FORTUNA:LIGA - Základní část - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Jihlava - 29. října 2017   15:00

Ml. Boleslav
33' Mebrahtu (Fabián) • 81' Stronati (Mingazov)
2:1
(1:0)
Jihlava
83' N. Daníček  (Fulnek)

K. Agajev – Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman – Hubínek, J. Rada – Přikryl (70. Mingazov), Matějovský (C) (78. Mareš), Fabián – Mebrahtu (88. Magera).
Vejmola – Chramosta, Levin, Magera, Mareš, Mingazov, Takács.
Lerch O. – Kotík, Moláček (Severýn)
Adidas Aréna, Mladá Boleslav
1308 diváků
Hanuš – Tlustý, Kryštůfek, J. Krejčí, Nový – Vaculík (C) (46. N. Daníček), Urblík (66. Záviška) – Fulnek, Dvořák, Popović (74. Rabušic) – D. Ikaunieks.
Rakovan – N. Daníček, Pecháček, Rabušic, Vedral, Záviška.
Hanuš

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Jihlava 2:1. Rozhodl Stronati, hosté dál poslední

Je konec! Domácí tým si nakonec připsal vítězství 2:1. Výhra Středočechů je zasloužena, jelikož v utkání byli lepší. Především v prvním poločase, kdy svého soupeře k ničemu nepouštěli. Druhý poločas byl vyrovnanější a na obou stranách padla jedna branka.

