FORTUNA:LIGA - Baráž o FORTUNA:LIGU -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Opava - 22. května 2022   16:00

Bohemians
Bohemians
17' Köstl  • 68' Chramosta (Hronek)
2:0
(1:0)
Opava
Opava

Valeš – Dostál, Köstl, Křapka, Vondra, Kovařík (77. Vaníček) – Květ (86. Petrák), Beran (70. Bartek), Jindřišek (C), Hronek (86. Puškáč) – Chramosta (77. Fulnek).
Bačkovský – Krch.
Zelinka – Hájek, Caletka
Ďolíček, Praha-Vršovice
6095 diváků
Digaňa – Celba (75. Helebrand), Didiba, Žídek (C), Janoščín – Macháček (72. Bílek) – Šigut (46. Kopečný), Pikul, Darmovzal, Helešic (72. Šcudla) – Rataj (46. Kramář).

SESTŘIH: Bohemians - Opava 2:0. Klokani si pojistili záchranu

To je ode mne pro dnešek vše. Doufám, že jste si přenos užili, loučím se s Vámi a brzy zase na počtenou!
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 8:0. Fauly: 17:10.
Utkání je za námi, v Ďolíčku je veselo! Domácí Bohemians totiž výhrou 2:0 udrželi prvoligovou příslušnost i pro příští sezónu! V celkovém součtu porazili Klokani Opavu 3:0, neboť zvládli i první zápas na půdě slezského celku.

Dnes bylo vítězství Bohemky zcela zasloužené. Na zápas byli hráči perfektně psychicky připraveni a vše si ještě ulehčili v 17. minutě, když se po rohu Kovaříka prosadil Daniel Köstl. Opava se do poločasového hvizdu už na nic nezmohla a i když po pauze a prostřídání svoji aktivitu výrazně zvýšila, překonal Valeše se jí nepovedlo. Naopak výhru Bohemky pečetil Jan Chramosta, který se prosadil v 68. minutě. Pak přišlo po nějaké té šanci na každé straně, skóre se ale ani jednou neměnilo a sudí Zelinka za stavu 2:0 pro domácí odpískal konec!
90'
Vaníčkovu střelu vyrazil Digaňa
90+4'
90+4'
Kopečný si narazil s Bílkem a naběhl si na překrásnou uličku, Valeš se ale nenechal okrást o čisté konto! Skvěle vyběhl a zmenšením úhlu nedal hostujícímu záložníkovi šanci rozvlnit síť!
90+3'
Bohemians si ještě hodí aut z hloubi vlastní poloviny.
90+3'
Vaníček rozeběhl Fulneka na pravém křídle, jeho centr našel jen hostujícího Bílka.
90+2'
Pro skákavý centr Ščudly z levé strany si až na úroveň penalty vyběhl Valeš.
90'
Kramář špatně sklepl pod sebe a Petrák vyslal do úniku Vaníčka. Ten si poradil se soupeřem v souboji 1 na 1 a zakončoval tvrdě na zadní tyč, Digaňa ale odmítl inkasovat potřetí!
89'
Před Kopečným stála prázdná brána, míč ale končí jen u Valeše
89'
Za tečovaným centrem Ščudly z levé strany se natahoval Kopečný, jenže pro ideální zakončení mu chyběl půlkrok. Takhle nedokázal zamířit jinam, než vysoko nad břevno.
89'
Darmovzal šikovně vyvezl míč, předal Kopečnému a hosté mohou útočit.
88'
Ostrým skluzem po odehrání míče sestřelil Kramáře Bartek a zaslouženě vidí žlutou.
87'
Opavský pokus o alespoň čestný zásah zmařil centr Kopečného, který zamířil do Valešových rukavic.
87'
Po odvráceném centru šel k zemi Ščudla za nedovoleného přispění jednozo ze soupeřů.
86'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Ondřej Petrák.
ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází David Puškáč.
85'
Hronek předběhl Didibu na levé straně a následně si ještě dokázal dojít pro faul. Standardka se bude kopat skoro z hranice vápna z křídelního prostoru.
