FORTUNA:LIGA - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Sparta - 9. března 2022   18:30

Jablonec
81' Silný (Nykrín)
1:1
(0:0)
Sparta
86' Čvančara

Hanuš – Černák, Štěpánek, Martinec, Zelený – Hübschman (C) – Pleštil (55. V. Kadlec), Považanec, Houska (90+4. Smejkal), Malínský (74. Nykrín) – Silný (90+4. Werani).
V. Hrubý – V. Kadlec, D. Ikaunieks, Nykrín, Kratochvíl, Smejkal, Kinčl, Werani.
Černý – Nádvorník, Horák
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
Holec – Wiesner, Vitík, Pavelka, Höjer – F. Souček – Hložek, Dočkal (C), Karabec (64. Haraslín), Pešek (77. Ladislav Krejčí st.) – Čvančara.
Heča – A. Gabriel, Haraslín, Ladislav Krejčí st., Suchomel, Sáček, Ryneš.

SESTŘIH: Jablonec - Sparta 1:1. Čvančara zachránil hostům bod, hrál i Kadlec

90+5'
90+4'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází David Houska, přichází Tomáš Smejkal.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Silný, přichází Vojtěch Werani.
90+3'
Ani jednomu týmu se v závěru zápasu nijak zvlášť nedaří.
90+2'
Silného nepřesnou ránu zkontroloval Holec pohledem.
90+1'
Hned v úvodu nastavené tříminutovky viděl žlutou kartu hostující Souček.
90'
Nastavovat se budou tři minuty.
89'
Haraslín si přidržel Hübschmana, což neuniklo ani rozhodčímu Černému.
88'
Další žlutou kartu zápasu obdržel z domácího táboru útočník Silný.
87'
Pražané i nadále zůstávají aktivní, bod z Jablonce je pro ně málo.
86'
Sparta právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Podobně jako před týdnem v Mol Cupu udeřila Sparta z rohu. Přestože první hlavičku po centru Höjera Hanuš znovu fantasticky vytáhl, proti okamžité dorážce TOMÁŠE ČVANČARY už neměl nárok.
85'
Čvančarova dorážka přinesla vyrovnání na 1:1
85'
Hanuš fantasticky vytěsnil Čvančarovu koncovku
85'
Fantastický Hanuš! Souček přesným centrem nalezl Čvančaru, toho ale vychytal jablonecký gólman.
84'
Pražany inkasovaná branka očividně probrala, domácí obranný val ale zůstává kompaktní.
83'
Roh pro Spartu.
82'
Žlutou kartu dostává David Štěpánek (FK Jablonec).
81'
Silný udeřil po rohu, 1:0
81'
Jablonec právě vstřelil branku!
Jablonecká Střelnice právě doslova explodovala, domácí jdou zaslouženě do vedení! Snad poprvé v zápase nerozehrával rohový kop Považanec, míč si vzal mladíček Nykrín a jeho levačka zakroutila míč přesně na hlavu JANA SILNÉHO, jehož prudká hlavička nedala Holcovi šanci.
80'
Martinec v souboji Höjerem vybojoval jablonecký roh.
80'
Další faul Letenských má na svědomí Souček, který atakoval zezadu Štěpánka.
79'
Wiesner si došlápl na Housku, sudí Černý ho ale ušetřil karetního trestu.
77'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Ladislav Krejčí st..
77'
Silný faulovaný na půlce, další šanci zaútočit bude mít Jablonec.
76'
Hra je teď plná nepřesností na obou stranách.
74'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Malínský, přichází David Nykrín.
73'
Považanec vysílal dopředu Silného, jabloneckou neplechu ale rychle ukončil Höjer.
72'
Kadlec na hranici faulu atakoval Součka a po hvizdu Černého se na hlavního arbitra hodně vyčítavě obořil.
71'
Štěpánek se odvážně vydal dopředu, jeho centr přímo na Holce ale postrádal kvalitu.
70'
Pražané se nyní chytili do ofsajdové pasti Jablonce, Hanuš bude nakopávat vpřed.
69'
Pavelka je na nohou, hraje se dál.
68'
Pavelka zůstal ležet na hřišti po jednom z dalších drsných soubojů. Domácí kapitán Hübschman ale potvrdil pověst fotbalového gentlemana a zakopl míč do zámezí.
67'
Čvančara šel s míčem sám na bránu, domácí stoper Štěpánek ho ale v klíčový okamžik dokázal rozhodit natolik, že si exjablonecký forvard ukopl míč moc daleko od nohy, což byl povel pro Hanuše vyběhnout a odkopnout co nejdále od své brány. To se mu za asistence obou stoperů podařilo až napodruhé.
66'
Hanuš zneškodnil tutovku Čvančarovi
66'