Ode mne je to pro dnešek vše, někdy u onlajnu zase napočtenou.
90+2'
90+2'
Žlutou kartu dostává Martin Nový (FC Vysočina Jihlava).
90+1'
Mareš pálil z první, nikým neatakován, ovšem jeho střela neměla gólové parametry. Spíše ohrozila diváky na tribuně.
90'
Nastavovat se budou jen dvě minuty!
90'
Mingazov našel nádherným pasem Mageru, který o malý kousíček minul branku!
88'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Golgol Mebrahtu, přichází Lukáš Magera.
88'
Hosté by se měli hnát do útoku, ale zatím je to spíše Boleslav, která má míč na svých kopačkách.
86'
Hubínkova přihrávka na Fabiána byla příliš dlouhá.
85'
Jihlava se snaží veškeré míče posílat na útočnou polovinu.
84'
Hosté cítí šanci na vyrovnání.
83'
Jihlava právě vstřelila branku!
Neskutečné! Uběhlo jen pár vteřin a je to opět o branku! NIKOLAS DANÍČEK nebyl nikým atakován v pokutovém území a pravačkou poslal míč přesně k tyči!
82'
Žlutou kartu dostává Patrizio Stronati (FK Mladá Boleslav).
81'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
PATRIZIO STRONATI nejspíše rozhoduje zápas! Dostal míč do pokutového území, kde předvedl otočku a z první napálil míč do sítě!
81'
Radův roh odvrátila pozorná obrana Jihlavy.
80'
Vysočině čas neúprosně ubíhá. Už má jen deset minut alespoň k srovnání.
78'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Petr Mareš.
77'
Jihlava se pouští hlavně do útoku, ale pak má otevřená vrátka v obraně. Mebrahtu byl v další gólovce, ovšem druhou branku nepřidal!
75'
Neskutečné! Hanuš možná až nesmyslně vyběhl proti Mebrahtovi, který mu tekl do strany a nacentroval do vápna. Zde se míč odrážel a skončil na hlavě Mingazova, který byl možná sám překvapený, a proto nebyla hlavička moc prudká. Nakonec Hanuš vše stihl zkrotit, když lapil míč do náručí!
75'
Matějovský nestihl míč na hrací ploše, odkop od branky Hanuše.
74'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Marin Popović, přichází Michael Rabušic.
73'
Středočeši zbytečně faulovali na útočné polovině. Míč má Jihlava, která může začít závěrečný nápor.
71'
Jihlavský hráč pálil z hranice velkého vápna akorát doprostřed branky, kde byl připravený Agajev.
70'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Přikryl, přichází Ruslan Mingazov.
70'
Mebrahtu získal míč v pokutovém území, ale místo střely volil přihrávku na Matějovského. Ta však nebyla přesná a k zakončení nedošlo.
69'
Faul Jihlavy znamená rozehrávku pro Boleslav.
68'
Dvořák pálil z dobré pozice, ale o malý kousek branku minul!
67'
Utkání konečně pokračuje a vypadá to, že oba aktéři souboje budou pokračovat ve hře.
66'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jozef Urblík, přichází Jan Záviška.
66'
Fleišman fauloval na polovině hřiště a dostává žlutou kartu. Po tomto souboji zůstali oba hráči na hřišti ležet a uvidíme, jestli budou schopni pokračovat.
64'
Velmi zajímavý centr Fulneka nenašel nikoho z jihlavských hráčů v pokutovém území.
63'
Na míči je Mladá Boleslav, ani ta nemůže v druhém poločasu najít uličku ke gólové šanci.
62'
Spousta soubojů na polovině soupeře byla k vidění. Míč vybojovali hostující hráči.
61'
Vysočina začíná zlobit. Centr jen proletěl malým pokutovým územím, zde ho nikdo netrefil.
60'
Po faulu Stronatiho zahrávala Jihlava standardku ze zajímavé pozice. Centr ale obrana Boleslavi odvrátila.
58'
Jihlava má opět velké problémy s přechodem přes půlící čáru.
57'
Matějovský táhl protiútok Středočechů, ovšem jeho pas na Fabiána byl dlouhý. Ten přesto stihl míč ještě na hrací ploše. Celá akce skončila střelou domácího kapitána, kterou Hanuš vyrazil na roh.
55'
Jihlava chtěla rozehrát rychle po odpískání, ale prudký pas nikdo z Jihlavských nezachytil. Následovat bude odkop od branky Agajeva.
54'
Rada skvěle zastavil začínající rychlý protiútok a našel Přikryla na hranici velkého vápna. Ten se však ke střele nakonec nedostal.
53'
Avšak Boleslav zastavila útoku již v zárodku.Ihned poté se vydala do útoku, jenže je pískán faul a Středočeši mohou v klidu rozehrát.
52'
Hosté opravdu zvedli svůj výkon oproti prvnímu poločasu. Opět jsou to oni, kdo útočí.
51'
Jihlavští se dostali do rychlého protiútoku. Vše ale skončilo dlouhou přihrávkou, která skončila až za brankovou čárou.
50'
Přízemní centr odvrátila obrana Jihlavy na rohový kop. Po něm se dostal k zakončení hlavou Fabián, avšak jeho hlavička mířila nad branku Hanuše.
