FORTUNA:LIGA - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Sparta - 26. května 2018   16:00

Ukončeno
0:0
(0:0)

Sestavy
Fryšták – M. Dostál, Šmíd, Bederka, Hůlka – M. Hašek, Jindřišek (C) – Vaníček, Mašek, Bartek (86. Záviška) – Tetteh (69. Kabajev).
Náhradníci
Bárta – Krch, Dias, Záviška, Kocić, Kabajev, Jeslínek.
Rozhodčí
Franěk – Mokrusch, Pochylý
Ďolíček, Praha-Vršovice
4970 diváků
Sestavy
Niță – Zahustel (46. Sáček), Hovorka, Costa, M. Frýdek – Kulhánek, Kanga – Ben Chaim (64. Mustedanagić), Stanciu, Vatajelu (81. Lafata) – Josef Šural (C).
Náhradníci
Bičík – Mustedanagić, Biabiany, Mich. Kadlec, Lafata, Juliš, Sáček.
19
Tetteh
střídání
5
Bartek
střídání
33
Mašek
22
Vaníček
4
Jindřišek
21
Hašek
28
Hůlka
27
Bederka
14
Šmíd
16
Dostál
30
Fryšták
23
Šural
žlutá karta
11
Ben Haim II
střídání
10
Stanciu
88
Vatajelu
střídání
25
Kulhánek
9
Kanga
28
Zahustel
střídání
8
Hovorka
26
Nhamoinesu
17
Frýdek
žlutá karta
1
Niță

Video se připravuje ...

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Sparta 0:0. Hosté zakončí nepovedenou sezonu na pátém místě

Přenos se aktualizuje automaticky

Svěřenci Martina Haška tak potvrdili z jejich pohledu výborné sedmé místo, naopak Sparta končí až pátá a v létě ji čeká druhé předkolo Evropské ligy.
Poslední pražské derby této sezóny končí bezbrankovou remízou, přičemž blíže k vítězství překvapivě měli domácí, ale především Jevgenij Kabajev v závěru zahazoval své šance jak na běžícím páse.

Největší sparťanskou příležitost trestuhodně zahodil Tal Ben Chaim už ve čtvrté minutě a s výjimkou výborné Stanciovy přihrávky na Vatajela, po které rozhodčí Franěk odpískal penaltu, tu však odvolal na základě konzultace s videorozhodčím.

Na závěrečných deset minut se na trávníku objevil i David Lafata, již legendární kanonýr ve svém posledním prvoligovém zápase ale bezbrankovým stavem také nedokázal pohnout.
90+3'
Konec zápasu.
90+3'
Kuriózní situace u sparťanské lavičky, kde rozhodčí nejdříve sebrali autové vhazování Frýdkovi, poté také Záviškovi a vhazovat nakonec mohli sparťané.
90+2'
Zřejmě poslední příležitost dnešního zápasu měl Zinedin Mustedanagić, ten se po hlavičkovém souboji Lafaty se Šmídem objevil zcela osamocený na hranici pokutového území, jeho dobrá střela z voleje ale proletěla jen těsně nad břevnem domácí branky!
90+1'
Antonín Vaníček se probil s míčem od postranní čáry před pokutové území, poté ale velmi vysokou střelou místo brankáře Nițy ohrozil okolím projíždějící tramvaje.
90+1'
V Ďolíčku nás čekají poslední tři minuty této ligové sezóny a také prvoligové kariéry Davida Lafaty.
90'
Teprve druhý sparťanský roh ke střeleckému zakončení nevedl, naopak po rychlém útočném výpadu domácích Kabajev se protáhl až k pokutovému území Sparty, kde připravil dobrou střeleckou pozici pro Závišku, ten střílí přímo do brankáře Nițy.
89'
Frýdkův centr Martin Dostál srazil za domácí branku, Sparta bude ještě rozehrávat jeden rohový kop.
89'
Lafatovu přihrávku z levého křídla na hranici pokutového území převzal Šural, v tísni ale vystřelit nedokázal.
88'
Jindřišek potáhl míč na útočnou polovinu, tam jej k zemi stáhl Mustedanagić, domácí rozehrávají z místa přestupku.
86'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Bartek, přichází Jan Záviška.
85'
Sparťanskou rozehrávku záhy zakončil David Hovorka odevzdáním míče domácímu brankáři Fryštákovi.
85'
Sparťané kombinují s míčem na svých kopačkách, ovšem zatím jen na vlastní polovině.
83'
Šural prohrál osobní souboj s Vaníčkem, soupeře poté podkopl a vidí v ruce rozhodčího Fraňka žlutou kartu.
82'
První střelecké zakončení Davida Lafaty, po Frýdkově centru ale hlavičkoval v záklonu a z těžké pozice nedokázal míč nasměrovat do prostoru ohraničeného třemi tyčemi.
81'
Vršovický Ďolíček se stává dějištěm posledního vystoupení Davida Lafaty na vrcholné úrovni, střelce 198 ligových branek do hry vpouští Bogdan Vatajelu.

Lafatovi tleskají i domácí příznivci.
81'
Na Stanciův centr si naskočil Mustedanagić, v těžké pozici ale hlavou míří daleko vedle domácí branky.
80'
Větší chuť po vítězství ale mají domácí a tu největší zřejmě Jevgenij Kabajev! Ten se parádně protáhl kolem Kangy i Costy a znovu mířil zcela osamocen proti Nițovi, ten ale ruskému útočníkovi dokázal zmenšit střelecký úhel a Kabajev se kličkou sám vyhnal ze hřiště!
78'
Sigma Olomouc v souběžně hraném utkání vede nad Mladou Boleslaví 2:0, za nerozhodného výsledku v Ďolíčku by tak Sparta klesla až na závěrečnou pátou ligovou pozici. Tak nízko v konečné tabulce už sparťané nebyli 12 let.
77'
Kanga na ose hřiště posunul míč Mustedanagićovi, ten napřáhl k prudké ráně, ta si ale neproklestila cestu až k brankáři Fryštákovi.
76'
Utkání už se posunulo do závěrečné čtvrthodiny, stále na vstřelenou branku v Ďolíčku čekáme marně a marně čekáme také na Davida Lafatu a jeho očekávaný poslední prvoligový start v kariéře.
75'
Kabajev vypadá velmi motivovaně, už se znovu dral do pokutového území Sparty, tentokrát se ale neprobil kolem Kulhánka.
73'
Jevgenij Kabajev po Maškově lobované přihrávce utekl všem sparťanským zadákům, ve stoprocentní příležitosti jej ale vychytal Florin Niță!
73'
Hlasatel oznámil očekávanou informaci, utkání sleduje 4 970 diváků, tedy vyprodáno.
72'
Niță uspěl i v dalším souboji s Jevgenijem Kabajevem, to když po následném rohovém kopu stáhl míč ze vzduchu do svých rukavic.
72'
Mašek s Kabajevem se rozběhli proti posledním dvěma sparťanským zadákům, po Maškově přistrčení druhý jmenovaný zakončoval z úhlu a brankář Niță jeho střelu vyrazil vedle své branky.
70'
Další marné sparťanské útočné snažení. Šural potáhl míč k pokutovému území, předal jej Kangovi, který hledal prostor ke střele, nakonec přenesl hru na levou stranu Vatajelovi, jehož střílená střela doletěla zpět k Šuralovi, ten ale ránu bez přípravy z úhlu nasměroval vysoko nad branku.
69'
To byl vůbec poslední zásah Tetteha do dnešního utkání, na trávníku jej nahrazuje ruský útočník Jevgenij Kabajev.
68'
Další z mnoha afrických soubojů Tetteha s Costou končí faulem sparťanského fotbalisty, domácí budou rozehrávat na útočné polovině.
67'
Kanga se prokličkoval do pokutového území, tomu ale čistě vypíchl míč Bederka a domácí se ubránili i následnému pokračování sparťanské akce.
65'
Tetteh v pokutovém území dokázal projít kolem nedůrazně bránícího Costy, poté ale nasměroval míč přímo do rukavic brankáře Nițy.
64'
