Bohemians 1905 - Slovácko | ONLINE | 25.2.2017 16:30 | ePojisteni.cz liga 2016/2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Dámy a pánové, ode mne je to z Ďolíčku vše. Krásný zbytek dnešního večera a úspěšný start do nového dne Vám přeje Richard Wagner. Sledujte i nadále naší Epojisteni.cz ligu!
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:5.
Dnes se radují především fanoušci z Fanklubu defenzivního fotbalu. Především výkon Slovácka musel přívržence tohoto hnutí potěšit. Hosté totiž závěrečnému tlaku klokanů čelili i s osmi hráči v brance.

Velká škoda pro domácího útočníka Jevgenije Kabajeva, který mělpři svém debutu několik šancí, ale přáno mu nebylo. A to i díky Milanu Hečovi, který tak své jubilejní sté utkání za Slovácko oslavil nulou.

A na závěr ještě dobrá zpráva. Milan Berkovec i Daniel Krch by měli být po vzájemném střetnutí v pořádku. Alespoň to říkají zprávy z Vinohradské nemocnice.
90+1
Konec zápasu.
90+1
Po přímém kopu se cpal Havlík do hlavičky, ale byl pískán ofsajd. Následně byl hráč Slovácka na půlce faulovaný.
90+1
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Benjamin Tetteh, přichází Matěj Biolek.
90
Benjamin Tetteh byl při průniku po levém křídle fauován Petrem Buchtou, který dostává žlutou kartu. Navíc je Tetteh ošetřován.
89
Klokani tahají za útočné nitky tak silně, že to ani není možné. Slovácko s vypětím všech sil zatarasilo branku a nepustilo do mí míč.
88
A zase ten Kabajev! Po levém křídle se procpal do vápna a uháněl na Milana Heču. Ten bryskně zareagoval, provedl rychlý výpad a akci domácích zastavil skvělým zákrokem!
87
Jako zručný hodinář staré kukačky natáhl z dálky Petr Buchta. Jeho rána ale neměla potřebnou přesnost a snesla se jen nad břevno.
86
Fauly obou celků na polovině hřiště. Zápas zatím směřuje k remíze, ale je vidět, že tempo hry se zvedá a hlad po gólu roste.
85
Bohemka rozehrála nakrátko a následně vzplanuly emoce. Sudí totiž odpískal po souboji dvou hráčů ruku jednomu k klokanů. A to zrovna ve chvíli, kdy jeden z jeho spoluhráčů sebral míč a vystřelil. Pro útěchu domácím jen vedle.
84
Jevgenij Kabajev byl v dobré šanci a chtěl přehodit Milana Heču, který proti němu vyběhl na penaltu. Jenže Tomáš Břečka na poslední chvíli ukopl míč do rohu.
82
Po dalším ataku hráčů v zeleno-bílé kombinaci bude od své svatyně odkopávat Milan Heča.
81
Kabajev se dostal znovu na střed, ale jeho zakončení zablokovali hosté na roh. Ten se klokanům nepovedl, Slovácko jej odvrátilo.
80
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Francis Koné, přichází Tomáš Zajíc.
79
Trenér Stanislav Levý má hlavu v dlaních! Benjamin Tetteh totiž nyní zazdil tutovku jak hrom! Parádní akce na jeden dotek přinesla Navrátilův centr z pravého křídla na Ghaňana ve službách Slovácka, který na penaltě narval balon z první, ale přestřelil.
77
Po útočném faulu Uherskohradišťských se domácí tlačili do vápna. S vypjetím všech sil ale dokázali hosté nápor Bohemky zvládnout.
76
Milan Jirásek nejprve pokazil akci, když trefil jen protihráče do nohou a poté musel do skluzu, aby zabránil Slovácku v brejku.
75
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Bartek, přichází Siim Luts.
74
Ten kluk bude Bohemce ještě hodně platný a za svou dnešní aktivitu by si jistě branku zasloužil. Nyní se Jevgenij Kabajev ocitl ve velké šanci na levém rohu malého vápna, ale netrefil se přesně! Chyběl kousek.
72
Na obě strany je vidět dvojí snaha – něco udělat s prázdnou střeleckou listinou a zároveň nepovolit soupeři zápis do ní. Proto vidíme místy vyčkávající taktiku.
71
Benjamin Tetteh se snažil na levém křídle něco vymyslet. Chvilku to nevypadalo moc nadějně, ale nakonec přišel nápad. Bum, střela na zadní. Do sítě se nevešla, ale po jemné teči z toho bude roh pro Slovácko.
70
