Sparta - Plzeň | ONLINE | 23.4.2017 17:30 | ePojisteni.cz liga 2016/2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Pět kol před koncem soutěže se v čele osamostatnila pražská Slavia s dvoubodovým náskokem na Viktorii Plzeň. Sparta si pojistila třetí místo, ovšem s výrazným mankem na vedoucí duo, když na svého dnešního soupeře ztrácí nadále propastných deset bodů.
STATISTIKY

Střely celkem: 14 – 7
Střely na bránu: 9 – 3
Střely mimo: 5 – 4
Držení míče: 39% – 61%
Rohové kopy: 7 – 2
Fauly: 22 – 16
Ofsajdy: 2 – 5
Žluté karty: 2 – 2
Červené karty: 0 – 0
Přitom utkání se mohlo vyvíjet zcela jinak. To kdyby už ve čtvrté minuty Michael Krmenčík využil samostatného úniku po selhání sparťanské stoperské dvojice. Ovšem na "kdyby" se nehraje, Krmenčík nepřekonal Bičíka a Sparta poté převzala nad vývojem zápasu plnou kontrolu.

Úvodní šance sparťané ještě proměnit nedokázali, po půlhodině ale vstřelili dva rychlé góly, když nejdříve Lafata posadil gólový centr na hlavu Josefa Šurala a po pohledné kombinaci pak Konaté připravil "loženku" pro Vjačeslava Karavajeva, který upravil skóre na konečných 2:0.

Také po změně stran měli největší příležitost sparťané. To když Lafata po povedené individuální akci rumunského debutanta Vatajela prudkou ranou otřásl břevnem plzeňské branky. Viktorii pak nepomohla ani střídání, když při tom závěrečném se do hry po takřka dvouleté pauze zapojil i Václav Pilař, ovšem vyloženou příležitost už si on, ani nikdo z jeho spoluhráčů, připravit nedokázal.
Sparta po třech letech a pěti porážkách v řadě poráží Viktorii Plzeň! Vítězství je z pohledu průběhu zápasu zcela zasloužené, neboť Pražané zcela dominovali v prvním poločase a po změně stran už průběžný stav kontrolovali.
90+3
Konec zápasu.
90+3
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází David Lafata, přichází Filip Havelka.
90+2
Pilař pronikl s míčem od postranní čáry k pokutovému území, poté ale přihrával Kopicovi do protipohybu a ten při pokusu převzít míč podklouzl.
90+1
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Tiémoko Konaté, přichází Aleš Čermák.

