Video se připravuje ...

Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona

Přenos se aktualizuje automaticky

Oslavy slávistů budou pochopitelně pokračovat ještě několik hodin, já se však v tuto chvíli rozloučím. Věřím, že jste si užili celou letošní domácí fotbalovou sezónu a brzy se zase těším na počtenou!
Po dvou posledních letech, kdy slavila Plzeň, poznává česká nejvyšší soutěž zase nového mistra a je jím pražská Slavia. Ta navázala letošním titulem na vítězství v lize z let 1995/96, 2007/08 a 2008/09 a své sbírky přidala celkově čtvrtý triumf v samostatné české nejvyšší soutěže.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 8:1.
Střely mimo: 5:2.
Rohy: 6:5.
Ihned po závěrečném hvizdu vběhli fanoušci na hřiště a doslova pohltili hráče. Oslavy okamžitě vypukly naplno, hřiště je plné sešívaných fandů, kteří po letech, kdy to s jejich týmem nevypadalo vůbec dobře, hrozil pád do druhé ligy, mají to, co si vždy přáli a za čím své hráče hnali!

Co se dnešního zápasu týká, nervozita byla na slávistech znát jen do úvodního gólu, pak ale opadla a jednalo se o jasnou záležitost a zaslouženou výhru Slavie.
Je konec! Fotbalisté SK Slavia Praha se stávají českými mistry za sezónu 2016/17!
90
Konec zápasu.
87
Na nohou je již celý stadion a fanoušci společně s hráči Slavie, kteří jsou momentálně na lavičce skandují oblíbený chorál "tak jsme mistři, no a co." Je jasné, že tu dnes bude hodně veselo.
86
Na atletickou dráhu přichází stále více a více fandů Slavie, kteří tak mohou sledovat poslední minuty utkání z bezprostřední blízkosti. Zatím se pořadatelům daří udržet fanoušky alespoň mimo hřiště a panuje relativní pořádek.
85
Míč na svých kopačkách drží brněnští fotbalisté, kteří ale pouze kombinují na vlastní půli a na zázrak z jejich pohledu to opravdu nevypadá.
84
Zápas už se pouze dohrává a sešívaní hráči i fanoušci se již očividně těší na to, co bude po jeho skončení následovat.
83
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Michael Ngadeu, přichází Jiří Bílek.
83
Na druhé straně se k ojedinělému pokusu dostal Zavadil, svou ránu zpoza šestnáctky ale poslal hodně nad.
82
Hráči Slavie měli k dispozici rohový kop, který rozehrával Hušbauer. Na jeho centr naskakovalo hned několik fotbalistů v červenobílých dresech, ani jeden z nich však na míč nakonec nedosáhl.
80
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Stanislav Tecl, přichází Ruslan Mingazov.
80
Mezitím domácí fanoušci jeden po druhém přelézají zátarasy a shlukují se za Pavlenkovou svatyní, kde na atletické dráze skandují a podporují svůj tým.
79
Ojedinělou akci Brněnských zastavuje ofsajd. Pavlenka bude moci rozehrávat.
78
Tentokrát se pokusil Hušbauer Veselého překvapit přímou střelou, ta ovšem skončila na zdi.
77
Uvidíme další volný přímý kop, Hušbauer se chystá na jeho exekuci.
76
Ngadeu zkusil proniknout do pokutového území z pravého křídla, nakonec se pokoušel domácí záložník ještě najít spoluhráče ve vápně, přihrávku ale adresoval pouze jednomu z hráčů ve žlutých dresech.
75
Fanoušci už skandují "mistři, mistři, mistři"! O osudu dnešního zápasu i o tom, kdo bude nový český mistr je jasno.
74
Pražané utkání absolutně kontrolují. Nyní hru trochu zklidnili, míč ale stále drží na svých kopačkách a je zřejmé, že nechtějí dopustit jakékoliv zdramatizování.
73
Další možnost měl Zmrhal, kterému přiťukl míč Škoda a prvně jmenovaný se pokoušel překvapivě vypálit, jeho pokus ale skončil nad.
72
Právě Tecl se dostal do zakončení po rohovém kopu, míč mu na penaltu sklepl Frydrych, Teclovi ale střela z první příliš nesedla a míč skončil v náručí brankáře Veselého.
71
Další akci fotbalistů z hlavního města táhl Tecl, jeho střílená přihrávka z ostrého úhlu byla ovšem sražena do boční sítě.
70
Na Strahově je dnes pochopitelně vyprodáno, sešlo se tu tedy 12 300 diváků!