Před Tomášem Fryštákem kombinují hráči týmu, ve kterém vyrostl. Ti ho zatím nechávají spíše odpočívat a zaměstnávají jen hráče před ním.
70
Zápas sleduje 4 338 diváků!
69
Klokani mohli jít do vedení! Nebezpečný centr vápnem málem trkl za Heču Kavajev, ale chyběly mu jen pověstné milimetry. Následně neuspěl nadvakrát s centrem ani Milan Havel.
68
Marek Havlík se rozhodl pro centr. Ten přeletěl dvoučlennou zeď, ale hráči Bohemians se v klidu ubránili.
67
Rozhodčí vytahuje pěnu, ale holit se nebude. Pouze vymezuje prostor pro volný kop ze zhruba pětadvaceti metrů, který budu mít k dispozici hráči z Uherského Hradiště.
66
Za zeleno-bílé dnes debutující Jevgenij Kavajev táhl útok, který také zakončil po navedení míče na střed střelou. Přízemní pokus v klidu lapil Milan Heča do rukavic.
65
A uvedl jej dobře. Po centru zleva hlavičkoval v šestnáctce Koné, jeho pokus ale neměl rasanci ani přesnost. Fryšták mohl zůstat v klidu.
64
Útočný faul klokanů na hranici šestnáctky kazí rodící se šanci. Milan Heča uvede míč v pohyb.
63
Na obou stranách byly útočné akce odvráceny pohotovými hlavičkami. Po sérii napínavých momentů se zdá, že by se ha mohla uklidnit a kardiaci nemuseli co moment vycházet na vzduch.
62
Vlastimil Daníček na druhé straně získal v trmě vrmě balon a tlačil jej na zadní tyč. Tomáš Fryšták by neměl šanci reagoval, ale nakonec ani nemusel, pokus útočníka z Uherského Hradiště šel jen vedle.
60
Milan Havel mohl prolomit střelecké ledy! Chybělo mu jen pár centimetrů. Forvard Bohemky se protlačil na šestnáctku, kde si navedl balon do střely. Tu pak vypustil jak sovětská ponorka torpédo, jenže orazítkoval jen tyč za Hečovými zády!
59
Marek Havlík dostal na ose hřiště míč na nohu. Popošel si k brance a využil prostoru. Jeho táhlá šajtle ale Tomáše Fryštáka nezaskočila. Ten si připsal jednoduchý zákrok.
58
Dominik Mašek vybojoval na levém křídle míč pro Jevgenije Kavajeva, jenž běžel směrem k brance. Od nohy mu však ukopl balon Tomáš Břečka. Navíc tak šikovně. že je z toho dokonce odkop od Hečovy branky.
56
Tribuny trochu zavířily, ale Ďolíček pamatuje i větší vzruchy. Ruka Slovácka při útočné akci kdesi u postranní čáry ale přeci jen donutila jinak slušné občany plivnout ostřejší slovo.
55
Na druhé straně trochu vzrušení také před Tomášem Fryštákem, ale bez valného efektu.
54
Po rohovém kopu se rodila další šance klokanů. Tu ale uťal odmávaný ofsajd.
53
Na druhé straně mohl při své premiéře skórovat Jevgenij Kavajev, ale jeho zakončení z malého vápna fantasticky vytáhl Milan Heča! Ten tak i nadále při svém jubilejním stém startu za Slovácko stále druhé čisté konto!
52
Častěji se do hry se nyní dostávají i hosté. Jan Navrátil měl dost prostoru. Mohl si míč zpracovat, ale pálil z první. Hodně nepřesně.
50
Dva tři centry, občas nějaká nahrávka a obránci hostů rázem nevěděli, kde jim hlava stojí. Nebezpečně vypadající tlak nakonec ukončil Koné. Dokonce z toho byl brejk, ale klokani jej odvrátili.
49
Nyní se hrálo především na půlce. Následný průnik Bohemky končí faulem. K dispozici domácí jest tedy volný kop.
48
Nepovedený atak celku z Uherského Hradiště. Dlouhý centr skončil odkopem Tomáše Fryštáka. Trenér Stanislav Levý sedící vedle mě se trochu zakabonil při pohledu na onlajny a zjištění, že Zbrojovka vede.
47
Slovácko kombinovalo na polovině soupeře. U pravé strany byl jako smrček před Vánoci podťat Koné. Volný kop.
46
Domácí měli hned brejk po pravém křídle. Následný centr jistě čapl do svých rukavic Milan Heča.
46
Začal druhý poločas.
46
Zraněného Eldara Civiče tedy nahrazuje Patrik Šimko.
Hráči nastupují na trávník. Druhá půlce bude každým momentem zahájena.
Druhý poločas začne cca v 17:39.
