Sparta - Plzeň | ONLINE | 9.3.2014 20:00 | Gambrinus liga 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Z pražské Letné přeje příjemný zbytek nedělního večera a úspěšný vstup do nového týdne Tomáš Kohlmann.
Fotbalisté pražské Sparty v ligovém hitu poráží Plzeň 1:0 brankou Tomáše Přikryla z úvodu zápasu a letenská Geneerali Arena slaví tříbodový zisk nad úhlavním rivalem v souboji o ligový titul. Sparta se dnešní výhrou vzdaluje Plzni na rozdíl osmi bodů, navíc disponuje lepší bilancí ze vzájemných zápasů a míří za ziskem mistrovského titulu.
Konec zápasu.
90+3
Zároveň už nastal čas pro Kamila Vacka, jenž nahrazuje jediného střelce dosavadního průběhu zápasu Tomáše Přikryla.
90+3
Po dalším faulu domácích měli hosté možnost dalšího přímého volného kopu, u vzdálenější tyče už se ale tentokrát prosadit nedokázali, Hejda hlavičkoval o zem nad břevno domácí svatyně.
90+2
Obrovská šance Plzně! Procházkovu hlavičku ale zpod břevna vytáhl brankář Vaclík.
90+2
Další standardní situace ve prospěch Plzně, před branku běží i Petr Bolek.
90+1
Sparťané vedli rychlý protiútok, ovšem finální fáze se domácím zcela nevydařila. Mezitím je u postranní čáry připraven ke vstupu do hry Kamil Vacek.
90+1
Rozhodčí Jech k dnešním devadesáti přidává tři nastavené minuty.
90
Plzeňští se nevzdávají ani v devíti, ve středu pole získali standardní situaci, z ní ale domácí branku ohrozit nedokázali.
89
Ve stejný moment střídali také hosté, Tecl v rychlosti přepustil místo Hejdovi.
89
Za potlesku Generali Areny je ze hry stažen Josef Hušbauer, kterého na závěrečné minuty nahradí Lukáš Mareček.
88
Na Hušbauerův nadýchaný centr si naběhl Bednář, ovšem hlavou nejen, že branku minul, ale také nabíhal z ofsajdového postavení.
86
Zaplněnými ochozy sparťanského stadiónu se táhne mexická vlna.
84
Z následného přímého volného kopu střílel Vácha, ovšem znovu jen těsně minul plzeňskou branku. V hledišti Generali Areny to jen zklamaně zahučelo.
83
Plzeň bude dohrávat bez dalšího hráče! Po Ďurišově faulu na Matějovského u hranice vlastního pokutového území plzeňský fotbalista, jenž už byl jednou žlutě napomenut, naštvaně odkopl míč téměř až do hlediště a vědom si svého prohřešku okamžitě spořádaně odchází do šatny!
81
Další střídání hostů, Kolář přenechal místo na hrací ploše Bakošovi.
80
Po následné standardní situaci musel Bolek likvidovat obrovský závar na vlastní brankové čáře, když se k hlavičce z bezprostřední blízkosti probojoval Bednář, ovšem nedokázal plzeňského brankáře prostřelit.
79
Chybnou rozehrávku Čišovského vystihl Hušbauer, plzeňský stoper jej následně srazil k zemi a může být velmi spokojený, že sudí Jech tentokrát do své kapsy pro karetní potrestání nesahal.
77
Kolář se prodral k míči na boční hranici pokutového území, ovšem zradilo jej zpracování a kulatý nesmyl mu utekl za brankovou čáru.
77
Kapitánskou pásku od Lafaty převzal defenzivní štít Lukáš Vácha.
76
Střídání Sparty, za velkého potlesku obecenstva je ze hry stažen David Lafata, u postranní čáry je již připraven Roman Bednář.
76
Do míče se tentokrát opřel Vácha, i jeho rána ale proletěla těsně vedle tyče Bolkovy svatyně.
75
Míč si znovu staví Vácha s Dočkalem a Lafatou.
74
Další nedovolený zákrok, tentokrát se ocitl na zemi Hušbauer a Sparta bude mít k dispozici přímý volný kop z nějakých dvaadvaceti metrů.
74
Lafatovi při zpracování míče přišlápl kopačku Kolář a ze středového kruhu budou rozehrávat sparťané.
72
Hušbauerův průnik po pravém křídle zastavil Limberský a následný rychlý plzeňský kontr ubránil Lafata pouze pomocí nedovoleného zákroku, za nějž sparťanský kapitán vidí žlutou kartu.
70
Střeleckého pokusu se zhostil Lafata, nasměroval jej pouze do boční sítě. Sparťanští fanoušci na hlavní tribuně viděli míč v brance regulérní cestou a někteří začali jásat, ovšem bylo to pouze klamné zdání.
69
Limberský se u pokutového území provinil nedovoleným zákrokem vůči Hušbauerovi a Sparta dostává možnost další zajímavé standardní situace.
67
Sparťané získali velké množství prostoru před pokutovým územím Plzně, na konci celé akce po Matějovského přihrávce střílel Vácha, ovšem jeho pokusu chyběla veškerá razance a s přízemní střelou do středu branky si Bolek poradil.
67
Ďurišově průniku po levém křídle zabránil včasným zákrokem Kadeřábek a odehrál míč do zámezí.
65
První střídání Západočechů, Wágnera nahrazuje čerstvá posila Plzně Jan Rezek.
63
Dnešní šlágr na Letné sleduje 18 712 fanoušků.
62
Limberský u postranní čáry nedovoleně poslal k zemi Kadeřábka a k radosti sparťanského publika je jeho počínání oceněno žlutou kartou.
60
Hušbauerovu nebezpečně vyhlížející ránu kryje brankář Bolek.
58
Ďuriš pronikal po levém křídle, z jeho snahy rezultoval rohový kop, po němž hlavičkoval Wágner. Plzeňský útočník už překonal Vaclíka, ovšem z brankové čáry odrazil míč do pole Costa.
57
Procházka dostal žlutou kartu za zastavení Hušbauerovy akce taktickým faulem.
56
Na Dočkalův centr si naskočil jeden z nejmenších hráčů na hřišti, Tomáš Přikryl, jenž prodloužil míč za plzeňskou obranu, tam se ale v postavení mimo hru nacházel nabíhající Costa.
56
Při průniku útočnou polovinou byl faulován Kadeřábek a Sparta získává možnost standardní situace.
55
Limberský po zisku míče spěchal do rychlého kontru, jeho přihrávku ve středu pole ale Matějovský zblokoval směrem k Hušbauerovi, ten se ale nacházel v jasném ofsajdu a rozehrávat mohli hosté, ovšem během pár sekund opět o míč přišli.
53
Západočeši se na chvíli usadili na sparťanské polovině, jejich snahu ale ukončila příliš prudká přihrávka Limberského na Horvátha, kterou plzeňský kapitán nedokázal zpracovat.
51
Kadeřábkův centr si v pokutovém území zpracoval Hušbauer, z úhlu ale nedokázal prostřelit blokujícího Procházku.
50
Dočkal hledal v pokutovém území Lafatu, přihrávce ale včasným skluzem zaklestil cestu Procházka.
48
Plzeň bude dohrávat bez vyloučeného Hořavy! Defenzivní záložník ve středu pole fauloval Hušbauera, viděl v ruce sudího Jecha podruhé žlutou kartu, potažmo červenou a musí opustit bojiště!
48
Hušbauer se u postranní čáry neprosadil proti dvojnásobné početní převaze, míč mu odebral Přikryl.
46
Po rychlé akci Západočechů se do zakončení dral Tecl, ovšem neúspěšně a hosté tak stále čekají na svoji vůbec první střelu v dosavadním průběhu zápasu.
46
Do druhého dějství vstoupily oba celky beze změn v sestavách.
46
Začal druhý poločas.
Rozhodčí Jech k prvním pětačtyřiceti minutám nepotřeboval žádné nastavení a po úvodním dějství tak vede Sparta v ligovém hitu nad Plzní 1:0.

