FORTUNA:LIGA - Základní část - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Jablonec - 24. října 2021   16:00

Plzeň
15' J. Kopic (Mosquera) • 18' Beauguel (Řezník) • 70' J. Kopic (J. Sýkora) • 73' Mosquera  • 90' P. Šulc (Hybš)
5:0
(2:0)

Staněk – Řezník, Pernica, Hejda (C), M. Havel – Bucha (90. Janošek), Kalvach – J. Kopic (76. P. Šulc), J. Sýkora (76. Al. Čermák), Mosquera (82. Hybš) – Beauguel (76. Chorý).
A. Hruška – Hybš, Chorý, Al. Čermák, P. Šulc, Kaša, Janošek.
Hrubeš – Hájek, Vodrážka
Doosan Arena, Plzeň
7607 diváků
Hanuš – Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob – Malínský (86. Vaníček), Považanec (81. Hübschman), Kratochvíl, Pilař (68. Pleštil) – Čvančara (68. Smejkal), Doležal (C) (81. Nešpor).
Vajner – Vaníček, Hübschman, Smejkal, Surzyn, Pleštil, Nešpor.

SESTŘIH: Plzeň - Jablonec 5:0. Dominanci lídra tabulky podtrhl dvěma góly Kopic

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku nedělního večera se s vámi loučím a u dalších přenosů z plzeňské Doosan Arény se opět budu těšit, na shledanou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 19:8.
Je dobojováno. Plzeň zcela roznesla na kopytech severočeský Jablonec a po zásluze slaví vysoké vítězství 5:0. Už po prvním poločase vedla Viktoria o dvě branky a v to druhém dala ještě tři. Své první trefy v ročníku zaznamenal Jan Kopic, v každém poločase se trefil jednou.
90+3'
90+2'
Lukáš Hejda drží balon u nohy na své polovině hřiště. Fanoušci za dnešní zápas vyprovází svoje svěřence velkým potleskem.
90+1'
Ve druhém poločase hlavní rozhodčí nastaví tři minuty.
90'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Dominik Janošek.
90'
Plzeň právě vstřelila branku!
Jablonec si nakonec odveze nepopulárního bůra. Matěj Hybš táhl další rychlý kontr po levé straně, poté v pokutovém území oslovil před zcela prázdnou bránou PAVLA ŠULCE, který tohle už prostě musel dát.
89'
Utkání pomalu směřuje ke svému konci, o vítězi tohoto duelu už je pár minut jasně rozhodnuto.
88'
Pavel Bucha si pomohl rukama ve středu pole proti Tomáši Hübschmanovi, hosté budou rozehrávat.
87'
Dnešní utkání sleduje 7607 diváků.
86'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Malínský, přichází Antonín Vaníček.
85'
Plzeňská obrana si nicméně dala pozor a ani tentokrát hosty nepustila k přímé střele na branku.
84'
Jablonec bude mít ojedinělou šanci. Jan Krob bude posílat balon do ohně od rohového praporku,
83'
Bucha hledal na hraně vápna Řezníka, jenomže ten dostal přihrávku až moc na paty.
82'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Matěj Hybš.
82'
Žlutou kartu dostává Tomáš Malínský (FK Jablonec).
81'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Martin Nešpor.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Považanec, přichází Tomáš Hübschman.
80'
Před námi je závěrečných deset minut. Třetí střídající hráč Pavel Šulc centroval na zadní tyč, jenomže Kubista včas stačil zakročit a odehrál balon na rohový kop. Ten si následně hosté pohlídali.
78'
I Tomáš Chorý se již zapojil do hry, jenomže neměl. Vysoký útočník Viktorie totiž stál v ofsajdu.
77'
Aleš Čermák se hned seznámil s balonem ve středu pole, poté se snažil zrychlit hru přihrávkou dopředu, ta ovšem přes Miloše Kratochvíla neprošla.
76'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Pavel Šulc.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Tomáš Chorý.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Aleš Čermák.
75'
Před námi je závěrečných patnáct minut zápasu, ale Petr Rada by nejraději jistě hodil ručník do ringu a jel rychle domů. Dnes se Severočechům nedaří zcela nic.
73'
Tak tohle už zavání debaklem pro Jablonec. JHON MOSQUERA přesprintoval hostující obranu a následnou střelou přes Holíka se trefil přesně pod horní tyčku.
72'
Plzeň kráčí k nejvyšší výhře v sezóně. Doposud z deseti výher jich byla hned devět o jeden gól. Pouze Karvinou porazila Viktoria 2:0.
70'
Jan Sýkora přiťukl balon do cesty JANU KOPICOVI, plzeňský hráč záhy běžel sám na bránu z pravé strany a Hanuše se mu povedlo prostřelit ke vzdálenější tyči. Druhá branka pro plzeňského záložníka.
69'
Jablonec opět vyhnán až na vlastní polovinu, dnes to mají hosté v ofenzívě opravdu složité.