První půle sice branku nepřinesla, ale na druhou stranu... Nenudili jsme se. Příznivci ostrých zákroků si přišli na své. Pravá ručka sudího Orla celkem pětkrát vylétla k nebesům se žlutou kartou v ruce. Asi největší šanci měl v první půli Civič, který ale nepřekonal Berkovce. Oba dva aktéři pak zbytek poločasu nedohráli. Domácí gólman po střetu s Krchem ve 32. minutě, bek Uherského Hradiště pak ukončil své působení v nastavení.
45+4
První poločas skončil.
45+4
Na zemi David Bartek. Jako správný sedlák kosou bodlák jej podťal Vlastimil Daníček, který si tak v příštím kole nezahraje. Je to jeho čtvrtá žlutá v této sezoně.
45+3
Eldar Civič je ošetřován na hrací ploše a následně odváděn mimo hřiště. Do druhého poločasu tak zřejmě nenastoupí.
45+2
Bohemka se tlačila do útoku, Slovácko následně ale získalo míč a Milan Jirásek fauloval nešetrně Eldara Civiče a také vidí žlutou.
45+1
Druhý poločas jest nastaven o 240 vteřin.
45+1
Tak teď se Ďolíček zachvěl v základech! Milan Havel zazmatkoval při domluvě s brankářem a málem si dal vlastenec. To odvrátil na malé bedně Fryšták hlavičkou k Janu Navrátilovi, který pak z první "zkušeně" místo prázdné branky zamířil na reklamní panel za kasou.
45
Ten se dostal do vápna, kde se ani jeden z hráčů nezkonsolidoval a balon proskákal do Hečových rukavic.
44
Odkop od Fryštákovy branky po dlouhém nákopu na Koného skončil faulem na půlce. Bohemka bude zahrávat další volný kop.
42
Fotbal se hraje hlavou. To je známá věc. Hráči obou týmů to před Hečou dotáhli k dokonalosti a vyměnili si zhruba deset až patnáct hlaviček. Nakonec Slovácko vše uťalo odkopem za půlku.
41
Bohemians stále tlačí. Hosté jsou pak zatlačeni před svým vápnem. Díky dobré práci v zadních řadách tak zatím klokani nevystřelili na kasu svého soka.
39
Michal Hubínek si pohrál s několika hráči na pravém křídle. Jeho centr byl sražen a následná navštívenka do vápna skončila v rukavicích Milana Heči.
38
Tomáš Fryšták se poprvé polaskal s balonem. Provedl od své kasy odkop po nepovedeném průniku hráčů z Hradiště.
37
Zato domácí fotbalisté mají v posledních chvílích navrch a jsou aktivnější kolem velké bedny. Milan Heča zatím však nemusel řešit žádnou ošemetnou situaci.
36
Tomáš Fryšták je zatím bez práce a sledujte spíše počínání svých spoluhráčů. Jeho "team mater" k němu zatím nevyslal žádný pozdrav.
34
Na pravé straně se probíjel Martin Dostál, který nacentroval do vápna, kde nakonec hosté se štěstím balon odpálili. Kabajev byl následně nachytán v ofsajdu.
32
Tomáš Fryšták se již oblékl a vbíhá na hrací plochu. Končí také Daniel Krch, kterého nahrazuje Michal Šmíd. Krch tedy také odnesl tento souboj zraněním neslučitelným s pokračováním ve hře. Komplikace pro domácí.
32
Tomáš Fryšták se již oblékl a vbíhá na hrací plochu. Končí také Daniel Krch, kterého nahrazuje Michal Šmíd. Krch tedy také odnesl tento souboj zraněním neslučitelným s pokračováním ve hře. Komplikace pro domácí.
31
Martin Berkovec je za aplaudu celého stadionu odnášen na nosítkách. Do branky tak zřejmě půjde rodák z Uherského Hradiště a odchovanec Slovácka Tomáš Fryšták.
29
Tohle nevypadá vůbec dobře! Komunikační nedorozumění mezi Martinem Berkovcem a jedním z obránců končí nepříjemným střetem. Dlouhý nákop domácí brankář na hranici vápna odhlavičkoval do bezpečí, ale současně s tím sroloval i beka, který kryl útočníka hostů. Na hřiště běží lékaři s nosítkami. Tohle není hezký pohled. Bohemka zřejmě bud muset střídat.
28
Chvilku se nehrálo, na hřišti zůstal ležet Benjamin Tetteh. Přišlo ošetření a hráč Slovácka již opět čile hupká po trávníku jako zajíček po poli.
27
Koné pronikl po levém křídle do šestnáctky a chtěl centrovat na svého spoluhráče. Nezůstalo jen u chtíče, jenže do svou nohu strčil do míče Dostál. Sražený míč pak v klidu lapil Martin Berkovec.
26
Jan Navrátil měl k dispozici zajímavou šanci, když na vápně zachytil míč, jenže nevystřelil, nepřihrál, navíc přišel o míč a donutil svého trenéra svraštit obočí.
25
Když je prostor, tak zkoušejí hostující fachmani dlouhé nákopy, ale ty končí jen u pozorného Martina Berkovce.
24
Domácí fotbalisté se sice znovu pokoušeli o konstruktivní práci před velkém vápnem, ale i tentokrát jim tam chyběl jeden trámek a celá akce se tak po chvilce sama zbortila.
22
Hráči z Uherského Hradiště by si měli dávat pozor na disciplinu. Petr Reinberk dostává kartonek v barvě sluníčka za další faul kousek za čarou rozdělující hřiště ve dvě stejně velké poloviny.
20
Na druhé straně snažení Kabajeva přineslo jen odkop od Hečovy branky. Zatím jediným vážným střeleckým pokusem tak zůstává Civičova loženka ze druhé minuty.
19
Moravské mužstvo dostalo po nepovedeném úniku k dispozici roh. Ten letěl na hlavu Koného, jenž sice trefil balon poměrně dobře, leč jen do středu branky, kde stál pozorný Berkovec.
18
Zápas je zatím na obě strany vyrovnaný. Obě mužstva se snaží útočit, stejně jako zodpovědně brání. Nyní byla akce Uherského Hradiště odvrácena za cenu faulu. Rozehrává se na středovém kruhu.
17
Centr z pravého rohu velkého vápna směřoval na Petra Reinberka, ale ten by musel mít v sobě motor z BMW, aby jej doběhl. Je z toho jen odkop.
15
Bohemce se rozehra nakrátko a následná kombinace do vápna nepovedla a je z toho jen odkop pro Milana Heču.
14
Jenže poté přišla ztráta a po faulu na levém křídle dostává dalšího žluťáska kapitán Slovácka Veliče Šumulikoski.
14
Berkovcův odkop se dostal k Milanu Hečovi. Ten provedl podobný kousek (rozumějte dlouhý nákop) a hosté kombinují na polovině hřiště.
13
Na bouři vypadal nákop Civičův, leč nakonec z toho nebyla ani lokální přeprška. Nepříliš přesný centr končí za brankovou čarou, leč zhruba metr od rohového praporku.
12
Po úvodní smršti akcí se nyní hra trochu uklidnila a obě mužstva spíše takticky kombinují a vyčkávají. Možná klid před bouří.
10
Na obou stranách nyní skončilo útočné snažení před šestnáctkou, kde se vyznamenal některý z defenzivních štítů. Jak velí jedno na popularitě sílící hnutí – v defenzivě je síla fotbalu.
9
Eldar Civič nešetrně srazil k zemi rozběhnutého hráče domácích a dostává za to žlutou kartu. Bohemka bude rozehrávat pár metrů za půlící čarou.
8
Slovácko se vymanilo z náporu zeleno-bílých a pokusilo se o rychlé přesunutí hry, jenže Koné byl nachytán v ofsajdu.
7
Po něm střílel z dálky Michal Hubínek, jeho pokus byl ale sražen. Hráči Bohemians se drží před soupeřovou svatyní, jenže obrana soupeře vše zatím zvládá.
6
Dlouhý roh až na velkou bednu odvrátili klokani tak umě, že z toho byl brejk dva na jednoho. Mašek sice našel Kabajeva, ale ten musel zabrzdit, aby míč nezpracovával patou, leč díky tomu se k němu stáhl bek a odpálil balon na roh.
5
Koné se probíjel do šestnáctky, nakonec vybojoval roh.
4
Po rohovém kopu zase založila útok domácí skvadra. Zhruba na penaltu dostal nabito Dominik Mašek, ale z první poslal míč Pánubohu do oken. Balon mu totiž přeskočil nohu.
2
Po faulu na levé straně centroval Havlík do vápna. Odvrácený balon vrátil do ohně Stanislav Hoffman, načež zůstal u levé tyče sám Eldar Civič, ale ze dvou metrů nepropasíroval míč za Berkovce!
1
Slovácko kombinovalo na své polovině. Milan Heča poté přes Eldara Civiče dostal míč na soupeřovo území, kde servíroval balon do vápna Marek Havlík, ale domácí odvrátili tento centr do bezpečí.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní výkop obstarají hráči z Uherského Hradiště.
Máme za sebou i pietní minutu ticha za zesnulého klubového lékaře klokanů.
Na straně domácích stojí v kase posila ze Slavie Martin Berkovec, který se z Edenu přesunul dvě zastávky tramvají. Na druhé straně stálice Milan Heča.
"Pane jo, já tu mám i jmenovku," reagoval Stanislav Levý, trenér Slovácka, na své usazení na tribuně stadionu v Ďolíčku. To jen taková malá úsměvná věc na úvod. Nyní jsou představovány sestavy a za moment jdeme na to!
Úvodní sestavy:

Bohemians Praha 1905: Berkovec – P. Buchta, Švec, Bartek, Hubínek – Jirásek, Havel, Krch (C), Dostál – Mašek, Kabajev.
Náhradníci: Fryšták – Jindřišek, Šmíd, Marković, Berger, Nitrianský, Luts.

1.FC Slovácko: Heča – Šumulikoski (C), Civič, S. Hofmann, Navrátil – Tetteh, Havlík, Reinberk, Koné – Břečka, Daníček.
Náhradníci: Daněk – Machalík, Kalouda, Biolek, Šimko, Rezek, Zajíc.

Rozhodčí: Orel – Wilczek, Vlasjuk.
Vzájemná bilance
Bohemians – Slovácko sehráli 19 zápasů v nejvyšší lize. Čtyřikrát vyhráli klokani, pětkrát skončil zápas remízou a desetkrát bralo tři body Slovácko. Skóre hovoří pro Moravany v poměru 28:19.

V posledním vzájemném zápase Slovácko na podzim porazilo Bohemku 2:0 góly Kerbra a Hlúpika, oba ale v zimě klub opustili.

Bohemians porazili Slovácko v jediném z devíti posledních ligových zápasů.
Základní sestavy v minulém kole
Bohemians
Berkovec – Dostál, Buchta, Krch, Švec, Havel – Hubínek, Jirásek – Mašek, Markovič, Bartek

Slovácko
Heča – Reinberk, Hofmann, Břečka, Civič – Havlík, Šumulikoski, Daníček – Navrátil, Koné, Tetteh

Absence
Hašek (zranění), Kabajev (nejistý start) – Chvátal, Chyla (oba zranění), Rada (nemoc)
Slovácko
Hosté mají v tabulce o bod více než Bohemka, tedy celkem 19 bodů. V prvním kole Slovácko doma remizovalo bez branek s Jabloncem po divokém průběhu, kdy Daníček dostal neoprávněně červenou kartu. Komise rozhodčích ho poté zbavila dodatečného trestu a záložník Slovácka může zasáhnout už do zápasu s Bohemkou.

Forma Slovácka na venkovních stadionech je v poslední době velmi dobrá. Z posledních pěti zápasů venku Slovácko získalo 10 bodů a prohrálo jen na Slavii (0:1).
Bohemians
Domácí tým v 16 zápasech uhrál celkem 18 bodů. Svěřenci trenéra Miroslava Koubka v prvním jarním kole narazili na favorizovanou Spartu. V poměrně vyrovnaném zápase Bohemians sahali po bodu, nakonec ale prohráli 0:1 gólem Čermáka.

Forma Bohemians sešla s koncem podzimu. V posledních třech kolech prohráli bez vstřelené branky. Celkem ze sedmi posledních kol Bohemians vyhráli v jediném. Co se týče domácích zápasů, prohráli dva z posledních tří.
Důležitost zápasu týmů ze středu tabulky zvýšila včerejší výhra Jihlavy nad Hradcem. Pásmo sestupu se tak přiblížilo hned sedmi týmům na pouhé tři body, protože momentálně sestupující Hradec má na kontě 16 bodů. Jak Bohemians, tak Slovácko jsou v bezprostředním ohrožení.
V rámci 18. kola české nejvyšší fotbalové soutěže hostí Bohemka od 16:30 Slovácko. Jedná se o první jarní zápas v Ďolíčku. Oba týmy dělí v tabulce pouze jedna příčka a jeden bod – Bohemians jsou na 11. místě s 18 body, Slovácko je 9. s 19 body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.


Články odjinud