O dosud jedinou branku se postaral už v osmé minutě zápasu Tomáš Přikryl a protože se jinak hraje především bojovný fotbal bez výraznějších šancí, stav se už nezměnil.

Druhý poločas začne zhruba v 21:02.
45
První poločas skončil.
45
Po něm už sparťané ohrozit soupeřovu branku nedokázali.
44
Čišovský se v roli posledního dopustil obrovské chyby, když jej o míč obral Přikryl, ovšem byl při následném průniku útočnou polovinou vyhnán až do křídla, kde vybojoval "pouze" rohový kop.
44
Řezníkův centr odrazil Lafata až do hloubi útočné poloviny, odkud musí hosté začínat další postupný útok.
43
Po dalším rychlém přechodu sparťanů do útoku hledal Hušbauer z levé strany před brankou Přikryla, ten byl ale důkladně ustrážen plzeňskými stopery.
41
Matějovskému se vrhl pod nohy Čišovský, čistým zákrokem mu odebral míč, ovšem následně nepřesně hledal do brejku Wágnera.
40
Obrovský jásot obecenstva vznikl po nepřesné přihrávce místního nepřítele Limberského do zámezí.
40
Kadeřábkův nákop Lafata hlavou prodloužil do běhu Hušbauerovi, blíže k míči ale měl brankář Bolek a razantně jej odkopává do zámezí.
38
Sparta předvedla další zajímavou rozehrávku standardní situace, Dočkal místo centru volil přízemní přihrávku za pokutové území zcela osamocenému Hušbauerovi, ovšem ten nemohl vystřelit rovnou "z první" a po následném zpracování střílel z kroku výrazně vedle plzeňské branky.
37
Kadeřábka při rychlém průniku po pravém křídle srazil k zemi Ďuriš a za své počínání vidí žlutou kartu.
35
Limberského centr srazil Kadeřábek k Matějovskému, jenž rozehrává míč do bezpečí k postranní čáře.
34
Ovšem nedočkal se jí. Dočkalův zajímavý centr přitom propadl v pokutovém území, ovšem nikdo v rudém se k míči nedokázal dostat a Plzeň se osvobozuje z tohoto menšího sparťanského náporu.
33
Při obrovském závaru před plzeňskou brankou si nenašli prostor k zakončení Lafata ani Costa a Sparta bude ve své akci pokračovat rohovým kopem a obecenstvo si přeje branku.
33
Dočkal byl faulován na vlastní polovině, načež Horváth takticky poponesl míč ke středu hřiště, aby sparťané nemohl rychlou rozehrávkou přejít do brejku.
32
Sparťané připravili zajímavou variantu rozehrávky, kdy se zdálo, že Lafata narazí míč do běhu Dočkalovi, místo toho ale rovnou vystřelil Vácha, ovšem zhruba o metr a půl přestřelil plzeňskou branku.
31
U míče jsou připraveni Lafata, Vácha a Dočkal.
30
Lafata si vynutil faul v blízkosti pokutového území a pro Spartu se otevírá možnost velmi zajímavé standardní situace z nějakých dvaceti metrů.
29
Vysoký balón sklepával Lafata na Matějovského, blíže k míči ale měl před sparťanským záložníkem Řezník.
28
Tecl se při zpracování míče provinil nedovoleným způsobem proti Váchovi, když zvedl nohu příliš vysoko a rozehrávat budou domácí.
27
Jak je již dnes tradicí, autové vhazování prováděné Limberským doprovázel ohlušující pískot z hlediště.
26
O pár sekund později vidí Přikryl žlutou kartu za údajné nasimulování pádu v pokutovém území soupeře.
25
Obrovské množství prostoru se na útočné polovině otevřelo před Matějovským, sparťanský špílmachr poté hledal za plzeňskou obranoui Přikryla, ovšem podstatně blíže měl k míči brankář Bolek a navíc byl Přikryl přichycen pomezním rozhodčím Wilczkem v ofsajdu.
24
Tecl se pokusil na pravé křídlo vysunout Ďuriše, jenž si přeběhl pro tuto akci přes celou šíři hřiště, přihrávka plzeňského střelce ale nebyla dostatečně přesná a k cílenému adresátovi se míč nedostal.
24
Dočkalův centr na přední tyč ale plzeňská obrana odvrací do bezpečí.
23
Po dalším rychlém přechodu do útoku budou sparťané zahrávat rohový kop.
23
V pokutovém území Sparty se dral do zakončení tentokrát Wágner, v tomto případě už si ale domácí obrana počínala o poznání důrazněji a dokázala hrozící nebezpečí odvrátit.
22
Prvním žlutým hříšníkem ve sparťanském dresu je Lukáš Vácha.
22
Po nedůrazu domácích obránců se v zajímavé pozici ocitl Ďuriš, ovšem nedokázal prostřelit hradbu těl před sebou.
21
Po plzeňském přechodu přes středovou čáru byl faulován Ďuriš, hosté budou rozehrávat z místa přestupku.
20
Vácha pronikl středem hřiště, následně hledal na pravém křídle Kadeřábka, ten měl ale k míči dále než Procházka a ještě plzeňského stopera fauloval.
19
Centr Dočkala od rohového praporku vyrazil Bolek k opačné postranní čáře, odkud ještě zahrozil Hušbauer, po svém průniku ale nenašel před branou žádného ze spoluhráčů.
18
Další rychlý kontr Sparty zakončoval Přikryl, jeho střílený centr z úhlu ale byl sražen do boční sítě.
18
Ďuriš hledal na pravém křídle nabíhajícího Tecla, poslal mu ale velmi nepřesnou přihrávku.
17
U postranní čáry si tentokrát Ďuriš pomohl nedovoleně v souboji s Matějovským, sparťané zůstávají nadále výrazně aktivnějším celkem.
16
Následný Dočkalův centr ale nevedl k úspěchu a hosté se bez větších obtíží ubránili.
16
Přikryl si v blízkosti pokutového území vynutil faul Řezníka, s tím také související žlutou kartu pro plzeňského obránce a zajímavou pozici pro standardní situaci.
14
Ďurišův centr se před sparťanskou brankou neujal, naopak domácí podnikli rychlý přechod do útoku, možné přečíslení tří proti dvěma obráncům ale výrazně zbrzdili, až nakonec ztratili míč.
12
Kadeřábkův přízemní centr se v pokutovém území odrazil k Lafatovi, jehož projektil odráží téměř z brankové čáry jeden z plzeňských obránců a sparťanský kapitán poté marně signalizoval vyražení míče rukou.
11
Pozdější nedovolený zákrok na Limberského vyvolal na Letné bouři nevole a obrovský pískot z hlediště, nicméně z hloubi vlastní poloviny mohou rozehrávat hosté.
11
Odraženého míče po Dočkalově centru se zmocnil Costa, ovšem nedokázal si jej zpracovat takovým způsobem, aby mohl z hranice pokutového území vystřelit.
10
Sparťané pokračují v útočném nadšení a vybojovali rohový kop.
8
Sparta právě vstřelila branku!
Bouře radosti na pražské Letné! Marek Matějovský kolmicí za plzeňskou obranu uvolnil na levém křídle Costu, jenž poslal do pokutového území přesnou přihrávku na TOMÁŠE PŘIKRYLA, který prostřelil Bolka přízemní ránou ke vzdálenější tyči!
6
Costův centr od levé postranní čáry sbírá do svých rukavic Petr Bolek. Ten vzhledem ke zranění tradiční jedničky Matúše Kozáčika dostal šanci rovnou v enormně těžkém duelu v Doněcku, ovšem obstál na výbornou a přispěl obrovskou měrou k senzačnímu postupu Západočechů přes jednoho z favoritů významné evropské soutěže.
5
Prvním žlutě potrestaným fotbalistou duelu je Tomáš Hořava.
3
Za pískotu letenského obecenstva se prvního nedovoleného zákroku dopustil Limberský, jenž poslal k zemi Matějovského. Právě Limberský je na Letné nevítaným hostem vzhledem ke vzájemné historii, která je ale dostatečně známá.
2
Následná snaha Západočechů končí útočným faulem Tomáše Wágnera a rozehrávat bude moci sparťanská defenziva.
1
První útočnou akci největšího českého ligového duelu současnosti vedl po pravém straně plzeňský obránce Řezník, byl ale vytlačen do zámezí.
1
Utkání právě začalo.
Oba týmy budou v prvním poločase útočit na branky, za nimiž sídlí jejich nejvěrnější fanoušci. Sparta nastoupí tradičně v rudých dresech, hosté dnes oblékli bílé.
Ještě před zápasem je oceněn Roman Vonášek vstupem do Sparta Players Clubu, ve kterém se přidá k dalším bývalým významným letenským hráčům. Vonášek vstřelil za Spartu 13 ligových branek a jak jsem zmiňoval, čtyři z nich byly do plzeňské sítě, což z něj dělá nejlepšího střelce vzájemných duelů v historii samostatné české ligy.
Trojice sudích vedená Jiřím Jechem již přivádí hlavní aktéry dnešního zápasu na hrací plochu letenského stadionu.
Ze západu Čech dorazila také tisícovka fanoušků z Plzně, kteří budou podporovat obhájce titulu v jejich snažení za snížením manka na ligového lídra z Letné.
Zatímco stadiónem zní sparťanská hymna, tak na pažitu vlají vlajky jednotlivých sparťanských fanklubů a fanouškovských sdružení.
Stadión se velmi rychle zaplňuje a deset minut před plánovaným výkopem panuje na Letné výborná fotbalová atmosféra.
Úvodní sestavy:

AC Sparta Praha: Vaclík – Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa – Dočkal, Matějovský, Vácha, Hušbauer, Přikryl – Lafata (C).
Náhradníci: Čech – Švejdík, Hybš, Vacek, Konaté, Mareček, Bednář.

FC Viktoria Plzeň: Bolek – Řezník, Limberský, Procházka, Čišovský – Tecl, Hořava, Kolář, Horváth (C), Ďuriš – Wágner.
Náhradníci: Pavlík – Hubník, Hejda, Hrošovský, Kovařík, Bakoš, Rezek.

Rozhodčí: Jech – Wilczek, Paták.
Příjemný nedělní večer z pražské Letné, kde se uskuteční šlágr jarní části fotbalové Gambrinus ligy mezi lídrem tabulky Spartou a obhájcem titulu z Plzně! Včera měly svůj svátek ženy, dnes jej má fotbal. Zápasu s velkým "Z" bude asistovat vyprodaná Generali Arena a tedy necelých dvacet tisíc nadšených fotbalových fanoušků přímo v místě dějiště.

AC SPARTA PRAHA

Nejúspěšnější tým české, potažmo československé fotbalové historie vstupuje do utkání se sérií čtyř vítězných zápasů a také s puncem dosavadní neporazitelnosti v letošním ligovém ročníku. V předchozích osmnácti střetnutích svěřenci Vítězslava Lavičky ztratili pouhých šest bodů za tři remízy. Naposledy Sparta zvládla pražské derby na hřišti vršovických Bohemians 1905, kde zvítězila 2:1. O branky se postarali její nejlepší střelci Hušbauer s Lafatou.

Trenér Lavička musí řešit jediný otazník v sestavě, neboť velmi nepravděpodobná je účast reprezentačního křídelníka Ladislava Krejčího, jenž laboruje se zraněním od úvodního jarního zápasu s Brnem a v posledních dvou týdnech ani nemohl trénovat. Nejpravděpodobnější variantou na levé křídlo je tak start Tomáše Přikryla. Naopak do sestavy se na opačný kraj hřiště vrací Bořek Dočkal, jenž po letním příchodu z norského Rosenborgu Trondheim do klubu výborně zapadl a připisuje si jednu důležitou asistenci za druhou. Naposledy ale zápas v Ďolíčku musel vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám.

FC VIKTORIA PLZEŇ

Narozdíl od soupeře Plzeň bojuje na dvou frontách, neboť stále pokračuje v evropském tažení. To ji přináší velikou prestiž, zkušenosti a v neposlední řadě také velké množství finančních příjmů, ale také mnoho vydaných sil. Plzeňští dokázali v roli značného outsidera na úvod jarní fáze Evropské ligy zdolat bohatý ukrajinský celek Šachťar Doněck a už ve čtvrtek je čeká úvodní osmifinále ve francouzském Lyonu.

Ještě před soubojem se slavným francouzským celkem ale potřebují uspět v dnešním zápase. To především proto, že v dosavadních osmnácti kolech na svého největšího soka v boji o titul nabrali pětibodové manko a nový trenér Dušan Uhrin mladší tak na předzápasové tiskové konferenci prohlásil, že chtějí dnes uspět a to znamená jediné, vyhrát. I Plzeň ještě v ligových jarních soubojích vyhrála oba své zápasy, po vítězství v Ostravě 2:1 zdolala v domácím prostředí nováčka ze Znojma výsledkem 3:2. Na branku Daniela Koláře po změně stran navázal dvěma trefami Tomáš Wágner a hosté korigovali skóre až v závěru zápasu.