68'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Dominik Pleštil.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Čvančara, přichází Tomáš Smejkal.
67'
Jindřich Staněk posílal dlouhý centr až na Jhona Mosqueru, jako první byl u balonu ale hostující brankář Hanuš.
66'
Luděk Pernica si řekl o balon, toho se nakonec také dočkal, našel si svůj prostor, avšak hlavou branku přestřelil.
65'
Lukáš Kalvach posílal zajímavý balon na zadní tyč, hostující obrana raději zahrála na rohový kop.
64'
Žlutou kartu dostává Jan Krob (FK Jablonec).
63'
Lukáš Hejda chtěl, aby si Staněk také sáhl na balon, proto svému brankáři poslal malou dojů.
62'
Jablonec se nadále nemůže dostat do přímého zakončení. Jindřich Staněk nadále čeká na první střelu, která by letěla přímo na bránu.
60'
Po hodině hry vystihl hostující rozehrávku Milan Havel, který záhy táhl rychlý kontr po levé straně. Plzeňský krajní bek nakonec chtěl dovést balon až do kuchyně, což se mu stalo osudným.
59'
Odražený míč si našel Václav Pilař, bývalý Viktorián nic složitého nevymýšlel a zkrátka poslal balon rovnou na bránu, tu ovšem přízemní ranou netrefil.
57'
Nicméně nakonec po něm mohla zahrozit Plzeň. Ta totiž rychle hlavou odvrátila balon, na konci akce byl Pavel Bucha, kterému už přihrávka ale nesedla.
57'
Tentokrát se ocitl na trávníku Miloš Kratochvíl, volný přímý kop i na druhé straně.
55'
Jan Kopic byl faulovaný ve středu pole. Standardní situaci si vzal na povel Lukáš Kalvach, ten to sice trefil hezky přes zeď, leč Hanuše nepřekonal.
53'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Plzeň nyní bude vhazovat poblíž rohového praporku,
52'
Na trávníku se tentokrát ocitl kapitán Plzně Lukáš Hejda, vypadá to ovšem, že plzeňský obránce bude v pořádku.
51'
No vida. Václav Pilař hezkým balonem trefil hlavu Tomáše Malinského a jeho pokus skončil těsně vedle pravé tyče.
50'
Hanuš si dával na čas s rozehrávkou, následně ale stejně nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Jablonec přesto u balonu zůstane, protože bude poblz své lavičky vhazovat.
49'
Jean-David Beauguel se ocitl nedovoleně na hrací ploše, hlavní rozhodčí píská Jablonci nedovolený zákrok.
48'
Stejné to bylo i na druhé straně. Začátek druhé půle je zřejmě nervózní od obou týmů.
47'
První nákop směrem dopředu domácím nevyšel dle představ, Hanuš bude rozehrávat od své branky.
46'
Obě mužstva se již vracejí na hrací plochu, druhý poločas pomalu klepe na dveře.
První poločas mezi plzeňskou Viktorií a Jabloncem je u konce. Domácí zatím vedou o dvě branky. O tu první se postaral hlavou Jan Kopic, na jeho zásah o tři minuty později navázal po hezké akci Jean-David Beauguel. Plzeň tak má slušně nakročeno k tomu, aby z tohoto těžkého zápasu vybojovala další tři body.
45+3'
45+2'
Nejvýše vyšplhal do vzduchu Lukáš Hejda, který odvrací prvotní nebezpečí před svou brankou.
45+2'
Teď už to bylo lepší, na přihrávku si naběhl Tomáš Malinský, který poté vybojoval rohový kop.
45+1'
Takhle to pro hosty nepůjde. Dlouhý pas na pravou stranu končí až v zámezí, zadarmo balon pro domácí Viktorii.
45'
Hlavní rozhodčí ve druhém poločase nastaví tři minuty.
44'
Po třech minutách tak od své branky bude odkopávat Jan Hanuš.
Takže všechno je jinak. Penalta je odvolána, zřejmě nešlo o tak silný kontakt, aby Milan Havel musel spadnout.
41'
Rozhodčí celou situaci ještě zkoumá s videorozhodčím, zda tomu opravdu bylo tak.
40'
Milan Havel dostal hezký balon do ohně, poté byl Malinským rukou sražen k zemi, což znamená jediné – penalta pro Viktorii!
39'
Hra se rychle přesunula na druhou stanu, kde dostali hosté opět možnost volného přímého kopu. Jan Krob tentokrát centroval, nikoho v zeleném dresu ale nenašel.
38'
Na centrovaný balon si naskočil Jhon Mosquera, avšak hlavou branku soupeře přestřelil.
37'
Jan Kopic dostal hezký balon do pokutového území, na kopačce měl třetí branku Viktorie, jenomže od bránícího hráče šel míč nakonec vedle brány. Rohový kop.
36'
Dlouhý centr do vápna nikdo z hostů hlavou nezasáhl, míč si tak po delším časovém úseku opět osahat Jindřich Staněk.
35'
Jhon Mosquera ač má rychlé nohy, tak tento dlouhý centr od Lukáše Kalvacha neměl možnost jakkoliv doběhnout.
33'
Hostující záložník už je zpět na hrací ploše a pokračujeme tak v rovnovážném stavu na hrací ploše.
32'
Po střetu s Pavlem Buchou zůstává ležet na trávníku Tomáš Malinský. Hlavní rozhodčí už k němu povolává klubové lékaře.
30'
Bucha našel na hraně vápna Sýkoru, tomu ovšem nevyšel první krok s míčem, přesto Viktoria nadále laboruje s kulatým nesmyslem na útočné polovině.
29'
Plzeň je po vstřelení branek v pohodě a ráda nyní kombinuje na útočné polovině.
27'
Na pravé straně dostal mírně více prostoru Tomáš Čvančara, ten ovšem záhy poslal centr Doležalovi spíše na paty.
26'
Skvěle Luděk Pernica si nyní splnil své obranné povinnosti a zastavil tak rozvíjející se akci Severočechů.
25'
Domácím se tentokrát nepovedla rychlá souhra a přihrávka Jana Kopice skončila v zámezi, aut pro Jablonec.
24'
Nakonec centroval Jan Sýkora, který následně našel přesně hlavu Radima Řezníka, toho ovšem skvěle vychytal Hanuš.
24'
Milan Havel byl faulovaný ve středu pole a i Viktoria bude slibnou šanci ze standardní situace. Míč si již staví Lukáš Kalvach.
23'
Doležal už se chystal k hlavičce, k ní ho ovšem nepustila domácí obrana. Plzeň tak rychle opět obrací hru na druhou polovinu.
21'
Jhon Mosquera si našel odražený balon na hranici vápna, poté ale kolumbijský hráč trefil jen prostředek brány.
20'
Žlutou kartu dostává Milan Havel (FC Viktoria Plzeň).
18'
Tak to byla paráda a rázem je to o dvě branky. Luděk Pernica z půlky našel přesně kopačku Radima Řezníka, který z jedničky předložil míč před prázdnou bránu JEAN-DAVIDU BEAUGUELOVI, který to následně již měl snadné.
18'
Pavel Bucha poslal svůj centr jen do prvního bránícího hráče, přesto domácí zůstávají u balonu.
16'
Pro hosty je to menší šok, jelikož do té doby se Plzeň prakticky nedostala k blízkosti Hanušovy brány.
15'
Viktorka je z první větší šance do vedení. Jhon Mosquera parádním centrem našel na zadní tyči JANA KOPICE, který hlavou uklidil míč ke vzdálenější tyči.
14'
Míč napálil rovnou na bránu Jan Krob a jeho střele nechybělo moc. O dobrý metr minula levou tyč.
13'
Hosté byli faulováni ve středu hřiště a před Jabloncem se otevírá slušná možnost ke skórování ze standardní situace.
12'
Centr nicméně skončil až za lajnou, balon už si staví Jindřich Staněk, který ho pošle za malou chvilku zpět do hry.
11'
Janu Sýkorovi odskočil balon od nohy a tak hrát mohou opět hosté. Ti to nyní zkouší přes levou stranu.
10'
Máme za sebou prvních deset minut zápasu a ani jeden z brankářů zatím zasahovat nemusel.
9'
První náznak šance a na svědomí ji mají hosté z Jablonce. Martin Doležal skákal na centr z levé strany, míč ale hlavo nezasáhl.
8'
Miloš Kratochvíl si našel vysoký balon a hlavičkou ho vrátil opět až k Hanušovi. Začátek zápasu je z obou stran velice opatrný.
7'
Domácí se pokusili zrychlit hru na levou stranu, kam si nabíhal Milan Havel, ten se ovšem přesné přihrávky nedočkal.
6'
Hosté zahráli na jistotu zpět až k Hanušovi, který pomáhá s rozehrávkou. Ta nicméně nebyla příliš přesná a Viktoria bude vhazovat poblíž vlastní střídačky.
5'
Jan Sýkora se probíjel středem a nyní už se první faul píská. Domácí budou rozehrávat na vlastní polovině.
4'
Pavel Bucha načechraným balonem našel na hranici vápna Lukáše Kalvacha, který se snažil pálit z voleje, rána plzeňskému středopolaři ale vůbec nevyšla.
3'
Jenomže to jim dlouho nevydrželo a po rychlém brejku bude Plzeň rozehrávat první rohový kop v zápase.
3'
Jindřich Staněk nakopl dlouhý balon směrem dopředu, nikoho ze svých spooluhráčů ale nenašel. S míčem mohou operovat opět hosté.
2'
Začátek duelu se odehrává ve středu pole. Na zemi se ocitl Jean-David Beauguel, jenomže hlavní rozhodčí první faul zápasu nepíská.
1'
Hlavní rozhodčí poprvé pískl do píšťalky, což značí jediné – dnešní ostře sledované utkání může začít. Výkop měli na starosti hosté, kteří v prvním poločase budou útočit zleva doprava.
1'
Před samotným zápasem ještě proběhne minuta ticha za zesnulého Jiřího Šámala, který podlehl těžké nemoci ALS. Čest jeho památce.
Obě mužstva již nastupují na hrací plochu, diváci je vítají potleskem. Dámy a pánové, pohodlně se usaďte, za malou chvíli začínáme.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Řezník, Pernica, Hejda (C), M. Havel – Bucha, Kalvach – J. Kopic, J. Sýkora, Mosquera – Beauguel.
Náhradníci: A. Hruška – Hybš, Chorý, Al. Čermák, P. Šulc, Kaša, Janošek.

