Sparta - Liberec | ONLINE | 7.5.2017 17:00 | ePojisteni.cz liga 2016/2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že Sparta zdolala Liberec 1:0, se loučí Tomáš Kohlmann a přeji příjemné pokračování slunečného víkendu.
Letenští si připisují třetí vítězné utkání v řadě, čímž si upevňují třetí místo. Liberec naopak svoji třízápasovou vítěznou sérii ukončil a po těsné prohře zůstává v tabulce na desáté příčce.
Sparta v utkání nevalné úrovně poráží Slovan Liberec 1:0, když výhru Sparty v 54. minutě zařídil David Lafata, kterému vítěznou trefu připravil Bogdan Vatajelu a ten tak asistoval u všech tří sparťanských branek v posledních dvou zápasech.
90+2
Konec zápasu.
90+2
Konaté ještě v závěru mohl utkání okořenit velmi povedeným individuálním průnikem a skutečně se dokázal dobře uvolnit, jenže poté svoji snahu "zazdil" nepřesnou přihrávkou a o míč přišel.
90+1
Milan Baroš při snaze hledat prostor u pokutového území Sparty zacouval do Ondřeje Zahustela a je mu pískán prohřešek proti pravidlům.
90+1
Rozhodčí Machálek ještě poskytuje Slovanu dvě minuty naděje na vyrovnání.
90
Po dlouhém nákopu Karafiáta Milan Baroš sklepl míč pro Mikulu, ten ale pálil pořádně nepřesně.
89
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází David Lafata, přichází Martin Matoušek.
88
Sparťané teď útočí bez Davida Lafaty, kterého trápí svalové potíže a sparťanský kapitán zřejmě nebude schopen utkání dohrát.
87
V libereckém celku standardní situace netradičně rozehrává stoper, Ondřej Karafiát ale tentokrát nasměroval míč přímo k Davidu Bičíkovi, jenž se zachycením balónu neměl sebemenší potíže.
86
Po Ekpaiově ztrátě míče Potočný sestřelil Sáčka a je už třetím příjemcem žluté karty na hostující straně v závěrečné půlhodině.
84
Sparťané vyrazili do dalšího kontru, Lafata si všiml na pravém křídle zcela osamocené dvojice Havelka – Zahustel, ovšem před nimi v poslední možnou chvíli stačil zasáhnout Ondřej Karafiát.
83
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Aleš Čermák, přichází Filip Havelka.

Čermáka trápí zdravotní potíže po nedávném střetu s Ekpaiem.
82
Před Lafatou se otevřelo obrovské množství prostoru na útočné polovině, sparťanský kapitán chtěl na pravém křídle vysunout Zahustela, ovšem míč se od bránících Severočechů odrazil přímo před podobně osamoceného Konatého na levém křídle, ráně sparťanského křídelníka ale poté chyběla veškerá razance, aby výrazněji ohrozila brankáře Dúbravku.
81
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Radim Breite, přichází Milan Baroš.
81
Další série nepřesností na obou stranách, po Zahustelově faulu nakonec rozehrávat míč z klidu budou hosté.
79
Na trávníku po jednom ze soubojů zůstává sedět Aleš Čermák, jehož stav si žádá ošetření sparťanského zdravotnického týmu.
78
Breite chyboval při zpracování míče, který mu Zahustel odebral a liberecký fotbalista poté soupeře srazil.
77
Zahustel se staví na pravé křídlo, Konaté se přesune k opačné postranní čáře.
77
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bogdan Vatajelu, přichází Ondřej Zahustel.
76
Potočný ale svým centrem trefil pouze hlavu Davida Lafaty a byť se po chvíli ještě dostal k zakončení Karafiát, tak mířil vysoko nad sparťanskou branku.
75
Výrazný nápor Slovanu, tentokrát Karafiátova střela je sražena mimo branku a Liberec rozehrává další rohový kop.
75
Karafiát povedeným centrem našel hlavu Ekpaie, jenž ve vyložené příležitosti trefil pouze hlavu Karavajeva!
74
Ekpai na pravém křídle obešel Vatajela a poté dostal obrovské množství prostoru ke kvalitní přihrávce před branku, ovšem nenašel nikoho v modrém.
73
Potočný našel svým centrem zcela volného Ševčíka, ten ale pouze trefil Lukáše Váchu přímo do hrudi. Milan Kerbr poté hrozící protiútok hasil pouze za cenu žluté karty za faul na Tiémoka Konatého.
72
Po liberecké souhře dostal prostor na pravém křídle Mikula, po prvním centru se míč k němu vrátil, i ten druhý sparťané odvrátili a byť se do odraženého míče chtěl opřít Kerbr, tak se pouze srazil s Ekpaiem, jenž mu neuvolnil prostor.
71
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Egon Vůch, přichází Roman Potočný.