Sparťanští fanoušci vyvolávali Davida Lafatu, druhým sparťanským fotbalistou z lavičky je ale mladý Bosňan Zinedin Mustedanagić.
63'
Vatajelův centr nalezl hlavu Josefa Šurala, ten se ale při svém dalším zakončení nedokázal prosadit.
61'
Žlutou kartu vidí Martin Frýdek, ten nejdříve postrčil k zemi Vaníčka, což ještě nebyl důvod ke žluté kartě, to až následný zásah Frýdka do domácí rozehrávky, kterým zdržel hru.
60'
Kanga přenesl hru na levou stranu, kde si Frýdek sice dokázal míč zpracovat, posléze mu jej Dostál ukopl do zámezí.
59'
Vaníček potáhl míč po útočné polovině, před pokutovým územím přihrál Haškovi, jehož střela ale proletěla výrazně nad sparťanskou brankou.
58'
Sparťanští fanoušci se prezentovali balonkovým choreem, to doprovodili pyrotechnikou.
57'
Costa dlouhým pasem od středové čáry našel Šurala na hranici pokutového území, sparťanský kapitán si dobře zpracoval míč, to už ale byl nad hlavou postranního rozhodčího Pochylého zdvižený praporek na znamení Šuralova ofsajdu.
55'
Standardní situace pro Spartu, Vatajelův centr našel hlavu Josefa Šurala, ten ale zblízka mířil jen do domácího brankáře Fryštáka.
54'
Sparťané se brzy zmocnili míče a už znovu hledají cestičku do domácí defenzivy. S výjimkou nedávné skvělé přihrávky Stancia ale zatím obrana Bohemians působí velmi kompaktně.
52'
Pokutový kop je odvolán a pokračuje se od brankáře Fryštáka!
52'
Rozhodčí Franěk stále sleduje situaci u monitoru, čeká se na důležité rozhodnutí.
51'
Po více než minutové prodlevě ještě Pavel Franěk běží k monitoru a sám se podívá na situaci, která výrazně pozdvihla emoce na trávníku i v hledišti.
50'
Pavel Franěk ještě konzultuje situaci s kolegou u videa.
49'
Doposud neviditelný Nicolae Stanciu vymyslel dokonalou přihrávku na Vatajela, toho v bezprostřední blízkosti Fryštáka nedovoleně atakoval Hůlka a rozhodčí Franěk okamžitě píská pokutový kop!
49'
Penalta pro Spartu!
48'
Sparťané hrají s míčem v okolí středové čáry, zatím se ale dopředu moc neženou.
46'
Dostál v pokutovém území přistrčil k zemi Vatajela, rozhodčí Franěk ještě vyhodnotil situaci s asistentem u videa, pokračovat se ale bude odkopem od domácí branky.
46'
Sparťané budou ve druhém poločase pokračovat bez Ondřeje Zahustela, toho nahradil Michal Sáček. Zdá se, že ve středu sparťanské obrany by měl pokračovat Kulhánek, Hovorka se posune na pravý kraj obranného kvarteta.
46'
Začal druhý poločas.
Po prvním poločase Bohemians hraje se Spartou bez branek, když utkání i přes nadějný úvod zatím postrádá potřebné tempo.

Oba týmy měly jednu výraznou příležitost, ovšem Ben Chaim ani Tetteh nedokázali trefit zařízení a oba brankáři tak zůstávají bez většího zatížení.
45+1'
První poločas skončil.
45+1'
Rozhodčí Franěk k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
45'
Vatajela podkopl Vaníček, v hloubi vlastní poloviny bude rozehrávat Nhamoinesu Costa.
44'
Kanga ve středu hřiště nedovoleně atakoval Maška, domácí rychle rozehrávají z místa přestupku.
42'
Na Frýdkův centr si v pokutovém území naběhl zcela osamocený Josef Šural, ten ale míč jen prodloužil k brankáři Fryštákovi.
41'
Hůlka přistrčil Ben Chaima a k nevoli domácích příznivců bude Sparta rozehrávat z okolí střídaček.
40'
Nicolae Stanciu zatím nehraje dobrý zápas, tentokrát hledal příliš prudkou přihrávkou Šurala, ten neměl šanci uspět v souboji se Šmídem.
39'
Stanciu příliš dlouhou přihrávkou hledal podél levé postranní čáry rozběhnutého Frýdka, míč se dokutálel až do zámezí.
37'
Hezká spolupráce Frýdka s Vatajelem, po rychlé souhře levonohých fotbalistů ten český střílel přímo do brankáře Fryštáka.
36'
Guélor Kanga z dobrých pětadvaceti metrů napřáhl k další dalekonosné střele, ta ale prosvištěla zhruba půl metru nad domácí brankou.
36'
Sparťané se rozestavili na útočné polovině, jejich akci rozehrávají Kanga s Costou.
34'
Ben Chaim se dokázal uvolnit před pokutovým územím Bohemky a připravil si míč na svoji silnější levačku, z dvaceti metrů ale neprostřelil bránící domácí fotbalisty.
33'
Martin Hašek si na levém křídle vyměnil míč s Bartkem, následnou přízemní střelu ale nasměroval jen do sparťanského brankáře.
33'
Olomouc vede nad Mladou Boleslaví, za současného průběhu tak Sparta klesá na pátou pozici.
32'
Po sparťanském autovém vhazování se odraženého míče v pokutovém území zmocnil Šural, tomu ale vůbec nevyšla následná střela.
31'
Jindřiškův centr ze vzduchu s přehledem stahuje brankář Niță.
30'
Tetteha tentokrát nedovoleně zastavil David Hovorka a domácí dostávají možnost další standardní situace.
30'
Domácí hrají s míčem na kopačkách na vlastní polovině, sparťané se pozvolna pokoušejí napadat jejich rozehrávku.
28'
Vatajelův centr nebezpečně proletěl pokutovým územím Bohemians, kromě brankáře Fryštáka na něj ale nedosáhl ani nikdo v rudém.
26'
Zahustel potáhl míč po útočné polovině, Ben Chaim ale měl potíže zpracovat jeho přihrávku a následný Kangův centr doletěl přímo do rukavic brankáře Fryštáka.
24'
Po menším prodlení už se může ve hře pokračovat, Šuralovi je ale brzy máváno postavení mimo hru. Sparťanský útočník se zapomněl daleko za domácí obranou a poté se zapojil do hry napadáním rozehrávajících zadáků.
23'
Domácí fotbalista se zatím svíjí na trávníku v bolestech a jeho stav si vyžaduje ošetření lékařským týmem domácího celku.
22'
Costa ostře atakoval Tetteha při Ghaňanově zpracování míče, rozhodčí Franěk zatím nechává karty ve své kapse.
20'
Rohový kop Sparty, Vatajelův centr se neujal, míč se posléze oklikou vrátil k rumunskému fotbalistovi, také druhý centr Vatajela ale nenašel nikoho v rudém.
19'
Znovu se otevřel prostor na sparťanské polovině, Vaníček si ale v nadějné pozici nedokázal zpracovat míč, který mu utekl k brankáři Nițovi.
18'
Následný centr Nicolae Stancia Jiří Kulhánek hlavou prodlužuje daleko vedle domácí branky.
17'
Ben Chaim se pokusil proniknout mezi trojicí protihráčů, byl přistrčen Hůlkou a píská se proti domácím.
16'
Po dlouhém autovém vhazování se do odraženého míče opřel Martin Hašek, ten neprostřelil skrumáž těl před Nițou, následná rána Dostála z velké dálky doletěla přímo k rumunskému brankáři Sparty.
15'
Michal Šmíd dlouhou kolmicí hledal na levém křídle Bartka, před ním Zahustel stačil odkopnout míč za postranní čáru.
14'
Obrovská šance domácích! Ti vybojovali standardní situaci na levém křídle, brankář Niță netrefil Jindříškův centr a u vzdálenější tyče míč propadl k Tettehovi, jenž jej ale nedokázal nasměrovat do odkryté sparťanské branky!
13'
Změna stavu v Jablonci, kde jsou o tři minuty napřed a v minutě čtrnácté domácí Severočechy poslal do vedení Martin Doležal.
12'
První dnešní střelecký pokus Guélora Kangy, jak je ale zvykem gabonského středopolaře, v úvodu zápasu se jen zastřeluje a jeho střela tak nenadělala brankáři Fryštákovi žádné potíže.
11'
Dlouhý Hůlkův nákop si velmi divoce pokusil zpracovat Costa na hranici pokutového území, ke sparťanskému štěstí se míč odrazil mimo dosah atakujícího Tetteha.
10'
Sparťané se po zisku míče vydali na útočnou polovinu, Šural ale byl přistižen v postavení mimo hru a míče se záhy zmocňují opět domácí fotbalisté.
9'
Tetteh si na levém křídle posunul míč kolem Hovorky, po souboji se sparťanským stoperem oba hráči skončili na zemi, rozhodčí Franěk nechává pokračovat ve hře.
8'
Domácí i nadále zůstávají usazeni na sparťanské polovině, zatím ale daleko od branky Florina Nițy.
7'
Mašek na levém křídle zakombinoval s Tettehem a domácí dvojice vybojovala autové vhazování pro Bohemku.
5'
Kanga tentokrát zle nepřesně rozehrál v hloubi vlastní poloviny, Jindřišek okamžitě vytáhl průnikovou přihrávku na Maška, před ním ale daleko z branky vyběhl Niță a míč odkopl. O pár sekund později ještě do zakončení z levého křídla pronikl Bartek, jeho technická střela ale míjí vzdálenější horní roh sparťanské branky.
4'
Na Kangův skvělý oblouček za domácí obranu si zaběhl Frýdek, z voleje naservíroval míč do výborné pozice Ben Chaimovi, ten v první obrovské příležitosti netrefuje branku!
4'
Po souboji s Vaníčkem zůstal na hrací ploše sedět Martin Frýdek, domácí sportovně odkopli míč do zámezí, aby se otřesený sparťanský zadák mohl dát do kupy.
3'
Haškovi je pískán faul ve středu hřiště a byť se syn domácího trenéra rozhodnutí sudího Fraňka diví, tak rozehrávají sparťané.
2'
Hašek si na útočné polovině s trochou štěstí narazil míč o Martina Frýdka, poté však byl zastaven sparťanskou defenzivou.
1'
Úvodního výkopu se ujali tradičně v rudém hrající sparťané, domácí hrají v neméně obvyklých zeleno-bílých dresech.
1'
Utkání právě začalo.
Rozhodčí Franěk už přivedl fotbalisty na trávník. Bude se hrát za krásného jarního, takřka letního počasí, tribuny v Ďolíčku jsou podle očekávání zcela zaplněné.
Úvodní sestavy:

Bohemians Praha 1905: Fryšták – M. Dostál, Šmíd, Bederka, Hůlka – M. Hašek, Jindřišek (C) – Vaníček, Mašek, Bartek – Tetteh.
Náhradníci: Bárta – Krch, Dias, Záviška, Kocić, Kabajev, Jeslínek.

AC Sparta Praha: Niță – Zahustel, Hovorka, Costa, M. Frýdek – Kulhánek, Kanga – Ben Chaim, Stanciu, Vatajelu – Josef Šural (C).
Náhradníci: Bičík – Mustedanagić, Biabiany, Mich. Kadlec, Lafata, Juliš, Sáček.

Rozhodčí: Franěk – Mokrusch, Pochylý.
AC SPARTA PRAHA

Sparťané už by měli letošní sezónu nejraději za sebou, neboť se rozhodně nezapíše zlatým písmem do bohaté klubové historie. V létě se vedení klubu rozhodlo k drastickým změnám, angažovalo italského trenéra Stramaccioniho s velmi početným trenérským štábem, kádr posílilo o jedenáct zahraničních hráčů, ovšem s evropskými poháry se po dvou úspěšných sezónách tentokrát Sparta loučila už první srpnový čtvrtek.

I na domácí scéně měly výkony a zejména výsledky k ideálu daleko. Národní pohár Sparta opustila ještě na podzim po vyřazení o záchranu bojujícím Baníkem Ostrava a v lize si již na podzim udělala obrovské manko na vedoucí Plzeň, které už se po zbytek sezóny ani výrazněji nepřiblížila. Po březnovém odchodu Stramaccioniho se ale pod novým koučem Pavlem Hapalem výsledky přeci jen o něco zlepšily a na jaře Sparta dosud prohrála jediný zápas, 3:2 v Ostravě.

Přesto je dnešní zápas ještě stále pro Spartu velmi důležitý. Pokud by Jablonec zaváhal v souběžně hraném zápase se Slováckem, tak případné vítězství by Spartu posouvalo přímo do základní skupiny příštího ročníku Evropské ligy a rudí by se tak mohli vyhnout ošidné kvalifikaci, jejíž nástrahy letos okusili na vlastní kůži. Za určitých okolností by Spartě stačila i remíza, to by ale musel Jablonec prohrát se Slováckem a olomoucká Sigma neporazit Mladou Boleslav.

Trenér Hapal bude postrádat celou řadu hráčů. Dlouhodobě zraněni jsou Václavové Kadlec a Drchal, trest za žluté karty si odpykají Lukáš Štetina a Srdjan Plavšić, nepravděpodobný pak je start Semiha Kayi, který se zranil při rozcvičce před posledním utkání se Sigmou Olomouc. Ve stoperské dvojici by tak po boku Costy měl po měsíci dostat šanci David Hovorka.
BOHEMIANS 1905

"Klokani" mají na dosah nejlepší ligové umístění od sezóny 2010-11, kdy skončili na šestém místě. Do závěrečného kola totiž Bohemians vstupují ze sedmé pozice a o ni ji připraví už pouze kombinace několika výsledků, museli by prohrát se Spartou, zároveň Mladá Boleslav vyhrát v Olomouci a Teplice neporazit Slavii.

V každém případě umístění v horní polovině už zeleno-bílé nemine a to je velký úspěch pro tým Martina Haška, kterému byl v předsezónních prognózách připisován tvrdý boj o udržení v nejvyšší soutěži.

Přesto by si domácí dokázali vstoupit do utkání v lepším rozpoložení, neboť už dlouhých šest zápasů čekají na tříbodový zisk, když naposledy se z vítězství radovali v úvodu dubna, kdy zde v Ďolíčku slavně porazili Viktorii Plzeň 5:2, od té doby už získali jen tři body za tři nerozhodné výsledky.

Bohemians se musejí obejít bez dlouhodobě zraněného obránce Krcha, kvůli dohodě klubů pak nemohou nastoupit hostující hráči ze Sparty Rudolf Reiter a Jakub Nečas, přičemž oba aktivně zasáhli do všech zápasů jarní části soutěže.
Příjemné sobotní odpoledne při sledování přenosu závěrečného kola letošního ročníku HET ligy, v atraktivním pražském derby Bohemians 1905 přivítají Spartu a můžeme se těšit na tradičně vyhrocený souboj, který bude jako obvykle doprovázet velmi hlučná atmosféra obou fanouškovských táborů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.


Články odjinud