FORTUNA:LIGA - Základní část - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Slovácko - 25. září 2017   19:00

Liberec
71' Hybš
1:1
(0:0)
Slovácko
85' Zajíc  (V. Daníček)

Hladký – Mikula, Kúdela, Karafiát, Potočný – Coufal (C), Breite (61. Bosančić), Voltr (46. Hybš), Folprecht, Ševčík – Pulkrab (76. Vácha).
O. Kolář – Hybš, Graiciar, Vácha, Kulhánek, Kerbr, Bosančić.
Příhoda – Kubr, Fišer
Stadion U Nisy, Liberec
3895 diváků
Heča – Juroška (84. Sadílek), S. Hofmann, Břečka, Divíšek (74. Jakub Rezek) – Navrátil, Šumulikoski (C), Havlík, V. Daníček, Machalík – Zajíc (88. Šimko).
Daněk – Petr, Sadílek, Jakub Rezek, Yu, Šimko.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Slovácko 1:1. Domácí srazila Váchova chyba

Utkání končí remízou. V průběhu druhého poločasu domácí zatlačili Slovácko do těžké defenzivy. Poté byl jejich tlak na chvíli otupen vyloučením Karafiáta, ale v jedenasedmdesáté minutě se Slovan již prosadil zásluhou Hybše. Slovácko se do první vážné šance dostalo až pět minut před koncem, ale svěřenci trenéra Korduli ji využili. Daníček přihrál Zajícovi a ten vyrovnal na konečných 2:2. Pro domácí je dnešní utkání po takovémto průběhu jednoznačně ztrátou, hosté naopak slaví získaný bod.
90+2'
90+1'
Slovan se snaží založit útok, ale hosté aktivně napadají.
90'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty.
89'
Slovácko mohlo vstřelit druhou branku. Navrátilovu střelu ale Hladký chytá.
88'
Slovácko střídá. Do hry jde Šimko, vystřídá Zajíce.
87'
Ten ale hosté odvrací a Slovan musí začít až od Hladkého.
86'
Liberec si chce vzít vedení zpět. Coufal vybojoval roh.
85'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Lukáš Vácha přišel o míč ve středu hřiště, hosté rychle přešli do útoku, Daníček našel TOMÁŠE ZAJÍCE v předbrankovém prostoru a ten vyrovnává na 1:1.
84'
Slovácko posiluje na poslední minuty útok, do hry jde Sadílek, vystřídá Jurošku.
84'
Daníček zastavil unikajícího Folprechta a sudí mu tak udělil žluté napomenutí.
83'
Vácha vysunul Ševčíka, ten následně přihrával pod sebe. Ke střele se dostal Hybš, ale to už se obrana hostů stihla zformovat a pokus odvrací.
82'
Liberečtí si zatím závěr utkání zkušeně hlídají a nepouštějí Slovácko ani do náznaku šance.
81'
Folprecht vyvezl balón a v brejku se snažil najít nabíhajícího spoluhráče, Hofmann ale odvrací.
80'
Juroška si nabíhal na dlouhý centr, pomohl si ale útočným faulem.
79'
Potočný se z velkého úhlu pokusil rovnou o střelu, Heča byl ale pozorný a míč vyráží.
78'
Šumulikoski zasáhl míč rukou a obdržel žlutou kartu. Slovan bude rozehrávat blízko rohového praporku.
77'
Liberec si vybojoval rohový kop, rozehrávky se ujmou Potočný s Breitem.
76'
I domácí střídají. Hřiště opouští Pulkrab a střed pole vyztuží Lukáš Vácha.
74'
Na hřiště se podívá mladý Jakub Rezek, vystřídá Divíška.
73'
Střela Coufala zpoza vápna míjí branku hostů.
72'
Žlutou kartu obdržel po ostrém zákroku Divíšek.
71'
Liberec právě vstřelil branku!
Slovan se dostává do vedení. Po centru Bosančiče se k hlavičce dostal Pulkrab, ale jeho pokus ještě Heča zpacifikoval. Poté se ovšem nepohodl s Juroškou, který mu míč ukopl z rukou a dostal se k MATĚJI HYBŠOVI, který vstřelil svůj první gól v dresu Slovanu.
70'
Hra se v posledních minutách odehrává především ve středu pole.
69'
Roh se ale hostům nepovedl, přesto jsou nadále v držení míče.
68'
Nyní se po dlouhé době do útoku podívali i hosté, Daníčkova střela je sražena na roh.