Vůch evidentně není spokojen.
70
Sparťané v těchto chvílích hrají s míčem na svých kopačkách, avšak blíže k vlastnímu brankáři Bičíkovi než k liberecké brance.
68
Souček se na vlastní polovině dostal pod tlak Aleše Čermáka a přišel o míč, Čermák ale poté přehnal razanci své kolmice na Konatého, jenž už pouze marně sledoval míč kutálející se za brankovou čáru.
67
Breite při individuálním průniku neobelstil Sáčka, Liberec ale ještě bude v akci pokračovat vhazováním zpoza postranní čáry.
65
Vůch si vyměnil míč s Milanem Kerbrem, poté centroval pouze do připraveného Maria Holka.
64
Holek svoji přihrávkou vyhnal Čermáka mimo hrací plochu, vhazovat mohou hosté z Liberce.
63
Dnešní ligový souboj na Letné sleduje 9 664 fotbalových příznivců. Ti si mohou užívat skutečně výborného fotbalového počasí.
62
Fotbalisté obou týmů výrazně navyšují obrátky, tentokrát rychle zaútočili hosté a Vůch se ocitl v zajímavé pozici, z osmnácti metrů ale sparťanskou branku netrefil.
61
Lafata měl na kopačce další branku! Tentokrát mu skvělý centr adresoval Vjačeslav Karavajev a před sparťanským kanonýrem zívala takřka prázdná branka, Lafata ji ale v pádu netrefil!
61
Žlutou kartu dostává Tomáš Souček (FC Slovan Liberec).
60
Po delší době zaútočili také Severočeši, Ekpai měl před brankou několik spoluhráčů, ovšem Nigerijcův centr vyráží brankář Bičík a byť jen trefil jednoho ze spoluhráčů, tak Konaté odkopem rázně odehrává míč hluboko do pole.
60
Souhra Hybše se Sáčkem u postranní čáry končí ofsajdem druhého jmenovaného a byť Sáčka pak fauloval Ekpaie, tak samozřejmě se píská postavení mimo hru, které nastalo výrazně dříve.
59
Aktivní Vatajelu tentokrát kombinoval s Čermákem, sparťané budou v akci pokračovat prostřednictvím autového vhazování u rohového praporku.
58
Vácha se pokusil vzdušnou kolmicí vysunout Vatajela za libereckou obranu, tentokrát mu ale poslal příliš prudký pas, který už Rumun neměl šanci dostihnout ve vymezeném prostoru.
56
Karavajev narýsoval skutečně centimetrově přesný centr na hlavu Čermáka, jenž se zčistajasna objevil za Mikulou, mladý středopolař ale nedokázal nasměrovat míč na branku.
55
David Lafata skóruje počtrnácté v letošní sezóně, Bogdan Vatajelu si připisuje třetí asistenci v posledních dvou zápasech, v nichž Sparta vstřelila právě tři branky.
54
Sparta právě vstřelila branku!
Po souhře s Váchou Bogdan Vatajelu posunul míč na hranici pokutového území k DAVIDU LAFATOVI, jenž i s pomocí teče Ondřeje Karafiáta pokořil brankáře Dúbravku!
53
Váchův centr byl příliš krátký pro sparťanského kapitána Lafatu.
52
Osmnáctiletý Graiciar se v nesmírně obtížné pozici dokázal probít kolem nedůrazně bránícího Holka a poté hledal Vůcha před takřka odkrytou brankou, Vůch ale zakončit nedokázal a odraženého míče se zmocnil brankář Bičík.
51
Znovu v akci Ekpai, tentokrát nedaleko sparťanského pokutového území odebral míč Váchovi, poté balón potáhl několik metrů a následně pálil velmi nepřesně.
50
Ekpai nedobře načasovanou přihrávkou pořádně zkomplikoval situaci Kerbrovi, kterého dostal do obrovských potíží, hostující fotbalista poté sestřelil Konatého a Sparta přesto mohla okamžitě do rychlého kontru, ovšem Karavajevův centr nenašel Davida Lafatu.
48
Ekpai vyrazil do rychlého protiútoku a byť zprvu nadějně vyhlížející akci výrazně zpomalil, tak nakonec po sérii odrazů se na hranici pokutového území ocitl zcela osamocený Breite, ten však pálil jen přímo do Davida Bičíka.
48
Ze standardních situací zatím nejsou sparťané nikterak nebezpeční a nejinak tomu bylo i při tomto rohovém kopu.
47
Vatajelu se probil po levém křídle, následný centr Souček srazil za libereckou branku.
46
Po změně stran se pokračuje beze změn v sestavách, což ostatně není žádné překvapení, neboť Severočeši nemusí být s průběhem nijak zklamání a Sparta? Ta má jen velmi limitované možnost ke změně své sestavy a střídání určitě není otázkou minut.
46
Začal druhý poločas.
Během úvodního dějství jsme největší vzruch viděli v jeho úvodu i na konci, ovšem Kerbr i Konaté neproměnili vyložené šance a protože se mezitím nestalo nic zaznamenání hodného, na vstřelenou branku zatím čekáme.
45+1
První poločas skončil.
45+1
Sparťané mohli v samém závěru prvního poločasu skórovat! Vatajelu pronikl podél levé postranní čáry, poté perfektním pasem vysunul Konatého vstříc brankáři Dúbravkovi a slovenský brankář dokázal Konatého střelu vytěsnit na tyč své branky!

