FORTUNA:LIGA - Základní část - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Slavia - 19. srpna 2017   18:00

0:0
(0:0)

Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd (C), Kocič – Reiter (71. Nečas), Švec, Mašek (79. Jindřišek), M. Hašek, Bartek (88. P. Buchta) – Kabajev.
Budinský – P. Buchta, Jindřišek, Jirásek, Nečas, Urdinov, Vaníček.
Proske – Hrabovský, Kotalík
Ďolíček, Praha-Vršovice
4812 diváků
Laštůvka – Bořil, Jugas, Ngadeu, Sobol – Souček, Hromada (63. Hušbauer) – Zmrhal (C), Altintop, Sýkora (59. Stoch) – Mešanović (77. Milan Škoda).
Kovář – Frydrych, Hušbauer, Rotaň, Stoch, Milan Škoda, Švento.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Slavia 0:0. Vršovické derby bez vítěze

Z mé strany je to pro dnešek vše. Loučím se s vámi a těším se na počtenou ve středu, kdy budou sešívaní bojovat o Ligu mistrů. Příjemný zbytek večera.
Statistiky
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 1:2. ¨
Střely mimo: 3:8.
Rohy: 7:5.
Utkání je u konce. Slávisté tedy stejně jako v prvním letošním venkovním zápase uhráli bezbrankovou remízu a pro oba celky pokračuje série bez porážky. Klokani neprohráli zatím ani jednou v letošním ročníku české nejvyšší soutěže, sešívaní v lize celkem už třicet zápasů po sobě a na rekordní sérii Sparty ztrácejí pouhé tři duely. Zatímco pro domácí je bod asi úspěchem, hosté se před bojem o Ligu mistrů nikterak optimisticky spíše nenaladili. Nechme se ale překvapit, jak bude odveta s Apoelem ve středu vypadat.
90+3'
90+2'
Další snahu Slavie zmařil odmávaný a odpískaný ofsajd. Zdá se, že malé pražské derby skončí bezbrankovou remízou.
90+2'
Stoch se uvolnil na levém křídle a přetaženým balonem na vzdálenější tyč neúspěšně hledal své spoluhráče.
90+2'
I tentokrát se klokani ubránili. Po dalším slávistickém snažení sebral vysoký míč ze vzduchu gólman Fryšták.
90+1'
Odražený míč napálil zpět do vápna Stoch, balon byl ale ztečován na další roh.
90'
Sobolův centr byl sražen na rohový kop.
89'
Sešívaní se pokoušejí rozhodnout, zatím se ale dopouštějí příliš mnoha nepřesností. Stochův pas za obranu domácí bez potíží odvrátili.
88'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Bartek, přichází Petr Buchta.
87'
Sobolovi na pravém křídle utekl míč do zámezí. Fryšták bude moci vykopávat.
86'
Žlutou kartu dostává Josef Jindřišek (Bohemians Praha 1905).
85'
Jindřišek ve středu hřiště doslova povalil Altintopa a Hušbauera, za to musí přijít žlutá karta.
84'
Píská se útočný faul jednoho ze slávistů, a tak mohou hrát domácí fotbalisté.
83'
Ngadeu tentokrát ale otočil hru a zapojil do kombinace také Laštůvku. Fryšták v druhé svatyni může být v tuto chvíli v klidu.
82'
Sešívaní jsou zatím v závěru aktivnější, dočkají se kýženého úspěchu?
81'
Hezká kombinace sešívaných. Stoch našel na levé straně za obranou Součka, který balon poslal z první pod sebe, ve vápně si míč zpracoval Hušbauer. Domácí obránci dokázali jeho pokus zblokovat a odražený míč následně vyplaval před vápno příhodně pro Zmrhala, jehož dělovku doprostřed Fryšták vyboxoval.
80'
Nečas upadl na pravém křídle po souboji se Sobolem a sudí odpískal faul ukrajinského beka ve službách Slavie.