66'
Matěj Pulkrab atakoval Heču při rozehrávce a vidí od rozhodčího žlutou kartu.
Dnešní utkání sleduje 3 890 diváků.
65'
Střelu Potočného z rohu vápna tečoval Hofmann a Slovan bude rozehrávat roh.
64'
Míč skončil za Hečovou brankou a brankář hostů bude odkopávat.
63'
Liberec ale i v deseti pokračuje v tlaku na obranu Slovácka.
62'
Karafiát nedovoleně zastavil unikajícího Navrátila a vidí druhou žlutou kartu v zápase! Poměr sil na hřišti se tedy vyrovná.
61'
Rozehrávky přímého kopu se ujal Potočný, ale namířil pouze do zdi.
61'
Ale ještě předtím je Breite střídán, nahradí ho Miloš Bosančič.
59'
Breite byl faulován na hranici vápna a Liberec bude zahrávát přímý kop.
58'
Hosté se na chvíli dokázali vymanit z tlaku, ale Slovan si zanedlouho vzal míč zpět a opět obléhá vápno Slovácka.
57'
Největší příležitost zápasu! Hečův špatný výkop zachytil Coufal, posunul na Breiteho, který našel nabíhajícího Pulkraba. Mladý útočník sice dokázal přehodit padajícího Heču, ale míč zamířil několik decimetrů od
tyčky branky.
56'
Liberečtí teď zamkli Slovácko a obrana hostů, dirigovaná především Hofmannem, se má co ohánět.
55'
Další vysoký balón si na vzdálenější tyči našel Hybš, jeho střela ale trefila pouze nohy spoluhráče Pulkraba.
54'
Kombinace Potočného s Coufalem skončila tradičně centrem od libereckého kapitána a ten byl opět zblokován. Slovan nyní drží hosty pod tlakem.
53'
A šance opět pro Liberec. Mikula posílal do vápna střílenou přihrávku, Juroška ale na poslední chvíli odkopává.
52'
Divíšek si naběhl na centr z rohu, ale poslal míč až za ochozy libereckého stadionu.
51'
Hra se vzápětí obrací, rychlý protiútok Slovácka končí rohem pro Moravany.
50'
Centr do ohně poslal Coufal. Nikdo z hráčů ve vápně jej ale nedokázal usměrnit za Heču a míč prolétl až do autu.
49'
Mikulův centr z levé strany hosté odvrací.
48'
U míče jsou domácí a snaží se prokombinovat do šance.
47'
Místo střely ale přiletěl do vápna centr, Daníček ale nedokázal míč usměrnit na branku.
46'
Druhý poločas začali aktivněji hosté, kteří si vybojovali přímý kop.
46'
Na hřiště se podívá liberecká posila z pražské Sparty Matěj Hybš. Ze hřiště odchází Radek Voltr.
46'
Hráči už jsou zpět na trávníku a druhý poločas začne za několik okamžiků.
První poločas začali domácí aktivně, ale už v sedmé minutě ovlivnilo hru vyloučení hostujícího Machalíka. Slovácko hrající v deseti se soustředí především na obranu a do šancí se domácí začali dostávat až ke konci první pětačtyřicetiminutovky. Brankář Heča byl ale vždy připraven a stav je tak bezbrankový.
45'
45'
Jeden z hostů poslal dlouhý centr do vápna Slovanu, domácí obrana bez problémů odvrací.
44'
Závěr poločasu se dohrává po kouskách, hra se často přerušuje.
42'
Šance pro Breiteho! Coufal poslal do vápna přízemní centr, který se Breite pokusil usměrnit na branku. Těsně minul.
41'
Coufal se snažil kličkou oklamat Divíška, ten se ale nechal nachytat a míč libereckému kapitánovi odebral.
40'
Folprecht při odkopu nechtěně, ale bolestivě, trefil Jurošku. Rozhodčí přerušuje hru.
39'
Voltr ve vápně hostů fauloval rozehrávajícího Hofmanna a vidí žlutou kartu.
38'
Potočný dostal přihrávku od Folprechta a střílel z levé strany vápna. Míč ovšem z dobré pozice poslal jen do boční sítě Slovácka.
37'
Liberečtí obléhají vápno hostů, ti ale odolávají a nyní se jim podařilo získat míč a vyráží do protiútoku.
36'
Coufal centrem z pravé strany našel Pulkraba, který hlavičkou mířil na branku. Heča si ale se střelou poradil.
