FORTUNA:LIGA - Baráž o FORTUNA:LIGU - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  MFK Vyškov : Zlín - 4. června 2023   17:00

MFK Vyškov
MFK Vyškov
0:0
(0:0)
Zlín
Zlín

Kinský – Němeček (C), Srubek, Ramathan, Ilko – F. Štěpánek (65. Touré), Lahodný (72. Klesa) – Alégué Elandi, Kanakimana (72. Lacík), Dweh – Bayo (46. Vintr).
Jícha – Matys, Krška.
Berka – Nádvorník, Hájek
Drnovice
4500 diváků
Dostál – Cedidla, Simerský (C), Didiba, Reiter – Janetzký, Hrubý – Čanturišvili, Fantiš (88. Kovinić), Kolář – Dramé (68. Vukadinović).
Rakovan – Slončík, Procházka, Bartošák, Balaj.
žlutá karta

SESTŘIH: Vyškov - Zlín 0:0. Duel skoupý na šance, ale záchranářskou misi Vrba splnil

Z Drnovic se tak loučím a přeji hezký zbytek neděle.
Šedesátiletý kouč Pavel Vrba po mistrovských oslavách s Plzní a také při účasti v Lize mistrů, měl letos dosti opačnou úlohu. Tu ale zvládl, i když byl se svým týmem v posledních kolech základní části na chvostu tabulky. V závěrečné skupině o udržení se však jeho týmu podařilo vydrápat a v baráži to byl velmi zkušený výkon. Nyní přerovský rodák předvedl gymnastickou vložku a spolu s fanoušci slaví záchranu.
Senzace se tak nekonala, pokud měl Zlín v prvním zápase problémy s nepříjemnou vyškovskou ofenzivou, dnes byl naprosto jistý a zaslouženě slaví záchranu v lize. Padá tedy Zbrojovka, Pardubice a Zlín zůstávají v lize.
Je hotovo, Zlín uhájil prvoligovou příslušnost. V kontextu dnešního utkání byl lepší, koncentrovanější a soupeře vůbec do ničeho nepustill. Ševci měli více ze hry, sice neměli tolik gólových možností, ale hráli přesně to, co potřebovali. Po jedné z akcí se dokonce dočkali, Vukadinovič dostal míč do sítě, ale celé akci předcházela ruka Fantiše a rozhodčí po konzultaci s VAREM vrátil stav skóre na výsledek 0:0.