Opora reprezentační jedenadvacítky se vrací po dvouzápasové pauze zaviněné nemocí.
90
Rozhodčí Zelinka prodlužuje dnešní utkání o tři nastavené minuty.
89
Konaté po individuálním průniku útočnou polovinou nepřesně hledal Šurala, následný přechod Viktorie do útoku je ale velmi kostrbatý.
89
Bouřlivého potlesku se za svůj dnešní výkon při debutu ve sparťanském A-týmu dočkal Bogdan Vatajelu, jenž v závěru zápasu přepouští místo na hřišti Ondřeji Zahustelovi.
87
Po Hubníkově nákopu Marek Bakoš připravil střeleckou pozici pro Pilaře, ten ale míjí horní roh sparťanské branky.
86
Mareček se nedovoleně vrhl Poznarovi pod nohy, hosté rychle rozehráli.
84
Další marná plzeňská snaha, Pilař hledal Bakoše příliš dlouhým pasem a slovenský útočník už mohl pouze sledovat, jak míč opouští hrací plochu.
83
Sáček podržel míč na vlastní polovině, následně vybojoval plzeňský faul a sparťané budou rozehrávat od postranní čáry.
82
Vatajelu tentokrát centroval k bližší tyči, tam ale kralovala plzeňská defenziva.
82
Konaté se Šuralem vybojovali další rohový kop a nadále se bude hrát u plzeňské branky.
81
Vatajelu centroval z obou stran, nejdříve od rohového praporku nenašel nikoho v rudém a o pár desítek sekund se uvolnil na levém křídle, ovšem našel jen rukavice brankáře Kozáčika.
80
Dnešní šlágr na Letné sleduje 16 830 fanoušků a drtivá většina z nich může být maximálně spokojena s dosavadním průběhem zápasu.
79
Poznar využil Holkova zaváhání a vcelku snadno se zmocnil míče v bezprostřední blízkosti pokutového území Sparty, poté však při zakončení podklouzl a brankář Bičík se zachycením volného míče neměl žádné komplikace.
78
Vácha zakopl míč v přerušené hře a vidí v ruce zatím velmi přesného sudího Zelinky žlutou kartu.
77
Další povedený moment Vatajela, jenž doposud odehrál v novém dresu pouze osm zápasů za sparťanskou junioru. Tentokrát Rumun získal míč na vlastní polovině a poté ještě v tísni u postranní čáry přesně rozehrál.
75
Standardní situace se ujal Michal Kadlec, ten ale přízemní ranou pod plzeňskou zdí nepřekvapil Matúše Kozáčika.
74
Pilařovu velmi nepřesnou přihrávku převzal Vatajelu, potáhl míč na útočnou polovinu a poté přesně přenesl hru na volného Šurala. Sparťanský útočník pak vybojoval přímý volný kop ze vzdálenosti zhruba třiceti metrů od branky.
73
Znovu se přerušuje, tentokrát se porušením pravidla o ofsajdu provinil Tomáš Poznar.
72
Josef Šural u postranní čáry stáhl k zemi Hejdu, hosté však brzy o míč přichází, když Konaté dobrým obranným zákrokem vybojoval autové vhazování ve prospěch Sparty.
71
Rozeběhla se závěrečná dvacetiminutovka a zatímco Viktoria už využila všechna tři povolená střídání, tak domácí trenér Rada je nadále nadmíru spokojen se startovní jedenáctkou.
70
Pilař okamžitě zahrozil, když si do pokutového území naběhl na přistrčení Jana Kopice, ovšem na míč nedosáhl a ten se odrazil k Davidu Bičíkovi.
69
Pilařovi přepustil místo na hřišti Milan Petržela a navrátilce do plzeňské sestavy vítá hromadný potlesk z tábora západočeských příznivců.
69
Výrazný moment dnešního zápasu, u střídaček už je připravený Václav Pilař, jenž v loňské ani letošní sezóně neodehrál jedinou minutu.
68
Vácha si na "rozběh" vzal pouhé dva kroky, poté pálil do připraveného slovenského brankáře Viktorie.
67
Vatajelu s míčem u kopačky přesprintoval Řezníka, jenž poté musel zatáhnout za záchrannou brzdu taktickým faulem a Sparta bude rozehrávat velmi nebezpečnou standardní situaci.
65
Šural si vyměnil míč s Lafatou a vnikl do pokutového území, kde se posunul míč kolem Hubníka, ovšem zakončit akci střelou na branku mu nedovolil těsně bránící Limberský. Sparťanské publikum se poté dožadovalo odpískání penalty, či alespoň rohového kopu, ovšem arbitr Zelinka s asistentem Patákem ukazují k plzeňské brance, odkud se bude rozehrávat.
63
Viktoria se znovu usadila na sparťanské polovině, ovšem následná snaha už k ohrožení Bičíkovy svatyně nevedla.
62
Po Řezníkově centru před sparťanskou branku Poznar neuspěl v souboji s Marečkem, odraženého míče se však zmocnil Kopic, jenž přes Karavajeva prudce pálil k bližší tyči a David Bičík perfektním zákrokem stačil míč vytěsnit vedle své branky!
61
Konaté při průniku po levé straně hřiště podle rozhodnutí sudích již s míčem opustil hrací prostor, to se však hrubě nelíbí sparťanskému publiku ani samotnému fotbalistovi z Pobřeží Slonoviny.
60
Také další nákop Lukáše Hejdy končí nezdarem, Michal Kadlec před Petrželou snadno nechal míč doskákat za postranní čáru.
59
Plzni se nedaří prosadit se ani kombinacemi po zemi, ani nákopy na hrot a Sparta zatím s přehledem brání dvoubrankové vedení.
57
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Michael Krmenčík, přichází Tomáš Poznar.