69
Další možnost Slavie! Míč si na střelu z pravé strany navedl Bořil, jeho ránu ale dokázal Veselý vyboxovat.
68
Slavia právě vstřelila branku!
Je tu čtvrtý gól červenobílých a pokud ještě někdo pochyboval o tom, kdo bude Slavit titul, teď už musí mít jasno úplně každý. Před MICHAELEM NGADEUEM se zničehonic otevřela spousta prostoru, a tak domácí středopolař postupoval až k hranici šestnáctky, odkud vypálil přesně k pravé Veselého tyči.
67
Zmrhalův centr vyboxoval Veselý trochu nejistě jen na hranici šestnáctky, kde číhal na střelu připravený Hušbauer, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel.
66
Tecl zabojoval na pravém křídle o zdánlivě ztracený míč a pro svůj celek získal roh.
65
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jan Polák, přichází Jan Sedlák.
64
Tašči si velice hezky narazil se spoluhráčem a uvolnil se tak k centru z pravého křídla, ten se mu ale vůbec nevyvedl, míč totiž poslal jen do zámezí.
63
Brněnští drží míč na svých kopačkách. Zatím ale Pavlenku vůbec neohrožují, neboť kombinují na vlastní polovině.
62
Střílený centr z volného přímého kopu mířil na přední tyč, tam byli ale důraznější fotbalisté v červenobílých dresech, kteří poslal balon do bezpečí.
61
Žlutou kartu dostává Per Egil Flo (SK Slavia Praha).
60
Brněnští se ovšem ubránili a naopak sami se vydali na druhou stranu a nakonec celou akci utnul až ostrým a nedovoleným zákrokem u rohového praporku Flo.
58
Slávisté nepolevují ani po třetí brance a nadále útočí.
57
Slavia právě vstřelila branku!
Slávisté navyšují své vedení a opravdu nevím, co by se muselo stát, aby Pražané dnes neslavili zisk titulu! Domácí se vzácně vydali do poměrně otevřené obrany, Ngadeu dostal pas na volnou pravou stranu, ještě ale křižnou přihrávkou vylepšil pozici pro STANISLAVA TECLA a ten z ostrého úhlu poslal míč o vzdálenější tyč do sítě.
57
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Michael Lüftner, přichází Per Egil Flo.
55
Na druhé straně měl hodně prostoru k centru z levého křídla Bořil, jeho pokus byl ale zablokovaný.
54
Zčistajasna mohli hosté snížit! Šural se uvolnil na pravé straně a stříleným centrem našel v šestnáctce Lutonského, ten ovšem z první zacílil jen těsně mimo.
53
Hušbauer hledal na levém křídle Zmrhala, přihrávce dal ale moc velkou razanci, a tak krajní záložník sešívaných stačil jen poslat balon do autu.
52
V poslední minutě si oba celky jen odevzdaly míč, jako kdyby nechtěly hrát. Nyní již Lüftner dostal balon na zem a rozehrává nakrátko.
51
Úvod druhé půle je ale velmi rozvážný z obou stran, tentokrát hrají s balonem hráči Slavie, ale ani oni se nijak výrazně kupředu neženou.
50
Nyní drží míč na svých kopačkách Moravané. Jejich bojovnost z první půle je ale pryč. Hosté aktuálně působí možná trochu odevzdaným dojmem a obvykle po několika krátkých přihrávkách následuje dlouhý nákop do prostoru nikoho.
49
Další akci svého celku táhl Tecl, ten se ale s pasem do šestnáctky trochu ukvapil a trefil jen prvního bránícího hráče.
48
Zničehonic se na levém křídle zjevil zcela osamocený Zmrhal, jenž měl hodně prostoru, ani tak ale nezvládl přesně odcentrovat. Balon přetáhl a hrát budou moci hosté.
47
Úvod druhé půle zatím vypadá obdobně jako závěr té první. I když sešívaní aktuálně drží míč na svých kopačkách, nikam se ale netlačí a metr po metru se rozvážně posouvají k Veselého svatyni.
46
Začal druhý poločas.
První poločas je minulostí. Pražané ho začali trochu rozpačitě, jako už několikrát v letošní sezóně si ale pomohli standardní situací. Na centr z rohového kopu si totiž naskočil Michal Frydrych, který otevřel gólový účet utkání. Gól domácí povzbudil a záhy přišla další trefa. Zmrhal svým centrem našel Stanislava Tecla a ten se trefil přesně do protipohybu gólmana Veselého.

Zatím tedy Pražany vůbec nemusí tížit stav v Plzni, kde vedou Západočeši 1:0. Sešívaní mají náskok dvou branek a pokud vedení udrží, budou se moci radovat z titulu. Nechme se také překvapit, co nám připraví slávističtí fanoušci. Jejich vinou byl totiž zápas na pár minut v závěru první půle přerušen, uvidíme, čeho se od nich ještě dočkáme a zda svému klubu dobře rozehraný zápas mimofotbalovou cestou zbytečné nezkomplikují.
45+5
První poločas skončil.
45+5
Nakonec je brněnský gólman na nohou, tak doufejme, že alespoň on bude v pořádku a bude moci ve hře pokračovat.
45+5
Škoda vidí za tento tvrdý souboj žlutou kartu.
45+5
Brněnským se dnes, co se zdravotních problémů, lepí smůla na paty. Veselý se totiž ve vzduchu střetl s nabíhajícím Škodou a po této srážce zůstává na zemi a bude muset být ošetřován.
45+4
Poslední minuty prvního poločasu patří Moravanům. Hosté se zatím ale nemohou dostat za obranu Slavie. Pražané brání u vlastní šestnáctky a snaží se udržet si dvoubrankové vedení do poločasové přestávky.
45+3
Hušbauer měl hodně prostoru ve středu hřiště, a tak si navedl míč na střelu z dálky, tu vyrazil Veselý pouze před sebe, nikdo ze sešívaných ale na dorážku nečíhal, a tak Veselého spoluhráči poslali balon do bezpečí.
45+2
Moravané rozehráli pouze nakrátko a záhy o balon přišli. Navíc se pak sami Brněnští dopustili nedovoleného zákroku a hrát budou moci fotbalisté Slavie.
45+1
Nastavuje se pět minut.
45+1
Ngadeu zahrál rukou ve středu hřiště, hosté tak budou moci rozehrávat.
45
Zdá se, že se bude pokračovat. Jablonský se chystá vhazovat, pauza způsobená fanoušky Slavie trvala zhruba tři minuty.
42
Zápas je přerušen! Domácí fandové totiž již předčasně slaví a spustili takový malý ohňostroj doplněn několika dýmovnicemi. Výsledkem je dým snášející se nad hřištěm, sudí zatím hráče do kabin neposlal, oba celky postávají u svých střídaček.
41
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Lukáš Vraštil, přichází Tomáš Jablonský.
40
Tomu se dokázali hosté ubránit a mohl z toho být hodně zajímavý brejk, kterému na poslední chvíli zamezil nadvakrát ve skluzu Ngadeu.
39
Zmrhal vybojoval pro svůj celek na levém křídle rohový kop.
38
Ani tato akce se Brnu vůbec nevyvedla, dlouhý nákop doskákal až k Pavlenkovi.
37
Střídání tentokrát snad nebude nutné ani na jedné straně. S míčem hrají Moravané, kteří se velmi rozvážně a opatrně posouvají směrem k Pavlenkově bráně.
36
Hušbauer opět vyslal do vápna velmi povedený centr, který našel Lüftnera, ten ovšem z ostrého úhlu rozvlnil síť pouze z vnější strany. Domácí stoper se navíc nešťastně srazil hlavou s jedním z hostujících hráčů a oba jsou nyní ošetřováni.
35
Akce sešívaných byla zastavena nedovoleně zhruba třicet metrů před Veselého svatyní, uvidíme volný přímý kop.
34
Brněnští se vydali kupředu, jejich akci táhl Tašči, pas se mu ale vůbec nevyvedl, a tak bude moci Pavlenka vykopávat.
33
Frydrych našel z autového vhazování Ngadeua, který se snažil ještě vylepšit pozici na některého ze svých spoluhráčů, nikoho ale hlavou nalézt nedokázal.
32
Slávisté hrají velmi aktivně. Hušbauer atakoval rozehrávku hostů a Veselý raději odkopl míč jen do autu.
31
Pražané spěchali do dalšího rychlého brejku. Škoda vyslal po křídle do úniku Zmrhala, asistent rozhodčího mu ale odmával ofsajd.
30
Moravané dnes nedají svou kůži lacino, to je jasné. Zavadil se svými spoluhráči operoval nebezpečně blízko sešívané šestnáctky, nakonec zkusil vypálit Tašči, jeho pokus ale skončil hodně mimo.
29
Slavia právě vstřelila branku!
Je to 2:0! Brněnští propadli ve středu hřiště a hráči Slavie se vydali do rychlého protiútoku. Míč z levého křídla odcentroval Zmrhal, který našel přesně STANISLAVA TECLA a ten poslal míč do sítě a mimo dosah gólmana Veselého.
27
Slávisté bezprostředně po úvodním gólu působí jistěji a opět kombinují na polovině soupeře.
26
Slavia právě vstřelila branku!
Na Strahově propuká obrovská radost, domácí se totiž z rohového kopu ujímají vedení! Slavii zdobily standardní situace celou sezonu a také dnes se svěřenci Jaroslava Šilhavého ujímají vedení po jedné z nich. Hušbauer přetáhl centr na zadní tyč, kde číhal MICHAL FRYDRYCH, jemuž se podařilo balon o tyč uklidit za brankovou čáru!
26
Pražané budou zahrávat roh. Ještě předtím ale dochází ke střídání. Melichárek nakonec nebude moci pokračovat a v bráně Brna ho střídá Veselý.
24
Nakonec krátké přihrávky vzadu opět vyústili v dlouhý pas směrem dopředu. Přichystal dokázal míč na pravém křídle dobře zpracovat, jeho centr byl však sražen na roh. Tomu se sešívaní dokázali ubránit.
23
Moravané opět nikam nespěchají. Už se zdálo, že uvidíme postupný útok, kapitán Zavadil ale celou akci přibrzdil velkou malou domů.
22
Hušbauer rozehrával další standardní situaci a opět centrovaným míčem hledal některého ze spoluhráčů. Nejvýše ovšem vyskočili pouze brněnští fotbalisté, kteří se i tentokrát ubránili.
21
Hosté se pokoušeli rozehrávat nakrátko, tento plán ale záhy zatrhl Šural, který se pokoušel vyslat dlouhý pas za obranu, ten ovšem skončil až u brankáře Pavlenky.
20
Slávisté začínají na hřišti dominovat. Poslední akce jim ale vůbec nevyšla, Lüftnerův centr našel pouze hráče ve žlutých dresech, kteří si ve spolupráci se svým brankářem poradili.
19
Ščuk vyslal z pravého křídla střílený centr do šestnáctky a nakonec to vypadalo, že nebýt pozorného Melichárka, skončil by balon v brněnské síti. Na Strahově to mezi fanoušky pouze zahučelo.
18
Kijanskas mohl v poklidu rozehrát, nakonec se ale uklidnil až příliš a balon mu utekl do zámezí. Sešívaní tak budou vhazovat na polovině soupeře.
17
Nakonec to vypadá dobře, Melichárek se chystá vykopávat.
16
Hušbauer vyslal balon do vápna i od rohového praporku, Melichárek se rozhodl jít ven ze své brány, aby míč vyboxoval, to se mu také podařilo, zdá se ale, že se při tom zranil. Hostující gólman je nyní ošetřován, tak uvidíme, zda bude v zápase pokračovat.
15
Další příležitost Pražanů! Standardní situaci rozehrával Hušbauer, který balon posadil přesně na hlavu Ščukovi a Melichárek se musel pořádně natáhnout, aby míč směřující pod břevno vyškrábl na roh!
13
První náznak příležitosti červenobílých. První Zmrhalův centr se nepodařilo ideálně odvrátit Kijenskasovi, který vrátil balon slávistickému křídelníkovi. Záhy přišel druhý balon do šestnáctky, který už našel Hušbauera a jeho hlavička skončila těsně mimo.
12
Hosté začínají další akci na vlastní polovině. Kijenskas si trpělivě vyměňuje míč s brankářem Melichárkem.
11
Moravané skutečně vůbec nehrají zaskočeně a zatím to jsou překvapivě právě oni, kdo má více ze hry.
10
Frydrychovi se otevřel prostor na levém křídle, krajní bek Slavie nakonec zvolil krátkou přihrávku na střed hřiště. Tam si Ngadeu vyměnil balon se Ščukem, celé akci ale scházel moment překvapení a Brněnská obrana nakonec v pohodě slávistické duo o míč připravila.
9
Ani tento centrovaný míč nepatřil k povedeným. Balon se snesl ke vzdálenější tyči, kde byli pouze připravení obránci Slavie.
8
Přichystal si navedl balon na střelu z hranice šestnáctky a pořádně protáhl Pavlenku. Ten nakonec sice zasahovat nemusel, střela byla ale tečovaná, a tak uvidíme další roh hostí.
7
Zatím nesledujeme žádný tlak sešívaných. Brněnští hrají odvážně a drží se na polovině soupeře.
6
Roh se opakoval, první centr totiž odvrátil za brankovou čáru Škoda. Neujal se ale ani druhý pokus hostí, tentokrát totiž ve vzduchu úřadoval Hušbauer.
5
Uvidíme roh Brna, pokus ze střední vzdálenosti byl totiž ztečovaný mimo.
4
Hosté ztratili míč na své polovině a zahrozit mohl Ngadeu, jeho pas do pokutového území byl ale hodně nepovedený, a tak Melichárek bez potíží sebral balon ze země.
3
Na druhou stranu se vydal Frydrych, který centrem hledal Škodu, Melichárek byl ovšem pozorný a včas vyběhl a ukryl míč do svých rukavic.
2
Sešívaní se provinili faulem v pokutovém území soupeře a hosté se pokoušejí uklidnit hru. Melichárek výkopem hledal Řezníčka, ten ale balon neudržel.
1
Pražané rozehráli a Zmrhal se ihned hnal kupředu po levém křídle, proti přesile se sice neprosadil, slávisté ale budou moci vhazovat.
1
Utkání právě začalo.
Oba celky jsou připraveni na hrací ploše. Domácí nastupují v tradiční červenobílé kombinaci, Brněnští budou hrát v zářivě žlutých dresech. Za pár okamžiků se začne.
Úvodní sestavy:

SK Slavia Praha: Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Bořil – Ngadeu – Tecl, Hušbauer, Ščuk, Zmrhal – Milan Škoda (C).
Náhradníci: Kovář – Alvir, Bílek, Flo, Sýkora, Mingazov, Van Buren.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Jakub Šural, Pavlík, Kijanskas, Vraštil – Zavadil (C), Polák – Přichystal, Tašči, Lutonský – Řezníček.
Náhradníci: Veselý – Krejčí, Litsingi, T. Jablonský, Rybička, Sedlák.

Rozhodčí: Proske – Kubr, Kříž.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u zápasu posledního kola české nejvyšší fotbalové soutěže, v němž se mezi sebou střetnou Slavia a Brno.

Už tak pikantní souboj celků z dvou největších měst České republiky bude mít tentokrát opravdu speciální náboj. Sešívaní jsou totiž aktuálně na čele tabulky a k zisku titulu jim zbývá poslední krok. Domácí platí za jasného favorita utkání, přibrzdit je ale může například azyl na Strahově, kde jsou Pražané nuceni vinou koncertů v Edenu poslední kolo hrát. Tým jako takový se zdá být v dobré pohodě, chybět budou možná jen lehce zranění Sýkora s Barákem, tak se nechme překvapit, jak se s nevděčnou rolí hráči Slavie vypořádají.

Brno při pohledu do tabulky lidově řečeno nemá příliš o co hrát. Hosté se drží na jedenácté pozici a posunout se mohou maximálně o pozici výš nebo níž. Ani v jednom případě by nešlo o žádný důležitý skok v tabulce. Brněnští na druhou stranu absolutně nemají co ztratit, na Strahově mohou pouze překvapit. Palce Moravanům budou držet především fotbalisté Plzně, kteří potřebují jejich úspěch, aby se mohli ještě sami v utkání s Jihlavou porvat o titul.

Zápas Slavie s Brnem je zřejmě tím nejdůležitějším, který se v posledním kole bude hrát. Nenechte si tedy nic ujít a sledujte textový přenos, kterým vás bude provázet Adam Kolář. Začínáme v 17 hodin!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud