FORTUNA:LIGA - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Slovácko - 6. srpna 2017   16:00

0:0
(0:0)

Rakovan – Tlustý, Kryštůfek, J. Krejčí (C), Nový – Zoubele, Štěpánek (58. Daníček) – Fulnek (79. Dvořák), D. Ikaunieks, Popović – Klíma (58. Hronek).
P. Soukup – Hronek, F. Novotný, Záviška, N. Daníček, Rosa, Dvořák.
Marek – Wilczek, Hrabovský
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
Heča – Reinberk, S. Hofmann, Šimko, Divíšek – Daníček, Šumulikoski (C) – Navrátil (90+1. Juroška), Havlík (79. Jakub Rezek), Machalík – Zajíc (74. Kubala).
Daněk – Suchý, Jakub Rezek, Sadílek, Kubala, Petr, Juroška.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Slovácko 0:0. Diváci gól neviděli

Utkání druhého kola mezi Vysočinou a Slováckem nám branku nenabídlo, i když blízko k zisku tří bodů bylo Slovácko, ale Daníčkovu hlavičku Rakovan vyrazil. Hosté dnes byli aktivnějším týmem, měli i více střel přímo na bránu, ale domácí podržel gólman. Oba týmy si tak do tabulky připíší po bodu.
90+2'
90+1'
Slovácko naposledy střídá, Jana Navrátila nahrazuje Jan Juroška.
90+1'
Bezbrankový stav mohl zlomit Vlastimil Daníček, ale jeho pokus na vápně vyrazil Rakovan a uhájil tak čisté konto.
90'
Druhý poločas bude o dvě minuty delší.
90'
Rakovan přihrál dopředu na Hronka, který si to z pravé strany namířil na střed, ale přes dvojici hráčů se nedostal.
89'
Nový si sám rozehrál standardní situaci, když byl chvíli předtím faulován, ale jeho centr neměl pro spoluhráče pochopení.
87'
Ke střele z dálky se odhodlal Nový, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
86'
Z nějakých 38 metrů rozehrál standardní situaci Šumulikovski, k zakončení se dostal Hofmann, ale Rakovan jeho slabou hlavičku chytá.
85'
Za faul vidí žlutou kartu kapitán Vysočiny Jiří Krejčí.
84'
Vysočina se po pravé straně pěkně prokombinovala, ale Nikolas Daníček si míč zle zpracoval.
83'
Jan Navrátil si při svém faulu neodpustil poznámky a od rozhodčího vidí žlutou kartu.
82'
Jakub Rezek za filmování, kdy se pokusil získat penaltu vidí žlutou kartu.
80'
Nový z pravé strany rozehrál rohový kop, ale spíše své spoluhráče zahnal. Centr do vápna se mu příliš nepovedl.
79'
Vysočina naposledy střídá, Jakuba Fulneka nahrazuje Pavel Dvořák.
79'
Slovácko podruhé střídá, Marka Havlíka nahrazuje Jakub Rezek.
76'
Nový z levé strany rozehrál rohový kop, ale pro spoluhráče svým centrem šanci nevytvořil.
75'
Ikaunieks se hezky prodral do vápna, vystřelil ze strany na Heču, ale ten jeho pokus vyrazil do bezpečí.
74'
Slovácko poprvé střídá, Tomáše Zajíce nahrazuje Filip Kubala.
74'
Z levé strany rozehrál rohový kop Nový, ale obrana Slovácka jej bez problémů odvrátila.
Dnešní utkání sleduje 2893 diváků.
73'
Hronek pro své barvy vybojoval rohový kop.
71'
Útočná akce Vysočiny zastavena neb se její ofenzivní hráči provinili ofsajdem.
70'
Nikolas Daníček fauloval na polovině hřiště a vidí žlutou kartu.
68'
Ve vápně se k zakončení dostal Navrátil, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
67'
Ani s příchodem nových hráčů se obraz hry příliš nezměnil, Slovácko je i nadále aktivnějším týmem.
64'
Divíšek z levé strany poslal přetažený centr do vápna, kde si jej našel Jan Navrátil, ale jeho hlavička nemohla Rakovana ohrozit.
63'
Navrátil se na hranici velkého vápna odhodlal ke střelu, tu mu však zblokoval Krejčí, záložník Slovácka se ale dostal zpět k balónu a poslal centr do vápna, pro míč si došel Rakovan.
61'
Nový rozehrál standardní situaci, ve vápně se k teči dostal Krejčí, ale míč mezi tři tyče nedostal.
60'
Petr Hronek po pár vteřinách pobytu hned vidí žlutou kartu.
58'
Vysočina poprvé střídá a do hry pošle dva nové hráče. Místo Jiřího Klímy si zahraje Petr Hronek, Davida Štěpánka nahrazuje Nikolas Daníček.
56'
Nový chtěl dát přihrávku za obranu na Klímu, ale Hofmann byl proti a u míče je tak Slovácko.
55'
Ikaunieks chtěl na středu hřiště oslovit Klímu, ale přihrávku na něj nedostal.
54'
Štěpánek posílal centr do vápna, ale jeho přihrávka byla pro spoluhráče příliš dlouhá.
52'
Navrátil posílal z pravé strany míč do vápna, ale jeho přihrávka byla pro spoluhráče dlouhá.
50'
Z pravé strany nyní rozehrál rohový kop znovu Nový, ale opět obrana Slovácka bez větších problémů tlak ustála.
49'
Ten z levé strany rozehrál Nový, ale obrana Slovácka se bez problémů ubránila.
48'
Po třech minutách druhého poločasu se do útoku taky podívala Vysočina, ale přihrávku Zoubele na spoluhráče poslala obrana Slovácka na roh.
46'
Slovácko se usadilo na své útočné polovině, ale k ohrožení Rakovana se nedostalo.
46'
Na hrací ploše jsou již oba celky včetně rozhodčích, druhý poločas tak za malý okamžik začne.
Druhý poločas začne přibližně v 17:01.
Máme zasebou prvních 45 minut a branky jsme se nedočkali. Oba celky měly šancí jako šafránu. Domácí se dostali do jedné situace, kdy Nový již překonal Heču, ale na čáře zachránil Hofmann. Hosté měli šanci po rohu, když se na malém vápně ocitl Daníček.
45'
44'
Blíží se nám konec prvního poločasu a hra se odehrává kolem poloviny hřiště. U míče jsou v posledních vteřinách hosté.
42'
Z velké dálky chtěl Rakovana ohrozit Daníček, ale jeho projektil mířil hodně vysoko nad.
39'
Nepřesnosti na obou stranách na útočných polovinách. Ani jeden z celků se tak nedostává do zakončení či i k nějakému ohrožení branky.
37'
Ikaunieks na středu hřiště posílal nalevo přihrávku na Popoviće, na poslední chvíli se do ní vložil Reinberk, jinak by šel jihlavský záložník sám na Heču.
35'
Popović se dobře uvolnil na levé straně, ale ve vápně už nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
34'
Fulnek se snažil poslat z pravé strany míč do vápna, ale jeho centr byl pro spoluhráče příliš dlouhý.
33'
Klíma se chystal ke střele, ale do rány se mu postavil Reinberk.
32'
Štěpánek na polovině hřiště předal míč na Ikauniekse, ale ten stál zády do hřiště, takže míč nedokázal dobře převzít.
31'
Kryštůfek chtěl oslovit Ikauniekse, ale jeho přihrávka nebyla přesná a u míče jsou tak hosté.
30'
Havlík z levé strany rozehrál rohový kop, na malém vápně se k míči dostal Vlastimil Daníček a Rakovan ve spolupráci s obranou měl hodně práce, ale míč poslal do bezpečí.
29'
Navrátil vybojoval pro své barvy rohový kop.
26'
Rakovanovi dnes rozehrávky nohou příliš nejdou, hosté po nich mají většinu vhazování.
24'
Do útoku se vydala i Vysočina, ale vepředu si spoluhráči nedokázali dobře přihrát.
22'
Hosté se po sérii rohů Vysočiny dostali na svou útočnou polovinu, ale k ohrožení branky Rakovana se nedostali.
20'
Ten z levé strany rozehrál znovu Nový, obrana Slovácka jej ale přežila bez nějakých větších problémů.
19'
Z pravé strany jej rozehrál Nový nakrátko s Ikaunieksem, do přihrávek přibrali ještě Fulneka, nakonec se prokombinovali až do vápna, kde zakončoval Martin Nový, který svou střelou Heču překonal, ale Hofmann jej před brankovou čárou odkopl na další roh pro domácí.
18'
Nový rozehrál z levé strany rohový kop, ale zopakují si i další neb obrana Slovácka zahrála míč do zámezí.
18'
Havlík na opačné straně rozehrál rohový kop, ale Vysočina jej přežila bez inkasované branky.
17'
Vysočina se hnala do útoku, ale Popović nedobře zpracoval a bylo tak po šanci.
15'
Havlík rozehrál rohový kop, pro jeho centr si ale ve vápně vyskočil Rakovan.
14'
Z nějakých 35 metrů jej rozehrál Havlík, Rakovan vyráží na roh.
13'
Štěpánek fauloval Daníčka a hosté budou rozehrávat standardní situaci.
11'
Fulnek posílal z pravé strany od rohového praporku centr do vápna, ale nikdo z jeho spoluhráčů na přihrávku nedosáhl.
10'
Hosté se také dostali k míči, když na polovině hřiště rozehrávali standardní situaci.
8'
Klíma se nakonec prodral až do vápna, ale přihrávka na spoluhráče se mu nepovedla. Jeho centr byl ale zblokován do autu, takže Vysočina u míče zůstane.
6'
Reinberk chtěl z pravé strany odcentrovat do vápna, ale přihrávka na spoluhráče se mu vůbec nepovedla a letěla vysoko nad.
4'
Fulnek postupoval po pravé straně, už si míč chystal pro Klímu, ale dostal se s míčem do autu.
3'
Davis Ikaunieks vyslal zpoza vápna střelu směr brána, ale jeho pokus šel mimo tři tyče.
2'
Klíma z pravé strany od rohového praporku nacentroval do vápna, Ikaunieks stál s míčem zády k brance, dokázal se otočit, ale jeho pokus šel mimo tři tyče.
1'
Daníček judo chvatem složil Zoubele, domácí budou na polovině hřiště rozehrávat.
1'
Utkání rozehrála Vysočina, která dnes nastupuje v modré kombinaci dresů, hosté jsou celí v bílém.
1'
Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu, utkání tak za malý okamžik začne.
Deset minut do začátku duelu a hráči po rozcvičce mizí do kabin pro poslední pokyny od trenérů.
Do začátku duelu zbývá nějakých 35 minut a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.

FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Tlustý, Kryštůfek, J. Krejčí (C), Nový – Zoubele, Štěpánek – Fulnek, D. Ikaunieks, Popović – Klíma.
Náhradníci: P. Soukup – Hronek, F. Novotný, Záviška, Daníček, Rosa, Dvořák.

1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, S. Hofmann, Šimko, Divíšek – Daníček, Šumulikoski (C) – Navrátil, Havlík, Machalík – Zajíc.
Náhradníci: Daněk – Suchý, Jakub Rezek, Sadílek, Kubala, Petr, Juroška.

Rozhodčí: Marek – Wilczek, Hrabovský.
„Jde o celek, který se dlouhodobě opírá o velmi dobrou organizaci hry a disponuje zkušenými fotbalisty ve středu pole. Jeho přímočará ofenzíva je postavená na talentovaných a rychlostně vybavených typech. Analýze našeho nadcházejícího soupeře se pečlivě věnujeme a doufáme, že tým co nejlépe připravíme,“ uvedl pro web fcvysocina.cz asistent trenéra Ivana Kopeckého Michal Zach.
„Postrádat budeme dlouhodobě absentující Nerada, Urblíka, Rabušice a Vaculíka. Hanuš, který nechytal v Karviné, by mohl být připraven. Každopádně o sestavě budeme mít jasno až po předzápasovém tréninku. O optimálním složení základní jedenáctky denně přemýšlíme a sledujeme, jak hráči pracují na tréninku,“ řekl pro web fcvysocina.cz asistent Michal Zach.
Z posledních tří vzájemných duelů má lepší bilanci Slovácko, které se radovalo z jedné výhry a ve dvou duelech se oba celky rozešly smírně. Na jaře 2016 vyhrálo domácí Slovácko 3:1, když o své výhře rozhodlo v 86. minutě. Na podzim téhož roku si oba celky připsaly po bodu za remízu 1:1. Na jaře letošního roku se body opět dělily, ale tentokráte byl výsledek 0:0.
A jak si oba celky vedly v minulém kole? Slovácko doma hostilo Jablonec a i když se brzo dostalo do vedení, když se ve druhé minutě prosadil Zajíc, hosté však o 17 minut později vyrovnali. 1:1 tak skončil úvodní duel.
Vysočina cestovala do Karviné, kde chtěla soutěž dobře začít. Převážně v prvním poločase měla šance ke skórování, ale nedala. Domácí se naopak prosadili dvakrát a zvítězili 2:0.
Ve 2. kole HET ligy přivítá Vysočina celek Slovácka. Hosté jsou po úvodním kole v tabulce na sedmé pozici, domácím patří předposlední pozice. Vysočina vstoupila do ligy s novým trenérem, Josefa Jinocha, který se přesunul na pozici sportovního manažera, nahradil Ivan Kopecký. Slovácko trénuje Stanislav Levý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.