výkopu se ujal Jakub Považanec a je rozehráno! Jablonec v prvním poločase útočí na branku směrem k Letenské pláni.
1'
V rámci současných pravidel nastoupili na pažit jako první hosté, kteří dnes obléknou černou sadu, nyní už přibíhají tradičně v rudém sparťané.
Letenskou arénou právě zní sparťanská klubová hymna "Zpívej, kdo jsi sparťanem!", blíží se oficiální nástup aktérů zápasu na trávník.
Do úvodního výkopu na Letné zbývá deset minut, v hledišti je aktuálně několik stovek fanoušků, celková návštěva dnes nemůže přesáhnout dva tisíce diváků.

AC Sparta Praha: Heča – Sáček, Plechatý, Čelůstka, Matěj Hanousek – Hložek, Ladislav Krejčí ml., Trávník, Dočkal (C), Ladislav Krejčí st. – Juliš.
Náhradníci: Nita – Souček, Lischka, Polidar, Moberg Karlsson, Kozák, Minčev.

FK Jablonec: V. Hrubý – Haitl, Martinec, Štěpánek, Podaný – Hübschman (C) – Ladra, R. Hrubý, Považanec, Pilař – Schranz.
Náhradníci: Hanuš – Jeřábek, Zelený, Doležal, Čvančara, Pleštil, Krob..
FK Jablonec

Jablonci se v úvodu sezóny výborně daří na domácím trávníku, kde postupně zdolal Pardubice 1:0, Ostravu 2:0 a Opavu 4:1, o poznání horší to ale je na hřištích soupeřů, neboť k remíze 1:1 na Slovácku a prohře 0:2 v Mladé Boleslavi přidal také prohru v druhém předkole Evropské ligy v Dunajské Stredě 3:5 v prodloužení.

Na Letné se Jablonci vůbec nedaří. V posledních pěti sezónách zde Jablonec nevstřelil ani branku (0 bodů, skóre 0:12), naposledy Severočeši přivezli bodový zisk z ligového utkání na Spartě v březnu 2013 (2:2), poslední ligová výhra Jablonce na Spartě pak je stará už více než 13 let, na jaře 2007 zde Jablonec senzačně zvítězil 3:0.
AC Sparta Praha

Sparta vstupuje do šestého dějství tohoto ligového ročníku v pozici lídra, když v dosavadních pěti zápasech neztratila ani bod, když třikrát zvítězila na hřištích soupeřů (4:1 v Brně, 5:2 v Karviné a 3:1 v Příbrami), na domácím trávníku pak přehrála Sigmu Olomouc 3:0 a Zlín 3:1, všech pět zápasů tedy ovládla minimálně o dvě branky.

Ve středu Sparta odehrála pohárový zápas s Blanskem, který se kvůli výměně trávníku na letenském stadiónu odehrál v tréninkovém centru Sparty na Strahově, a byť se sparťané s druholigovým nováčkem nějakou dobu trápili, tak v závěrečné dvacetiminutovce rozhodli o výhře 2:0 David Moberg Karlsson a Filip Souček.

Spartě dlouhodobě chybí stoperská dvojice z loňské sezóny Dávid Hancko – Lukáš Štetina, kteří jsou zraněni, mimo hru je také Andreas Vindheim a nově zřejmě i Adam Hložek, jenž kvůli zranění kotníku nedohrál zápas v Příbrami.
Hezký večer z pražské Letné, kde se odehraje atraktivní souboj šestého kola fotbalové FORTUNA:LIGY mezi domácí Spartou a Jabloncem, tedy souboj aktuálního ligového lídra s pátým týmem tabulky.

Ve vzájemných zápasech je v poslední době výrazně úspěšnější Sparta, která s Jabloncem už osmkrát nevyhrála a během té doby zvítězila v šesti zápasech, zároveň ve všech čtyřech domácích, v nichž ani neinkasovala (třikrát 2:0 a naposledy 3:0).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.