Tím Vyškov mohl zase ožít, měl zhruba deset minut na to, aby dostal duel do prodloužení. Jenže, hosté pečlivě bránili a žádnou komplikaci nepřipustili.
90'
Vyškov - Zlín 0:0. Duel skoupý na šance, ale záchranářskou misi Vrba splnil
90+7'
90+6'
Fanoušci Vyškov tlačí, ale to by musel soupeř udělat nějakou brutální chybu. V obraně skutečně žlutí hráči bezchybní. Jihomoravanům prakticky nic nedovolili.
90+5'
Dvě minuty do konce, na hřišti dva míče, ale hraje se dál. Pavel Vrba u střídačky vyletěl jak čertík z krabičky.
90+4'
Ten se ale nekoná, Zlín soupeře znovu nikam nepustil.
90+4'
Žlutá karta pro tým FC Trinity Zlín (Stanislav Dostál).
90+4'
Už toho času moc nezbývá, Vyškov musí vrhout všechny své síly do závěrečného náporu.
90+3'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Sampson Dweh).
90+2'
Vůbec první žlutá karta dnešního zápasu, za faul ve středu hřiště v podání Srubka.
90+2'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Jaromír Srubek).
90'
Už se hraje poslední minuta základní hrací doby.
88'
Střídání v týmu FC Trinity Zlín:
ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Nedeljko Kovinić.
87'
Takže se pokračuje stále za stavu 0:0 a Vyškov rázem zase ožil.
86'
Vukadinovičův gól nakonec VAR odepřel kvůli ruce Fantiše
86'
Tak pozor, gól neplatí! Zlín dostal výhodu a mohl jít do rychlého kontru. Čanturišvili si pohrál s míčem a místo střely volil ještě lepší nahrávku na VUKADINA VUKADINOVIČE. Ten se dostál sám před Kinského a chladnokrevně zakončil. Jenže se zkoumalo video a při jednom souboji zahrál rukou Fantiš a celá akce tak měla být přerušena. Pokračovalo se dál a po konzultaci s videorozhodčím byla inkriminovaná situace správně nalezena.
85'
Už se zase hraje, mlha je fuč. Zlín kopal roh, ale ten domácí odvrátili.
84'
Každopádně stále čekáme na pokyn sudího Berky. Zlín pak bude kopat rohový kop.
83'
Hra přerušena, čeká se až bude zase "čistý vzduch". Zdá se, že to bude za pár chvil.
82'
Čanturišviliho umístěná rána se schovala v mlze. Fanoušci “zaúřadovali” s pyrotechnikou
82'
Vachtang Čanturišvili se opřel do míče a ten se kroutil do brány. I když to bylo v docela silném kouřovém oparu, Kinský míč viděl a vytáhl ho konečky prstů nad bránu.
80'
Alegi chtěl střílet z dálky na zadní tyč, jeho rána opět zablokovaná. Fanoušci obou táborů podporují svými hlasivkami, ale také především ti zlínští vypustili pyroshow. Na hřišti toho teď moc není vidět.
79'
No vida, Dostál se musel činit. Alegiho centr proletěl nebezpečně do vápna, tam ho musel brankář Zlína nadvakrát zkrotit do rukavic. Pak byl ještě drobně faulován a bude se kopat od jeho brány.
79'
Uvidíme za zhruba patnáct minut. Vyškovští jsou v útoku.
77'
Možná bych nalezl paralelu s utkáním v Brně, kde Zlín hrál hodně podobně. V zadu bezchybný, nikam se netlačil a po jistém výkonu uhrál výsledek 0:0, který stačil. Bude to stačit i dnes?
76'
Přetažený centr Alegiho na nabíhajícího Němečka. Kdepak, stále žádný velký tlak domácího souboru nepřichází.
75'
Dnešní utkání sleduje 4500 diváků (vyprodáno).
73'
Na hřišti Michal Klesa, ročník 1983. Zkušený fotbalista odehrál mnoho prvoligových utkání, například ho můžete znát z Českých Budějovic. Nyní se pokusí Vyškovu pomoci k postupu.
72'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Bienvenue Kanakimana, přichází Barnabáš Lacík.
72'
ze hřiště odchází Lukáš Lahodný, přichází Michal Klesa.
71'
Cedidla poslal k zemi nedovoleně kapitána Němečka. Za chvíli se bude znovu střídat.
70'
Dostál může v klidu rozehrát od své svatyně. Vyškov stále nemůže najít cestu, kudy by na svého soka vyzrál. Hraje před vápno a dál se už těžko dostává.
69'
Hra se často kouskuje a je vidět, že Zlín vůbec nikam nepospíchá. Hraje stále velmi disciplinovaně a koncentrovaně.
68'
Střídající Toure poslal míč do prostřední části hřiště, kde byl v solidní pozici postavený Lahodný, ale rána mu vůbec nesedla a končí vysoko nad.
68'
ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Vukadin Vukadinović.
66'
I Pavel Vrba chystá střídání, do sestavy zasáhne vůbec poprvé. Ovšem zatím se stále hraje, Vukadinovič musí ještě s nástupem do práce počkat.
66'
Faul ve středu hřiště, Zlín může opět držet míč a natahovat čas.
65'
ze hřiště odchází Filip Štěpánek, přichází Fandje Djibril Touré.
63'
Něco zajímavého mohlo přijít po rohu, ale centr nebyl nikterak nebezpečný a tohle Dostál prostě musí mít. Fantiš navíc pomohl vyčistit prostor.
62'