Předchozí ofsajd byl vůbec posledním dnešním zapojením plzeňského útočníka do dnešního zápasu, ještě před uplynutím hodiny hry jej nahrazuje Tomáš Poznar.
57
Pomezní rozhodčí Paták v dýmu mířím z kotle plzeňských fanoušků, viděl Krmenčíka v ofsajdu a rozehrávat může David Bičík.
55
Souboj Konatého s Limberským, tedy duelfotbalistů s bohatými zkušenostmi vůči sparťanským fanouškům, končí faulem domácího fotbalisty.
54
Vatajelu je v ráži, při další útočné akci povedeně centroval, tentokrát se ale míče zmocnil brankář Kozáčik.
53
Řezník se protáhl po pravé straně hřiště, následně ale centroval jen na horní síť sparťanské branky a rozehrávat může David Bičík, chytající za sparťanský A-tým poprvé od loňského září.
52
Rumunský debutant Vatajelu se prohnal po levém křídle, následně přesným centrem vyzval k zakončení Lafatu a sparťanský kapitán prudkou ránou otřásl břevnem za zády Kozáčika!
51
Hrošovský natáhl k povedené ráně z pořádné dálky a míč jen těsně prosvištěl vedle pravé Bičíkovy tyče!
51
V osobním souboji Lafata nabral Hubníka na záda, ve středu pole mohou rozehrávat Plzeňští.
50
Bouřlivý pískot v hledišti, to je jistá známka aktuálního hraní Davida Limberského s míčem, plzeňská snaha je ale zakončena útočným prohřeškem a míče se může zmocnit domácí defenziva.
48
Po souhře Šurala s Konatém centroval druhý jmenovaný ke vzdálenější tyči a Kopic odkopává míč daleko od plzeňské branky.
47
Úvod druhého poločasu navazuje na závěr toho prvního a hraje se takřka výhradně na plzeňské polovině. Bude tomu tak i po faulu Limberského na Konatého.
46
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kovařík, přichází Jan Kopic.
46
Začal druhý poločas.
Západočeši do druhého poločasu mění svoji jedenáctku, z kabiny v hracím dresu vyběhl Jan Kopic.
STATISTIKY

Střely celkem: 9 – 4
Střely na bránu: 6 – 2
Střely mimo: 3 – 2
Držení míče: 54% – 46%
Rohové kopy: 5 – 1
Fauly: 9 – 5
Ofsajdy: 2 – 3
Žluté karty: 1 – 1
S hvizdem sudího Zelinky, ukončující první poločas, se v hledišti spustil bouřlivý aplaus, hodnotící vývoj prvního poločasu z pohledu domácí Sparty, která vede nad obhájcem titulu 2:0.

Viktoria vstoupila do utkání nebojácně a zcela ovládla první pětiminutovku dnešního šlágru, ovšem Krmenčík zahodil stoprocentní pozici a poté Sparta zcela převzala iniciativu nad zápasem.

Byť sparťané zprvu neproměnili několik zajímavých příležitostí, tak po půlhodině hry se prosadili Josef Šural s Vjačeslavem Karavajevem, kteří stanovili poločasový výsledek 2:0.
45+1
První poločas skončil.
45+1
Sparťané jej v úvodu jediné nastavené minuty rozehráli nakrátko, ovšem Konaté podklouzl a následný centr postrádal kvalitu.
45
Další útočná snaha Sparty, Vácha povedeným pasem našel na pravém křídle rozběhnutého Konatého, ten vybojoval už pátý sparťanský roh.
44
Konaté na plzeňské polovině odzbrojil od míče Krmenčíka a prohnal se po pravé straně bojiště, poté ale příliš dlouhým centrem nenašel Šurala, jediného sparťana před plzeňskou brankou.
43
S další centrem Vatajela, tentokrát od rohového praporku, už si hostující defenziva dokázala poradit.
42
A s Plzní mohlo být ještě hůře! To když centroval Vatajelu, Šural prodloužil míč ke vzdálenější tyči, kde klouzající Michal Kadlec před poloprázdnou plzeňskou brankou přestřelil!
42
Aktivní Josef Šural vybojoval faul na svoji osobu u postranní čáry, hrát se bude opět před Matúšem Kozáčikem.
40
Rozhodčí následně přisoudili rohový kop Plzni, avšak po chvíli se opravili a Miroslav Zelinka ukazuje ke sparťanské brance, odkud se bude rozehrávat.
39
Hosté vybojovali standardní situaci, centru před branku se ujal Kovařík a byť na jeho velmi nebezpečný centr nikdo nedoskočil, tak míč doskákal do tyče sparťanské branky!
37
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta svoji dosavadní převahu využívá k druhé brance zápasu!