Souček teď absolutně nepochopil Wiesnerův náběh směrem vpřed poměrně lacině zakopl míč do zámezí.
65'
Hanuš si došel pro míč z nohy Wiesnera.
64'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Adam Karabec, přichází Lukáš Haraslín.
63'
Považanec poslal k zemi Höjera a viděl žlutou kartu. Spartě však tvrdá severočeská hra vůbec nechutná.
62'
Po nepovedeném rohu se Považanec dostal k míči podruhé a jeho něco mezi střelou a centrem trochu vylekalo strnulého Holce. Míči však do brány chyběl přesnější směr.
61'
Silný se v pokutovém území dostal ke střele, tu hosté srazili na roh.
60'
Hložek znovu terčem hraničního zákroku, Černákovi to na rozdíl od Housky prošlo. Sparťanský talent už ale přece jen začíná působit trochu otráveně.
59'
Houska zastavil Hložka nedovoleně a vyfasoval žlutou kartu.
58'
Pavelka si ve vzdušném souboji se Silným pomohl faulem, volný přímý kop pro Jablonec.
56'
Pikantní střídání. Václav Kadlec proti svým!
56'
Nový muž na trávníku Václav Kadlec sklidil ovace celého stadionu, včetně letenských fandů. Je vidět, že ani v hlavním městě se na Kadlece nezapomnělo.
55'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Dominik Pleštil, přichází Václav Kadlec.
55'
Hübschman lehoučce zajel do Hložka, rozhodčí Černý však příliš dlouho neotálel a foukl do píšťalky.
54'
Dočkalův balón skončil v Hanušových rukavicích, domácího brankáře pak při snaze rychle rozehrát atakoval nedovoleným způsobem Čvančara.
53'
Po laciném faulu Pleštila na Karabce bude Sparta rozehrávat volný přímý kop.
52'
Zeleného dlouhý nákop na půlku zastihl Silný až v zámezí.
50'
Domácím při obléhání sparťanské brány utekl míč do zámezí, Holec bude vykopávat od své svatyně.
49'
Houskův přímý kop z poloviny hřiště prodloužil Pleštil ke Štěpánkovi, jenž chtěl zakončovat nůžkami. Právě při pokusu o ně však fauloval.
48'
Černákův vysoký centr odvrátili hosté jen k Zelenému, tomu jeho zakončení těžce nesedlo.
47'
Hložek si navedl míč na střed a pokusil se vypálit. Trefil jen blokujícího Považance.
46'
Úvodní nákop druhé půle z kopačky Vitíka skončil v zámezí.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
Poměrně překvapivý průběh měl úvodní poločas dnešního fotbalového klání na Střelnici. Favorizovaná Sparta v něm dominovala zhruba jen deset minut a pořádně zahrozila jen ojedinělou šancí Peška. To Jablonec působil po nesmělém začátku sympatickým svěžím dojmem, a dokonce se dá říct, že Pražany po většinu první půle přehrával. Skóre je ale po 45 minutách bezbrankové.
45'
Považancova skákavá střela nadělala Holcovi problémy
45+4'
45+3'
Holec má na kontě další zákrok a nutno podotknout, že vůbec ne jednoduchý. Skákavý pokus Považance však s mírnými problémy dokázal zkrotit.
45+2'
Sparťané odvrátili volný přímý kop jen ke Štěpánkovi, který ale nepovedenou ranou z voleje poslal míč mimo jablonecký stadion.
45+1'
Houska byl poslán k zemi, Severočeši mají k dispozici už několikátou zajímavou standardku.
45'
44'
Malínský umotal obránce, pak vyzkoušel Holce
44'
Krásná individuální akce Malínského. Domácí křídelník vnikl do vápna, kde se zbavil dvojice sparťanských beků několika povedenými zasekávačkami. Nakonec i vystřelil, ale jeho pokus z ostrého úhlu zlikvidoval povedeným zákrokem Holec.
43'
Černák se odhodlal ke střele zpoza šestnáctky, Holec jeho ránu jen zkontroloval pohledem.
41'
Malínský dostal prostor k centru z levé strany, jeho balón však ve vápně přeletěl všechny zúčastněné.
40'
Centrovaný balón na Součka do jablonecké šestnáctky odvrátil pohotově Zelený.
39'
Hosté připravili o míč Silného u vlastní šestnáctky a ihned prchali do brejku. Peškova pouť ale skončila na půlce hřiště.
38'
Považanec dnes již poněkolikáté nacentroval jen do Holcových rukavic.
37'
Malínský si zaběhl za obrany Sparty a vybojoval další rohový kop.
36'
Sparťané jsou v posledních minutách bezzubí a nepomáhají jim ani dlouhé nákopy na Čvančaru, toho teď bez problémů odzbrojil Hübschman.