V dorážce Lafatovi včasným zákrokem zamezil Souček.
45
Rozhodčí Machálek k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
44
Hybš na levém křídle vybojoval rohový kop, od praporku poté centroval Karavajev a byť brankář Dúbravka, nikým neatakován, mohl míč jednoduše zachytit, tak jej neudržel a až nadvakrát se mu podařilo zkrotit míč do své moci. To už i byl pískán faul dotírajících sparťanů.
43
Lukáš Vácha podržel míč před pokutovým územím Slovanu, poté jej předal Karavajevovi a ten po vzoru Arjena Robbena zkoušel levačkou nasměrovat míč ke vzdálenější tyči, ovšem mířil dobré dva metry za ni.
41
Znovu v akci Karavajev, ten centroval tentokrát nohou a hledal před brankou Lafatu, ten ale v akrobatické pozici zády k brance nedokázal míč nasměrovat na Dúbravkovu branku.

Jednalo se o takovou nejtradičnější akci Sparty, neboť Lafata letos skóroval už třináctkrát a Karavajev si připsal osm gólových asistencí. Na další zářez do statistik si ale oba musí počkat.
40
Sparťané se usadili na útočné polovině, Karavajevův aut ale soupeř odvrací zpět do středu pole.
38
Po souboji s Konatém na trávníku zůstal na trávníku ležet otřesený Ekpai, nigerijský fotbalista ale bude v pořádku.
37
Karavajev si všiml volného prostoru na liberecké polovině, tak míč potáhl a z pětadvaceti metrů pálil, ovšem míč nabral zcela opačnou faleš než by ruský obránce potřeboval a zatočil se daleko od liberecké svatyně.
36
Michal Kadlec se ve středu pole přetlačoval s Graiciarem a znovu se píská, tentokrát proti domácím.
35
Hra je nadále velmi často rozkouskovaná, dalšího prohřešku proti pravidlům se dopustil Mikula v souboji s Matějem Hybšem.
33
Sparťané důrazným presinkem ztížili Slovanu rozehrávku, hosty ale vysvobodil Konaté nedovoleným přistrčením Kerbra.
32
Po následném centru Karafiáta od rohového praporku se v zajímavé pozici ocitl Souček, ovšem defenzivní štít Slovanu při pokusu o ránu z voleje míč zcela promáchl. Po rychlém sparťanském kontru Konaté střílel příliš unáhleně.
31
Ekpai se u rohového praporku dokázal vyhnout Vatajelovi a rumunského fotbalistu obejít, následně ale centroval jen do Michala Kadlece.
29
Karavajevův centr hosté odrazili do zámezí a po autovém vhazování Radim Breite odzbrojil od míče Sáčka, který poté soka fauloval.
28
Tentokrát domácí volí zdlouhavější variantu rozehrávky a při zpětné přihrávce Michala Kadlece na Davida Bičíka domácí fanoušci drobným pískotem vyjádřili ambice ke hře dopředu.
27
Budiž Spartě ke cti, že se snaží o velmi rychlé zakládání útoku, teď to ale Karavajev příliš přehnal s razancí dalšího nákopu na Lafatu, který neměl sebemenší šanci míč dostihnout.
26
Konaté využil zaváhání Kerbra a připravil zajímavou pozici pro Čermáka, ten však vystřelit nedokázal a míč ztratil.
26
Vatajelu s Karavajevem rozehráli nakrátko a první jmenovaný pak centroval jen do připraveného Ondřeje Kúdely.
25
Sparťané už ale zase útočí, Sáček vybojoval faul Breiteho nedaleko pokutového území a dění se opět stěhuje před brankáře Dúbravku.
25
Dlouhý pas Michala Kadlece si Lafata zpracoval i za pomoci své paže, píská se tak proti domácímu kapitánovi.