Bogdan Vatajelu rozehrál gólovou akci u postranní čáry, Šural následně kolmicí uvolnil Konatého, jenž přízemním pasem napříč pokutovým územím předložil míč VJAČESLAVU KARAVAJEVOVI před zcela odkrytou branku!
36
Petrželův přetažený centr přes Holka propadl k Marku Bakošovi, ten ale měl míč "na dlouhou nohu" a špičkou kopačky jej pouze posunul k Bičíkovi.
35
Hosté vybojovali standardní situaci u levé postranní čáry, dění se stěhuje před Davida Bičíka.
32
Sparta právě vstřelila branku!
Letná bouří radostí!

David Lafata se z tradiční role zakončovatele proměnil v nahrávače, načechral perfektní centr na hlavu JOSEFA ŠURALA a brankář Kozáčik už na jeho přesný pokus k tyči nestačil zareagovat!
30
Lafata v osobním souboji přistrčil Hořavu, píská se proti domácímu kapitánovi.
29
Řezník vnikl do pokutového území povedenou souhrou s Hořavou a poté hledal prudkým pasem před brankou Krmenčíka, ten na míč ale nedosáhl!
27
Krmenčík si do pokutového území Sparty nabíhal na dlouhý nákop Hořavy, ovšem v tísni pouze odrazil míč k brankáři Bičíkovi.
26
I po dalším Karavajevově centru rozhodčí Zelinka píská faul na Romana Hubníka, to se nelíbí sparťanskému publiku.
25
Centr Vjačeslava Karavajeva Řezník hlavou prodloužil za vzdálenější tyč vlastní branky.
24
V hledišti jsou v těchto momentech slyšet převážně hostující fanoušci, kteří přijeli Viktorii podpořit v početném množství.
24
Po rychlém plzeňském výpadu se Řezník marně probíjel po pravém křídle, centroval už zpoza brankové čáry.
23
Rozhodčí Zelinka okamžitě po Karavajevově rozehrávce viděl faul Šurala na Hubníka a rozehrávat může brankář Kozáčik.
22
Bakoš ve středu pole přidržel Bakoše, rozhodčí Zelinka píská proti plzeňské brance.
21
Neúspěšná souhra domácích na levé straně hřiště, vhazovat bude Viktoria.
19
Na devatenáctou minutu sparťanští fanoušci naplánovali povedené choreo na protilehlé tribuně, které připomíná století existence letenské arény, v níž rudí hrají již od roku 1917.
18
Po odrazu míče za postranní čáru rozhodčí nejdříve přiřkli míč Spartě, po změně rozhodnutí se však autového vhazování ujali Plzeňští.
17
Další drobné zaváhání Hubníka, teď mu při nepodařené snaze o odkop míče pomohl těsný ofsajd Josefa Šurala.
16
Karavajev posadil svůj přetažený centr na hlavu zcela osamoceného Davida Lafaty, ten však brankáře Kozáčika nepřekonal.
15
Konaté přistrčil jednoho ze soupeřů, poté zabránil hostům v rychlé rozehrávce a také vidí žlutou kartu.
14
Žlutou kartu dostává Roman Hubník (FC Viktoria Plzeň).
14
Žlutou kartu dostává Marek Bakoš (FC Viktoria Plzeň).
14
Lafata se probil přes Hubníka a mířil podobně jako před chvílí na druhé straně Krmenčík zcela osamocen na soupeřova brankáře, ovšem ani sparťanský kanonýr neuspěl! Lafatovu střelu brankář Kozáčik pouze ztlumil, dobíhající Limberský ale stačil odkopnout míč před Lafatou, jenž už se blížil k dorážce.
13