79'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Dominik Mašek, přichází Josef Jindřišek.
78'
Kabajev to udělal výborně. Chytře míč prostrčil na Nečase, který se ještě stačil uvolnit a ocitl se v obrovské šanci. Tváří v tvář Fryštákovi zkusil technické zakončení na vzdálenější tyč, tu ale o pár decimetrů minul.
77'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Muris Mešanović, přichází Milan Škoda.
76'
Altintop centroval z levého křídla, na vzdálenější tyči ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
75'
Souček fauloval ostře ve středu hřiště a dostává žlutou kartu.
74'
Altintop se snažil prudkou přihrávku pouze chytře protečovat za obranu na někoho ze svých spoluhráčů, nikdo v červenobílém ale jeho záměr nepochopil, a tak mohou hrát klokani.
73'
Dnešní utkání sleduje 4812 diváků.
72'
Balon propadl do vápna ideálně pro Kociče, který se nerozpakoval a vypálil, ve velké šanci trefil ale jen jednoho ze slávistů, od nějž se míč odrazil na další roh. Ten už zdaleka tolik nebezpečí sešívaným nenadělal.
71'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází Jakub Nečas.
70'
Mašek se uvolnil ve středu hřiště a zkusil vypálit. Jeho tečovaná rána doletěla na roh.
69'
Pro Sobolův centr raději vyběhl Fryšták, který míč přizvedl tak, aby na něj nikdo z hráčů v červenobílém nedosáhl.
68'
Fotbalisté z Ďolíčku se bez potíží ubránili, balon ale vybojovali slávisté zpět, a tak musí být domácí obránci nadále v pozoru.
67'
Jugas se zjevil netradičně na pravém křídle a pokoušel se centrovat, jeho nabídka byla ale sražena na roh.
66'
Mašek dostal přihrávku ve středu hřiště na paty, i tak se ale stačil zorientovat a ještě hledal spoluhráče na křídle, jeho pas ale vystihli slávisté.
65'
V posledních minutách se hra opět oboustranně zklidnila. Hraje se více ve středu hřiště.
64'
Hušbauer zkusil centrem najít své spoluhráče ve vápně, míči dal ale příliš velkou razanci a ten tak doskákal až do zámezí.
63'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jakub Hromada, přichází Josef Hušbauer.
62'
Na druhé straně jsme viděli první střelu na bránu. Odražený míč z dálky mezi tři tyče nasměroval Zmrhal, zacílil ale jen doprostřed, a tak Fryšták v pohodě chytil balon do náručí.
61'
Sledujeme trochu rozházenou pasáž. Hraje se nahoru-dolů. Nejprve sešívaní před vápnem volili krátké přihrávky do nohy, které do šance nevedly, záhy šli domácí do přečíslení tří proti dvěma, Kabajev to ale zval na sebe, což se ukázalo jako opravdu špatné řešení, neboť byl velmi rychle zbaven míče.
60'
Byl to nejspíše Hromada, kdo zahrál ve skluzu rukou. Hráči Bohemians se dožadovali penalty, dle mého názoru je ale sudí správně nevyslyšel.
59'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Miroslav Stoch.
58'
Z něj hosté nic nevytěžili, následný centr ještě našel Jugase, ten ale v tísni hlavičkoval pouze hodně nad.
57'
Na druhé straně vybojovali sešívaní roh.
56'
Reiter už byl s balonem v šestnáctce, z ostrého úhlu hledal ještě spoluhráče ve vápně, našel ale jen slávisty.
55'
Jako by si v posledních chvílích oba celky vyměnily role. Teď to jsou klokani, kdo obléhá vápno soupeře.
54'
Reiter se snažil uvolnit na pravém křídle, míč si ale příliš předkopl, a tak mu utekl do zámezí.
53'
Altintopův centr fotbalisté z Ďolíčku dokázali odvrátit.
52'
Uvidíme roh sešívaných.
51'
Altinton se zkoušel dostat do šestnáctky soupeře individuálně z levé strany, domácí ale jeho průnik dokázali zastavit.
50'
Mašek hlavou posunul balon za obranu na Haška, ten se ale možná trochu unáhlil a ze vzduchu vypálil hodně mimo.
49'
Na druhé straně našel Sýkora z pravého křídla přesně Altintopa na přední tyči, ten ale hlavičkoval pouze nad.
48'
Mašek se pěkně protáhl do středu hřiště a velmi chytře posunul míč po své levé ruce do běhu na Bartka, ten se ocitl ve velké šanci, ani ve skluzu ale na balon bohužel pro domácí těsně nedosáhl.
47'
Klokani zatím pouze rozvážně kombinují na vlastní polovině hřiště.
46'
Sešívaní začali druhou půli stejně jako Bohemians první -
nepovedeným dlouhým pasem za obranu. Hrají domácí.
46'
Fanoušci Bohemians naházeli na trávník konfety, které zatím uklízí pořadatelé spolu s gólmanem Fryštákem, a tak se začátek druhé půle o pár minut zpozdí.
První poločas je minulostí. O něco více ze hry měli hosté, kteří ale ze svého obléhání vápna klokanů zatím nic nevytěžili. Fotbalisté z Ďolíčku spoléhají především na rychlé brejky, které jim ale rovněž v úvodní pětačtyřicetiminutovce úspěch nepřinesly. Sice jsme zatím neviděli ani jednu střelu na bránu, neřekl bych ale, že se jedná o nudný fotbal. Oba celky se snaží hrát dopředu, úplně jim ale nevychází předfinální fáze. Nechme se tedy překvapit, zda se to v druhém poločase změní. Začít by se mělo zhruba v 19 hodin.
45'
44'
První poločas se pomalu chýlí ke konci. Sešívaní chystají další atak, zatím ale hrají jen na vlastní půli.
43'
Klokani měli k dispozici rohový kop, obrana Slavie ale zvládla situaci dobře a míč, který přilétl do vápna, poslala ihned do bezpečí.
42'
Kabajev si to namířil proti Ngadeuovi, v souboji jeden na jednoho byl ale o míč připraven.
41'
Sýkorovi se vůbec nevydařil centr z levé strany, stejně nepovedený byl ale také odkop jednoho z domácích hráčů, a tak skákavý balon doputoval k Bořilovi, který se nerozpakoval a z první vypálil. Míč však poslal přes plot až na tramvajovou zastávku.
40'
Na druhé straně zkusil zpoza vápna vypálit Zmrhal, jeho přízemní pokus ale prolétl o několik čísel vedle levé Fryštákovy tyče.
39'
Rychlou akci Bohemians vedl po levém křídle Reiter, kterému se nabízelo hned několik spoluhráčů, centr pravého záložníka domácích ale odvrátil Ngadeu.
38'
Sýkora se na levém křídle pokoušel probít do šestnáctky individuálně a úspěšný nebyl. Záhy byl ve středu hřiště faulem zastaven Kabajev.
37'
Ngadeu měl co dělat s nabíhajícím Kabajevem, a tak raději vyběhl Laštůvka, který míč odpálil do bezpečí.
36'
Sešívaní dostali balon pod kontrolu, zatím ale opět pouze házenkářsky obléhají pokutové území soupeře.
35'
Teď už to vypadalo o mnoho zajímavěji! Na malé vápno totiž přilétl další centrovaný míč, na nějž naskakovali čtyři hráči Bohemians a pouze dva slávisté. Hůlka ale míč zřejmě podskočil, neboť ho hlavou pouze lízl a poslal tak hodně mimo.
34'
Tentokrát už míč přilétl do šestnáctky, Jugas byl ale pozorný a nebezpečí zažehnal.
33'
Opět jsme viděli rozehrávku nakrátko a opět se stejným vyústěním – další roh.
32'
Zelenobílí rozehráli nakrátko, následný centr byl ale sražen na roh.
31'
Hůlka byl poslán k zemi před vápnem sešívaných. Uvidíme volný přímý kop.
30'
Přetažený míč jeden ze slávistů sklepl pod sebe ideálně pro Sýkoru, který se do míče pořádně opřel levou, trefil ale pouze jednoho z bránících hráčů Bohemians.
29'
Domácí hráči hráli s balonem na vlastní polovině, přechod na půli soupeře jim ale vůbec nevyšel, neboť přihrávka vzduchem dolétla jen do autu.
28'
Sýkora dostal přihrávku do běhu na levém křídle. Ta ale byla o mnoho delší, než bylo třeba, a tak skončila v zámezí. Fryšták bude vykopávat.
27'
Další útok zahajují hosté, kteří ale rozehrávají na vlastní polovině.
26'
Kabajev to zkusil na levé straně individuálně, Jugas ho ale vystál a nakonec se právě od sešívaného stopera odrazil míč do autu.
25'
Nakonec ale klokani o balon přišli a hru na druhou stranu mohl otočit Hromada, ten byl ale ve středu hřiště nedovoleně sražen k zemi.
24'
Domácí fotbalisté se delší dobu drží před Laštůvkovou svatyní, což těší jejich fanoušky, kteří podporují svůj tým ještě intenzivněji než doposud.
23'
Tentokrát dostal Mašek poměrně dost prostoru ve středu, svým přízemním pasem za obranu hledal Kabajeva, ale přihrávku vyslal opravdu hodně nepřesně.
22'
Mašek nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Sešívaní se bez potíží ubránili.
21'
Kabajev se zničehonic uvolnil ke střele zpoza vápna a jeho rána po dvou slávistických tečích doputovala na rohový kop.
20'
Ngadeu hledal Sobola na levém křídle, jeho pas byl ale čitelný, a tak tento centr zvládli domácí fotbalisté odvrátit.
19'
Už ale opět sledujeme zatím nejčastější obrázek v dnešním duelu. Fotbalisté v sešívaném kombinují kolem vápna Bohemians.
18'
Teď ale dlouhý pas přiletěl téměř ideálně pro Kabajeva, kterého střežil Jugas. Po těsném souboji ale zvládl stoper Slavie svůj úkol na jedničku.
17'
Jenže hráčům Bohemians schází prozatím mezihra, většina balonů putuje rovnou až k Laštůvkovi, a tak mohou další útok zase připravovat slávisté.
16'
Altintop vedl akci svého celku a na levém křídle se pokoušel najít Bořila. Zdánlivě lehký pas se ale tureckému středopolaři ani trochu nepovedl, a tak mohou hrát domácí.
15'
Sýkora se prosmýkl do pokutového území z levého křídla a pasem hledal své spoluhráče na vzdálenější tyči, tam ovšem nikdo připravený nebyl.
14'
Po dlouhé přihrávce na levé křídlo ale Jugas jen zkontroloval míč, který doskákal do zámezí a Laštůvka balon do hry odkopem.
13'
Bořilův zákrok na Bartka už se ale píská, takže klokani budou moci rozehrávat na polovině soupeře.
12'
Hromada byl ve středu hřiště zastaven Haškem na hranici pravidel, sudí Proske ale nechal pokračovat ve hře a fotbalisté z nedalekého Edenu záhy vybojovali míč zpět.
11'
Tentokrát ale celou akci výrazně přibrzdili a Ngadeu na vlastní polovině raději volí přihrávku brankáři.
10'
Slávisté se opět usazují na soupeřově polovině a kombinují.
9'
Nepřesný balon za obranu nestíhal nikdo v červenobílém, a tak doskákal až do rukavic gólmana Fryštáka.
8'
Iniciativy se chopili fotbalisté hostí, kteří kombinují na polovině soupeře, zatím se ale nedostali do zakončení.