24
Kerbr se uvolnil na levém křídle, ovšem nedokázal odcentrovat přes pozorného Karavajeva.
23
Sáček vybojoval míč ve středu pole a potáhl jej útočnou polovinou, poté připravil střeleckou příležitost pro Lukáše Váchu, jenž nepříjemnou skákavou střelou minul libereckou branku o zhruba půl metru.
22
Karavajevova kolmice podél pravé postranní čáry přistihla Tiémoka Konatého v postavení mimo hru.
20
Následný rohový kop sparťané rozehráli nakrátko a Vatajelu posléze přehnal razanci svého centru, který doletěl až daleko za libereckou branku.
19
Konaté uspěl v dalším souboji s Karafiátem a připravil zajímavou příležitost pro Čermáka, jehož zakončení u přední tyče Kúdela srazil vedle liberecké branky.
18
Hned dvojice sparťanských faulů najednou, Vatajelu nedovoleně atakoval Mikulu, Kadlec okamžitě poté Vůcha a hosté mohou rozehrávat od postranní čáry na vlastní polovině.
17
Ekpai si zaběhl za Kadlece a byť při pokusu o centr podklouzl, tak zřejmě trefil ruku Maria Holka, sudí Machálek ji však neposoudil jako nedovolenou a rázným gestem nechal ve hře pokračovat.
15
Ševčík se zle ukopl při pokusu o centr a míč doletěl až do horního patra tribuny za Davidem Bičíkem, mimochodem někdejší oporou Slovanu Liberec. Koneckonců hráčské pohyby mezi oběma dnešními soupeři jsou skutečně velmi časté.
15
Sparťané rozehráli standardní situaci na útočné polovině skutečně velmi rychle, po Váchově kolmici ale Čermák střílel jen za libereckou branku a ještě mu ve velmi těsné situaci byl odmáván ofsajd.
14
Do Vůchova centru se pokusil akrobaticky položit Breite, ovšem v těžké pozici nedokázal míč zasáhnout.
12
Graiciara při zpracování u středové čáry atakoval Holek, hosté budou rozehrávat z místa přestupku.
10
Konaté na křídle zamotal hlavu Karafiátovi, poté střílený centr umístil jen do boční sítě.
9
Po hlavičkovém souboji s Ekpaiem odpadl Matěj Hybš a jen těžce se zvedá z trávníku zpět na nohy.
8
Po standardní situaci Liberce si Ševčík odražený míč prvním dotykem zpracoval a druhým okamžitě pálil, ovšem vysoko nad branku.
8
Vácha ve skluzu na vlastní polovině odehrál míč, ale zároveň také nebezpečně trefil Egona Vůcha a píská se proti domácí brance.
7
Další útočná snaha Sparty skončila nedorozuměním Konatého se Sáčkem, Afričan svému spoluhráči přihrával do protipohybu.
5
Na opačné straně si Karavajev vyměnil míč s Konatém, poté nepřesně centroval do pokutového území.
4
To byla šance! Ekpai poslal skvělý centr před sparťanskou branku a Milan Kerbr selhal ve stoprocentní příležitosti, když mohl míč uklidit za Bičíkova záda, ovšem pouze jej lehce tečoval a branku netrefil!
2
Po minutě hry měla Sparta první příležitost, když Vatajelu u rohového praporku dostihl takřka ztracený míč a hledal před brankou Čermáka, ten ale nezakončil ideálně a míč mu nasměroval daleko vedle liberecké branky.
1
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujali hosté, hrající tradičně celí v modrém, Sparta se představí v ještě obvyklejší rudé barvě.
1
Utkání právě začalo.
Rozhodčí Machálek, který mimochodem povede poprvé v životě ligové utkání Sparty, přivedl fotbalisty na trávník.

