Dukla - Karviná | ONLINE | 25.2.2017 13:30 | ePojisteni.cz liga 2016/2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že Dukla nedokázala využít výrazné územní převahy a Karviná si z metropole odváží cenný bod, se loučí Tomáš Kohlmann a u dalších fotbalových přenosů se těším na přečtenou.
STATISTIKY:

Střely celkem: 18 – 3
Střely na bránu: 6 – 0
Střely mimo: 12 – 3
Držení míče: 65% – 35%
Rohové kopy: 8 – 4
Fauly: 14 – 12
Žluté karty: 2 – 1
Červené karty: 0 – 0
Na Julisce je dohráno, Dukla si dělí body s Karvinou po remíze 0:0 a spokojenějším celkem rozhodně budou hosté ze Slezska, kteří se v prvním poločase pouze bránili, v druhém poločase už zaznamenali několik nebezpečných útočných výpadů, přesto na branku vystřelit nedokázali a naopak sami se museli bránit řadě výrazných šancí Dukly, ta ale skórovat nedokázala a branku jsme tak neviděli.
90+3
Konec zápasu.
90+2
Miloševićův jemný centr Holenda zády k brance prodloužil jen vedle hostující svatyně a brankář Laštůvka s rozehráním určitě spěchat nebude.
90+2
Budínského centr ale pouze proletěl nad "ohněm" před brankářem Radou, Šisler poté prohrál svůj souboj s rohovým praporkem a nedokázal udržet míč ve vymezeném prostoru.
90+1
Panákův dravý průnik po levém křídle zastavil Hanousek pouze za cenu nedovoleného zákroku a Karviná disponuje velmi zajímavou standardní situací v podobě tzv. zkráceného rohu.
90
Rozhodčí Marek oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
89
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Tomáš Wágner, přichází Mihailo Jovanović.

Hostující útočník vypadá být pořádně frustrován z průběhu zápasu, kdy hosté přijeli zejména bránit a Wágner se takřka nedotkl míče.
89
Po přízemní souhře Dukly Holenda pálil z osmnácti metrů, trefil ale pouze bránícího Košťála.
88
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Jan Moravec, přichází Lukáš Duda.