85'
Kramář si narazil s Pikulem a ukazoval si o přihrávku do prostoru, jenže záměr této dvojice skvěle přečetl Köstl.
84'
Didibova svíce sice zažehnala nebezpečí, pro hosty tohle ale v současné chvíli vůbec nic neřeší.
83'
Dnešní utkání sleduje 6095 diváků.
83'
Hodně prostoru měl kolem sebe střídající Bílek, jenže při pokusu vypálil ze střední vzdálenosti podklouzl a jen dopřál Valešovi takový rutinní zákrok.
82'
Za Pikulovým nákopem se hnal Helebrand a alespoň z příliš dlouhého pasu udělal aut a ne odkop od branky.
81'
Pikulův centr sebral Valeš a chtěl rozeběhnout Hronka, plány domácícho gólmana překazil dobrým návratem Bílek.
81'
Tak nakonec ještě hosté zahrozí standardkou z nějakých čtyřiceti metrů.
80'
Opava je zalezlá na vlastní polovině. Chramostův gól byl zřejmě klíčový nejen pro zvýšení náskoku Bohemians, ale také pro zničení mentálního rozpoložení Opavy.
79'
„Zelnko, ty jsi hovado,“ skanduje na adresu sudího domácí kotel. Evidentně tak dává nejevo nespokojenost s posledním rozhodnutím.
79'
Hronek poslal do úniku Vaníčka. S ním si poradil na hranici faulu Didiba, sudí nedovolený zákrok nepíská.
78'
Vondra řeší situaci odkopem a domácí jdou do brejku.
77'
ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Jakub Fulnek.
ze hřiště odchází Jan Kovařík, přichází Antonín Vaníček.
76'
Köstlovy odkopy jsou progresivněji čím dále delší i vyšší, tentokráte málem poslal merunu až za hlavní tribunu.
75'
Střídání v týmu SFC Opava:
ze hřiště odchází Josef Celba, přichází Matěj Helebrand.
75'
O něco podobného se pokusil i na druhé straně Celba, pořádně ale Digaňu zahnal. Hostující gólmana ve skluzu dostal míč jen k Kovaříkovi, ten ale z křídla neodcentroval přesně.
74'
Kramář hlavičkou prodloužil za sebe, neměl ale podporu a k balnu se jako první dostal Vondra, který uklidnil hru malou domů.
73'
S nepříjemnou malou domů si neporadil ideálně Valeš. Domácí ale i tuto šlamastiku, kdy domácí brankář vlastně přímo odkopl na Ščudlu, přežili bez úhony.
72'
Míč dostal do sítě i Hronek, jenže z ofsajdu
72'
Chramosta táhl brejk a rozehrál na pravé křídlo, odkud našel Dostál přízemním pasem Hronka. Ten z první překonal Digaňu – domácí radosti ale vystavil stopku praporek sudího.
72'
ze hřiště odchází Matěj Helešic, přichází Adam Šcudla.
ze hřiště odchází David Macháček, přichází Michal Bílek.
71'
Na velkém vápně se ocitl osamocený Květ, jeho pokus o „obalovačku“ na zadní tyč končí ale v bohemáckém kotli.
70'
ze hřiště odchází Michal Beran, přichází David Bartek.
70'
Namlsaný Chramosta vypálil po efektní kličce na střed vedle levé tyče.
68'
Hosté na kolenou, po zaváhání gólmana zvyšuje na 2:0 Chramosta!
68'
Bohemians právě vstřelili branku! Digaňa neměl komu hrát a svým výkopem našel jen Dostála, který ihned oslovil na vápně čekajícího Hronka. Ten přiťukl nabíhajícímu JANU CHRAMOSTOVI – útočník Bohemians dotykem do pohybu doslova posadil na zadek Didibu a placírou na zadní tyč i přes teč Digani rozvlnil síť. 2:0 pro domácí, Opava musí dát alespoň tři branky, aby se dostala do nejvyšší soutěže!
68'
Nepřesný pas Květa na Dostála zmařil pokus o domácí tlak.
67'
Chramostovu střelu z úhlu lapil pohotový Digaňa
67'
Jindřišek našel přihrávkou za obranu Chramostu, který se řítil sám na Digaňu. Bohužel pro domácí byl ale relativně v úhlu a zamířil svoji ránu nártem jen do prostoru, který byl vykryt hostujícím gólmanem.
66'
Květův centr našel Křapku na zadní tyči, jeho hlavička se ale zasekla o blok těl ve žlutomodrém.
65'
Kovařík našel pěkným pasem po křídle Chramostu, ten míč zatáhl a centroval šajtlí. Jeden ze skluzujících defenzivních hráčů hostí ale zažehnal nebezpečí – alespoň prozatím, protože Bohemka bude kopat roh.
64'
Helešic táhl útok po levé straně a předal Kramářovi, jehož pas hledal před brankou nabíhajícího Darmovzala. Křapka ale sráží na roh.
63'
Opava na chvíli zamkla domácí ve vápně. Centr Celby z pravé strany ale propadl až na druhé křídlo, odkud centroval Pikul po vniku do vápna pouze do Valešova náručí.
62'
Sudí odmával Hronkovi ofsajd, proti kterému hlasitě protestují jak domácí fanoušci, tak hráči. Na rozhodnutí se ale nic měnit nebude.
62'
Hronkův aut si našel Köstl, hlavičkou ale zamířil jen těsně vedle Digaňovy svatyně!
61'
Krásně zakroucený centr Kovaříka odvrací mimo hrací plochu Didiba. Hronek bude vhazovat z pravé strany.
61'
Celba při pokusu o odkop nepříjemně nakopl nikoliv kulatý nesmysl, nýbrž nejlepšího střelce samostatného Českého Poháru, Jana Chramostu. Volný kop z levé strany pro domácí.
60'
Macháček zničehonic v šanci, jenže bránu vůbec netrefil
60'
Beran chyboval v rozehrávce a poslal do brejku soupeře. Následně centroval z pravé strany po zemi Kopečný, jeho pas prodloužil za sebe Helešic a Macháčkovi chyběl kousíček k tomu, aby mohl nebezpečně zamířit z vyložené šance a ne se nechat balonem jen trefit!
59'
Kovařík zabojoval a udržel nákop Valeše na hrací ploše. Celba pak pod tlakem zahrál hlavou od zámezí.
58'
Hronek hlavičkoval těsně vedle
58'
Tohle už byl od Dostála ale parádní rohlíček, na který si naskočil Hronek a hlavou mířil těsně vedle levé tyče. Hosté si mohou hlasitě oddychnout.
58'
Elegantní patičkou poslal Dostál Chramostu do vápna, následně si jej našel míč znova, ale bohemácký halvbek se zmohl jen na zblokovaný centr.
57'
Opava je ve druhé půli jako vyměněná. Do šestnáctky Valeše létá jeden míč za druhým, střídání a pravděpodobný kartáč v kabině rozhodně pomohl tomu, aby se utkání nejevilo rozhodnuté.
56'
Za Köstlovým odkopem běžel Hronek, Digaňa byl u balonu o chlup dříve. I tak ale opavským fanouškům rozhodně zatrnulo.
55'
Na druhé straně se šikovně uvolnil Hronek a táhl brejk, jenže přihrál na Chramostu příliš prudce. Následně opět Hronkovi nesedl těžký kop z voleje a meruna skončila v rukavicích Digani.
54'
Útočí opět Opava. Centr Kopečného zblokoval Köstl, ten Pikulův pak odvrátil Dostál.
53'
Vlašim - Teplice: Další Gningovu hlavičku zastavil Grigar
53'
Pikul se nerozpakoval a zdálky napálil míč do břevna!
53'
A opět v akci Polák Pikul. Po nakrátko rozehraném rohu orazítkoval svým tvrdým projektilem břevno z nějakých třiceti metrů, to byla nádherná pumelice! Následná dorážka Žídka mířila vedle.
53'
Helešic přihrál pod sebe Pikulovi, ten z druhého dotyku levačkou vypálil do tyče! Míč se ale ještě otřel o Valeše, takže tu máme roh.
52'
Za Janoščinovým centrem z levé strany se marně natahoval Kopečný. Kdyby letěla meruna o trošku níže, mohla tato akce domácím pěkně zkomplikovat život.
51'
Beran zezadu nedovoleně drknul do Janoščina, ten šel více než ochotně k zemi a je pískán faul přibližně na půlící čáře.
50'
Kramář pěkně přenesl hru na Kopečného, ten ale po krátké kličce na střed vypálil jen do rukavic Romana Valeše. Akce sřídajících hráčů tak příliš hrozby pro domácí nepřinesla.
49'
Jindřiškův dlouhý pas za obranu si našel Hronek a ocitl se za defenzivní linií Opavy. Veškeré vzrušení bylo ale zbytečné z důvodu ofsajdu.
48'
Po dlouhém nákopu to vypadalo, že bude Chramosta upalovat sám na Digaňu. Balon mu ale špatně skočil a domácí útočník se zmohl jen na slabou střelu přímo do rukavic brankáře hostí.
48'
Domáci fanoušci vytvořili tu správnou klokan atmosféru díky zelenobílým dýmovnicím. Mezitím centroval z pravé strany Beran, Kovařík na zadní tyči nedokázal hlavou ani zakončit, ani najít spoluhráče.
47'
Janoščinovi sjel odkop po nártu a Didiba na poslední chvíli hasil před sprintujícím Chramostou. Poradit si ale nakonec dokázal.
47'
Zajímavý signál zhatilo nekvalitní zpracování míče v podání Chramosty. Kop od branky.
46'
Domáci nastoupili do druhé půle zostra, Dostálův centr byl sražen na rohový kop.
46'
ze hřiště odchází Tomáš Rataj, přichází Denis Kramář.
ze hřiště odchází Samuel Šigut, přichází Miloš Kopečný.
46'
Hosté přichystali dvě střídání, což je vzhledem k absenci jakékoliv nebezpečnosti směrem vpřed v první půli více než logické.
Oba dva týmy už jsou na trávníku, rozehraje se co nevidět.
Druhá půle začne asi v 17:03
První půle je za námi, domácí Bohemka má důvod ke spokojenosti, neboť vede díky brance Daniela Köstla ze 17. minuty o gól. V součtu s prvním utkáním vlastně tedy o dva, Opava tedy musí skórovat dvakrát, pokud chce mít alespoň nějakou šanci si v příští sezóně zahrát ligu.

Nutno dodat, že s takto bezzubou hrou budou ale veškeré ligové naděje marné. Bohemka je od vstřelené branky lepší, aktivnější, chce prostě jednoduše více vyhrát. Slezané mohou naopak děkovat Digaňovi, který vychytal Kovaříka ve veliké tutovce. Hosty zřejmě vážně psychicky složila ta inkasovaná branka, jinak si tento výkon neumím vysvětlt.
45+1'
45+1'
Valeš si dává na čas s rozehrávkou volného kopu.
45+1'
Vypadá to, že už se do konce poločasu nic nestane a diváci si tak mohou zajít na pivko s klobásou.
45'
Didiba nepříjemně srazil ve vzdušném souboji Hronka. Hra je teď rozkouskovaná a plná nepřesností.
44'
Beran byl lehoulince přistrčen Šigutem, kvůli čemuž zkazil zpracování. Sudí Zelinka má však zrak jako ostříž a viděl i tento zákrok.
43'
Janoščinův nákop na Rataje odklízí hlavou do zámezí Köstl.
43'
Na druhé straně sympaticky dosprintoval za dlouhým pasem až k praporku Chramosta, jenže také nedokázal vymyslet nic kloudného.
42'
Z něj ale opavští vůbec nezahrozili.
42'
Vondra se na levé straně nechal lacině připravit o míč, jenže Darmovzal při následném centru uklouzl. Po odkopu domácích budeme svědky autu pro hosty.
41'
Po dlouhé době vystrčili růžky hosté. Šigut si pokoušel obhodit Křapku, ten ale skvěle zahrál tělem a nepustil opavského mladíka za sebe.
