FORTUNA:LIGA - Základní část - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Plzeň - 25. září 2021   16:00

0:1
(0:0)
Plzeň
75' Hejda

Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – D. Kostka (83. Lee), Solil (83. Huf), Tischler (83. Lupač), Cadu (41. Červ) – Chytil (69. P. Černý).
Letáček – P. Černý, Lee, Červ, Huf, Vít, Lupač.
Hocek – Hájek, J. Paták
Ďolíček, Praha - Vršovice
1562 diváků
Staněk – Řezník, Hejda (C), Pernica, M. Havel – Janošek (84. Kalvach), Bucha – J. Kopic (46. Chorý), J. Sýkora (75. Kayamba), Mosquera (46. P. Šulc) – Beauguel (89. Al. Čermák).
A. Hruška – Kayamba, Chorý, Kalvach, Al. Čermák, P. Šulc, Kaša.

SESTŘIH: Pardubice - Plzeň 0:1. Převahu Viktorie zužitkoval Hejda

Fotbalisté Plzně vítězí na hřišti Pardubic 1:0 a zůstanou na čele tabulky FORTUNA:LIGY i po 9. ligovém kole. Svěřenci Michala Bílka to ale rozhodně neměli v Ďolíčku jednoduché. Soupeře nijak neválcovali a proti dobře organizované defenzivě Východočechů se dostávali do šancí jen těžko. V první půli je navíc zachránila tyč po překvapivém zakončení Cadua. Utkání rozhodl až v 75. minutě stoper Lukáš Hejda, který zpoza šestnáctky napálil k tyči odražený míč. Domácí si připisují třetí porážku z posledních čtyř utkání a nepříjemně se tak zabydlují v části tabulky, která by znamenala účast ve skupině o udržení.
90+4'
90+2'
Centr Tomáše Čelůstky zablokoval Hejda. Domácí vhazují.
90+1'
Utkání bude nastaveno o tři minuty!
90'
Ani další rohový kop Pardubic na skóre nic nezměnil. Plzeň je blízko dalšímu vítězství.
89'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Aleš Čermák.
88'
Rohový kop zahrával Čelůstka. Jeho první centr hosté odvrátili a krajní bek Pardubic mohl poslat do pokutového území soupeře o chvíli později další míč. Ten našel Černého, jenž byl ale zády k bráně a nedokázal udělat nic, co by bránu Plzně ohrozilo.
87'
Lukáš Kalvach před sebe nepustil Lukáše Červa. Domácí budou zahrávat alespoň roh.
86'
David Huf nedokázal odcentrovat přes Hejdu. Domácí budou vhazovat.
86'
Domácí už teď vše budou kopat a hrát do šestnáctky soupeře. Plzeň se ale zatím brání úspěšně.
84'
Domácí obránce Tomáš Čelůstka si už tak před deseti minutami žádal střídání, ale nakonec bude muset dohrát. Kouč Krejčí stáhl jiné hráče a další změnu už udělat nemůže.
84'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází Lukáš Kalvach.
83'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Tomáš Solil, přichází David Huf.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Dominik Kostka, přichází Sang-hjuk Lee.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Emil Tischler, přichází Adam Lupač.
82'
Tischler na pravé straně uvolnil Tomáše Solila, který viděl před bránu nabíhajícího Emila Tischlera. Přízemní centr však lapil brankář Staněk.
81'
Pavel Černý dostal dobrý míč za obranu. Nechal se však doběhnout Pernicou, jenž ho čistě odzbrojil.
80'
Domácí Dominik Kostka hokejově zboural Joela Kayambu, za což dostal žlutou kartu.
79'
A dobrý centr Dominika Janoška. Těsně před Boháčem se snažil tečovat balón Luděk Pernica, míč ale dolétl do náruče brankáře Pardubic.
78'
Jean-David Beauguel se obtáčel kolem Proseka, který ho u postranní čáry fauloval. Standardka pro Viktorii.
77'
V další příležitosti Pavel Šulc, který se dobře uvolnil. Opět ale potvrdil, že se mu v Plzni zatím střelecky nedaří a z levé strany šestnáctky zakončoval vedle vzdálenější tyče.
75'
Hejdovo kladivo! Tvrdým úderem otevřel skóre, 0:1
75'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Joel Ngandu Kayamba.
75'
Plzeň právě vstřelila branku!
Lídr tabulky se přeci jen ujímá vedení! Pavel Bucha se v pokutovém území k zakončení nedostal, ovšem domácí balón odehráli jen před svou šestnáctku, kde byl stoper LUKÁŠ HEJDA a ten hrací předmět napálil k bližší pravé tyči z pohledu marně se natahujícího Marka Boháče. Viktorku tedy vysvobodil spíše sváteční střelec.
74'
Nakopnutý míč prodloužil Beauguel na Chorého. Obranné povinnosti si ale splnil odkopem Dominik Kostka.
73'
Ofsajd byl odmáván hostujícímu levému obránci Milanovi Havlovi.
72'
Tomáš Čelůstka ale ještě zahrával standardní situaci. Poslal před bránu dobrý centr, obránci Plzně však dobře odblokovali nabíhající hráče a balón sebral Jindřich Staněk.
71'
Domácí obránce Tomáš Čelůstka si jasným gestem říká o střídání. Kouč Krejčí tedy bude muset sáhnout do defenzivní linie.
69'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Pavel Černý.
68'
Na hrací ploše zůstává ležet Emil Tischler, kterého dohrál Luděk Pernica. Fotbalista Pardubic bude muset podstoupit ošetření za postranní čárou.
67'
Mojmír Chytil ve středu hřiště podržel míč, rozběhl se s ním dopředu a donutil k faulu Hejdu. Dobrá práce útočníka, který v Pardubicích hostuje z Olomouce.
66'
Dominik Kostka se zbavil bránícího Havla za cenu útočného faulu. Rozehrávat budou hosté.
65'
Nyní se o Tischlera postaral Milan Havel, který to v Ďolíčku velmi dobře zná. Vždyť je odchovancem místních Bohemians.
64'
Mojmír Chytil rozehrál doprava na Tischlera, který mohl centrovat před bránu, ale místo toho chtěl vracet do druhé vlny Chytilovi. Na to byla obrana Viktorie připravena a nepustila k adresátovi přihrávky míč.
63'
Řezník nalil Šulcovi, ten pálil mimo
63'
Šance Plzně! Radim Řezník posílal z pravé strany nabídku na přední tyč, kde byl Pavel Šulc. Ten však balón uklidil vedle brány!
61'
Mojmír Chytil teď pořádně prohnal Lukáše Hejdu. Už se dostal tělem před něho, ale stoper hostí ještě dokázal posunout míč k brankáři Staňkovi!
60'
Chytil u pokutového území špatně zpracoval míč. Dal si ho dále od nohou a toho využili stopeři Plzně.
59'
Domácí zahrávali standardní situaci. Kostkův centr přizvedl Jeřábek. Balón směřoval k Červovi, který se nacházel v ofsajdu.
58'
Dnešní utkání v Ďolíčku sleduje 1562 diváků!
57'
Jan Šulc se u postranní čáry ocitl pod tlakem. Prosek jej ale fauloval a Plzeň tak zůstane u míče.
55'
Plzeňská akce byla vedena po levém křídle, kam si naběhl Pavel Šulc. Ten centroval před bránu, kde už číhal Beauguel. Centr Šulce však skončil v rukavicích Boháče.
54'
Pernica po standardce hlavičkoval nad
54'
Po centru Dominika Janoška si hosté vytvořili velkou šanci! Míč prolétl až k Luďkovi Pernicovi, jenž zblízka nedokázal hlavou trefit bránu!
53'
Hosté po změně stran určitě zvýšili aktivitu. Nyní budou zahrávat standardní situaci...
52'
Hosté zahrávali rohový kop, po němž se k ohrožení brány soupeře nedostali.
50'
Plzeň má ve druhé půli na hrotu dvojici Beauguel – Chorý. Je zřejmé, že hosté chtějí zjednodušit hru a směrem dopředu budou přecházet pomocí dlouhých nákopů.
48'
Sýkora se razantně opřel do míče, Boháč zazářil
48'
Jean-David Beauguel sklepl míč pro Jana Sýkoru, který se do něj z první opřel z hranice šestnáctky. Marek Boháč byl na zemi včas a ztlumil balón v náručí.
47'
Novic na trávníku Pavel Šulc byl přistižen v ofsajdové pozici.
47'
Jan Sýkora šlápl na nohu Čelůstkovi. Rozehrávat tak budou Pardubičtí.
46'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Pavel Šulc.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Tomáš Chorý.
46'
První poločas gól nenabídl. Hrál se poměrně vyrovnaný fotbal s minimem šancí. Na straně hostí měl solidní Jan Kopic, který bránu halfvolejem přestřelil. Ještě blíže k úspěchu byl později domácí Cadu, jenž brankáře Staňka téměř překvapil, ovšem strážci plzeňské svatyně pomohla i tyč. Právě Cadu musel v závěru úvodního dějství střídat kvůli zdravotním problémům.
45'
45+1'
Odkop Staňka sebral Jan Jeřábek a domácí tak mají možnost ještě jednoho útoku v první půli.
45+1'
První poločas bude nastaven o jednu minutu!
45'
Lukáš Červ se snažil rozběhnout Čelůstku, míč ale zahrál pouze do autu.
43'
První poločas se blíží ke svému konci. Zápas je to poměrně vyrovnaný, o čemž svědčí i statistika rohových kopů. Oba celky zahrávaly tři.
41'
Ze hry musí Brazilec Cadu, který zřejmě nemůže pokračovat kvůli následkům souboje s brankářem Staňkem, po němž byl nějakou dobu ošetřován. Do hry jde Lukáš Červ.
41'
Náběh Jhona Mosquery si pohlídal Jan Prosek, kterého následně hostující hráč fauloval. Domácí ale budou střídat...
39'
Dominik Kostka byl faulován při obranné práci na domácí polovině. Míč pošle do hry Marek Boháč.
38'
Jan Kopic na pravém křídle obešel Jeřábka. Svému kapitánovi ještě vypomohl Cadu a Viktorka tak získala jen roh.
37'
Jan Sýkora si nepohlídal ofsajdovou linii a akce Plzně byla přerušena.
36'
Teď zahrávali domácí roh. Cadu svůj centr přetáhl až mimo šestnáctku, jeden z jeho spoluhráčů pak do pokutového území míč vrátil. Tam už to měl Emil Tischler na dlouhou nohu a ve skluzu centroval do boční sítě.
35'
Nyní rozehrával Cadu standardní situaci. Na jeho centr si naběhl kapitán domácích Jan Jeřábek, jehož hlavičku lovil ze vzduchu Staněk. Zákrok se mu však do statistik nezapočítá, Jeřábkovi byl totiž odmáván ofsajd.
33'
Cadu orazítkoval tyč!
33'
Teď měla Plzeň velké štěstí! Šejvl přenášel hru na levou stranu pokutového území, kde byl Cadu. Ten se nacházel v pozici, která spíše volala po zpracování míče nebo centru, místo toho však pardubický hráč vystřelil na bližší tyč a Jindřich Staněk balón s vypětím všech sil vytěsnil na brankovou konstrukci!

Vzápětí zahrozili i Západočeši. Jan Sýkora však po úniku po levém křídle z úhlu neprostřelil Boháče.
30'
Po Kopicově přihrávce z pravé strany si Pavel Bucha hodlal srovnat balón v pokutovém území na zakončení. Na poslední chvíli mu ho vypíchl jeden z pardubických stoperů.
29'
Luděk Pernica se vracel z ofsajdového postavení a v tu chvíli na něho směřoval míč. Praporek asistenta rozhodčího tak vylétl do vzduchu.
27'
Signál Viktorie, Sýkora po rohu pálil do Boháče
27'
Hosté zahrávali roh a předvedli nacvičenou akci! Havel si seběhl blíž k rozehrávajícímu Janoškovi, čímž odtáhl bránícího hráče z rohu pokutového území. Tam dostal balón Jan Sýkora, kterému však střela nesedla ideálně a míč skončil v koši brankáře Boháče.
25'
Zatím se hraje téměř bez šancí. Jedinou vážnější příležitost měl hostující Kopic, který bránu přestřelil.
24'
Cadu dokázal obrat o míč rozehrávajícího Řezníka. Následně ale dával nepřesnou přihrávku patou Čelůstkovi, který musel faulovat Kopice.
23'
Kopic bojoval o míč s Čelůstkou v blízkosti brankové čáry. Nakonec se s ním dostal do zámezí a Marek Boháč bude rozehrávat od své brány.
22'
A domácí tým je již kompletní, tedy i s Caduem.
21'
Cadu zamířil v doprovodu lékařů za lajnu. Měl by být ale v pořádku.
19'
Letec Cadu! Brazilec se prolétl vzduchem po střetu se Staňkem
19'
Dominik Kostka nahrával míč do pokutového území, kam si nabíhal Cadu. U míče byl těsně před ním Staněk a domácí hráč přes něho přepadl. Cadu se zatím nezvedá z trávníku a i plzeňský gólman se přišel podívat, zda je v pořádku. Z jeho strany to bylo pochopitelně čisté, takhle do toho brankář jít musí.
18'
Na půlce byl faulován hostující kapitán Lukáš Hejda. Provinil se Tomáš Solil.
17'
Z pravé strany dobře centroval Jan Prosek. Před bránou číhali Tischler s Chytilem, ale dobře zapracovali stopeři hostí, kteří balón sklepli pro brankáře Staňka.
15'
Centr Jana Sýkory si stáhl do rukavic Marek Boháč. Navíc byl máván ofsajd.
14'
Jeden z domácích hráčů prostrkával míč za obranu na nabíhajícího Cadua. Z brány ale včas vystartoval Jindřich Staněk, který byl u balónu dříve než pardubický Brazilec.
12'
Řezník sklepl pro Kopice, ten pálil nad
12'
Příležitost Viktoriánů. Výborné přenesení hry na pravou stranu našlo Radima Řezníka, který balón sklepl hlavou pod sebe pro Jana Kopice. Ten pálil halfvolejem nad břevno. Pokud by bránu trefil, byl by asi brankář Boháč bez šance!
11'
K další střele napřáhl Emil Tischler. Ten nenašel prostor mezi tyčemi.
10'
Z poměrně velké dálky zkusil štěstí Cadu. Míč směřoval do prostoru, kde se nacházel Jindřich Staněk, který tak neměl se zákrokem větší problémy.
9'
Jhon Mosquera si tělem odstavil Jana Proseka a míč skončil v autu. Podle sudího si kolumbijský hráč Plzně počínal čistě a hosté tak vhazují.
8'
Viktorii povzbuzuje skupina fanoušků, kteří se na to svlékli do půli těla. Proč ne, počasí jim dnes přeje.
7'
Domácí se snaží soupeře rychle dostupovat, aby mu ztížili rozehrávku. Tato taktika zatím slaví úspěch, Plzeňští se těžko dostávají kombinací na útočnou polovinu.
5'
Další útočnou snahu Pardubic ukončil odmávaný a pískaný ofsajd.
4'
Po standardní situaci domácích odvrátil balón Beauguel. Ten si pak našel Dominik Kostka, který ho napálil mimo hostující bránu.
4'
Hostující obrana si pohlídala rohový kop Východočechů a hra se přesouvá na druhou polovinu hřiště.
3'
Luděk Pernica se ocitl pod tlakem napadajícího Mojmíra Chytila. Je z toho roh pro domácí.
2'
Úvodní Kopicovu navštívenku vyřešil Boháč
2'
Viktoriáni se ujali balónu a dostali se i k prvnímu zakončení. Jan Kopic dostal přihrávku na pravé křídlo, kde si ho navedl do šestnáctky na levačku a vystřelil. Nepříliš razantní pokus snadno chytá Marek Boháč.
1'
Pardubice rozehrály tento zápas. Nastoupily v červenobílých dresech. Plzeň zvolila černou barvu.
1'
Hráči obou týmů již nastoupili na hrací plochu. Za malou chvíli bude utkání zahájeno.
Do brány Pardubic se dnes vrací Marek Boháč. Ten si v loňské sezóně vážně pochroumal koleno a z tohoto zranění se zotavoval dlouhé měsíce.

FK Pardubice: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – D. Kostka, Solil, Tischler, Cadu – Chytil.
Náhradníci: Letáček – P. Černý, Lee, Červ, Huf, Vít, Lupač.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Řezník, Hejda (C), Pernica, M. Havel – Janošek, Bucha – J. Kopic, J. Sýkora, Mosquera – Beauguel.
Náhradníci: A. Hruška – Kayamba, Chorý, Kalvach, Al. Čermák, P. Šulc, Kaša.

Rozhodčí: Hocek – Hájek, J. Paták.
Ve vzájemných duelech v minulé sezóně se vždy více dařilo domácímu týmu. Plzeň na svém hřišti zvítězila 2:0, z Ďolíčku si však na jaře odvezla vysokou porážku 0:3.
FK Pardubice (13. místo, 1 – 3 – 4, skóre 12:15, 6 bodů)
Fotbalisté Pardubic po loňské úspěšné nováčkovské sezóně v té letošní zatím potvrzují pravidlo, že druhý rok mezi elitou často bývá těžší. V tabulce se nacházejí na třináctém místě a především v aktuálním období nemají dobré výsledky. Z posledních tří ligových duelů si připsali jediný bod za domácí remízu 2:2 s posledním Libercem, když ve druhém poločase dotáhli dvougólové manko. V minulém kole padli 0:2 v prestižním derby na půdě Hradce a náladu si nespravili ani v úterním poháru na hřišti druholigové Jihlavy. Z Vysočiny si odvezli porážku 0:2.

Posledních 5 zápasů Pardubic:
Hostouň – Pardubice 0:1 po prodl. (MOL Cup)
Slovácko – Pardubice 2:1
Pardubice – Liberec 2:2
Hradec – Pardubice 2:0
Jihlava – Pardubice 2:0 (MOL Cup)
FC Viktoria Plzeň (1. místo, 7 – 0 – 1, skóre 14:7, 21 bodů)
Viktoria letos nastoupila do sezóny se skromnějšími ambicemi, než je obvyklé. Vedení veřejně nevyhlásilo útok na titul a dobře nedopadlo ani působení v předkolech evropských pohárů. Vzniklou finanční ztrátu klub umazal prodeji Jakuba Brabce a Adriela Ba Louy do zahraničí. Ve FORTUNA:LIZE se však Viktorii až nečekaně daří, svěřenci kouče Michala Bílka totiž vedou tabulku o dva body před Slavií. Západočeši zaváhali jen jednou, v 6. kole prohráli 0:1 v mladoboleslavském azylu nováčka z Hradce. Následně si však napravili reputaci domácí výhrou 3:2 nad Spartou, se kterou do Štruncových sadů dorazil i jeden ze strůjců úspěšné plzeňské éry, kouč Pavel Vrba, a v posledním kole pak doma zdolali 2:1 České Budějovice. V úterním duelu 3. kola MOL Cupu pak Viktorka udolala 2:1 druholigovou Příbram.

Posledních 5 zápasů Plzně:
CSKA Sofia – Plzeň 3:0 po prodl. (EKL)
Hradec – Plzeň 1:0
Plzeň – Sparta 3:2
Plzeň – Č. Budějovice 2:1
Plzeň – Příbram 2:1 (MOL Cup)
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V 9. kole FORTUNA:LIGY přivítají Pardubice ve svém prvoligovém azylu ve vršovickém Ďolíčku atraktivního soupeře z Plzně. Viktoria momentálně dokonce vede tabulku soutěže. To Východočechům se zatím nedaří tak dobře jako v loňské nováčkovské sezóně a nacházejí se na třináctém místě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.