FORTUNA:LIGA - Základní část - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Ostrava - 24. listopadu 2021   17:00

Karviná
58' Santos (Bartošák)
1:2
(0:0)
Ostrava
68' Sor  (Almási) • 90+2' Jiří Klíma  (Sor)

Bolek – Mikuš, Santos, P. Buchta, Šehić – Siňavskij (84. Jurásek), Qose (75. Stropek), Mangabeira (84. Durosinmi), Túlio, Bartošák (63. Nešický) – Papadopulos (C).
Drobek – Stropek, Nešický, Šindelář, Křapka, Durosinmi, Jurásek.
Zelinka – Paták, Kotík.
Městský stadion Karviná, Karviná
3126 diváků
Budinský – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman (C) – D. Buchta (56. Sor), Budínský (56. Tetour), Kaloč, Kuzmanović (56. Almási), de Azevedo (82. Potočný) – Jiří Klíma.
Murin – Sor, Tetour, Potočný, J. Pokorný, Juroška, Almási.
Budinský

Karviná - Baník: Domácí na kolenou, rozhodující úder jim zasadil Klíma, 1:2!

Z mrazivé Karviné je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka.
Karviná ani na čtrnáctý pokus nedokázala vyhrát a s pěti body je stále o skóre předposlední před Teplicemi. O víkendu čeká tým trenéra Páníka cesta do Mladé Boleslavi, kde se utká s Hradcem Králové.