Další rána Josefa Šurala už téměř měla gólové parametry! Kapitán Lafata mu umně prostrčil míč mezi dvěma soupeři a Šural těsně přestřelil!
12
Slovenský útočník Viktorie už odkulhal za postranní čáru a ve hře se může pokračovat.
12
Bakoš padl k zemi po souboji s Váchou a je v péči plzeňských zdravotníků.
11
Po Vatajelově centru Hejda odrazil míč k Šuralovi, jehož ránu bez přípravy Kozáčik kryje.
9
Vácha na levé straně hřiště uvolnil Michala Kadlece, ten však nezvládl přízemní centr do pokutového území a nasměroval míč pouze k brankáři Kozáčikovi.
8
Poprvé se míče ujal i David Limberský, jehož dotyky s míčem jako již tradičně na Letné, bude doprovázet bouřlivý pískot publika.
8
Lafata v tísni u postranní čáry míč pouze odevzdal nákopem k brankáři Kozáčikovi.
7
Po mnoha divokých odrazech míče už hosté posunuli hru do středu pole a následná sparťanská rozehrávka byla zatlačena až k Bičíkovi.
6
S centrem Karavajeva od rohového praporku si plzeňská defenziva poradila, sparťané však nadále dobývají pokutové území hostů.
6
První standardní situace pro Spartu, David Lafata na levém křídle vybojoval rohový kop.
4
Obrovského selhání dvojice Holek – Kadlec využil Michael Krmenčík, jenž se snadno zmocnil míče a mířil zcela osamocen vstříc brankáři Bičíkovi, ten ale nedůraznou střelu plzeňského útočníka vyráží!
4
Další útočná snaha Viktorie, Krmenčík se však provinil nedovoleným zákrokem v souboji s Marečkem a takřka poprvé se Sparta dostává k držení míče.
3
Krmenčík udržel míč proti bránícím sparťanům, posunul jej Petrželovi do běhu, ovšem i druhý plzeňský křídelník centruje pouze za sparťanskou svatyni.
2
Západočeši se v úvodu zápasu usadili na útočné polovině, Kovaříkův centr z levého křídla ale mířil daleko za sparťanskou branku.
1
Rozehráno! Ačkoliv už v závěru týdne nebyly k dispozici žádné vstupenky, stále vidíme stovky volných míst v hledišti, to se však nadále zaplňuje.
1
Utkání právě začalo.
Rozhodčí Zelinka už přivedl fotbalisty na tradičně výborně připravený pažit letenské arény. Sparťané se představí tradičně v rudém, Plzeň oblékla bílé dresy.
Spartě na početnou marodku přibylo další jméno, Tomáš Koubek. V brance jej nahradí David Bičík a na levém křídle se pak představí Bogdan Vatajelu, přičemž pro rumunského fotbalistu, původní profesí obránce, se jedná o premiérový start ve sparťanském dresu.

V základní jedenáctce Plzně nechybí klíčový muž zadních řad, Roman Hubník a na lavičce náhradníků se pak po téměř dvouleté zdravotní přestávce, když od operace kolene v létě 2015 ještě neodehrál ani jeden zápas.
Úvodní sestavy:

AC Sparta Praha: Bičík – Karavajev, Mario Holek, Mareček, Michal Kadlec – Vácha, Sáček – Konaté, Lafata, Vatajelu – Josef Šural.
Náhradníci: Budinský – Zahustel, Čermák, Havelka, Holzer, Nový.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela, Bakoš, J. Kovařík – Krmenčík.
Náhradníci: Bolek – Janža, Pilař, Kopic, Poznar, Hájek, Ivanschitz.

Rozhodčí: Zelinka – Nádvorník, Paták.
FC VIKTORIA PLZEŇ

Po podzimním evropském nezdaru, kdy Viktoria nejdříve ztroskotala v kvalifikaci o Ligu mistrů na bulharském Ludogorci Razgrad a poté se musela ve skupině Evropské ligy sklonit před AS Řím a Astrou Giurgiu, Západočeši nadále bojují o obhajobu loňského titulu.

Do pětadvacátého kola Plzeň vyrazila s jednobodovým náskokem na druhou Slavii, ta však už v pátek dokázala zvítězit 2:0 na hřišti Slovácka a minimálně do konce dnešního zápasu se posunula do čela tabulky, přičemž Viktoria potřebuje na Letné zvítězit, aby uhájila ligové vedení.

Ač Plzeňští plnohodnotně bojují o mistrovský titul, tak také oni nedávno vyměnili trenéra. Po sérii nepřesvědčivých výkonů byl propuštěn trenér Pivarník, kterého nahradili jeho bývalí asistenti, Zdeněk Bečka a Pavel Horváth. Pod jejich vedením Viktoria vyhrála oba své zápasy, aniž by inkasovala.

Hostům bude určitě chybět stoper Baránek a velmi citelná by byla případná ztráta Romana Hubníka, jenž kvůli zranění nedohrál minulý zápas se Slováckem, kdy jej musel brzy nahradit Tomáš Hájek.

Předpokládaná sestava: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník (Hájek), Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela, Bakoš, Zeman – Krmenčík
AC SPARTA PRAHA

Sparťané do utkání vstupují ze třetí ligové pozice, když v posledních pěti kolech zvítězili pouze jedinkrát (1-2-2) a již takřka definitivně přišli o naději na mistrovský titul.

Sparta si tak musí hlídat týmy za sebou, neboť hájí třetí příčku s náskokem jednoho bodu na Mladou Boleslav a dalších dvou bodů na Teplice, oba týmy už ale mají svůj zápas 25. kola za sebou.

Domácí trenér Petr Rada, jenž se ujal letenského kormidla před měsícem, se musí nadále potýkat se vskutku výraznou marodkou. Chybět mu budou Costa, Néstor, Mazuch, Hovorka, Frýdek, Rosický a Juliš, přičemž nejistý je start i Václava Kadlece, Čermáka a Hybše, což v součtu dává takřka celou jedenáctku.

Předpokládaná sestava: Koubek – Karavajev, Holek, Mareček, M. Kadlec – Vácha, Sáček – Šural, Lafata, Konaté – Pulkrab
Příjemný podvečer z pražské Letné, kde se chystá jeden z nejočekávanějších duelů letošního ročníku fotbalové e-pojisteni.cz ligy mezi domácí Spartou a Viktorií Plzeň!

Utkání bylo již během tohoto týdne zcela vyprodané a můžeme se těšit na mimořádně bouřlivou kulisu.

Mezi oběma týmy se v posledních letech rozrostla pořádná rivalita, však také v posledních čtyřech letech vzájemné zápasy řídili mezinárodní rozhodčí. V roce 2013 německý sudí Wolfgang Stark a o dva roky později neméně zkušený Španěl David Fernández Borbalán. Pro dnešní duel dostal příležitost rozhodovat tento šlágr Miroslav Zelinka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.Skupina o titul 2018/2019

Z V R P Skóre B
1. Slavia 35 26 5 4 79 :26 83
2. Plzeň 35 24 6 5 57 :32 78
3. Sparta 35 20 6 9 59 :33 66
4. Jablonec 35 17 6 12 58 :32 57
5. Ostrava 35 13 8 14 39 :43 47
6. Liberec 35 12 10 13 34 :32 46

Skupina o záchranu 2018/2019

Z V R P Skóre B
11. Slovácko 35 13 6 16 43 :47 45
12. Opava 35 12 7 16 47 :57 43
13. Bohemians 1905 35 9 13 13 33 :43 40
14. Příbram 35 11 7 17 43 :73 40
15. Karviná 35 9 5 21 42 :58 32
16. Dukla 35 5 7 23 30 :72 22
Články odjinud