40'
Kovařík přiťukl Květovi, jehož centr vyboxoval Tomáš Digaňa a následně byl dle sudího falován.
40'
Dvojice rohů se stejným vyústěním – hlavičkou Didiby mimo hrací plochu na další roh.
39'
Kovařík mohl zvýšit, Digaňu však nepropálil
39'
Fantastickým pasem poslal Jindřišek do samostatného úniku Kovaříka. Ten za sebou udržel Celbu a pálil po zemi levačkou na zadní tyč, Digaňa ale reflexivním zákrokem nohou uchránil Slezany od pohromy.
38'
Köstlův dnes asi tak třetí odkop na tribunu. Za tenhle bych ale domácího brouska nevinil, presoval ho totiž fofrník Šigut a domácí stoper z pozice posledního nechtěl chybovat.
37'
Květ padl k zemi po souboji s Janoščínem, penalta se nepískala
37'
Domácí každopádně vybojovali roh, po němž se k nebezpečnému zakončení málem dostal Jindřišek.
37'
Do vápna vlétl Květ a mezi Didibou a Žídkem se poroučel k zemi. Z tribuny to vypadalo jako dost laciný pokus vymodlit si penaltu, zcela upřímně bych ale byl zvědavý na opakovaný záběr.
36'
Po nepřesném odkopu Köstla si procvičí vhazování Janoščin.
36'
Beran hledal šikovně nabíhajícího Kovaříka, plány domácí dvojice zachytili pozorná obrana.
35'
Darmovzal nepřihrál přesně Ratajovi, to samé se ale stalo Vondrovi, který sice zmíněný pas zachytil, ale nemířil na Chramostu přesně.
34'
Pikula zezadu nepříjemně otočil Květ, je správně pískán faul domácího středopolaře.
33'
Didiba teď odkopem míče znemožnil domácím rychle vhazovat a upřímně nechápu, proč nebyl oceněn žlutou kartou.
33'
Efektní nůžky vystřihl Kovařík a ještě jimi parádně odkopl míč. Skvělá práce.
33'
Domácí záložník už je na nohou, vše by tak snad mělo být v pořádku.
32'
Domácí v další šanci, znovu v tom měl prsty Köstl
32'
Na trávníku zůstává sedět Petr Hronek.
31'
Hlavičkou z pravé strany vracel míč do ohně Köstl, Křapkovi k možnosti zakončit nechybělo mnoho! Nakonec je z toho pouze kop od branky, stadionem to ale řádně zahučelo.
31'
Na zemi skončil Beran a je pískáno. Mladý záložník si ale bohužel pro něj ustlal pod kotlem Opavy, její fanoušci na něj pravděpodobně nepořvávali nic pozitivního.
30'
Na Květův centr si naskakoval na zadní tyči Vondra, jenže k tomu, aby míč zasáhl, mu několik decimetrů chybělo.
29'
Skvělým presinkem na Didibovi vybojoval další roh pro svoje barvy Michal Beran.
29'
Didiba využil fyzické převahy a přehlavičkoval Chramostu po Valešově odkopu, jenže nedokázal zahrát do prostoru hrací plochy.
28'
Chramosta si při napadání Pikula pomohl rukama až příliš okatě a sudí Zelinka vše samozřejmě viděl i odpískal.
28'
Další aut Bohemky obrana odvrátila, Dostál vypálil z první z úctyhodné vzdálenosti, jenže mu míč sjel a jeho střela tak absolutně neměla parametry.
27'
Aut byl nakonec rozehraný nakrátko. Následně se Hronek pokusil o kličku a padl k zemi po souboji se Šigutem, píšťalka sudího ale zůstala němá.
27'
Aut Bohemky z levé strany a příležitost pro Petra Hronka ukázal jeho přednosti.
26'
Digaňův dnes již druhý nepovedený nákop míří přímo do autu.
26'
Nakonec se ale vyhnali až ke stoperům a celé snažení končí nepřesným podseknutým pasem Křapky, který zřejmě hledal Chramostu.
25'
Šikovně zakombinovali na pravé straně Beran a Hronek, domácí budují útok.
24'
Žídek šel k zemi poté, co se Hronkova kopačka nepříjemně přiblížila jeho hlavě. Domácí fanoušci se zlobí, jejich záložník ale i tak vidí žlutou.
23'
Šigut byl odzbrojen dvojicí Jindřišek-Vondra při přebírání míče na půlící čáře.
23'
Macháček si vyloženě došel pro faul, viníkem byl presující Chramosta.
22'
Květův další parádní rohlík odhlavičkoval Celba ke Köstlovi. Ten netradičně kouzlil na pravém křídle a uvolnil se k centru, nakonec z celé akce bylo ale jen zakončení Vondry z těžké pozice hlavou vedle.
21'
Centr Květa odvrátil hlavou na další roh Didiba.
20'
Kovařík se na levé straně neprobil přes Celbu, vybojoval ale další rohový kop. A moc dobře víme, jak dopadl ten poslední...
19'
Opět v akci Chramosta, tentokráta presoval s příliš velkou vervou a fauloval u toho Didibu.
19'
Köstl v souboji předčil Rataje a odkopl na Chramostu, ten prodloužil za sebe na kop od branky.
18'
Domácím vstřelená branka viditelně vlilla novou krev do žil. Hosté to budou mít velmi těžké.
17'
Klokani jdou do vedení, po rohu s prosadil Köstl
17'
Bohemians právě vstřelili branku! Tak tuhle erupci radosti museli zaznamenat snad až na stadionu dvě tramvajové zastávky vzdálené Slavie. Kovaříkův centr z rohového kopu propadl do místa, kde byl úplně volný DANIEL KÖSTL – ten propálil přízemní ranou vše, co mu stálo v cestě a otevírá skóre utkání! 1:0 pro domácí!
17'
Žídek trošku krkolomým způsobem odehrál na rohový kop. Nutno dodat, že jej napadal Beran, a kdyby se hostující kapitán pokoušel o zpracování, mohlo by to mít fatální následky.
16'
Sympatický presink Hronka nevyústil v nic jiného, než kop od opavské svatyně.
16'
Záhy se nepřesnosti dopustili také hosté, takže vhazují zprava hráči Bohemians.
15'
Jenže ani Bohemka si míče příliš dlouho neužila, zkušený Kovařík přihrál mimo hrací plochu.
15'
Didiba v souboji s asi o hlavu a půl menším Beranem odehrává na aut.
13'
Po křižné přihrávce Darmovzala dostal příliš mnoho prostoru za vápnem Macháček. Stihl se rozmyslet, co vlastně chce udělat, posunout si míč a vypálit – jenže podklouzl, jeho střela tak nemohla Valeše vyvést z míry ani náhodou.
13'
Z levé strany na úrovni půlící čáry vhazuje Janoščin.
12'
Žídek podskočil hopsající balon na okraji vápna soupeře. Hronek ale po chvíli chyboval při zpracování a hru může kontrolovat Opava.
11'
Posledních 20 sekund by se dalo jednoznačně označit za holomajznu. Viděli jsme asi tak tři nákopy, případně hlavičky do nikam. Korunu všemu nasadil svým odkopem z vlastního vápna až ke gólmanovi soupeře Köstl.
11'
Za Darmovzalovým dlouhým pasem mířil Rataj a nadělal Křapkovi až nečekaně moc problémů, nakonec si ale domácí stoper poradil.
10'
Beran se pokoušel centrem zprava oslovit spoluhráče, Helešic jeho pobídku ztečoval jen do rukavic Digani.
10'
Digaňův nákop mířil moc vysoko, Helešic ani nemohl podstoupit vzdušný souboj s Dostálem. Aut pro domácí.
9'
Jindřiškův pas podél pravé lajny doputuje, kontrolován Žídkem, až za brankovou čáru. Odkop od branky pro Digaňu.
8'
Dobrou defenzivní práci na druhé straně odvedl velezkušený Jindřišek, který zbavil Pikula kontroly nad balonem na hranici šestnáctky.
8'
Květovu kolmici do vápna na Chramostu zachytil Didiba.
7'
V první šanci Darmovzal, bránu ale netrefil
7'
Po nastřeleném centru Celby z pravé strany se ocitl v dobré pozici Darmovzal, měl to ale na dlouhou nohu a levačkou nedokázal do míče pořádně udeřit
7'
Pikulův střílený centr odvrací Köstl hlavou.
7'
Volný kop bude nyní z levého křídla kopat Opava.
6'
Dostál nechtěl udělat chybu, poslal tak jen svíčku do země nikoho – lépe řečeno do země Digani, který si balon ze vzduchu stáhl bez potíží.
5'
Za dlouhým nákopem se hnal Rataj, Valeš ale dobře zareagoval a skryl merunu v rukavicích.
5'
Chramosta napadal Janoščina po nákopu jednoho ze zelenobílých, vybíhal ale z ofsajdu.
4'
Centr propadl k volnému Žídkovi, míč mu ale skočil na holeň a nejednalo se ani o brankovou příležitost. Domácí ale rozhodně neměli své soupeře ideálně obsazené.
3'
Z něj ale domácí nezahrozili. Naopak na druhé straně centroval po pasu Pikula z levé strany Helešic, Vondra odvrací na roh.
3'
Zmatený Didiba v souboji s Chramostou nevěděl, kde se nachází míč, čímž daroval domácím aut z nebezpečné pozice.
2'
Kovařík centroval po zemi z levé strany po Beranově pasu, hostující obrana si poradila bez potíží.
1'
Rataj nezpracoval Celbův aut, byl ale v těžké pozici. Následný brejk táhl Beran, přihrávkou na křídlo ale omylem trefil Hronka a ten o míč přišel.
1'
Rozehrávky se ujali hosté v tradiční žlutomodré, domácí nastupují pochopitelně v zelenobílých dresech.
1'
Domácí kotel je na dnešek evidentně více než připraven, už nyní rozbaluje choreo na podporu Klokanů. Pokud jsou takto nachystáni i hráči, o záchraně Bohemky nemůže být pochyb.
Nervozita na stadionu by se dala krájet. Za mohutného aplausu domácích fanoušků přivádí trojice sudích na trávník obě základní jedenáctky.
Deset minut do výkopu. Velice slušně je dle očekávání zaplněný kotel Bohemians – protože jestli se Klokani mohou zajisté něčím chlubit, tak to je věrné jádro fanoušků. Naproti hlavní tribuně se také ale srocují podporovatelé Opavy, kteří o sobě poprvé dali vědět jedním z pokřiků.
Do úvodního hvizdu zbývá něco přes půl hodiny. Zatímco Slezané se již nějakých deset minut rozvičují, domácí mančaft vyběhl na zelený pažit až teď, doprovázen potleskem zatím ještě poloprázdných tribun – nebo přesněji řečeno, jedné hlavní tribuny.

Bohemians Praha 1905: Valeš – Dostál, Köstl, Křapka, Vondra, Kovařík – Květ, Beran, Jindřišek (C), Hronek – Chramosta.
Náhradníci: Bačkovský – Bartek, Krch, Fulnek, Puškáč, Petrák, Vaníček.
Trenér: Jaroslav Veselý

SFC Opava: Digaňa – Celba, Didiba, Žídek (C), Janoščín – Macháček – Šigut, Pikul, Darmovzal, Helešic – Rataj.
Náhradníci: Lasák – Helebrand, Kopečný, Kramář, Šcudla, J. Kadlec, Bílek.
Trenér: Roman West

Rozhodčí: Zelinka – Hájek, Caletka.
Další důležitá informace pro všechny dnešní sledující – v baráži se nehraje na góly venku. To znamená, že jakákoliv výhra Opavy
o gól posune utkání do prodloužení, potažmo penalt
.
Hráči ke sledování

Jedním z nemnoha hráčů Bohemians, kteří snesli během celé sezóny přísnější měřítka, byl Petr Hronek. Ofenzivní středopolař vsítil 7 branek, připsal si navíc i asistenci a díky své aktivitě a fyzickému fondu byl v mnoha zápasech jedním z nejlepších plejerů v zelenobílém. Navíc má v rukávu ještě jedno eso – jeho dlouhé auty do vápna soupeře často než pouhá vhazování spíše připomínají projektily, vystřelené z jakéhosi lidského katapultu.

Motorem hostující zálohy byl pak po celý ročník 21letý střeďák Denis Darmovzal. Ten se rozehrál k velmi slušným výkonům, vstřelil celkem sedm branek – mně osobně v paměti zůstává jeho překrásná pumelice pod břevno z nějakých 25 metrů na půdě Sparty B, kterou rozhodl vypjatý šlágr 28. kola a výrazně tak pomohl svému celku v boji o nejvyšší příčky.
Ohlédnutí za sezónou Opavy

Slezané skončili ve Fortuna:Národní Lize na třetí příčce, ve 30 utkáních vybojovali 51 bodů s poměrem vstřelených a obdržených branek 47:33. V posledním kole sice prohráli na půdě konkurenta v boji o baráž, Vlašimi – nečekaná výhra beznadějně posledního Zižkova doma s konkurenční Líšní (která byla prvním tříbodovým ziskem pražského celku od srpna!) v posledním kole jim ale dala příležitost, zahrát si o prvoligovou příslušnost v příštím ročníku. Nejvíce branek tohoto celku obstaral levonohý šikula Matěj Helešic, který se trefil devětkrát.
Ohlédnutí za sezónou Bohemians

Vzhledem k nutnosti hrát baráž se ročník vršovického celku rozhodně nedá označit za povedený. Po dohrání skupiny o záchranu skončil na 14. místě se ziskem 34 bodů za 35 utkání a skóre 45:61. Hororové bylo pro zelenobílé hlavně jaro – do konce základní části soutěže porazili po zimní přestávce pouze Zlín a ani dvě výhry v nadstavbě je tak neuchránily před hrozbou sestupu. Jejich bodový zisk se sice rovná tomu jabloneckému – severočeši se ale baráži vyhnuli díky lepší pozici v tabulce po základní části, což je rozhodující kritérium. Nejlepším střelcem Klokanů byl pikantně ex-Opavák David Puškáč, jenž se prosadil 11x – z toho čtyřikrát v posledním utkáni skupiny o záchranu proti Karviné.
První zápas
SFC Opava – Bohemians Praha 1905 0:1 (0:1)
Branka: 4. Květ
ŽK: 41. Krch, 44. Petrák, 60. Kovařík, 89. Valeš
Opava: Digaňa – Celba, Didiba, Žídek, Janoščin – Macháček – Šigut (69. Kopečný), Pikul (81. Bílek), Darmovzal, Helešic (69. Ščudla) – Rataj (69. Kramář)
Bohemians: Valeš – Krch (62. Köstl), Křapka, Vondra – Petrák (62. Jindřišek) – Dostál, Květ, Hronek, Kovařík (83. Fulnek) – Puškáč (46. Bartek), Chramosta (87. Koubek)

I když Klokani na půdě houževnaté Opavy nepředvedli ideální výkon, do odvety si díky brzké brance Květa vezou jednogólový náskok. Jsou tak pochopitelně favority na celkové vítěztví, neboť je požene kupředu zaplněný Ďolíček. Jejich soupeře ale rozhodně není třeba podcenit – svěřenci kouče Westa jsou mančaftem, plným dravých mladíků, kteří na hřišti nechají v boji o prvoligovou příslušnost úplně všechno.
Přeji krásné fotbalové odpoledne z vršovického Ďolíčku. Slavná značka Bohemians 1905 bude dnes v odvetě baráže o účast v příští sezóně Fortuna:Ligy bojovat s letos třetím celkem druhé nejvyšší soutěže, SFC Opava. Na takto důležitý zápas, který slibuje velké drama a pikantnost, se osobně velmi těším – budu se tak snažit dělat vše pro to, abych z domova Klokanů přinesl co nejživější textovou reportáž.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.