FK Jablonec: Hanuš – Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob – Malínský, Považanec, Kratochvíl, Pilař – Čvančara, Doležal (C).
Náhradníci: Vajner – Vaníček, Hübschman, Smejkal, Surzyn, Pleštil, Nešpor.

Rozhodčí: Hrubeš – Hájek, Vodrážka.
FK Jablonec

Hosté ze severu Čech jsou po jedenácti odehraných kolech trošku překvapivě až na jedenáctém místě se ziskem jedenácti bodů. Rozdíl mezi dvěma dnešními soupeři tak je už devatenáct bodů. Jablonec trošku možná doplácí na užší kádr a zároveň na své vystoupení v pohárové Evropě. V Evropské konferenční lize ve středu Jablonec odehrál své třetí utkání, na domácím hřišti hostil dánský Randers a ve výsledku se zrodila remíza 2:2. V lize Jablonec čeká na vítězství již čtyři zápasy, naposledy hostil České Budějovice a i zde byla k vidění plichta 2:2.
Viktoria Plzeň

Po jedenácti odehraných kolech se Plzeňané vyhřívají na čele ligové tabulky. Svěřenci Michala Bílka hned deset zápasů zvládli za tři body, jediné zaváhaní přišlo překvapivě v šestém kole, kdy červenomodří prohráli na půdě nováčka z Hradce Králové 0:1. V posledním ligovém kole zvítězila Plzeň v Teplicích, když zvládla tuhou bitvu 1:0. Jediný gól vstřelil již v páté minutě Jean-David Beauguel.
Krásný a příjemný večer z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na nedělní den dopřát trochu fotbalu. Od čtyř hodin se totiž v plzeňské Doosan Aréně uskuteční utkání dvanácté kolo FORTUNA:LIGY, ve kterém FC Viktoria Plzeň změří síly s týmem FK Jablonec.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné večer s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.