Jablonec - Plzeň | ONLINE | 6.5.2017 14:00 | ePojisteni.cz liga 2016/2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Dnes jsme viděli strhující podívanou a to hlavně ve druhém poločase, protože v něm předvedli domácí fotbalisté nevídanou touhu srovnat, což se Jablonci i povedlo. Plzeň si odnesla do druhé půle dvoubrankové vedení a nic nenasvědčovalo tomu, že by Viktoria dnes měla přijít o body, ale Doležal se dvěma brankami postaral o remízu. Navíc Jablonec měl několik dalších příležitostí k tomu, aby bral všechny tři body. Pro hosty je to veliká ztráta, v souboji o titul bude rozhodovat každý bod.
90+3
Konec zápasu.
90+3
Na útočné polovině hosté faulovali a rozehrávat bude domácí Beneš.
90+2
K němu si sběhl z branky i Kozáčik. Po rohovém kopu střílel zpoza vápna Hrošovský, ale zeď stojící ve vápně neprostřelil.
90+2
Masopust na polovině hřiště ztratil balon, čímž vznikl brejk Plzně. Kovařík se ve vápně uvolnil a centroval a vybojoval roh.
90+1
Nastavovat se budou tři minuty.
90
Na druhé straně zase centroval z levého křídla Pilař, ale u bližší tyče našel jen rukavice Hrubého.
90
Střídající Považanec dostal dobrý míč za obranu Plzně, ale akci asi uspěchal, protože střílel z velké dálky a jen našel připraveného Kozáčika.
88
Jablonec se asi spokojí s remízou, za to Plzeň se v posledních minutách snaží tlačit na branku, ale zatím si neví rady s balonem.
87
Hrošovského centr Hrubého protáhnul, ten se totiž musel vydat do vzduchu aby vyboxoval a poslal míč do bezpečí.
86
Centr z pravé strany proletěl až ke vzdálenější tyči na Masopusta, který měl velmi dobrou příležitost rozhodnout, ale branku Plzně minul!
85
Viktoria se s míčem nastěhovala na polovinu Jablonce, ale zatím skulinku v obraně najít nemůže.
84
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jaroslav Diviš, přichází Jakub Považanec.
83
A z rychlého protiútoku mohl jít Mihálik do slibné šance, ale byla mu při zpracování balonu odpískána velmi sporná ruka.
83
Tohle byla pro Hrubého jednoduchá práce, Kovaříkův centr totiž mířil přímo do jeho náruče, navíc nikdo z plzeňských neatakoval.
82
Teď už byl ale u míče Pilař, který se snažil prostrčit míč na Kopice, jenže nepřesně a u míče jsou opět domácí.
81
Aktivní Masopust faulovaný na polovině hřiště a Jablonec pokračuje v útoku.
80
Míč se snášel do vápna a od hlavy Pernici se odrazil přímo proti noze plzeňského fotbalisty, který ale Ivanschitze nenapodobil a vysoko přestřelil.
79
Obrovskou chybu vytvořil na polovině hřiště Diviš, který založil Plzni protiútok. Ten skončil faulem Jankoviće na Pilaře a to je standardní situace pro Viktorii.
78
Plzeň se zatím nemůže dostat k závěrečnému tlaku, naopak Jablonec nadále velice aktivní. Aktuálně drží míč na vlastní polovině a vyčkává.
76
Masopust dnes hraje výborný zápas. Na levé straně se uvolnil a zkoušel přízemní střílený centr, jenže našel jen náruč Kozáčika.
75
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Tomáš Poznar, přichází Michael Krmenčík.
74
Na vlastní polovině špatně rozehrál Pernica a za záchranou brzdu zatáhl faulem Janković.
72
Po hektické téměř půlhodině z druhého poločasu se teprve hra na pár chvil uklidnila. A to díky opakovanému přerušení na polovině hřiště.
71
Plzeň si vybojovala rohový kop, ale Hořava od rohového praporku vápno Jablonce zcela překopl, takže žádné vzrušení před Hrubým.
70
Další parádní akce jabloneckého Masopusta, který z levého křídla zaseknul, dostal se do vápna a střílel k bližší tyči. Kozáčika ale hosty podržel. Důležité bylo, že míč nevyrazil před sebe.
70
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Petržela, přichází Jan Kovařík.
68
Je za námi hektických třiadvacet minut druhého poločasu, závěr utkání může hodně napovědět o titulu českého mistra.
67
Míč ve vápně Jablonce nic zajímavého nepřinesl. Útočné snažení Viktorie ale nakonec skončilo po faulu Petržely.
66
Viktoria se snaží odpověděť zvýšenou aktivitou. Kopic mohl na hranici vápna střílet, ale nakonec ještě hosté kombinují.
65
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Ivanschitz, přichází Václav Pilař.
63
Jablonec právě vstřelil branku!
To je neuvěřitelný druhý poločas v podání Jablonec. Drtivý tlak domácí využívají ve vyrovnávací branku! Diviš po centru hlavou přihrál Mihálikovi, který sice nejprve neuspěl, ale v "trmě-vrmě" se dobře zorientoval MARTIN DOLEŽAL, který nůžkami dorazil balon do sítě!
63
Ale ani poté tlak Jablonce neustál. Doležal si zpracoval míč na hranici vápna a opět posílal míč do ohně. Pro Plzeň varovný prst stále zdvižen!
62
Z levé strany centroval Masopust a našel u vzdálenější tyče Diviš, jenže mimo.
60
A další centr za obranu Plzně, který si zpracoval Diviš. Celou slibnou akci zastavil praporek postranního rozhodčího.
59
Jablonec právě vstřelil branku!
Krásný centr do vápna už málem úspěšně zakončil Mihálik, jenže toho ještě Kozáčik vychytal. Hostující brankář ale vyrazil míč přímo na kopačku MARTINA DOLEŽALA, který už neměl problém dorazit míč do poloprázdné branky.
58
Beneš výborně prostrčil míč kolmicí do vápna na Pernicu, toho ale odstavil tělem ukázkově Hejda.
57
Teď se na chvilku zmocnil míče Hořava, ale opravdu jen na chvilku. Jablonečtí opět útočí.
56
Po delší době Plzeň s míčem na polovině soupeře, jenže ne na dlouho. Druhý poločas opravdu v režii Jablonce.
54
Jablonec jednoznačně lepší ve druhém poločase a opět šance. Po rohovém kopu se k míči hlavou dostal Beneš, jenže minul. Aktivita na straně domácích ale viditelná.
53
Zelený rozvezl rychlý protiútok Jablonce, poté předal ve vápně na stranu Divišovi, který měl obrovskou možnost snížit, jenže branku Kozáčika vůbec netrefil!
52
Diviš si hodně předkopl míč, což asi jablonecký hráč moc dobře věděl a zkusil se ve vápně pádem vybojovat penaltu, jenže před rozhodčím Jílkem neuspěl.
50
Po něm ale tlak domácích po začátku poločasu nevyvrcholil, Kozáčik ani obránci Plzně zasahovat nemuseli.
49
Za obranou Plzně si málem zpracoval přesný centr Diviš, ale nakonec mu míč utekl a nedostal se k zakončení. Jablonec bude rozehrávat alespoň rohový kop.
48
Z levé strany centroval Trávník, jenže našel pouze hlavu Hubníka, který bez problému odhlavičkoval zpět do hry.
48
První minuty druhého poločasu v režii domácích. Jablonec drží míč na kopačkách na vlastní polovině hřiště.
46
Chybělo jen málo, aby Mihálik prostrčil míč z hranice šestnáctky do vápna na úplně volného Diviše, jenže už byl v pádu a míč si sebral Hejda.
46
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Pospíšil, přichází Martin Doležal.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Mirzad Mehanović, přichází Lukáš Masopust.
46
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Pospíšil, přichází Martin Doležal.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Mirzad Mehanović, přichází Lukáš Masopust.
46
Začal druhý poločas.
Nedá se říct, že by první poločas nudil. Plzeň vstřelila dvě krásné branky, hosté měli ale i další šance, pěknou střelou se prezentoval Kopic nebo Hořava. Na druhou stranu Jablonec nehraje nikterak defenzivně a taky si vytvořila několik zajímavých a poměrně nebezpečných momentů. Kozáčik ale míč vytahovat ze sítě, narozdíl od Hrubého vytahovat nemusel.
45+1
První poločas skončil.
45+1
Poslední co se v první půli stalo, tak byl faul Mehanoviće na polovině hřiště.
45+1
Nastavovat se bude jedna minuta.
45
Po faulu jabloneckého Kubisty Plzeň opět rozehrává. Míč na polovině hřiště a vypadá to, že se nic dalšího v prvním dějství nestane.
44
Limberský nestihl míč na hrací ploše a odkopávat tak bude Hrubý.
42
Viktoria se opět nastěhovala na polovinu soupeře a její hlavní cíl bude do konce poločasu neinkasovat.
41
Útočný faul Mehanoviće zhatil jeho snažení o zisk míče na útočné polovině. Matějů před ním obstál.
40
Ale že by se Kozáčik nudil se říct nedá. Teď musel řešit poměrně tvrdou dělovku Mihálika z pravé strany. Střela sice letěla z velkého úhlu, ale razanci měla slušnou.
37
Plzeň právě vstřelila branku!
Obrovsky důležitý moment zápasu. Po šancích domácích přišla odpověď Plzně. Krásný míč za obranou si zpracoval na levém křídle Petržela, který zaseknul a před Hrubého si naběhl úplně volný ANDREAS IVANSCHITZ, jenž nasměroval míč k pravé tyči a rozradostnil fanoušky Viktorky podruhé. Asistence: Milan Petržela.
36
Teď mířili do vápna Plzně dva centry z pravé strany. Víceméně na náhodu, ale jabloneckých bylo ve vápně dost. Nejblíže k zakončení byl Pospíšil.
36
Jablonečtí to dnes jednoznačně zkoušejí vzduchem, ale tenhle poslední pokus Beneše tak úspěšný nebyl, ačkoliv to Diviš zkoušel z první.
35
Zeleného centr do vápna nadělal Kozáčikovi velké problémy, protože mu vypadl z rukou. Naštěstí pro Viktorii se Mihálik nestačil zorientovat a dorazit.
33
Plzeň se opět nastěhovala na útočnou polovinu, pár tvrdých zákroků z obou stran zůstalo nepovšimnuto a hosté budou vhazovat.
31
Dokonce Jablonec donutil Kozáčika k zákroku. Centr do vápna tečoval špičkou kopačky Pospíšil, ale hostující brankář to k pravé tyči stihl.
31
Na pravé straně Zelený výborně založil útok, který ale skluzem do zámezí poklidil Matějů. Jablonec ale pokračuje v útoku.
30
Po pravém křídle to zkoušel Diviš, jenže neuspěl a rozehrávat bude z vlastní poloviny Plzeň.
28
Limberský nejprve na polovině hřiště ztratil míč, pak ho opět získal ale ještě zpět pro balon si šel Mihálik, který skluzem krajního obránce Plzně fauloval a vidí žlutou kartu.
27
Bezprostředně po rohovém kopu se sice plzeňští k zakončení nedostali, ale odražený míč dostal na kopačku na roh šestnáctky Hořava, který svou střelou kroutil míč ke vzdálenější tyči, ale ještě přece jen něco chybělo k úspěšnému zakončení v podobě branky.
26
Opět akce z levé strany. Hrošovský se prokličkoval až před malé vápno a možná měl střílet, nakonec to přehnal ale získal roh pro hosty.
25
Tohle byla ale pěkná souhra Plzně. Z levého křídla se snažil dostat míč Kopic na malé vápno, kde nebezpečně stál Poznar, nakonec to jablonečtí obránci doslova ukopali.
24
Hra se na pár okamžiků zklidnila, vhazovat bude Matějů na vlastní polovině hřiště.
23
Trávník získal na útočné polovině míč a prostrčil ho Mihálikovi, který se snažil uvolnit a dostat ke střele ve vápně, jenže ještě předtím ho o balon připravil Hejda.
22
Hubník na polovině hřiště skluzem sestřelil jednoho z jabloneckých a zaslouženě vidí žlutou kartu.
20
Jenže to byla pro Hrubého poměrně lahůdka, ze vzduchu si stáhl míč do rukavic.