35'
Další centr do vápna hostů! Potočný poslal míč z levé strany, centr ale vápnem jen proletěl.
34'
Domácí obrana je ale pozorná a míč záložníkovi, který také působil pod Ještědem, odebrala.
33'
Míče se chopilo Slovácko a Navrátil se snaží probít se do šance.
32'
Slovan zkusil soupeře překvapit nacvičeným signálem, míč ale končí v zázemí.
31'
Coufal následně vytáhl míč do útoku a snažil se centrovat do vápna. Centr byl ale sražen a Liberec bude zahrávat roh.
30'
Slovácko následně rozehrává přímý kop, ale střílející Havlík trefil pouze zeď.
29'
Tvrdý souboj Navrátila a Karafiáta končí žlutou kartou pro domácího obránce.
28'
Hra rukou jednoho z domácích, rozehrávat bude na půlící čáře Slovácko.
27'
Domácí začínají stupňovat tlak, ke střele se nyní dostali Coufal a Mikula, oba pokusy ale byli zblokovány hostující obranou.
26'
Centr do vápna se mu sice moc nepovedl, ale po následné kombinaci se míč dostal až na vzdálenější tyč kam nabíhal právě Breite, ale na míč nedosáhl.
25'
Domácí rychle přešli do protiútoku a vybojovali si roh, který zahraje Breite.
24'
Potočný byl sražen Daníčkem při odkopu, u míče je opět Slovan.
24'
Breite vyhrál hlavičkový souboj na půlce a posunul míč na Ševčíka, ten se ale daleko nedostal.
23'
Voltr se snažil probít mezi dvojicí Břečka – Divíšek, ale míč mu byl prvním jmenovaným odebrán.
22'
Karafiát zkusil překvapit Heču pohotovou střelou z dálky, ale jeho pokus míří mimo.
21'
Hečovi se nepovedl výkop a míč získali domácí, kteří opět kombinují okolo vápna Slovácka.
20'
V posledních minutách jsou u míče především domácí.
19'
Ševčík vybojoval míč u pravé autové čáry a snažil se odcentrovat. Než se mu to ale podařilo, tak ho zastavil Navrátil.
18'
Roh pro Slovan. Heča ale byl pozorný a centr Potočného vyboxoval.
17'
Juroška zaváhal při rozehrávce a míč mu odebral Pulkrab. Ten následně přistrčil Coufalovi, který vystřelil. Jeho pokus ale obrana hostů zblokovala.
16'
Domácí kombinují, teď si ovšem neporozuměli hosté budou vhazovat aut.
15'
Karafiát vybídl dlouhým centrem nabíhajícího Coufala, ten ho ovšem o centimetry nechytil zachytit na hrací ploše.
14'
Zajíc nyní atakoval Breiteho. Ve snaze získat míč ale libereckého záložníka fauloval a rozehrávat budou domácí.
13'
U míče jsou hosté a snaží se najít mezírku v rozestavení Slovanu.
13'
Ten ale končí v náručí brankáře Hladkého.
12'
Navrátil chtěl obejít Karafiáta, to se mu sice nepovedlo, ale získal pro své barvy rohový kop.
11'
Brankář Hladký si nerozuměl s Potočným a Slovácko získává aut u rohového praporku.
10'
Nyní se osmělili i hosté a vyráží dopředu.
9'
Folprecht vzápětí zkoušel střelu z dobrých třiceti metrů, ale ta mu vůbec nesedla a končí daleko od branky.
8'
Folprecht si v souboji pomohl loktem, za což ho rozhodčí odměnil žlutou kartou.
7'
Voltr je zatím ošetřován u střídačky Slovanu a hra pokračuje.
6'
Machalík ostrým zákrokem sestřelil Voltra a v šesté minutě vidí čevenou kartu!
5'
Coufalův další centr našel ve vápně Pulkraba, ten se ho snažil sklepnout na jednoho ze spoluhráčů, ale obrana hostů byla pozorná a míč odkopává.
4'
Potočný zkusil střelu zpoza vápna, ta ale míří vysoko nad branku Slovácka.
3'
Voltr pohotově vystřelil, brankář hostů chytá. Slovan začal utkání aktivně.
2'
O centrovaný míč do vápna hostů se postaral Coufal, ale balón už je v rukou Heči.
2'
Domácí začínají utkání dlouhým nákopem, ten ale hostující obrana odvrací.
1'
Utkání začalo.

FC Slovan Liberec: Hladký – Mikula, Kúdela, Karafiát, Potočný – Coufal (C), Breite, Voltr, Folprecht, Ševčík – Pulkrab.
Náhradníci: O. Kolář – Hybš, Graiciar, Vácha, Kulhánek, Kerbr, Bosančić.

1.FC Slovácko: Heča – Juroška, S. Hofmann, Břečka, Divíšek – Navrátil, Šumulikoski (C), Havlík, V. Daníček, Machalík – Zajíc.
Náhradníci: Daněk – Petr, Sadílek, Jakub Rezek, Yu, Šimko..
Hezký den všem sportovním příznivcům! V dnešním utkání se představí domácí Slovan Liberec a hosté ze Slovácka. Pro Liberec půjde dnes o šanci posunout se, v případě tříbodové výhry, až na třetí příčku tabulky.

Naopak hosté by bodový zisk upotřebili na odpoutání se od předposlední příčky, kterou nyní společně s Baníkem drží. Poslední utkání těchto soupeřů na libereckém stadionu skončilo remízou 2:2 a třemi červenými kartami. Bude utkání stejně dramatické i dnes? Přesvědčit se o tom můžete od 19 hodin!

1. FC Slovácko

Slovácko nevstoupilo do ligového ročníku podle představ. V prvních třech kolech sice Moravané získali pět bodů za remízy s Jabloncem a Jihlavou a výhru proti Baníku, v dalších čtyřech zápasech se jim ale podařilo získat pouze bod za bezbrankovou remízu s Olomoucí a připsali si prohry se Spartou, Bohemians a Mladou Boleslaví.

Jihomoravský celek disponuje spíše mladším kádrem. Při tvorbě sestavy spoléhají trenéři především na pětici Heča, Reinberk, Divišek, Hofmann a Šimko. Tito hráči letos v lize nevynechali ještě ani minutu. Ovšem start Reinberka je v dneším zápase kvůli žlutým kartám vyloučen.

Před minulým kolem došlo ve trenérském týmu Slovácka ke změně hlavního kouče. Tím se nově stal dosavadní asistent Stanislava Levého Michal Kordula. Levý se v klubové hierarchii posunul na pozici sportovního ředitele Slovácka.

Slovan Liberec

Slovan Liberec zažívá úspěšný vstup do sezóny. Svěřenci kouče Trpišovského dokázali ze sedmi zápasů vytěžit třináct bodů a v neúplné tabulce jim tak patří šesté místo. Liberečtí porazili postupně Zlín, Mladou Boleslav, Karvinou a Brno a remizovali se Spartou. Prohru museli hráči z města pod Ještědem skousnout v duelech s Olomoucí a Plzní.

Domácí si v minulém týdnu zpestřili tréninkový cyklus utkáním 3. kola MOL Cupu, v nemž poměřili síly s třetiligovým Hodonínem na jeho hřišti. Po devadesáti minutách byl stav bezbrankový, a tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm Slovan skóroval čtyřikrát a může tak slavit postup do další fáze soutěže.

Vzájemné zápasy

Slovácko je pro Slovan oblíbeným soupeřem, tím spíše na domácím stadionu. U Nisy se totiž celku z Uherského Hradiště zatím nikdy nepodařilo vyhrát.

V loňské sezóně se oba celky utkaly dvakrát. V listopadu skončil vypjatý zápas hraný v Liberci remízou 2:2. Odvetu hranou v květnu na jihu Moravy zvládl lépe Liberec a zvítězil 1:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.