FORTUNA:LIGA - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Slovácko - 22. února 2022   17:00

0:0
(0:0)

Letáček – D. Kostka, Hranáč, Pojezný (37. Toml), Cadu – F. Čihák – Tischler, Vacek (C), Solil, Patrák (78. Lupač) – L. Matějka (46. P. Černý).
Markovič – T. Čelůstka, Toml, P. Černý, Huf, Lupač, Rayan.
Klíma – Hájek, Hurych
Ďolíček, Praha - Vršovice
528 diváků
Fryšták – Šimko, S. Hofmann, Mich. Kadlec (C) (56. Ljovin) – Reinberk, L. Sadílek (77. Vecheta), V. Daníček, Havlík, Holzer (77. Kalabiška) – M. Petržela (64. O. Šašinka), Jurečka (77. Cicilia).
Borek – Ljovin, Vecheta, Divíšek, Kalabiška, O. Šašinka, Cicilia.
Fryšták

Pardubice - Slovácko: Fryšták senzačně vyrazil Caduovu ránu!

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 2:5. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 2:7. Fauly: 13:5.
I druhý zápas Pardubic v Ďolíčku v jarní části končí bezbrankovou remízou. Dá se říct, že to byl zápas dvou poločasů, kdy v tom prvním bylo jasně lepší Slovácko, poté se to ale otočilo a více ze hry měly Pardubice, ty si ale žádnou vyloženou gólovou příležitost nevytvořily.
90+3'
90+3'
Slovácko se nyní dostalo s míčem z rohu hřiště a snažilo se obehrát ho na druhou stranu. Dlouhý míč mířil na Ciciliu, ten ho nedokázal dostat pod kontrolu.
90+1'
Domácí měli možnost rychlého protiútoku, Cadu to ale uspěchal a přihrávkou našel jen protihráče. Ten si navíc vykoledoval faul.
90'
Nastavují se tři minuty.
90'
Kamil Vacek podruhé během pár minut skvěle přenesl hru na levou stranu. Tam centroval Adam Lupač, dobíhajícího spoluhráče ale nenašel.
89'
Pavel Černý dorážel na Stanislava Hofmanna až příliš důrazně a proti domácímu hráči je tak pískán faul.
88'
Fryšták senzačně vyrazil Caduovu ránu!
88'
Konečně další zakončení na branku. Postaral se o něj Cadu, jeho technická střela na přední tyč byla vyražena Tomášem Fryštákem.
87'
Cicilia si dobře podržel balón, poté ale patičkou našel jen domácího hráče, který si míč pohlídal a nechal ho dojít do autu.
86'
Pardubice měly možnost volného kopu, tu ale promarnily, rozehrály ho nakrátko a Kostka z dálky pálil mimo.
85'
Slovácko po odvráceném dlouhém autu bylo v nepříjemné pozici na půli hřiště, nakonec je vysvobodil faul Vacka.
84'
Toml na levé straně předskočil útočníka a už to vypadalo, že míč v klidu sebere, nakonec ale byl rád, že z toho nebyl rohový kop.
82'
Balón domácí poslali až na svého brankáře. Ten výkop založil útočnou akci, kterou neúspěšně ukončil Cadu. Jeho střela šla vysoko nad.
80'
Střídající hráči hostů se ihned zapojili do útočné akce. Cicilia přidržel balón a zleva centroval Kalabiška, obránce tečoval na roh.
78'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Vojtěch Patrák, přichází Adam Lupač.
77'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Rigino Cicilia.
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Jan Kalabiška.
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Lukáš Sadílek, přichází Filip Vecheta.
77'
Vojtěch Patrák měl balón na kopačce a pokusil se obehrát soupeře, který mu ho vypíchl a domácí hráč navíc fauloval.
75'
Po jednom z předchozích soubojů zůstal na zemi ležet Pavel Černý, který reklamuje nedovolený zákrok jednoho z obránců.
74'
Hranáč vypustil nepříjemnou jedovku
74'
První zakončení Pardubic mezi tři tyče. Po odvráceném centru zakončil z hranice vápna Hranáč, jehož dělovku Fryšták s problémy dostal pod kontrolu.
73'
Další rozehraný roh nakrátko po kterém centroval Sadílek, na malém vápně z pohledu Pardubic situaci zažehnal Robin Hranáč.
72'
Kamil Vacek rozehrál na přední tyč. Tam si v těžké pozici nedokázal Černý zpracovat přihrávku a hosté šli do protiútoku, po kterém i oni budou mít k dispozici rohový kop.
71'
Dlouhým autem nyní zahrozily také Pardubice. Kostka našel hlavu Pavla Černého, po jehož teči odkopl obránce na rohový kop.
69'
Po dlouhém autu Lukáše Sadílka z levé strany měl Jiří Letáček další práci, po mírné teči mu ale balón nenadělal problémy.
69'
Hosté to nyní zkusili dlouhým pasem za obranu, za kterým vyběhl až brankář Letáček, který raději odkopl balón na tribunu.
67'
Červenobílí nyní nedokázali udržet míč po autovém vhazování na pravé straně, to samé se ale hned poté nepovedlo Slovácku. Tomu se ve druhé půli vůbec nedaří držet balón.
65'
Domácí kombinovali na pravém křídle, poté ale Černý poslal o trochu delší přihrávku na Solila. Ten se ji snažil dostihnout, při této snaze ale nedovoleně přišlápl Havlíka.
64'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Ondřej Šašinka.
62'
Dominik Kostka si navedl míč na střed a vyzkoušel střelu levou nohou, ta se ale stočila směrem od brány a Fryšták tak mohl zůstat v klidu.
61'
Pardubice drží ve druhé půli míč výrazně lépe, než v prvním poločasu. Hodně tomu pomáhá Pavel Černý, který i těžké přihrávky dokáže zpracovat.
60'
Cadu rozehrál volný kop překvapivě na zadní tyč, kam si nabíhal Robin Hranáč, ten ale balón podběhl a nedokázal tak zakončit.
59'
Vlastimil Daníček v hlavičkovém souboji strhl k zemi Pavla Černého a i když se mu to vůbec nelíbí, tak hlavní rozhodčí píská nedovolený zákrok.
56'
Slovácko rozehrálo rohový kop nakrátko a Marek Havlík poslal míč do pokutového území, tam se ale zapojil do hry hráč z ofsajdu.
56'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Michal Kadlec, přichází Vladislav Ljovin.
55'
Michal Kadlec v dnešním utkání pokračovat nebude. Odevzdává kapitánskou pásku a v bolestech opouští hrací plochu.
54'
Po neúspěšném rohovém kapu Cadu znovu centroval, tentokrát míč opustil hrací plochu od domácího hráče. Mezitím se na hřiště vrátil Michal Kadlec, je ale vidět, že má zdravotní problém.
53'
Fryšták vytěsnil Solilovu střelu na přední tyč
53'
Tomáš Fryšták musel po dlouhé době zasahovat. Cadu na levé straně obral o míč Petrželu a sám ho přesprintoval, Fryšták následně vytěsnil roh na přední tyč na rohový kop.
52'
Vypadá to na koleno, kapitán Slovácka se jen velmi těžce zvedá a odchází ze hřiště.
51'
Michal Kadlec sice vyhrál hlavičkový souboj s Tischlerem, ale vypadá to, že si při dopadu udělal něco s nohou.
50'
Černý prodal své zkušenosti a udržel obránce za sebou. Míč následně posunul k Tomáši Solilovi, jehož lob za obranu skončil u obrany hostů.
48'
Domácí vstoupili do poločasu aktivně, nyní ale chtělo zaútočit také Slovácko. Václav Jurečka na pravém křídle neudržel míč před brankovou čarou.
47'
Do druhé půle nastoupily Pardubice s jednou změnou, na hrotu útoku Matějku nahradil zkušený Pavel Černý. Navíc došlo k další změně, Filip Čihák se posunul na stopera a Robin Hranáč tak hraje post defenzivního záložníka.
46'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Lukáš Matějka, přichází Pavel Černý.
46'
První polovina dohrávky 20. kola je za námi. Slovácko je zatím znatelně lepším týmem a také se vypracovalo dobré gólové šance, všechny ale zatím pochytal pardubický brankář Letáček. Domácí se snaží hlavně o kombinační fotbal, ten ale žádné ohrožení branky Tomáše Fryštáka nepřinesl.
45'
Útok hostí zakončil Sadílek střelou doprostře
45+1'
45+1'
Dlouhý nákop Robina Hranáče sice našel náběh Dominika Kostky na pravém křídle, bek domácích ale nezvládl míč dostat pod kontrolu.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Pardubice šly dopředu až v příliš mnoho hráčích a to se jim málem vymstilo. Po rychlém protiútoku zakončoval z dobré pozice Lukáš Sadílek, jeho přízemní střela ale šla přímo do rukavic Letáčka!
44'
Moravané se pokouší o takzvaný gól do šatny. Nyní to zkoušeli po centru Michala Kadlece, obrana Pardubic znovu odvrátila.
43'
Martin Toml není na hřišti dlouho a už byl málem zapletený v gólové situaci. Bohužel pro něj to ale bylo u vlastní branky, nakonec ale domácí stoper dostal míč pod kontrolu a odkopl jej alespoň na roh.
42'
Toml odpálil na roh před Reinberkem
42'
Hostující Milan Petržela se dostal z obklíčení dvou protihráčů a následně byl nedovoleně zastaven. Vojtěch Patrák (FK Pardubice) dostává při svém pardubickém debutu žlutou kartu.
40'
Po delší době měly náznak útočné akce také Pardubice. Cadu se dostal k centru z levé strany, ten ale pouze proletěl pokutovým územím Slovácka.
38'
Lukáš Sadílek se na pravém křídle zbavil Cadua. Následně měl v pokutovém území dost času s balónem, ale nevyužil ho ideálně. O chvíli později ale hosté získali roh.
37'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Karel Pojezný, přichází Martin Toml.
36'
Již několikátý ofsajd hostujícího Václava Jurečky. Dá se říci že byl znovu zbytečný, ofsajd je totiž máván po odkopu vlastního brankáře z hranice vápna.
35'
Vypadá to, že domácí budou muset i ve druhém jarním zápase střídat v první půli vinou zranění. Karel Pojezný kulhá, vypadá to na svalový problém.
34'
Nedovoleně se nyní k míči snažil dostat i hostující Milan Petržela, i on je napoprvé varován rozhodčím Klímou.
32'
Pardubice znovu při snaze o kombinační fotbal přišly o balón. Na půlící čáře poté akci hostů zastavil Kamil Vacek, který sice trefil balón, nakonec to ale bylo posouzeno jako faul.
30'
K volnému přímému kopu z dobrých třiceti metrů se postavil Václav Jurečka, jeho střela ale skončila vysoko nad brankou Pardubic.
29'
A další chyba domácího Karla Pojezného. Ten znovu špatně rozehrál a následně hokejovým bodyčekem zastavil Milana Petrželu, k udivení všech ale nedostává žlutou kartu.
28'
Stanislavu Hoffmanovi nyní na poslední chvíli skočil míč na těžkém terénu a jeho přihrávka tak nešla na nikoho v tmavě modrém.
27'
Domácí stopeři si dnes zahrávají. Tentokrát byl v úzkých Robin Hranáč, ten ale míč nakonec udržel a nepustil hostující útočníky do nebezpečné situace.
25'
Lukáš Matějka na polovině nepustil k balónu Marka Havlíka (1.FC Slovácko) a chtěl rozjet rychlý protiútok. Hostující záložník ho ale zatáhl za dres, čímž celou akci zpomalil a nyní dodatečně dostává žlutou kartu.
23'
Daníček z dobré pozice mířil nad
23'
Hráči v červenobílém si ve svém vápně dávali pozor, aby nefaulovali. Toho chtěl využít Vlastimil Daníček, jeho zakončení ale přeletělo bránu za Letáčkem.
22'
Václav Jurečka v pokutovém území Pardubic sice udržel na zádech Pojezného, tomu ale vypomohl Filip Čihák, který odkopl míč na polovinu Slovácka.
21'
Rychlá akce Slovácka, po pasu Petržely chtěl utéct obraně Jurečka. Akci ale zdviženým praporkem zastavil asistent rozhodčího, Petržela totiž byl v ofsajdu.
20'
Letáček se dlouhým nákopem ze země pokusil najít spoluhráče Tischlera, místo toho ale našel jen svůj brankářský protějšek.
19'
Pardubice se pomalu dostávají do zápasu. Zatím se snaží hrát kombinačně, což jim celkem vychází, k přímému ohrožení brány Fryštáka to ale ještě nevedlo.
18'
Karel Pojezný nyní šel do rizika, když vyvezl balón, ten nakonec udržel. Do podobné situace se poté dostal Patrák, jenž byl nakonec faulován.
17'
Hosté rozehráli aut na levé straně nakrátko a míč do pokutového území poslal Marek Havlík, jeho centr ale v klidu sebral ze vzduchu brankář Letáček.
15'
Cadu si s balónem na vápně nevěřil na střelu levou nohou a tak zkusil centr. Ten ale odvrátila obrana, na druhé straně rychlý protiútok Slovácka zastavil Kostka.
14'
Východočeši se nyní velmi pěknou kombinací dostali s balónem ze svojí půlky hřiště a založili tak útočnou akci, po které Filip Čihák na pravém křídle vybojoval rohový kop.
13'
Petrželův gól zhatil ofsajd
13'
Karel Pojezný udělal hned dvě chyby v rozehrávce během malé chvíle a hosté měli rychlý protiútok. Po přetaženém centru z pravé strany zakončoval Daniel Holzer, jehož střelu dostal do sítě Milan Petržela, ten se ovšem nacházel v ofsajdovém postavení!
11'
Pardubákům se vůbec nedaří dostat se ze své poloviny hřiště. Nyní budou mít další možnost, akce Slovácka totiž skončila na autovém vhazování.
10'
A další zajímavá šance hostů, na jejímž konci byl Václav Jurečka. Ten zakončoval nohou po přihrávce Reinberka, tentokrát mezi tři tyče nezamířil.
9'
Letáček famózně zneškodnil skoro gólovou hlavičku Jurečky
9'
První velká šance týmu z Uherského Hradiště! Po centru z levé strany nebezpečně hlavičkoval k zemi Václav Jurečka, Jiří Letáček ale předvedl skvělý zákrok a zakončení vytáhl mimo svou bránu!
8'
Slovácko nyní začalo být více aktivní směrem dopředu. Z levé strany centroval Daniel Holzer, jeho centr zastavil Robin Hranáč. Hosté ale zůstávají na polovině soupeře.
7'
Po následujícím autovém vhazování hostů hlavou zakončil Lukáš Sadílek, Letáček neměl žádné problémy a míč ukryl do náruče.
7'
Hostující Milan Petržela se pokusil o první ohrožení brány Jiřího Letáčka, jeho střela ale nezamířila na branku a stočila se až do rohu hřiště.
6'
Domácí fotbalisté se snažili rozehrát konstruktivně od vlastní branky. Karel Pojezný našel kolicí na půlící čáře Patráka, ten si neporozuměl s Caduem.
5'
Nepřesný nákop Michala Kadlece skončil za postranní čarou. Pardubice tak měly autové vhazování, to ale nerozehrály ideálně a musí se tak znovu bránit.
4'
Po souboji s Lukášem Matějkou se na zemi ocitl Patrik Šimko. Už se ale pomalu zvedá a vypadá to, že bude moci pokračovat ve hře.
3'
Dominik Kostka podcenil vzdušný balón a k tomu se dostal Milan Petržela, jeho prudký pas si ale na hranici vápna domácího týmu nedokázal zpracovat Jurečka.
2'
Kamil Vacek dal Caduovi hodně těžkou přihrávku a tak Brazilec ve službách Pardubic přišel o balón. Chvíli poté na těžkém terénu podklouzl Vojtěch Patrák, hrát tak mohou hosté.
1'
Oba týmy nastupují na hrací plochu. Domácí tradičně v červenobílém, hosté z Uherského Hradiště nastoupí celí v tmavě modrém.

FK Pardubice: Letáček – D. Kostka, Hranáč, Pojezný, Cadu – F. Čihák – Tischler, Vacek (C), Solil, Patrák – L. Matějka.
Náhradníci: Markovič – T. Čelůstka, Toml, P. Černý, Huf, Lupač, Rayan.

1.FC Slovácko: Fryšták – Šimko, S. Hofmann, Mich. Kadlec (C) – Reinberk, L. Sadílek, V. Daníček, Havlík, Holzer – M. Petržela, Jurečka.
Náhradníci: Borek – Ljovin, Vecheta, Divíšek, Kalabiška, O. Šašinka, Cicilia.

Rozhodčí: Klíma – Hájek, Hurych.
Vzájemná utkání
Oba týmy se zatím v nejvyšší soutěži utkaly třikrát a lepší bilanci zatím mají Pardubice. V minulé sezóně totiž zvítězily v Uherském Hradišti 1:0 po gólu Michala Surzyna v nastavení, v Ďolíčku poté na jaře vyhrály 3:1 poté, co otočily skóre. Na podzim zvítězilo doma Slovácko, které rozhodlo o třech bodech už v první patnáctiminutovce po trefách Daníčka s Petrželou. Za hosty ve druhé půli ze skvěle zahraného přímého kopu pouze snižoval Cadu.
Slovácko zatím navazuje na čtvrté místo z minulé sezóny a na stejné příčce se dlouho drželo i letos, po 21 odehraných zápasech ale kleslo pod ostravský Baník.

Vstup do jara totiž svěřencům ex-pardubického trenéra Martina Svědíka nevyšel ideálně, doma padli se Slavií a v posledním kole prohráli rovněž výsledkem 0:1 ve Zlíně. Tam musel tým z Uherského Hradiště hned dvakrát střídat v první půli vinou zranění, kdy musel odstoupit Michal Kohút, který se podílel na postupu Pardubic do první ligy, a gólman Filip Nguyen.
Pardubice mají za sebou v tomto kalendářním roce jen jeden soutěžní zápas. Utkání právě se Slováckem a v Liberci totiž byla odložena kvůli karanténě Východočechů z důvodu nakažení Norovirem.

O uplynulém víkendu Pardubáci v Ďolíčku sehráli derby s Hradcem Králové. Proti svému rivalovi z regionu šli sice v první půli do vedení, branka Jana Jeřábka ale nebyla uznána a kapitán Pardubic byl navíc vyloučen. I v deseti byli červenobílí nebezpečnější, branka v zápase ale nepadla. Díky výsledkům okolních týmů se navíc propadli až na předposlední místo, na ostatní ale mají dva zápasy k dobru.
Vítejte u online přenosu z dohrávky 20. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se utkají týmy FK Pardubice a 1.FC Slovácko. Úvodní výkop v Ďolíčku je naplánován na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.