Hosty z Liberce už tento rozhodčí řídil dvakrát. Poprvé už v samém úvodu sezóny na severu Čech proti Jihlavě a na jaře pak v ostře sledovaném utkání na hřišti Viktorie Plzeň.
Na pažitu už jsou sparťanští vlajkonoši, kteří tradičně za tónů klubové hymny doprovází slavnostní nástup aktérů zápasu.
Do sparťanské sestavy se vrací Aleš Čermák, naopak na lavičce je pouze pět fotbalistů, což znamená dvě volná místa, která trenér Rada nevyužil.

Hosté staví do boje osmnáctiletého Graiciara, který se objeví na hrotu místo Milana Baroše.
Úvodní sestavy:

AC Sparta Praha: Bičík – Karavajev, Mario Holek, Michal Kadlec, Hybš – Sáček, Vácha – Konaté, Čermák, Vatajelu – Lafata (C).
Náhradníci: Budinský – Zahustel, Havelka, Holzer, Matoušek.

FC Slovan Liberec: Dúbravka – Mikula, Kúdela (C), Karafiát, Kerbr – Souček – Ekpai, Ševčík, Breite, Vůch – Graiciar.
Náhradníci: Hladký – Potočný, Voltr, Obročník, Kouřil, Bartošák, Baroš.

Rozhodčí: Machálek – Hrabovský, Kotalík.
Vzájemné zápasy

Oba celky se utkaly v 47 případech, přičemž vzájemná bilance hovoří ve prospěch Sparty (24-9-14). Ještě výraznější je sparťanská převaha zde na Letné, kde z 23 případů zvítězili sedmnáctkrát, třikrát se oba týmy rozešly smírně a třikrát vyhrál Liberec (2001, 2006 a 2011). Mimochodem všechna liberecká vítězství na Letné se datují do sezón, kdy Severočeši nakonec brali mistrovský titul!

Naposledy se oba týmy utkaly v listopadu na severu Čech a branku diváci neviděli. Utkání výrazně ovlivnila červená karta tehdejší sparťanské opory Bořka Dočkala ze 42. minuty a oba týmy si nakonec body dělily.
FC Slovan Liberec

Severočeši přijíždí do metropole v dobré náladě, neboť závěrečnou třetinu jinak velmi nepovedené sezóny zvládají s bravurou, když v posledních šesti zápasech uhráli bilanci 4-1-1 a jako jediní v soutěži se mohou pyšnit aktuální sérií tři vítězných zápasů v řadě.

Liberec se dlouho strachoval i o udržení prvoligové příslušnosti pro nadcházející sezónu, ale díky předchozí sérii stačí svěřencům trenéra Jindřicha Trpišovského k definitivě uhrát jediný bod a v Liberci věří, že by ten bod mohli uhrát dnes.

V případě severočeského týmu je nejistý start Bartla, Coufala a Latky.
AC Sparta Praha

Sparťané do utkání vstupují z třetí příčky ligové tabulky, když je po včerejším programu soutěže už zcela jisté, že Sparta letos nezíská mistrovský titul, neboť čtyři zápasy před koncem soutěže ztrácí na vedoucí Slavii třináct bodů a nereálný už je i posun na druhou pozici, neboť Plzeň disponuje náskokem jedenácti bodů. O čtyři body za Spartou je Mladá Boleslav, páté Teplice ztrácí další čtyři body.

Letenští minulý týden přivezli všechny body z Příbrami, kde po tuhém boji zvítězili 2:1 díky vítězné trefě Josefa Šurala. Ten vstřelil obě branky, pokaždé po nahrávce Bogdana Vatajela, ale dnes bude Šural kvůli žlutým kartám chybět.

Rozhodně nebude jediným sparťanem, který je mimo hru, neboť dlouhodobě zraněni jsou Mazuch, Hovorka, Rosický, Néstor, Koubek a Frýdek, otazník pak visí nad startem Costy a Václava Kadlece, ale trenér Rada si v týdnu pochvaloval zlepšení jejich stavu.
Příjemné odpoledne z pražské Letné, kde Sparta v utkání 27. kola E-pojisteni.cz ligy hostí Slovan Liberec, všem čtenářům přeje Tomáš Kohlmann.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud