Liberec - Příbram | ONLINE | 5.3.2017 15:00 | ePojisteni.cz liga 2016/2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to již pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u příštího přenosu na shledanou!
Slovan udržel v dramatické koncovce vedení a slaví výhru 2:1. O přesvědčivém výkonu domácích se mluvit nedá, ale aktivnějším mužstvem jednoznačně byli. Břevno napálil Daniel Bartl, v gólové šanci se ocitl třeba Egon Vůch nebo Jan Mikula. Jedinými střelci zápasu tak zůstávají Milan Baroš, Egon Vůch, který zakončil svou druhou příležitost v závěru duelu bezchybně a Jaroslav Tregler.
90+2
Konec zápasu.
90+1
Dúbravka byl při vyboxování centru faulován.
90
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Egon Vůch, přichází Ubong Moses Ekpai.
90
Žlutou kartu dostává Egon Vůch (FC Slovan Liberec).
89
Příbram právě vstřelila branku!
No vida, jak se s brankami roztrhl pytel. Velké zmatky v pokutovém území ukončil JAROSLAV TREGLER, který nadvakrát propálil blok těl a zavěsil míč na levou stranu sítě.
88
Liberec právě vstřelil branku!
EGON VŮCH přidává druhou branku domácích. Zřejmě definitivně je rozhodnuto, poté co obdržel přihrávku od Voltra na levou stranu vápna a ranou ke vzdálenější tyči rozjásal domácí fanoušky.
87
Žlutou kartu dostává Lukáš Lupták (1.FK Příbram).
87
Voltr obloučkem přes celou šíři pokutového území nabídl dobrou pozici rozběhnutému Vůchovi. Ten se snažil poslat balón do sítě, ale to se mu nakonec nepovedlo.
86
Ševčík se krásně protáhl mezi dvěma bránícími hráči, svou střelu ale nasměroval pouze do obránce. Následně je Slovanu odpískán ofsajd.
85
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Daniel Bartl, přichází Radek Voltr.
84
Nepřehlednou situaci v pokutovém území Slovanu ukončil Dúbravka, který vyskočil proti poskakujícímu balónu a zachytil ho do náruče.
82
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Martin Krameš, přichází Karsten Ayong.
82
Po zmatcích v příbramském vápně napřáhl k ráně Mikula. Domácí příznivci se druhé branky nedočkali, míč zamířil nad branku.
82
Standardní situace pro slovan z levé strany. Co modrobílí vymyslí?
81
Žlutou kartu dostává Martin Krameš (1.FK Příbram).
79
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Josef Bazal, přichází Jiří Januška.
79
Potočný pěknou nabídkou vyzval ke skórování Součka, tomu ale sebral branku jistým zásahem Hruška. Vytěsnil jeho hlavičku mimo tři tyče.
78
Centr Vůcha byl sražen na rohový kop.
77
Slovan diktuje tempo hry a působí na své útočné polovině. Zdá se, jako kdyby hostům došly síly.
75
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Milan Baroš, přichází Radim Breite.
75
Centr zachytil Hruška, jenže následně se hosté znovu dostali do potíží. Zleva pálil Bartl, svou přízemní ránu ale poslal pouze vedle vzdálenější tyče.
73
Bartl byl viditelně přidržen za dres a Slovan bude zahrávat standardní situaci.
72
Jenže počínal si až příliš agresivně a rozhodčí ho hvizdem do píšťalky od míče odstavil.
71
Divokou pasáž hry vystřídala klidnější část. Do útoku se musí tlačit hlavně hosté, o což se nyní snaží Krameš.
69
Těžko uvěřitelná neproměněná šance, Bartl dostal až příliš prostoru na levé straně a krásnou ranou rozezvučel břevno, od něhož se míč odrazil na trávník a poté k dobíhajícímu Milanu Barošovi. Ten po souboji s obráncem v pádu zakončil hlavičkou, balón chtěl poslat do sítě odrazem od trávníku, ale trefil patu jednoho z hráčů zasahujícího místo Hrušky. Stav zůstává neměnný!
69
O chvíli později napřáhl k prudké ráně Potočný, vložil do svého počínání příliš mnoho razance. Balón končí vysoko nad břevnem.
68
Ševčík patičkou uvolnil Kerbra. Ten se ještě zkoušel prokličovat skrz obránce, kteří mu vystavili rezolutní stopku.
67
Ševčík faulován na pravé straně, Slovan rozehrál co balón téměř hned po odpískání zákroku.
66
Barošův střelecký pokus z hranice pokutového území byl zblokován prvním bránícím hráčem.
65
Bartl svým centrem z rohového kopu, který se uskutečnil o pár chvil později, ozkoušel lepivost Hruškových rukavic. Ty byly připraveny dobře, balón se zpět do nebezpečného prostoru před malým vápnem nedostal.
64
Příbram zahrávala rohový kop, místo šance se však vřítili do brejku Liberečtí. Kdyby Baroš zpracoval míč, mohl střílet z velmi nebezpečné pozice.
62
U toho se navíc stihl dostat do konfliktu s Potočným, kterého srazil při hledání prostoru k výkopu na zem. Rozhodčí pokynul k pokračování hry.
61
Kerbr zkoušel Hruškovu pozornost, s přízemním centrem skrz malé vápno si gólman hostí poradil.
59
Ševčík se dostává k dobrým přihrávkám a nyní se mu povedlo uvolnit Bartla u pravé tyče. Ten ale místo gólové radosti opouští pokutové území Příbramských, byl mu odpískán útočný faul poté, co mu míč uskočil od kopačky.
58
Krásný centr Ševčíka za obranu Baroš nezhodnotil. Vyčkával příliš dlouho a míč mu utekl. Následná jeho střela skončila na rohovém praporku, scházela jí špetka přesnosti.
57
Nacvičený signál hostí sice vypadal zajímavě, ale úspěch nepřinesl. Mikula v hlavičkovém souboji obstál.
57
Standardní situaci zahrávanou od rohového praporku uvidíme také na druhé straně. K míči se žene Pavel Pilík a Josef Divíšek.
56
Potočný nenaservíroval balón do šestnáctky tak, jak si představoval. Tentokrát může zůstat Hruška v klidu.
55
Bartl si precizně zpracoval míč, ale následně se mu vůbec nepovedl centr a trefil jediného bránícího hráče v cestě. Liberec u balónu zůstane, budeme svědky rohového kopu.
54
Bartlův centr do vápna kopačku spoluhráče nenašel, obrana odvrací.
53
Nedovolených zákroků u půlící čáry přibývá, tentokrát jsou potrestáni Příbramští.
51
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Davor Kukec, přichází Pavel Pilík.
51
Vůch mohl s Barošem směřoval do rychlého kontru, jenže akci opět přerušil zdvižený praporek sudího. Situace byla velmi těsná a liberecký kapitán není spokojený s rozsouzením situace.
50
Bartlova nabídka Barošovi byla příliš razantní, navíc se jediný liberecký střelec jara nacházel v ofsajdu.
49
Potočný opět centrem pozornost, tentokrát se zlobil na sudího kvůli odpískanému nedovolenému zákroku. Protesty ale ke změně úsudku nevedly.
48
Hrdina předchozích okamžiků vybojoval pro svůj celek klid na rozehrávku. Ta se bude konat v blízkosti půlící čáry.
47
A vyvedeným centrem na vzdálenější tyč nalezl hlavu Milana Kerbra. Ten nehlavičkoval špatně, i tak ale míč přelétl břevno.
47
Roman Potočný vybojoval roh, kopat by ho měl Bartl.
46
Ševčík byl poslán k zemi a Slovan bude rozehrávat ze své poloviny.
46
Začal druhý poločas.
Slovan se nakonec ujal vedení, když v zajímavém závěru první půle sice Baroš neproměnil penaltu, ale následně obdržel precizní pas od Bartla a rozvlnil síť za Hruškou. Fanoušci Slovanu se poprvé v jarní části dočkali branky a to velmi důležité. Uvidíme, zdali vytasí Příbram v druhé půli nějaké trumfy. Přihlásíme se zhruba v 16:03.
45
První poločas skončil.
45
Liberec právě vstřelil branku!
MILAN BAROŠ se vykoupil ze své předchozí neproměněné penalty a Slovan se těsně před koncem první půle ujímá vedení. Hezkou kombinaci Libereckých založenou Ševčíkem mohl zakončit na pravé straně vápna osamocený Bartl, jenže ten radši ještě balón namazal přímo na kopačku nabíhajícího kanonýra.
44
Tomáš Souček byl obětí útočného faulu hostů. Těžce se zvedal z trávníku, ale zdravotní potíže rozběhal.
43
Baroš mířil na levou stranu branky, ale Aleš Hruška taky! Jistý zákrok hostujícího brankáře, který navíc nasměroval míč mimo vápno a zamezil tak případné dorážce!
42
Penalta pro Liberec! Po centru Milana Kerbra a ruce Příbramských ve vápně rozhodčí neváhá nařídit pokutový kop, zahrávat ho bude Milan Baroš.
40
Šefčík zakončil svůj sprint od půlící čáry nárazem do obránce. Rychlý brejk Slovanu končí a zdá se, že gól do přestávky nepadne.
38
Standardní situaci domácí zahráli tak, že balón přistál na hlavě Bartlovi. Ten svou hlavičkou přibližně dvoutisícovku fanoušků nerozjásal, Hruška má míč v rukavicích.
37
Davor Kukec na pravé straně vlétl důrazně do souboje a vysloužil si taktéž důrazné varování od sudího.
36
Jenže jejich souhra netrvala dlouho, nakonec byla pasáž hry zakončená faulem na Baroše.
35
Pilík u pravé postranní lajny zvládl souboj s Vůchem. Příbramští zůstanou u balónu díky autovému vhazování.
34
Na trávníku se ocitl Bartl, který z místa činu odkulhává. Vážnější by problém být neměl.
33
Fotbalisté z města pod Ještědem stále zkoušejí najít cestu k Hruškovi, prozatím neúspěšně.
32
Velká šance Slovanu! Kerbr nalezl po pěkné souhře s Vůchem trochu se štěstím Jana Mikulu. Bylo vidět, že byl propadnutím balónu až na svou kopačku překvapen. Možná i proto z velmi dobrého střeleckého prostoru míč poslal vysoko na tribunu.
31
Na trávníku zůstal ležet Baroš, po chvíli se ale zvedl a ukázalo se, že kustodi vyběhli na trávník zbytečně. Příbram v gestu fair-play vrací balón domácím.
30
Hruška musel vyběhnout a vyboxovat míč mimo pokutové území. To se mu podařilo na výbornou.
29
Standardní situace pro Slovan. Z poměrně velké vzdálenost. V případě dobrého centru by však mohlo hrozit pro Hrušku nebezpečí.
28
Slovan pokračuje v útočných choutkách, prozatím ale chybí přesnost. Mikula nyní dokonce při centru zprava upadl, míč samozřejmě dolétl až za Hruškovu branku.
28
Pohlednou kombinaci fotbalistů v modrých dresech zakončil velmi nepřesný pas Mikuly. Baroš rozhazuje rukama stejně jako většina příznivců libereckého celku.
26
Následný centr do vápna už tolik pozornosti nevzbudil. Celá situace nakonec skončila faulem Vůcha u levé tyče.
25
Z dalšího útoku ale již Slovan vytěžil rohový kop. Vůchovu dobrou nabídku Potočnému uklidil mimo dosah libereckého exekutora většiny standardních situací až poslední obránce.
24
Karafiát nyní příliš nepotěšil domácí příznivce. Nejprve vrátil balón k Dúbravkovi a poté vyslal hodně nepřesný centr za obranu.
23
Bartl se snažil tuto skutečnost změnit a dostat se po pravé straně k centru, jenže na obránce nevyzrál.
22
Úvodní minuty zápasu přinesly poměrně velké množství pokusů o zakončení, to se o posledních chvílích rozhodně nedá říct. Jak Liberec, tak Příbram balóny nakopává a čeká na chybu soupeře.
21
Bartl nechtěně kopl Treglera, za což se mu ihned omlouvat. Pozornosti rozhodčího ale samozřejmě neunikl, Příbram dostane opět prostor pro klidnou rozehrávku.
20
Vůch se snažil obránci prohodit míč mezi nohama, ale byl při kličce až příliš naivní, což se mu nakonec vymstilo ztrátou balónu.
19
Mikula nejprve v dalším souboji u rohového praporku, tentokrát na levé straně poloviny Slovanu, a následně byl ještě faulován.
18
Nedovolený zákrok modrobílých u půlící čáry. Stadionem zní píšťalka hlavního arbitra.
17
Petr Ševčík obstál v obranném souboji proti Tomáši Pilíkovi. Ten nakonec nevybojoval pro svůj tým ani roh a ani neodcentroval.
16
Baroš podruhé chycen v ofsajdové pasti, hosté dostanou klid na rozehrávku.
15
Vůch zkoušel obstřelit obránce a namazat tak Barošovi s Potočným před prázdnou branku. Balón nakonec skončil až u Hrušky, který ho skryl do rukavic.
14
Obrana Příbramských hlavičkou odvrací balón mimo nebezpečné území.
13
Teď už zase v útoku domácí. Autové vhazování na levé straně rozehraje Kerbr.
12
Oba celky jako kdyby se předháněly ve střeleckých pokusech. Z pravé strany vápna zkusil štěstí Josef Bazal a nemířil vůbec zle. Nicméně jeho pokus směřující k bližší tyči pouze rozvlnil boční síť.
11
Potočný podruhé během krátké chvíle v akci. Dostal balón od Baroše a rozhodl se pro střelu. Mířil ke vzdálenější tyči, jenže až příliš balón zakroutil, gólman Příbrami ani nemusel zasahovat.
10
Roman Potočný se celkem nebezpečně probíjel po pravé straně. Napřáhl a vypálil. Střela by s největší pravděpodobností nadělala Hruškovi nejednu vrásku na čele, jenže pohledným a pohotovým obranným zákrokem ji stihl zblokovat jeden z obránců.
9
Útočný faul hostujícího celku. Ten se teď trochu probral z defenzivní letargie a začíná vystrkovat růžky, což je pro dnešní zápas jednoznačně dobře.
8
Na druhé straně musel být v pozoru Dúbravka. Velmi nepovedený pokus Martina Krameše z šestnáctky bez větších potíží lapil do rukavic.
7
Mikula chytře za pokutovým územím naznačil střelu a posunul balón na Milana Baroše. Ten mohl odčinit svůj předchozí prohraný souboj, ale nacházel se v ofsajd. Myšlenka Libereckých nebyla vůbec špatná.
6
Kerbr na polovině Slovanu dvakrát ošálil protihráče a založil útočnou akci. Ta však nakonec příliš dlouhého trvání neměla, o míč přišel v souboji na levé straně Baroš.
5
Nakopávaná z obou stran skončila dobrém obranném zákroku jednoho z obránců Příbrami.
4
Domácí v úvodu jednoznačně aktivnější, co se tvorby hry týče. Je je však známo úvodní převaha často upadá. Navíc by fotbalisté v černozelených kombinacích mohli využít případných brejků.
3
Nakonec se Liberečtí dostali k rohovému kopu. Na ten si naběhl Kerbr a šikovně mířil k bližší tyči. Jenže domácím zkazil gólovou radost jeho spoluhráč, který nechtěně vytěsnil míč z předpokládané trajektorie.
2
Kerbr obdržel dobrý pas na pravou stranu. Jeho první centr do vápna obrana odvrátila, druhý pokus skončil po bloku jednoho z Příbramských v zámezí.
2
Gólman Slovanu zvolil rozehrávku nakrátko, domácí operují s balónem u kopačky na své polovině.
2
Hostům odpískán ofsajd, nyní zase ukáže svou kopací techniku Dúbravka.
2
Míč se dostal po sérii nepřesných přihrávek až k Hruškovi. Ten ho uvede výkopem znovu do dění.
1
Úvodní výkop obstarali domácí.
1
Utkání právě začalo.
Hráči již vcházejí na hrací plochu. Slovan oblékl tradiční modré kombinace, Příbram zvolila černé dresy.
Úvodní sestavy:

FC Slovan Liberec: Dúbravka – Bartl, Karafiát (C), Kúdela, Mikula – Souček, Ševčík – Baroš, Potočný, Kerbr – Vůch.
Náhradníci: Hladký – Voltr, Bosančič, Ekpai, Breite, Graiciar, Latka.

1.FK Příbram: Hruška – Lupták, Jiránek, Chaluš, Divíšek – Krameš, Tregler – Bazal, T. Pilík, Kukec – Linhart (C).
Náhradníci: Boháč – Ayong, Januška, Květ, Kvída, P. Pilík, Trapp..
Vzájemné zápasy
Historicky jsou ve vzájemných zápasech mnohem úspěšnější. Vyhráli osmnáct střetnutí, Příbram slavila sedmkrát. Hned ve dvanácti případech duel skončil nerozhodnut. Ve statistice vstřelených branek jsou také velmi úspěšnější modrobílí. Ti skórovali čtyřiapadesátkrát, nedělní hosté devětadvacetkrát.
Příbramští měli na úvod jara velmi těžký los. S Plzní prohráli 0:1 a v posledním kole vyfasovali těžký debakl se Slavií. Osm inkasovaných branek vypadá hrozivě, navíc je tvrdým direktem do sebevědomí hráčů.
Jak Slovan, tak Příbram má velký problém s efektivitou. Zatímco poslední celek tabulky se prosadil v souboji se Slavií, Liberec na svůj první jarní gól čeká. V poháru svěřenci trenéra Trpišovského porazili Táborsko 3:1, nicméně co se týče ligových soubojů, tak ty přinesly pouze remízu 0:0 se Zlínem a 0:1 s Brnem.
Bude se jednat o ryze záchranářský souboj. Oba celky potřebují akutně bojovat, aby se posunuli tabulkou nebo alespoň přiblížily možné záchranně. Pro Příbram bude souboj jedním z klíčových v jarní fázi sezóny. Mohl by výrazně napovědět, jestli se v nejvyšší soutěži udrží, či nikoliv.
Dobrý den, vítám vás u textového přenosu z 19. kola ePojisteni.cz ligy. Dnes se proti sobě postaví FC Slovan Liberec a 1. FK Příbram.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.Skupina o titul 2018/2019

Z V R P Skóre B
1. Slavia 35 26 5 4 79 :26 83
2. Plzeň 35 24 6 5 57 :32 78
3. Sparta 35 20 6 9 59 :33 66
4. Jablonec 35 17 6 12 58 :32 57
5. Ostrava 35 13 8 14 39 :43 47
6. Liberec 35 12 10 13 34 :32 46

Skupina o záchranu 2018/2019

Z V R P Skóre B
11. Slovácko 35 13 6 16 43 :47 45
12. Opava 35 12 7 16 47 :57 43
13. Bohemians 1905 35 9 13 13 33 :43 40
14. Příbram 35 11 7 17 43 :73 40
15. Karviná 35 9 5 21 42 :58 32
16. Dukla 35 5 7 23 30 :72 22
Články odjinud