19
U rohového praporku vyzul Zelený Petrželovi kopačku, za toto lehké sešlápnutí kotníku budou plzeňští rozehrávat volný kop.
19
Plzeň se usadila na útočnou polovinu a kombinuje, vyčkává zda obrana Jablonce vytvoří mezírku v obraně.
18
Střed hřiště byl přehuštěný, tak to Jankovič zkusil vzduchem, ale centrem rozběhnutého Mehanoviće nenašel, míč skončil v autu.
18
Podobná standardní situace i z druhé strany a to už zavánělo brankou. Kozáčik vytáhl na poslední chvíli po hlavičce Beneše míč z čáry. Nakonec bylo všechno vzrušení zbytečné, protože byl odpískán faul jabloneckého Mihálika.
17
No, jenže centr letící do vápna Plzně nebyl vůbec přesný a hosté neměli žádný problém ubránit tuto situaci.
16
Limberskému se nepovedlo ideálně zpracovat na vlastní polovině míč a to je šance pro Jablonec, protože krajní bek Plzně fauloval.
14
Těžkou situaci musel řešit Kozáčik, míč na malém vápně totiž po centru hodně dravě zkoušel hlavou dorazit Kubista.
12
Hrubý byl opět zaměstnán proti střele Kopice zpoza vápna. Míč se poté odrazil do vzduchu, kde si ho už jablonecký brankář sebral.
11
Plzeň právě vstřelila branku!
Kopicův centr sice žádného ze spoluhráčů nenašel, jenže míč se od hlavy Kubisty odrazil na hranici vápna, kde stál připravený ANDREAS IVANSCHITZ, který z voleje parádně vymetl horní roh branky! – 0:1.
10
Limberský nestačil odcentrovat, ale vybojoval aspoň rohový kop pro hosty.
9
Na polovině hřiště centroval za obranu Jablonce Matějů, ale Petrželu nenašel. Nicméně Plzeň se alespoň posunula blíže k brance, bude vhazovat.
8
Po zákroku Kozáčika rozehrával Jablonec rohový kop, ale ten tak jako předchozí rána jabloneckého útočníka nebezpečný nebyl.
7
Na druhé straně se ale poprvé pořádně protáhnul Kozáčik. Zpoza vápna totiž napřáhnul Mehanović a mířil dobře ke vzdálenější tyči.
7
K rozehrávce se postavil Ivanchitz, ale tohle se nebude řadit k povedeným exekucím. Míč našel jen rukavice Hrubého.
6
Kozáčik krásně rozehrál na útočnou polovinu, kde našel Hořavu, ten byl faulovaný a to je dobrá standardní situace pro Plzeň.
4
To co se před zápasem dalo očekávat, tak na jeho začátku vidíme. Plzeň s míčem na kopačkách vyčkává.
3
Do vápna Plzně se individuálně dostal do vápna, nakonec po neurovnané hře před vápnem hostů se dostal ke střele Mehanović, ale vysoko přestřelil.
2
Zelený získal na vlastní polovině míč, pak sice přihrávkou našel jen hostujícího hráče, jenže byl faulovaný a u míče zůstane Jablonec.
1
První minuta v režii plzeňských, kteří drží míč na kopačkách, zatím nikam nespěchají.
1
Tak jako tradičně v Jablonci, ráče čeká komorní atmosféra, míč rozehrává hostující Plzeň.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

FK Jablonec: Hrubý – Zelený, Beneš (C), Pernica, Janković – V. Kubista – Diviš, Pospíšil, Trávník – Mehanović, Mihálik.
Náhradníci: Valeš – Breda, Doležal, Hübschman, M. Kysela, Masopust, Považanec.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Matějů, Hejda, Hubník (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela, Ivanschitz, Kopic – Poznar.
Náhradníci: Bolek – Janža, Řezník, Hromada, J. Kovařík, Krmenčík, Pilař..
Dobré odpoledne, boj o titul je v plném proudu a do konce ligy zbývá už jenom pár kol. Jablonečtí otřesení událostmi, které v tomto týdnu proběhli se postaví Plzni, které v uvozovkách "stačí" k titulu vyhrát všechny následující čtyři kola bez ohledu na výsledky pražské Slavie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.


Články odjinud