Taktické střídání hostů v závěru zápasu.
87
Následně měli domácí k dispozici dva centry a byť po tom prvním od rohového praporku vznikla před hostující brankou značná skrumáž, nikdo ve žlutém se ale k míči neproválčil, ten druhý centr z dílny Ondřeje Kušníra už postrádal přesnost.
86
Hanouskovu kolmici si na pravém křídle zpracoval zcela osamocený Milošević, poté ale poněkud zbrkle centroval a hosté odehráli míč za vlastní branku.
86
Míč je na kopačkách domácích fotbalistů, ti jsou ale v tuto chvíli daleko od hostujícího pokutového území.
86
Rozeběhla se závěrečná pětiminutovka tohoto ligového souboje, na vstřelenou branku zatím čekáme.
84
Kušnírův centr pouze proletěl pokutovým územím Karviné, domácí ale ještě dokázali dohrát akci k Podanému, jenž posadil balón na hlavu Holendy a zcela osamocený zkušený střelec v barvách Dukly hlavou branku přestřelil! To byla výrazná příležitost Dukly.
83
Další snaha fotbalistů ve žlutém ale končí nepřesným pasem Kušníra do pokutového území a rozehrávat může Jan Laštůvka.
82
Dukla se usadila na útočné polovině, domácí se ještě snaží rozhodnout zápas ve svůj prospěch.
80
Utkání na Julisce sleduje 1 613 fotbalových příznivců.
80
Nigerijské střídání na straně Dukly, Edmond nahrazuje Petera Olayinku.
80
Žlutou kartu dostává Jakub Podaný (FK Dukla Praha).
79
Následný rohový kop Karviné už k přímému ohrožení Radovy branky nevedl a Dukla přesunula hru do středu hřiště.
78
Teď už to před domácí brankou hořelo! Po elegantní Panákově přihrávce se v pokutovém území objevil zcela osamocený Budínský, jeho přihrávku před branku domácí s velkými potížemi odehráli za branku.
77
Hosté si vypracovali svoji nejvýraznější příležitost v dosavadním průběhu zápasu, Budínský ale z úhlu střílel zhruba půl metru nad domácí branku a Karviná tak stále čeká na střelu do prostoru ohraničeného třemi tyčemi.
76
Po Šislerově zisku míče se na levém křídle uvolnil Budínský, ovšem Štětina mu dokázal ukopnout míč do zámezí.
75
Další útočnou snahu Dukly Ondřej Kušnír zakončil centrem do připraveného brankáře Laštůvky, jenž snadno stáhl míč do svých rukavic.
75
Po Juroškově nákopu před branku Olayinka prodlužoval na Holendu, ten byl pokryt Košťálem.
74
Po delší době jsme viděli střelecký pokus, rána Miloševiće zpoza pokutového území však k nebezpečné měla pořádně daleko.
73
Filip Panák, po svém příchodu určitě nejlepší z hostujících fotbalistů v poli, přesným pasem našel Janečku, ten však nedokázal obelstít bránícího Hanouska.
72
Hosté postupně přebírají iniciativu a opět se tlačí k pokutovému území Dukly, ovšem domácí defenzivu za celý zápas nedokázali nikterak překvapit a také tato snaha končí bez úspěchu.
70
Budínský si dokonce i zpracoval míč v pokutovém území, ovšem ještě než stačil vystřelit, tak o míč přišel a následně si za ostré dohrání odkopávajícího Bezpalce vysloužil žlutou kartu.
70
Karviná zůstává usazena v hloubi útočné poloviny a snaží se zaměstnat domácí defenzivu.
68
Holík se prosmýkl po pravém křídle, poté ale nepřesně hledal před brankou Wágnera. Ten se zatím dnes takřka nepotkal s balónem.
67
Po jednom ze soubojů zůstal klečet na trávníku Olayinka a hosté odehráli míč do zámezí, aby povolili ošetření domácího fotbalisty.
67
Moravec s Panákem se vydali na útočný výlet k pokutovému území Dukly, ovšem poměrně snadno je domácí odstavili od míče.
66
Na levé straně pokutového území Juroška posunul míč k Miloševićovi, jeho centr nenašel pokrytého Holendu.
65
Po vyrovnané první čtvrthodině druhého poločasu už se hra vrací do režimu z prvního poločasu, tedy míč vidíme prakticky pouze na kopačkách domácích a hosté se brání v kompaktním bloku.
64
Po rohovém kopu Dukly se do odraženého míče opřel Tetour, pálil ale vysoko nad hostující branku.
64
Krásnou souhru připravili Kušnír s Olayinkou, domácí obránce vnikl do pokutového území pomocí povedené narážečky se svým spoluhráčem, s následným přízemním centrem si ale hostující defenziva poradila.
62
Milošević pronikl po útočné polovině, posunul míč Olayinkovi do stoprocentní střelecké pozice a africký útočník už překonal Laštůvku, ovšem trefil pouze tyč!
61
Poprvé v akci nový muž Jan Juroška, ten si potáhl míč kolem pokutového území a levačkou pálil vedle bližší tyče karvinské branky.
60
První změna v domácím dresu, Mustedanagić se po přestávce ze hry zcela vytratil a přepouští místo Juroškovi.
59
Budínský si všiml u pravé postranní čáry naprosto osamoceného Moravce, adresoval mu ale pořádně nepřesný pas.
57
Následný rohový kop se Dukle nepodařil, Košťál od přední tyče snadno odehrál míč do bezpečí.
57
Už se opět hraje před hostující brankou, Kušnír hledal v pokutovém území Olayinku, tomu zamezil v zakončení Košťál.
56
Hosté už zcela vyrovnali hru, Holík si našel plno volného prostoru u pravé postranní čáry, s vysokým centrem si ale Rada dokázal poradit.
56
Moravec po průniku útočnou polovinou vybídl ke střele Janečku, ten si posunul míč na levačku a poté pálil daleko vedle domácí branky.
54
Na předchozí momenty nebudou oba týmy pyšné, nejdříve Budínský si nedokázal zpracovat přízemní přihrávku, míč se odrazil k Podanému, tomu zase odskočil do zámezí.
53
Domácí se prokombinovali útočnou polovinou až ke Kušnírově velmi nepřesnému centru, který doletěl za karvinskou branku.
51
Holík pronikl po pravém křídle, v tísni ale nedokázal udržet míč ve hřišti a rozehrávat bude Filip Rada.
50
Již uzdravenému Budínskému ale centr nevyšel a Dukla snadno odehrává míč do středu hřiště.
50
Aktivní Panák vybojoval standardní situaci v hloubi útočné poloviny a dění se přesouvá před Filipa Radu.
49
Ošetření Budínského už se přesunulo za postranní čáru a ve hře se může pokračovat.
48
Po souboji Holendy s Budínským zůstal hostující fotbalista ležet na trávníku a musí být v péči lékařů.
47
Souhra Tetoura s Miloševićem u pravé postranní čáry končí postavením mimo hru druhého jmenovaného.
46
Již během úvodní minuty druhého poločasu Karviná vybojovala rohový kop, před brankou se ale Janečka neprotlačil do střeleckého zakončení.
46
Oba celky pokračují beze změn v sestavách, tedy oproti těm, ve kterých dokončily první poločas. Hosté už totiž během úvodních pětačtyřiceti minut jednou vystřídali, když Puchela nahradil Filip Panák.
46
Začal druhý poločas.
V prvním poločase jsme viděli obrovskou územní převahu Dukly, domácí ale zahodili celou řadu menších či větších střeleckých příležitostí a když už hosty nemohl zachránit výborný brankář Laštůvka, tak Podaný ze dvou metrů přestřelil branku.

A protože vůbec jediná karvinská střela během celého prvního poločasu mířila nad domácí branku, zůstává stav bezbrankový.
45+1
První poločas skončil.
45+1
V závěru jediné nastavené minuty nakonec pálil Mustedanagić, brankář Laštůvka ale se svým zákrokem neměl vážnější komplikace.
45
Olayinka uspěl v souboji s Janečkou, poté si posunul míč do klubka protihráčů a po kontaktu s jedním z fotbalistů v bílém padl k zemi, vybojoval tak velmi zajímavou standardní situaci z blízkosti pokutového území.
45
Po Budínského centru Panák prodloužil míč na Moravce, ten jej ale zády k brance nedokázal udržet.
43
Po následné standardní situaci Karviné si odražený míč našel Jan Hošek a hlavou jej nasměroval nad domácí branku, do statistik ale zapsal vůbec první střelecký pokus Karviné.
42
Panák se pokusil prostrčit míč mezi Bezpalcem a Tetourem, druhý jmenovaný pak Panáka ostře srazil a vysloužil si žlutou kartu.
39
Hostující trenér Weber poprvé sahá do své jedenáctky už během prvního poločasu, ze hry stahuje Erika Puchela a nahrazuje jej Filipem Panákem.
39
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Erik Puchel, přichází Filip Panák.
38
Hosté rozehráli svoji zatím nejnadějnější akci, když po zisku míče rychle směřovali ve čtyřech proti třem zadákům Dukly, ovšem Budínský zahnal dlouhým pasem Puchelovi mimo nebezpečný prostor a druhý jmenovaný pak ani neudržel míč na hrací ploše.
36
Útočný výlet Karviné na domácí polovinu neměl dlouhého trvání, Šisler nejdříve sice dokázal posunout míč do volného prostoru Puchelovi, ten však o balón okamžitě přišel.
35
Po Tetourově centru hlavičkoval Štětina, ovšem v záklonu nasměroval míč jen daleko od hostující branky.
34
Nadále se hraje u pokutového území Karviné, Holenda vybojoval další rohový kop ve prospěch Dukly.
33
Po Tetourově přihrávce Olayinka v nesmírně těžké pozici dokázal posunout míč k Mustedanagićovi, jehož přízemní rána zpoza pokutového území končí jen těsně vedle pravé tyče karvinské branky!
32
Hanousek elegantně přesunul hru na pravé křídlo, kde Milošević centroval z voleje, ovšem s přízemním pasem před branku si poradil Jan Laštůvka.
32
Olayinka přes Jana Moravce dokázal odcentrovat, v zahuštěném prostoru se žádný z domácích fotbalistů neprodral k míči.
31
Rozhodčí Marek cosi důrazně vysvětloval v oblasti střídaček, už se ale vrací zpět do hracího prostoru a ve hře se může pokračovat.
30
Janečka přesunul hru na pravé křídlo, kde si Holík zpracoval míč na hruď, poté ale přes bránícího Olayinku nedokázal odcentrovat.
30
Další útočná souhra fotbalisté ve žlutém končí Tetourovým centrem přímo do brankáře Laštůvky.
29
Po souhře Mustedanagiće s Holendou centroval Kušnír, jeho další pas před branku ale tentokrát nenalezl nikoho ve žlutém.
28
Po vysokém centru Miloševiće se nebezpečné hry dopustil Olayinka a Nigerijci je pískán přestupem proti pravidlům.
27
Další Puchelův centr znovu našel hlavu pouze Petera Olayinky, ten tentokrát už dokázal odhlavičkovat míč zcela z bezprostředního ohrožení domácí branky a Dukla přesunula hru do středu pole.
26
Po Puchelově centru Olayinka odhlavičkoval míč za domácí branku a hosté zůstanou usazeni u branky Dukly prostřednictvím rohového kopu.
26
Po delší době se hosté podívali s míčem na útočnou polovinu a Janečka i vybojoval nedovolený zákrok Tetoura.
25
Teď už Karviná přežila takřka jistou inkasovanou branku! Miloševićův povedený centr dopadl přímo před Podaného, jenž ze dvou metrů přestřelil takřka odkrytou branku Karviné!
24
A znovu Laštůvka! Tentokrát Kušnír procedil svůj centr skrz pokutovým územím a Milošević zakončoval z úhlu, Laštůvku však nepřekonal.
23
Na zajímavý Hanouskův centr si před brankou naskočil Holenda, ovšem v těžké pozici míč jen prodloužil k brankáři Laštůvkovi. Ten si připisuje již čtvrtý zákrok v dosavadním průběhu zápasu.
21
Z trojice hráčů ve žlutém nakonec vypálil Štětina, ovšem mířil pouze do zdi a před Bezpalcem hosté odehráli míč na rohový kop.
20
Olayinka si důrazným průnikem po útočné polovině došel pro faul a standardní situaci pro Duklu. Rozhodčí Marek staví míč do pozice nějakých pětadvaceti metrů od hostující branky.
19
Po další souhře Mustedanagiće s Kušnírem druhý jmenovaný nebezpečně centroval, tentokrát ale defenziva Karviné zabodovala a nepustila soupeře do zakončení.
18
Eichmann přenesl hru na pravé křídlo k osamocenému Moravcovi, ten hledal na hranici pokutového území Budínského, tomu ale špičkou kopačky stačil ukopnout balón Michal Bezpalec.
17
Eismann se Šislerem se dostali pod tlak u postranní čáry, druhý jmenovaný ale vybojoval nedovolený zákrok a hosté mohou uklidnit hru.
16
Holenda při pokusu o přízemní centr trefil jen Ondřeje Kušníra, od nějž se míč odrazil za karvinskou branku a rozehrávat tak bude Jan Laštůvka.
15
Hosté přežili výrazný tlak Dukly a snaží se vyrovnat hru, ale zatím se jim nedaří vůbec udržet míč a Dukla je výrazně aktivnější ve středu hřiště.
14
Libor Holík trestuhodně ztratil míč před vlastním pokutovým územím, když jej přihrál ke zcela osamocenému Mustedanagićovi, jehož prudkou ránu k tyči Laštůvka také dokázal zneškodnit a vyrazit vedle své svatyně!
13
Mustedanagić posunul hru do křídla ke Kušnírovi, na jehož přesný centr si naskočil Jakub Podaný a s jeho hlavičkou měl Laštůvka plné ruce práce, výborným zákrokem ale dokázal míč vytěsnit od své tyče do bezpečí!
12
Po jednom z osobních soubojů byl otřesen Bezpalec, domácí fotbalista se těžce zvedal z trávníku, bude ale moci plnohodnotně pokračovat.
11
Podaný načechral míč na hlavu Holendy, ten však v záklonu balón jen prodloužil k rohovému praporku.
11
Tetour si vynutil Moravcův faul, Dukla zůstává nastěhována na útočné polovině.
10
Podaný se prosmýkl kolem levé postranní čáry, poté ale směřoval před branku nepřesný centr. Hosté zatím brání kompaktně a s výjimkou Olayinkovy střely nepouští soupeře do zakončení.
8
Olayinka přesným centrem posadil míč na hlavu Holendy, ten však byl ještě daleko k brance a snažil se vylepšit pozici pro některého ze svých spoluhráčů, ovšem posunul míč jen k Hoškovi.

Míč se posléze vrátil zpět k Olayinkovi, s prudkou ranou Nigerijce si ale brankář Laštůvka dokázal poradit.
7
Domácí se od úvodních minut snaží vzít otěže do svých rukou a jsou to oni, kdo tvoří hru a hledají cestu do soupeřovy defenzivy.
5
Po souhře s Tetourem z pravého křídla centroval Kušnír, před brankou však nenašel žádného z fotbalistů ve žlutém a Karviná se další útočné snaze Dukly ubránila bez vážnějších potíží.
4
Puchelův centr od rohového praporku přeletěl všechny fotbalisty před Radou a stočil se až za domácí branku.
3
Janečka průnikem po pravém křídle vybojoval rohový kop pro Karvinou a poprvé se dění stěhuje také před Filipa Radu.
1
Od postranní čáry před branku centroval Podaný, snaha Dukly ale končí velmi záhy, když se útočného prohřešku dopustil stoper Štětina.
1
Prvního nedovoleného zákroku se provinil Libor Holík, mladý obránce hostující v Karviné z pražské Slavie.
1
Utkání právě začalo.
Před úvodním výkopem si ještě aktéři zápasu mění strany, domácí začnou hrát proti slunci.
Rozhodčí Emanuel Marek s asistenty Nádvorníkem a Hájkem už přivádí aktéry před poloprázdné ochozy stadiónu na Julisce, utkání bude během několika desítek sekund zahájeno.
Úvodní sestavy:

FK Dukla Praha: F. Rada – Kušnír, Štetina, Milošević, Podaný – Daniel Tetour, Bezpalec, Mustedanagič, Marek Hanousek (C) – Olayinka, Holenda.
Náhradníci: Hruška – Juroška, Brandner, Smejkal, Edmond, Preisler, Šimůnek.

MFK Karviná: Laštůvka – Holík, Košťál, Hošek, Eismann (C) – Janečka, Šisler – Jan Moravec, Budínský, Puchel – Wágner.
Náhradníci: Pindroch – Weber, Galuška, Jovanovic, Jurčo, Panák, Duda.

Rozhodčí: Marek – Nádvorník, Hájek.
Příjemné odpoledne při sledování přenosu osmnáctého kola fotbalové E-pojisteni.cz ligy mezi pražskou Duklou a Karvinou.

Na Julisce se uskuteční souboj ligových sousedů, neboť domácí Dukla na osmé příčce ligové tabulky ztrácí na svého dnešního soupeře tři body.

FK DUKLA PRAHA

Jako na houpačce byly podzimní výsledky Dukly, která svoji nevyrovnanou formu potvrzovala po celou první polovinu sezóny a patrné to bylo zejména v jejím závěru. Během posledních čtyř kol Dukla dvakrát prohrála v domácím prostředí, všechny body ztratila i na hřišti poslední Příbrami, ale zvítězit dokázala na horké půdě ve Zlíně, jenž v předchozích třinácti zápasech prohrál všehovšudy jen jednou.

Během zimní přestávky Duklu opustila většina opor (Néstor, Považanec, Čajić či Beauguel), které by měli nahradit zkušený útočník Holenda a dva výrazní mladíci, člen reprezentační jednadvacítky Patrik Brandner z Příbrami a mladý Bosňan ze Sparty Zinedin Mustedanagić.

Na úvod jarní části soutěže pak Dukla přivezla tři body z Hradce Králové, které trefil parádním přímým volným kopem Jakub Podaný a výhru Pražanů v samém závěru zápasu korunoval Jan Holenda.

Do dnešního utkání se Dukle vrací do boje kapitán Marek Hanousek, jenž musel zápas v Hradci vynechat kvůli karetnímu trestu.

MFK KARVINÁ

Nováček z Karviné před sezónou patřil k adeptům na záchranářské boje, Slezané ale návrat do ligy po sedmnácti letech zvládli perfektně a drží se na výborné sedmé pozici.

V nesmírně vyrovnaném ligovém pelotonu ale mají na sestupová místa náskok pouhých šesti bodů, což ještě trenéru Weberovi nedává moc klidu na práci.

Také Karvinští ale po úspěšném podzimu vyměnili značnou část týmu. Z klubu odešli Dreksa či Zelený a po hostování se do Slavie vrátil útočník Voltr. Posily ale jsou více než zajímavé. Z Brna na severovýchod republiky zamířil stoper Jovanović, z Boleslavi Jan Kalabiška a největší posilou pak je útočník Tomáš Wágner, jenž přišel na hostování z Jablonce.

Do prvního jarního kola pak Karviná rozhodně nevstupovala jako favorit, neboť ji los přiřkl Mladou Boleslav, ovšem svěřenci Jozefa Webera ambiciózního soupeře herně přehráli a v závěrečné dvacetiminutovce po trefě Budínského dokonce sahali po vítězství, dělbu bodů však hostům stačil zařídit Takács.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.


Články odjinud