Trenér Západočechů Uhrin se dnes musí obejít bez distancovaného Milana Petržely, jenž proti Znojmu viděl čtvrtou žlutou kartu. Naopak ve svém kádru přivítal staronovou akvizici, neboť po angažmá na Kypru a v Číně se v pátek do klubu překvapivě vrátil Jan Rezek. Ten mohl přijít i po přestupním termínu, neboť podepsal pouze amatérskou smlouvu a narozdíl od Evropské ligy, která už má uzavřené soupisky, bude dnes trenéru Uhrinovi k dispozici.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Los letošního ročníku Gambrinus ligy svedl oba oponenty proti sobě už v samém začátku a letní duel skončil na západě Čech bez branek i bez výraznějších gólových příležitostí. Vinu v tom mohl mít i samotný los, neboť se zápas uskutečnil v období důležitých zápasů předkol evropských pohárů. Nutno ale podotknout, že oba celky ještě měly k dispozici velké opory, které ještě v srpnu později odešly do německé Bundesligy. Vladimír Darida z Plzně zamířil do Freiburgu a Václav Kadlec ze Sparty do Eintrachtu Frankfurt.

V samostatné české lize se oba týmy dosud utkaly třiatřicetkrát, přičemž ve 21 případech byla úspěšnější Sparta, šestkrát zvítězili Západočeši a rovněž šestkrát se oba týmy rozešly smírně. Nejlepším střelcem ve vzájemných měřeních sil je Roman Vonášek, jenž v devadesátých letech do plzeňské sítě skóroval čtyřikrát, po třech brankách pak vstřelili za Spartu Horst Siegl a Leonard Kweuke, za Plzeň pak Marek Bakoš. Ten je jediným ze jmenovaných fotbalistů, který je ještě na soupiskách dnešních soupeřů.

Zároveň v těch 33 zápasech disponuje aktivním skóre Sparta, která vstřelila 54 branek a inkasovala rovnou polovinu, tedy 27. Naopak žlutých karet museli příjmout více Plzeňští, to v poměru 95:81 a Plzeň navíc měla proti Spartě čtyři vyloučené hráče, zatímco pražský soupeř jen tři.

ROZHODČÍ

Z pozice hlavního rozhodčího bude zápas řídit osmatřicetiletý Jiří Jech z Kardášovy Řečice. Ten byl v letech 2007 – 2010 i na listině FIFA, ze které jej ale katapultoval velmi nepovedený zápas v březnu roku 2010 mezi Baníkem Ostrava a pražskou Slavií (3:1), ve kterém Vršovickým upřel dva pokutové kopy, tehdejší šéf rozhodčích Macela jej do konce sezóny vyřadil z české listiny a následně skončil i coby rozhodčí FIFA. Na mezinárodní scéně stačil odpískat například v roce 2009 kvalifikační střetnutí o postup na MS 2010 mezi Arménií a budoucími mistry světa ze Španělska.

V letošní sezóně byl Jech dosud nasazen do deseti ligových zápasů, přičemž zápasy Sparty řídil proti Jablonci (2:1) a Slovácku (4:1). Plzeň letos potkal na domácím hřišti Znojma v Brně (1:0 ve prospěch Plzně) a při jednom z podzimních šlágrů v Teplicích (1:0 pro Teplice).

Jechovi budou na čarách pomáhat Martin Wilczek a Jan Paták. Čtvrtým rozhodčím bude Miroslav Zelinka a delegáty svazu byli nominováni Ladislav Čičmanec a Jiří Veltruský.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.Skupina o titul 2018/2019

Z V R P Skóre B
1. Slavia 35 26 5 4 79 :26 83
2. Plzeň 35 24 6 5 57 :32 78
3. Sparta 35 20 6 9 59 :33 66
4. Jablonec 35 17 6 12 58 :32 57
5. Ostrava 35 13 8 14 39 :43 47
6. Liberec 35 12 10 13 34 :32 46

Skupina o záchranu 2018/2019

Z V R P Skóre B
11. Slovácko 35 13 6 16 43 :47 45
12. Opava 35 12 7 16 47 :57 43
13. Bohemians 1905 35 9 13 13 33 :43 40
14. Příbram 35 11 7 17 43 :73 40
15. Karviná 35 9 5 21 42 :58 32
16. Dukla 35 5 7 23 30 :72 22
Články odjinud