35'
Houska odcentroval z levé strany jen a pouze do zámezí.
33'
Považancův přímák skončil v Holcově náruči
33'
Považancův volný přímý kop si Holec stáhl ze vzduchu do svých rukavic.
32'
Malínský vybojoval na Wiesnerovi další standardku pro domácí. To se nepozdávalo Dočkalovi, který i s vědomím žluté karty vystartoval po mladém českém rozhodčím. Černý však zůstal pevný v kramflecích.
31'
Holec podržel hosty při šanci Silného
31'
Rychlý kontr Jablonce na druhé straně zakončoval Silný, jehož pokus musel likvidovat včasným výběhem brankář Holec.
30'
Pešek z úhlu přestřelil
30'
První velká šance zápasu. Hložek sklepl míč nabíhajícímu Peškovi, který ale z bezprostřední blízkosti spolu s Hanušem přeloboval i domácí bránu.
29'
Černák se ve vlastní šestnáctce odhodlal k riskantnímu skluzu, ale vyplatilo se. Domácí benjamínek balón dokázal uhrát.
28'
Malínský pílil po levé straně k hostující šestnáctce, jenže zastavil ho hvizd hlavního arbitra po útočném faulu spoluhráče Silného.
26'
Repríza souboje Dočkal-Malínský tentokrát skončila faulem domácího fotbalisty. Sparta začne další útočnou akci daleko od jablonecké brány.
25'
Zelený si nekomplikoval život a hlavou zahrál před dotírajícím Peškem do rukavic Hanuše.
24'
Čvančara si dobře naběhl za obranu Jablonce, ovšem domácí stopeři svůj handicap rychle dohnali a svého bývalého spoluhráče rychle odzbrojili.
22'
Zdá se, že hlavy Pavelky a Štěpánka o sebe při přímém kopu domácích nepříjemně ťukly. Oba hráči se teď svíjejí na trávníku v bolestech.
21'
Malínského, který se pohybuje po hřišti s ovázanou hlavou, tentokrát poslal k zemi Wiesner. Zajímavá standardní situace pro Jablonec.
20'
Jablonec se teď chvilku pomazlil s míčem na útočné polovině, stačila ale jedna špatná přihrávka a zelenobílí museli okamžitě pílit zpět na obrannou polovinu.
19'
Silný upadl v šestnáctce po souboji s Vitíkem, o penaltu se ale v žádném případě nejednalo.
17'
Malínský je na nohou, to je to nejhlavnější. Petr Rada si mezitím stále dožaduje červené karty pro Dočkala.
16'
Dočkal (málem) ustřelil hlavu Houskovi. Měla být ČK?
16'
Dočkal hodně nevybíravým způsobem atakoval hlavu Housky. Kopačka sparťanského kapitána vylétla hodně vysoko a dočkal může být rád, že je z toho jen žlutá karta. To se pochopitelně vůbec nelíbí Petru Radovi.
15'
Malínský z levé strany hledal Pleštil a našel. Ten ale v tísni zakončoval hodně nepřesně.
14'
Souček neprostřelil obranný val Jablonce.
13'
Dočkalův přímý kop odvrátil Hübschman sice jen nad sebe, v následujícím vzdušném souboji ho ale vysvobodil Hložek útočným faulem.
12'
Pražané budou po faulu na Höjera rozehrávat nadějnou standardní situaci z levé strany.
11'
Wiesner dlouhým nákop nastartoval Hložka, ten ale proti dvojici Černák-Štěpánek neměl nárok.
10'
Považancova narážečka vyhnala Malínského až do zámezí, sudí Černý si ale už předtím všiml faulu, a tak uznal domácím ponechanou výhodu.
9'
Považancovu rozehrávku od rohového praporku odvrátila defenziva Pražanů bez sebemenších problémů.
8'
Silný proti sparťanské přesile vybojoval alespoň rohový kop.
7'
Pešek se uvolnil na pravé straně, jenže odcentroval jen do rukavic Hanuše.
6'
Sparta prakticky neopouští útočnou polovinu, domácí si pomáhají pouze dlouhými odkopy na půlku.
5'
Dlouhý nákop Wiesnera na Čvančaru odvrátil do zámezí pozorný Štěpánek.
4'
Höjerův centr z levé strany schytal zblízka obětavý Pleštil, sudí Černý neváhal ani vteřinu a okamžitě přerušil hru.
3'
Černák ve vzdušném souboji o jabloneckého pokutového území sroloval Hložka. Ten si chvíli poležel na pažitu, ale zdá se, že bude v pořádku.
2'
Silný si ve vzdušném souboji na půlce pomohl faulem, Sparta bude mít výhodu rozehrávky.
1'
Výkop obstarali domácí fotbalisté, jejichž první dlouhý nákop okamžitě hledal Silného. Neúspěšně.
1'

FK Jablonec: Hanuš – Černák, Štěpánek, Martinec, Zelený – Hübschman (C) – Kratochvíl, Považanec, Houska, Malínský – Silný.
Náhradníci: V. Hrubý – V. Kadlec, D. Ikaunieks, Nykrín, Pleštil, Smejkal, Kinčl.
Trenér: Petr Rada

AC Sparta Praha: Holec – Wiesner, Vitík, Pavelka, Höjer – F. Souček – Hložek, Dočkal (C), Karabec, Pešek – Čvančara.
Náhradníci: Heča – A. Gabriel, Haraslín, Ladislav Krejčí st., Suchomel, Sáček, Ryneš.
Trenér: Pavel Vrba

Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Horák.
Velkolepou předehru před středečním kláním si oba soupeři střihli už minulý týden. V semifinálovém utkání Mol Cupu na Letné bylo k vidění prodloužení a nakonec hned sedm branek. Postup do finále slavili Pražané, pod jejichž výhrou se dvěma brankami podepsal exjablonecký Tomáš Čvančara.
AC SPARTA PRAHA (3. místo, 450 bodů)

Sparťané za sebou nemají nejideálnější týdny letošní sezóny. Po vyřazení Evropské konferenční ligy museli Pražané v neděli skousnout prohru s rivalem z Edenu. Ta znamenala zároveň navýšení ztráty Letenských na vedoucí duo Slavia-Plzeň už na deset bodů. Zvítězit ve středeční dohrávce v Jablonci je tak pro svěřence Pavla Vrby nutností.
FK JABLONEC (12. místo, 22 bodů)

Jablonec v žádném případě neprožívá ideální sezónu a žádné výsledkové obrození se v jeho podání nekoná ani na startu jarní části soutěže. S 22 body mají svěřenci Petra Rady pouze jednobodový náskok na barážové pozice. V posledním utkání navíc Severočeši jen tak tak zachránili remízu proti Hradci Králové, i tento bod ale může mít v konečném důsledku cenu zlata.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! FORTUNA:LIGA pokračuje 22. kolem a zajímavá podívaná se chystá na jablonecké Střelnici, kam ke středeční dohrávce 22. kola dorazí Sparta.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.