7'
Po centru z levého křídla si balon hlavičkoval Bořil jen do protihráče a míč se k němu odrazil zpět, následně vypálil ze vzduchu pouze nad.
6'
Domácí kombinovali ve středu pole, sešívaní velmi aktivně napadali, nakonec balon končí v autu a vhazovat budou Haškovi svěřenci.
5'
Na druhé straně si Sobol probíjel cestu do šestnáctky z levé strany, individuálně ale přes obránce Bohemians nepřešel.
4'
Poslední minutu se hrálo na polovině sešívaných, Laštůvka mohl ale zůstat v klidu, neboť se klokani k žádnému ohrožení jeho svatyně nedostali.
3'
První opravdu zajímavá příležitost ale přišla na druhé straně! Mešanovič z úhlu mířil na Fryštáka. Gólman Bohemians byl ale včas na zemi a míč dokázal útočníkovi Slavie vypíchnout. Při Sýkorově dorážce z hodně ostrého úhlu dokázal Fryštáka zastoupit jeden z jeho obránců.
2'
Tentokrát skákavý míč sice dokázal zajímavě mezi tři tyče zpoza vápna umístit Kabajev, bylo to ale zbytečné, neboť pálil z ofsajdu.
1'
Mašek se ujal rozehrávky, první akce fotbalistům v zelených dresech ale nevyšla. Dlouhý nákop skončil v Laštůvkových rukavicích.
1'
Ze sestav je tedy jasné, že za Slavii si dnes odbude premiéru Jakub Hromada. Ten naposledy naskočil do ligového utkání 7. dubna, kdy Plzeň vyhrála v Hradci Králové 1:0 a střídal po 74 minutách.

Bohemians Praha 1905: Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd (C), Kocič – Reiter, Švec, Mašek, M. Hašek, Bartek – Kabajev.
Náhradníci: Budinský – P. Buchta, Jindřišek, Jirásek, Nečas, Urdinov, Vaníček.

SK Slavia Praha: Laštůvka – Bořil, Jugas, Ngadeu, Sobol – Souček, Hromada – Sýkora, Altintop, Zmrhal (C) – Mešanović.
Náhradníci: Kovář – Frydrych, Hušbauer, Rotaň, Stoch, Milan Škoda, Švento.

Rozhodčí: Proske – Hrabovský, Kotalík.
Pravděpodobné absence:

Bohemians: Krch, Kuchta, Luts, Tetteh.

Slavia: Bílek, Deli, Danny.
SK Slavia Praha
Sešívaní v posledních dnech žijí především pohárovou scénou, na které si to v úterý rozdají s Apoelem Nikósií o postup do Ligy mistrů. Na Kypru ale slávisté prohráli 0:2, a tak je ve středu nečeká snadný úkol. V lize zatím Šilhavého svěřenci neinkasovali. Doma nejprve zdolali Teplice 1:0, následně se z Ostravy vrátili s bezbrankovou remízou a před týdnem doma bez potíží porazili Jihlavu 2:0. Červenobílí jistě vstupují do utkání jako favoriti, uvidíme ale, jak složité je hrát domácí soutěž s hlavou plnou evropských pohárů.
Bohemians Praha 1905
V české nejvyšší soutěži jsou zatím odehrána tři kola a klokany najdeme v tabulce vzhledem k posledním sezonám až nečekaně vysoko. Zelenobílí totiž stále neprohráli a po dvou remízách a jedné výhře jsou šestí. Už na úvod nečekal Haškovi svěřence lehký úkol, na holešovické Letné ale vyválčili remízu 1:1. O týden později si fotbalisté z Ďolíčku doma poradili s Karvinou 2:1 a minulý víkend hráči Bohemians remizovali bez branek s tápajícím Brnem. A mohlo být ještě veseleji, neboť Kuchta v prvním poločase neproměnil nařízenou penaltu.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u malého pražského derby dvou vršovických celků. Proti sobě se dnes postaví Bohemians Praha 1905 a SK Slavia Praha.