Vyškov zatím nenavazuje na kvalitní představení na hřišti Zlína, kde měl několik velkých šancí.
61'
Zlínu to ale těžko může vadit, hraje přesně to, co vzhledem k situaci potřebuje.
60'
Pokud se podíváme do statistik, tak střely na bránu 1:1, střely mimo 2:4, rohy 0:1. Za šedesát minut hry skutečně nic moc.
60'
Z levé strany zkoušel štěstí Ilko, jeho centr ale vůbec nemohl Dostála ohrozit.
58'
Zlínský kotel neúnavně fandí, ještě víc jak třicet minut musí držet palce, aby se Ševci zachránili v nejvyšší soutěži.
56'
Zlín měl tak štěstí, stejně jako Joss Didiba, který je zpátky ve hře. Nakonec to vypadá na pravé oko, tak nikoliv svalová indispozice.
55'
Didiba nepustil před sebe Kanakimanu jen tak náhodou. Něco se mu ve středu hřiště stalo a musí proběhnout ošetření. Vypadalo to na rameno, nebo snad kotník. Těžko odhadovat.
54'
Bienvenue Kanakimana mohl být vyškovským hrdinou. Didibovi utekl tento kamerunský fotbalista a pelášil po pravé straně směrem na Dostála. Ke střele se ale nedostal, respektive byla zablokovaná.
53'
Nicméně zkušený Zlín je stále v obraně bezchybný. Naposledy inkasoval doma s Baníkem. Od té doby třetí zápas s čistým kontem.
52'
Vyškov se tady v Drnovicích snaží konečně rozhýbat svou hru, dát maximum do toho, aby přišla nějaká kloudnější akce.
51'
Na hřišti probíhá ošetřování, Reiter dostal úder loktem. Rozhodčí píská faul, obešlo se to ale bez karetního napomenutí.
49'
Z levé strany odcentroval Alegue, míč propadl až na střídajícího Ondřeje Vintra, jehož rána z první šla vysoko nad bránu. Možná má nedaleká škola a zdejší ředitelství obavu, aby tento pokus neohrozil střechu a ba co hůř, i okna.
49'
Centr sice prošel do pokutového území, ale Simerský byl u míče dřív a nepustil domácí hráče k zakončení.
48'
A právě Vintr bude teď rozehrávat standardku z celkem velké vzdálenosti, ale ohrozit bránu určitě půjde.
47'
Do druhého poločasu vstupujeme s jednou změnou v sestavě. Kouč Kameník potřebuje zvednout a oživit svůj tým útočnou aktivitou.
46'
ze hřiště odchází Fahad Bayo, přichází Ondřej Vintr.
46'
Oba týmy se pozvolna vrací na hraci plochu, start druhého poločasu se blíží.
Ševci jsou tak zatím mírně lepším týmem a potřebují ještě poločas, aby se udrželi v nejvyšší soutěži. Pokud si chce Vyškov zahrát mezi elitou, musí notně zabrat.
Máme za sebou první poločas, který mnoho výživných momentů nepřinesl. Zlín hraje přesně co potřebuje. Ve hře je velmi zkušený a pokud je třeba uzavře svou obrannou polovinu. Byl lepší i v šancích, několikrát se musel vyznamenat Kinský, především Fantišova tutovka volala po gólu. Na druhé straně hlavičkoval Němeček a víc šancí Vyškov v podstatě neměl.
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
45+1'
45+1'
Ruka ve vápně, ale bohužel pro Vyškov se dotkl míče Alexis Alégué Elandi. Rozhodčí tak končí první dějství.
45'
Blíží se závěr první půle, která asi bude drobně nastavena za ošetřování.
43'
V závěru poločasu velká šance Zlína. Reiter vhodil dlouhý aut, Vachtang Čanturišvili parádně odcentroval do pokutového území, kde operoval Youba Dramé. Jenže netrefil míč čiště, bylo to spíš rameno, od kterého šel míč nad Kinského bránu.
42'
Do konce prvního poločasu zbývá něco kolem tří minut, prozatím to nevypadá, že by se mělo měnit skóre.
41'
Už se hraje, alespoň se hráči stihli také občerstvit, doplnit tekutiny. U míče Vyškov, který je v závěru poločasu na své útočné polovině.
40'
Na place zůstal ležet Sampson Dweh a musí proběhnout ošetření. Chvíli se hrát nebude.
39'
Před Dramém si Kinský poradil, dobře přečetl hru a byl u míče v pravý moment.
38'
Faulován Kolář, po něm budou hosté rozehrávat trestný kop.
37'
V hledišti také Petr Uličný nebo Milan Petržela, kteří stále sledují spíše taktickou bitvu.
36'
Centr to nebyl špatný, myšlenka určitě dobrá, ale Vachtang Čanturišvili Dweha nenachytal na hruškách. Následně si Dostál poradil s nepřesným centrem Skrubka.
35'
Nepřesný nákop Reitera hatí další útočné choutky Zlína. Podobně ale dopadla i rozehrávka Vyškova.
33'
Zlín bude zahrávat od své brány, byl tam faul na Janetzkého, jehož volej před malou chvíli zamířil vysoko nad.
32'
Dramého tvrdá pumelice z dálky neměla úspěch, vyškovská zeď míč neprocedila za svá těla.
31'
Kinský musel být ve střehu, ale Srubkem se domluvili a přihrávku Janetzského pokryli. Pak ještě střílel Vachtang Čanturišvili, ale byla málo razantní.
30'
Na šance je zatím lepší Zlín, měl dvě poměrně zajímavé příležitosti. Vyškovští hráči pouze jeden pokus hlavou a pak už nic. Přičemž pokud chtějí duel dostat alespoň do prodloužení, musí vyhrát třeba i 1:0.
28'
Hrubého centr proletěl na Simerského, který se dokázal vyšroubovat do vzduchu a hlavičkoval velmi nebezpečně. Kinský se jen ohlédl, kam jeho pokus směřuje. Bylo to vedle levé tyče.
27'
Ševci budou mít k dispozici první rohový kop zápasu. Po střele Vachtanga Čanturišviliho šel míč nad bránu, přesně řečeno, byl sražen.
26'
Jan Kameník na druhé straně také diriguje svůj mančaft, neustále postává na lajně.
25'
Při pohledu na střídačku Zlína vidíme prozatím klidného Pavla Vrbu, který si ponechal na sobě zřejmě stejný "vítězný" svetr. Věří, že i dnes jeho týmu přinese potřebné štěstí.
24'
Dostálův vysoký centr hledal Fantiše, ale ani on se do nějaké zajímavé možnosti nedostal.
22'
Ilko se snaží rozdávat dlouhé přihrávky vzduchem, ale tudy cesta zatím nevede. Stopeři Zlína jsou pozorní.
21'
Souboje mezi Fahadem Bayem a Jossem Didibou budeme sledovat asi hodně často, znovu byl v převaze hostující fotbalista.
20'
Přeci jen se nám zápas trošku rozjel, velké šance na obou stranách, tohle se fanouškům pochopitelně líbí.
19'
I na druhé straně vidíme velmi slušnou šanci Vyškova. Němečkův centru dostal přesně na hlavu Fahad Bayo a na zem musel i brankář Dostál. Zkušený gólman stál velmi dobře u bližší tyče a situaci kontroloval.
18'
Vyškovští hodně podcenili tento trestný kop, ve vápně bylo hodně volno a domácí velké štěstí.
17'
Fantiše v tutovce vychytal Kinský
17'
Hrubého centr měl parametry a je tu první gólová šance zápasu, na kterou jsme dlouho čekali. Míč propadl až na malé vápno, kde se zjevil zcela volný Fantiš. Míč chtěl z otočky poslat po zemi za Kinského záda, ten se ale vyznamenal fantastickým zákrokem.
16'
Hrubý bude rozehrávat standardku...
15'
Patnáct minut hry za námi a kde nic, tu nic. Na nějakou gólovou šanci či střelecký pokus, stále čekáme.
14'
Hosté nikam nepospíchají, trpělivě čekají na svou příležitost. Nyní operují na své útočné polovině.
13'
Rozehrávat bude od své brány pro změnu Stanislav Dostál. Je to zatím taková vyčkávaná, taktická bitva.
12'
Na druhé straně chtěl z levé strany odcentrovat Drame, Ilko ho stínoval a nepustil žádný míč před Antonína Kinského. Jeho otec chytal dlouhé roky nejvyšší soutěž, pamatovat ho jistě můžeme například z Liberce.
11'
Musa se Srubkem se snažili něco vymyslet, Simerský situaci zvládl.
10'
Stále sledujeme snahu vyškovských fotbalistů, kteří ale dlouhými nákopy nemají mnoho šancí se procpat za pevnou zlínskou defenzivu.
9'
Lukáš Lahodný se tlačil do šestnáctky, povalil ale přitom Didibu.
8'
Je jasné, že Pavel Vrba na něj bude spoléhat i na dnes. Vyškov nehraje v útoku vůbec špatně a všichni zdejší fanoušci věří, že kvalitu ukáže i dnes.
7'
Dlouhý nákop Ilka hledal před vápnem Lahodného, míč ovšem propadl až k brankáři Dostálovi. O něm můžeme v klidu říct, že je to hrdina posledních zápasů. V Brně vychytal čisté konto, rovněž i v prvním měření sil ve Zlíně svůj tým podržel výtečným výkonem.
6'
Fahad Bayo znovu agilní v útočné fázi, dožadoval se faulu a zajímavé standardky, rozhodčí Berka se nenechal rozhodit.
5'
Nedovolený zákrok ve středu hřiště, Fahad Bayo byl zastaven faulem. Vyškovští fanoušci vytváří parádní atmosféru, i totéž se pokouší i zaplněný sektor hostů.
4'
Na hřišti zůstal ležet jeden ze zlínských fotbalistů, je to Hrubý. Vypadá to, že bude v pořádku.
3'
Fahad Bayo dostal centr na střed hřiště, ale ke střele se nedostal. Simerský byl u něj dřív.
2'
Domácí Vyškov je stále u míče a snaží se hned od začátku hrát aktivně. Výsledek 0:1 z minulého mače by rád rychle smazal.
1'
Zlín naskakuje do zápasu bez Procházky, Bartošáka, Slončíka a třeba i Balaje, který operoval v útoku. Nicméně první akci si vytvořili domácí, byl to Bienvenue Kanakimana, který běžel po pravé straně hřiště. Míč mu ale utekl.
1'
Zápas pozvolna začíná, rozehrávat bude domácí tým.
Na tribuně sledujeme také mnoho známých osobností, nechybí i tehdejší šéf Drnovic Jan Gottwald.
Hráči obou týmů nastupují na hřiště, kam je přivádí zkušený rozhodčí Ondřej Berka, který mimochodem ve čtvrtek pískal druhé barážové utkání mezi Příbramí a Pardubicemi.
I z řad novínářů je o tento zápas velký zájem, i na press tribuně je poměrně rušno.
Stadion v Drnovicích se velmi slušně zaplňuje, registrujeme i několik autobusů ze Zlína, které právě zaparkovaly u stadionu.

MFK Vyškov: Kinský – Němeček (C), Srubek, Ramathan, Ilko – F. Štěpánek, Lahodný – Alégué Elandi, Kanakimana, Dweh – Bayo.
Náhradníci: Jícha – Touré, Klesa, Lacík, Matys, Vintr, Krška.
Trenér: Jan Kameník

FC Trinity Zlín: Dostál – Cedidla, Simerský (C), Didiba, Reiter – Janetzký, Hrubý – Čanturišvili, Fantiš, Kolář – Dramé.
Náhradníci: Rakovan – Slončík, Procházka, Bartošák, Balaj, Kovinić, Vukadinović.
Trenér: Pavel Vrba

Rozhodčí: Berka – Nádvorník, Hájek.
První vzájemný zápas:

Zlín – Vyškov 1:0 (0:0)

Branky: 64. Dramé.

ŽK: 27. Cedidla, 68. Kolář, 80. Čanturišvili, 86. Hrubý, 90. Procházka – 86. Vintr, 90. Alegue.
Plán Zlín je jasný, uhrát co nejlepší výsledek a zachránit prvoligovou příslušnost. „Docílíme toho skvělou spoluprací, kolektivním výkonem, v obranné fázi si budeme navzájem pomáhat, zaskakovat jeden za druhého, čistě odebírat míče a přesně rozehrávat naše protiútoky. V útoku se prosadíme naši aktivitou, přímočarostí a naše šance sebevědomě přeměníme na góly. Zkrátka technicko takticky vítězně zvládneme celý zápas. Takto se určitě vrátíme prvoligoví,“ je přesvědčen manažer klubu Zdeněk Grygera.

Trenér Pavel Vrba se k němu přidává: „Jednoznačně a stoprocentně souhlasím s generálním manažerem Zdeňkem Grygerou a toho se teď všichni držíme!“

„Také bych chtěl touto cestou poděkovat našim fanouškům, za to, že nás v tomto vítězném tažení podporují a vytvářejí skvělou atmosféru, moc si toho vážíme!“ Zakončil kouč komentář na webu Zlína Pavel Vrba.
Vyškov jakožto druhý tým FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY dobře věděl, kdo ho v baráži bude čekat. Rivalem v boji o nejvyšší soutěž se stal Zlín, nad nímž MFK v aktuálním ročníku již uzmul třeba úspěch v poháru. Vypjatý start baráže ovšem přinesl jiný výsledek, když Trinity uspělo 1:0.

„Ve druhé půli zápasu nám vstřelili gól, zatáhli se a my se do toho marně snažili dostat. Bohužel jsme první barážový poločas nezvládli, další je před námi v neděli,” hodnotil obránce Jaromír Srubek. Tomu se sice podařilo super skluzem odvrátit jinou zlínskou gólovku, teď už se ale koncentruje pouze na domácí utkání.

Pro Zlín šlo o čtvrtý zápas bez porážky za sebou. Jihomoravané naopak ztratili všechny body poprvé po sedmi měřeních sil. „Ukázali jsme si, že se Zlínem můžeme hrát poměrně otevřený fotbal. Neříkám, že jsme byli lepším týmem, ale podle mého jsme si nezasloužili prohrát,” přemítal Srubek.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hlásíme se z Drnovic, kde dnes bude k vidění opravdu velká bitva. Vyškov usiluje o postup do nejvyšší soutěže, Zlín by se naopak velmi rád zachránil. Zatím jsou k tomu blíž právě Ševci, kteří v prvním zápase vyhráli 1:0. Nutno ale říct, že Vyškov je hodně potrápil a nebýt brankáře Dostála, čisté konto by Zlín jen těžko udržel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.