Baník se vítězstvím přiblížil čtvrté Spartě na rozdíl pěti bodů. Už v sobotu je čeká další nepříliš dlouhá cesta, kdy zajíždějí do Zlína.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 4:5. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 14:8.
Karviná výborně vstoupila do druhého poločasu, avšak ani to jí nestačilo na bodový zisk. O dva ostravské góly se i dnes postarala dvojice Sor – Klíma. Nigerijec odpověděl na úvodní gól Santose dorážkou své střely a v nastaveném čase našel hlavu Klímy, který navázal na dva góly proti Plzni a dnes rozhodl o třech bodech pro ostravský Baník.
90+3'
90+2'
Baník právě vstřelil branku!
Karviná si znovu nedala pozor a inkasovala v nastaveném čase! Klíma na levé straně přenechal míč Sorovi, který odcentroval balón do pokutového území, kde byl nehlídaný JIŘÍ KLÍMA, který trochu šťastnou hlavičkou umístil míč k levé tyči – 1:2! Asistence: Yira Sor.
90+1'
Potočný se zkoušel otočit kolem Mikuše, ten přerušil rychlou akci Ostravy faulem. Karvinský hráč vyfasoval osobní trest ve formě karetního napomenutí.
90'
Po chybě Ostravy domácí zamířili do protiútoku, jenže Jurásek zkazil finální přihrávku.
90'
Potočného rychlá přihrávka za obranu nebyla přesná, míč mají Karvinští.
89'
Sorův nepovedený centr srazil Buchta k brankáři Bolkovi.
88'
Santos chtěl být jako Schick, Bolka ale nezaskočil
88'
Na druhé straně pálil Sor, který se opřel do míče zpoza šestnáctky a střelou mezi dvěma bránícími hráči nakopl balón nad bránu.
88'
Santosova střela téměř z poloviny hřiště dolétla jen kousek vedle levé tyče do rukou gólmana Budínského.
87'
Ndefeho centr z pravé strany dolétl na zadní tyč, kde v souboji se soupeřem hlavičkoval Fleišman. Málo razantní hlavičku sebral po odrazu od trávníku brankář Bolek.
86'
Fleišmanův dlouhý aut z levé strany prošel až k bližší tyči, kde se Klíma snažil obelstít Stropka, ale vysoký kop ostravského útočníka posoudil rozhodčí Zelinka jako nebezpečný.
84'
Trenér Páník poslal na trávník dva mladíky. Jurásek vystřídal Siňavskije, Mangabeiru vyměnil Durosinmi.
83'
Potočný otestoval své střelecké schopnosti. Po centru Ndefeho si prvním kontaktem míč zpracoval a druhým vystřelil balón těsně vedle branky.
83'
S rohovým kopem Baníku si domácí poradili.
82'
Slibný přímák pro Baník zazdil De Azevedo
82'
Střídání v ostravském celku. De Azeveda nahradil Potočný.
82'
De Azevedo se opřel do míče, ale trefil pouze karvinskou zeď.
81'
Santos zhruba dva metry od pokutového území sestřelil Tetoura a Ostrava má vynikající šanci na otočení výsledku. Karvinský obránce navíc viděl žlutou kartu.
80'
Dnešní utkání sleduje 3126 diváků, což je slušná návštěva, vzhledem k tomu, jaké zde panují podmínky. Spousta ostravských fanoušků zůstala za branami karvinského stadionu.
79'
Po přihrávce Almásiho se dral přes dvojici protihráčů do pokutového území Azevedo, ale přes karvinské hráče neprocedil míč.
77'
Klíma inkasoval v souboji s Mangabeirou úder do tváře. Mangabeira vidí za faul žlutou kartu.
76'
Aby těch zranění nebylo málo, na zemi zůstal ležet Lischka, který v hlavičkovém souboji přepadl přes záda Túlia.
75'
Připravený Stropek nakonec nahradil zraněného Qoseho.
74'
Qose zaváhal při přihrávce na Siňavskije, ta přišla do ofsajdu. Albánský záložník se poté chytil za sval a vypadá to, že utkání pro něj skončí.
73'
Šehić dostal přihrávku na levou stranu od Túlia, svedl souboj se Sorem a následně odcentroval na zadní tyč, kde stoupal do vzduchu dobíhající Siňavskij, ale míč byl pro estonského reprezentanta příliš dlouhý.
72'
Almási hledal z pravé strany přihrávkou po zemi Klímu, ale jako první se k míči dostal brankář Bolek.
70'
Túlio přihrál na levou stranu Šehićovi, jeho centr na zadní tyč nedoběhl Siňavskij.
68'
Sor si narazil o ležícího Almásiho a vyrovnal, 1:1!
68'
Karviná se zatáhla a byla potrestána! Po přízemním centru Kaloče z levé strany se k míči dostal třetí v pořadí YIRA SOR, který si první nepovedenou střelou narazil míč o záda Almásiho a druhou už umístil po zemi do protipohybu brankáře Bolka! Asistence: Ladislav Almási – 1:1!
67'
Lischkovu chybu mohl potrestat Mangabeira, ale už neměl dostatek sil, aby svedl sprintový souboj s ostravským obráncem.
66'
Fleišman hledal přímým kopem téměř od středové čáry před šestnáctkou Almásiho, k tomu sice míč došel, ale brzy o něj přišel.
64'
Lischka hledal dlouhým pasem na levém kraji de Azeveda, ale míč prolétl kolem ostravského hráče do zámezí.
63'
Nahrávač u prvního gólu Lukáš Bartošák opustil hřiště. Místo něj přišel Nešický.
63'
Túlio si vzal míč a středem hřiště prošel až za středový kruh, kde byl faulován Almásim.
62'
Kaloč hledal překvapivou přihrávkou na slepo Almásiho, kolem kterého míč prolétl tak rychle, že se ostravský útočník nedokázal zmocnit míče.
61'
Karviná trochu v problémech, ale Siňavskij při odkopu do autu nastřelil ostravského hráče. U míče zůstali domácí.
59'
Bleskové vyrovnání měl na hlavě De Azevedo, Bolka ale nepřekonal
59'
Mohlo být rychle vyrovnáno! Po centru Ndefeho se pověsil na zadní tyči do vzduchu de Azevedo a hlavičkou o zem vystřelil na karvinskou branku, kde byl připravený gólman Bolek.
58'
Domácí jdou zaslouženě do vedení, hlavou se prosadil Santos, 1:0!
58'
Karviná právě vstřelila branku!
Fantastický vstup do druhé půle Karviná korunuje gólem! Lukáš Bartošák od rohového praporku našel hlavu EDUARDA SANTOSE, který využil pozdního vyběhnutí brankáře Budínského a hlavou nasměroval míč do sítě! Karviná vede 1:0! Asistence: Lukáš Bartošák.
58'
Qoseho rohový kop dolétl pouze na nohu Ndefeho.
57'
Střelu Mikuše z nějakých dvaadvaceti metrů srazil bránící ostravský hráč na rohový kop.
56'
Trenérské duo Galásek – Smetana sáhlo hned k trojité změně. Hřiště opustili Budínský, David Buchta a Kuzmanović, místo nich přišli Tetour, Sor a Almási.
55'
Ostravští se dostali k útočení, ale Budínský, ani de Azevedo nedokázali nakopnout míč na branku.
53'
Centr de Azeveda z levého kraje našel pouze hlavu Buchty. Pár sekund na to našel de Azevedo Budínského, ale ani on nedokázal zakončit akci mezi tři tyče.
51'
Kuzmanović dostal dobrou přihrávku do levé části pokutového území, rychlou kličkou zkoušel získat dobrou pozici pro střelu, ale obránci Karviné jeho záměr vystihli a odzbrojili od míče bývalého kanonýra Opavy.
51'
Ostravští se ubránili rohovému kopu. Po centru Bartošáka z pravé strany zkoušel hlavičkovat u druhé tyče Buchta, ale při souboji se soupeřem si pomohl faulem.
50'
Parádní střela Santose zpoza šestnáctky, brankář Budínský zasáhl střelu letící do levého horního rohu a balón vytlačil nad bránu!
49'
Nádhernou ránu Santose fantasticky vytěsnil Budinský
49'
Šehić vypustil od levé postranní čáry krásný centr na zadní tyč, Papadopulos místo střely hlavou vrátil míč do ohně, ale tam žádný z jeho spoluhráčů nebyl.
48'
Štiplavý pokus Túlia proletěl těsně vedle t
48'
Další zajímavý moment, Marko Túlio překvapil diváky a vypálil ze střední vzdálenosti. Míč jen těsně prolétl vedle levé tyče.
47'
Po střetu s Mangabeirou zůstal ležet na trávníku Buchta. Ošetření nepotřeboval, zem je tak chladná, že raději vstal sám.
47'
Rohový kop domácích Buchta zakončil střelou mimo tyče.
46'
Zajímavý vstup domácího celku do druhé půle. Qose se uvolnil v pravém rohu šestnáctky a střelou přes obránce poslal míč do boční sítě. Rohový kop pro Karvinou, protože brankář Budínský si na střelu sáhl.
46'
Rozhodčí Zelinka v první půli nenastavil ani minutu. V téměř mrazivém počasí jsme neviděli příliš pohledný fotbal, oba týmy měly několik zajímavých možností, ale Bolek s Budínským zatím nemuseli lovit míč ze své sítě. I proto je gólový stav bezbrankový.
45'
45'
Budínského rohový kop nebezpečím nehrozil.
45'
Kaločův pokus zpoza šestnáctky trefil jen karvinského hráče, podobně si vedla také Fleišmanova střela, kterou domácí hráč odrazil vedle branky.
44'
Fleišmanův centr z levého kraje domácí obrana odvrátila, Ostravané jsou u míče.
44'
Karvinští si nerozuměli v pokutovém území. Mikuš s Papadopulosem se dostali k míči, ale ani jeden se neodhodlal ke střele.
43'
Fleišman našel od rohového praporku Siňavskije.
42'
Po centru Fleišmana z levé strany se dral ke střele Kuzmanović, ale jeho pokus domácí odrazili vedle branky. Rohový kop modrých hráčů.
41'
Kuzmanović se z hranice šestnáctky neodhodlal ke střele, raději přihrál dozadu Kaločovi, který se opřel do míče, ale trefil domácího obránce před malým vápnem.
41'
Ndefe si u postranní čáry poradil s napadajícím Qosem a napálil do něj míč. Autové vhazování pro Ostravu.
40'
Karvinští se ubránili krátkému tlaku Ostravy. Nyní už zamířili s míčem ke středové čáře.
39'
Dlouhý aut Ndefeho našel v pokutovém území Klímu, od něj se míč odrazil do vzduchu a následně k domácím hráčům.
39'
Ndefeho pokus o centr odrazil do autu Šehić.
37'
Centr Ndefeho z pravého křídla zamířil přímo do rukou gólmana Bolka.
36'
Po rohovém kopu neprocpali míč do sítě Santos ani Mikuš
36'
Po rohovém kopu Bartošáka mohl střílet Santos, ale hlavou netrefil míč. Pár sekund na to pálil Mikuš zpoza šestnáctky pár centimetrů nad břevno.
35'
Túlio další kolmicí vybídl do brejku Papadopulose, ale Ndefe se dobře vrátil a střelu domácího hráče odrazil vedle branky.
34'
Túlio vyslal dlouhým pasem Šehiće, ten zkusil najít před brankou Siňavskije, který se k míči nedostal. Pomezní rozhodčí navíc odmával domácím ofsajd.
33'
Rychlý brejk Mangabeiry zastavil za cenu faulu Fleišman. Ostravský kapitán inkasoval od sudího Zelinky čtvrtou žlutou kartu v sezóně a v dalším zápase bude chybět.
32'
Po krátké mezihře Ostrava kopala rohový kop, ale míč z Budínského kopačky zamířil pouze na přední tyč, kde byli připraveni domácí hráči.
31'
Fleišman rozehrál akci přihrávkou do běhu na Buchtu, centr ostravského hráče před branku skončil v moci karvinských hráčů.
31'
Bartošák se neohlížel na minulost a Ndefeho poslal na zem.
29'
Další přímý kop Karviné. Qose se odhodlal ke střele, obstřelil čtyřčlennou ostravskou zeď, ale míč letící k levé tyči brankář Budínský lapil do rukavic.
28'
Qoseho standardka zaskočila všechny kromě Budinského
28'
Qose zatočil balón k pravé tyči, míč prolétl nad hlavami hráčů v pokutovém území a nakonec doplaval až k brankáři Budínskému, který musel na poslední chvíli zamířit na zem, aby zkrotil nepříjemný balón.
27'
Souboj Šehiće s Kaločem dopadl lépe pro karvinského hráče, který byl faulován soupeřovým loktem. Karviná má výhodu přímého kopu z levé strany.
26'
Kaloč zkoušel v těžké pozici odcentrovat od pravého praporku, ale jeho polovysoký pokus odrazil mimo nebezpečný prostor obránce Šehič.
24'
Lischkovu skvělou hlavičku vystřídal ještě lepší zákrok Bolka
24'
Na rohový kop Budínského si nejlépe vyskočil Kaloč a hlavou donutil brankáře Bolka k fantastickému zákroku, když balón mířící do spodní části brány dokázal udržet před brankovou čárou.
24'
Po ostravském útoku bude následovat rohový kop.
23'
Zajímavá akce Karviné! Mikuš dostal na pravou stranu pas od Mangabeiry, přihrál před malé vápno mezi dva bránící hráče Bartošákovi, který chtěl akci efektně zakončit patičkou, ale minul branku.
22'
Azevedo poslal dlouhou přihrávku na Buchtu, ale toho dobře svým postavením odstavil od míče Šehić.
20'
Domácí si pohlídali útok Baníku pravou stranou a od branky zahájí hru gólman Bolek.
19'
Bartošák zamířil dopředu, ale pravou stranou neprostrčil přihrávku přes Fleišmana na Siňavskije.
18'
Karviná drží míč na svých kopačkách, ale zatím jsou domácí hráči na vlastní polovině.
16'
V další šanci selhal Klíma, balón ani pořádně netrefil
16'
Kuzmanović hledal zpětnou přihrávkou z levé části šestnáctky Klímu, ten zkusil vystřelit po zemi, ale špatně trefil míč.
13'
Pohotovou hlavičku Papadopulose zneškodnil gólman Budinský
13'
Po centru Qoseho z pravé strany se položil do střely Papadopulos, jeho ránu k pravé tyči vyrazil brankář Budínský vedle brány!
13'
Papadopulosovi chyběl krok do dlouhé přihrávky na pravé straně, Ndefe odkopl míč na roh.
12'
Klíma spadl po souboji se Santosem, penaltu si ale nevymodlil
12'
Po zkráceném rohu centroval z pravé strany Ndefe, brankář Bolek míč razantně vyboxoval mimo šestnáctku. O pár sekund později Santos poslal na zem Klímu, který se dožadoval pokutového kopu. Rozhodčí Zelinka rozpažil.
11'
Po přihrávce Buchty se v pravé části pokutového území snažil prokličkovat ke střele Budínský, ale jeho pokus ze záklonu srazil jeden z domácích obránců vedle branky.
10'
Siňavskij z pravého kraje přihrál blíž středu Qosemu, ten se ještě snažil akci vyšperkovat pasem na Papadopulose, jenže zkušenému útočníkovi míč odskočil od nohy.
9'
Bartošák nedokázal ubrzdit své napadání Ndefeho a bývalého spoluhráče u lajny srazil k zemi.
8'
Bartošák zatlačil na ostravského obránce a vybojoval pro svůj tým autové vhazování na útočné polovině.
7'
Rohový kop na druhé straně, ale ani Karvinští nedokázali zahrozit ze standardní situace. Baník se s přehledem ubránil.
5'
Pohlednou kombinaci domácích zakončil De Azevedo, rána mu však nesedla
5'
Zajímavá akce Baníku po pravé straně, po centru Buchty Kuzmanović sklepl míč pro De Azeveda, který se opřel do míče, ale ten mu nesedl ideálně na volej. Nepovedenou střelou domácí branku zcela minul.
4'
Zkrácený roh pro Ostravu po faulu Šehiće na Kuzmanoviće. Budínského centr z levé strany našel pouze domácího hráče v oblasti penaltového puntíku.
3'
Rohový kop Budínského skončil na kopačkách domácího Mikuše.
3'
Centr z levé strany na Davida Buchtu končí prvním rohovým kopem pro ostravský tým.
2'
Kuzmanović chycen do ofsajdové pasti. Ofenzivní záložník Ostravy tak musel svůj nadějný sprint po pravé straně předčasně ukončit.
1'
Dlouhý nákop Lischky z pravé strany na Klímu, který byl v jedné lajně s domácí obrannou dvojicí nenašel svého adresáta. Míče se zmocnil Santos.
1'
Úvodní výkop měli domácí hráči.
1'
Hráči už jsou na trávníku, domácí nastoupí celí v bílém, hosté v modrých dresech.

MFK Karviná: Bolek – Mikuš, Santos, P. Buchta, Šehić – Siňavskij, Qose, Mangabeira, Túlio, Bartošák – Papadopulos (C).
Náhradníci: Drobek – Stropek, Nešický, Šindelář, Křapka, Durosinmi, Jurásek.
Trenér: Páník.

FC Baník Ostrava: Budinský – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman (C) – D. Buchta, Budínský, Kaloč, Kuzmanović, de Azevedo – Jiří Klíma.
Náhradníci: Murin – Sor, Tetour, Potočný, J. Pokorný, Juroška, Almási.
Trenér: Galásek.

Rozhodčí: Zelinka – Paták, Kotík.
Hezký středeční podvečer z Moravskoslezského kraje. Koronavirová nákaza v karvinském celku zamezila odehrání regionálního souboje v původním termínu 23. října v 19:00. Vzhledem k pravidlům UEFA musí být utkání odehráno před startem zápasů Ligy mistrů, proto byl začátek duelu posunut na 17. hodinu.

Bohužel to není jediná nepříjemná zpráva. V původním termínu to vypadalo na vyprodané derby. Nyní už je zájem o vstupenky mnohem menší, fanoušci Baníku Ostrava vyhlásili bojkot v případě, že nebudou smět všichni na stadion. Uvidíme, kolik jich nakonec na Městský stadion v Karviné dorází.

I přes tyto vady nás čeká velice zajímavý souboj. Karviná v nedělním utkání ztratila dobře rozehrané utkání a s Libercem prohrála gólem v nastaveném čase 1:2. Zmíněný gól rozhodl o tom, že slezský klub bude v tabulce pouze o skóre před posledními Teplicemi.

Ostravský Baník je na tom mnohem lépe. Tým trenéra Tomáše Galáska odstartoval sezónu velice dobře, držel se na předních příčkách, jenže nyní přišla na Ostravany slabší chvíle v podobě čtyř zápasů bez vítězství. Vítkovická družina v nich poztrácela devět bodů a nyní má osmibodovou ztrátu na čtvrtou Spartu. V posledním utkání proti Plzni mohli ztratit všechny tři body, ale střídající Klíma dvěma góly v závěru zápasu dokázal vyrovnat na konečných 2:2.
Vedení FORTUNA:LIGY odložilo nejbližší dva ligové zápasy Karviné. Tým byl totiž z nařízení Krajské hygienické stanice poslán do karantény z důvodu vysokého výskytu nákazy Covidem-19 v mužstvu. Kromě derby s Baníkem neodehrají Karvinští v původním termínu ani duel na Bohemians.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.