49'
Jihlava se snaží obléhat útočnou polovinu a dostat se do nějakého zakončení, nicméně na obranu Boleslavi si ještě nepřišla.
48'
Tlustý zůstal po ostrém zákroku na trávníku, ovšem vypadá to, že bude moci pokračovat v utkání.
47'
Na druhé straně to zkoušeli Středočeši po pravé straně, ale obránce hostí dobře zasáhl a nenechal odcentrovat hráče Boleslavi.
46'
Hostující tým musel něco udělat, jelikož v první polovině tam nic nefungovalo. Ihned na startu druhého poločasu se pustili do útoku.
46'
Jihlava bude střídat! Ze hřiště odešel kapitán Vysočiny Vaculík, kterého nahradil Daníček.
46'
Je za námi první poločas utkání mezi Mladou Boleslaví a Jihlavou, po kterém vede domácí tým o jednu branku, když se prosadil Mebrahtu. Vedení Středočechů je naprosto zasloužené, jelikož Jihlava nepředvedla nic, co by stálo za zmínku.
45'
45'
V poslední minutě vidíme spoustu nepřesností na obou stranách, které nejspíše ukončí první půlku.
44'
Míč z rohového kopu skončil na noze hostujícího kapitána, který ho odpálil až na polovinu hřiště.
43'
Na druhé straně posílal Matějovský míč do nebezpečného prostoru, ale obrana Jihlavy ho poslala na roh.
42'
Vaculík rozehrál nakrátko, avšak míč se mu po chvilce vrátil. Tak se rozhodl poslat míč na Urblíka, jehož střela z velkého vápna skočila jen na obraně Mladé Boleslavi!
41'
Matějovskému je odpískán faul a hosté mohou zůstat u míče na útočné polovině.
41'
Jihlava se konečně začíná trochu osmělovat a dokáže podržet míč na svých kopačkách.
40'
Z té se nakonec nic neudálo. Centr opět ze vzduchu sebral Agajev, který rovnou rozehrál.
40'
Standardní situace pro Vysočinu z velmi zajímavé pozice.
39'
Jihlava se snaží prokombinovat do zajímavé šance, ale centr v pohodě ze vzduchu sebral Agajev.
37'
Vaculík přišel lacině o míč a Boleslav se hnala do útoku. Vše skončilo střelou Mebrahta, který poslal míč nad.
36'
Vysočina pochopila, že bude muset začít hrát, a tak vysunula své hráče do hloubi útočné poloviny.
35'
Boleslav dále hraje s míčem u nohy, ale Jihlava je celkem pasivní a k balónu, natož šancím se vůbec nedostává.
33'
Boleslav se nakonec ale stejně prosazuje! Nádherný pas dostal GOLGOL MEBRAHTU, jenž si ho nádherně zpracoval prsama a poté poslal míč ke vzdálenější tyči Hanušovy branky!
33'
Míč se po obranném skluzu Jihlavy dostal na velké vápno Radovi, ten z první nepochopitelně poslal míč až na tribunu.
32'
U míče je opět Boleslav, která je lepším tým v utkání, ale zatím tomu chybí branka.
32'
Ikaunieks vypálil těsně vedle boleslavské branky.
31'
Na druhé straně se rozvlnila síť, ale gól neplatí, jelikož padl z ofsajdu!
30'
Po faulu Fleišmana se k míči dostala Jihlava. Dlouho u něj ale nepobyla.
30'
Z následného rohu nic zajímavého nepřišlo.
29'
Nádherný centr vyprodukoval hráč Boleslavi, avšak jeho spoluhráč na zadní tyči nedokázal míč usměrnit do branky.
28'
Domácí tým musí začít od svého gólmana. Přechod na útočnou polovinu byl velmi rychlý a opět začíná obléhání jihlavské obrany.
27'
Mladá Boleslav kombinuje, ale zatím je to spíše v uctivé vzdálenosti od branky. Poté se Přikryl pokoušel odcentrovat, ale míč lapil Hanuš.
26'
Jihlava u míče dlouho nebyla. Po nákopu se k němu opět dostali Středočeši, kteří mohou nadále obléhat útočnou polovinu.
25'
Na hřišti se opravdu silně rozpršelo. K zajímavému zakončení se dostal Rada, který poslal míč vysoko nad branku.
Pro Matějovského to byla čtvrtá žlutá karta. To znamená jen jediné, příští kolo stojí!
23'
Žlutou kartu dostává Marek Matějovský (FK Mladá Boleslav).
22'
Boleslav se končeně dostala do pořádného zakončení, ale Hanuš vytasil skvělý zákrok!
21'
Žlutou kartu dostává Jozef Urblík (FC Vysočina Jihlava).
21'
Matějovský zůstává po tvrdém zákroku ležet na hřišti.
20'
Přikryl se hnal do zakončení, ale Kryštůfek, jenž byl poslední zábranou, ho skluzem obral o míč.
18'
Jihlava to zkoušela poprvé z pravé strany. bude z toho vhazování pro hosty.
17'
Velmi zajímavá akce domácích! Míč u nikoho nepobyl déle, než by měl. Nakonec se balon dostal k Mebrahtuovi, jenž mohl zakončovat proti osamocenému gólmanovi. K tomu ovšem nedošlo, jelikož si míč zpracoval rukou!
16'
Fabián udělal chybu na středu hřiště, když jen odevzdal míč Jihlavě. Ani ta ale se daleko nedostala.
15'
Agajev bude odkopávat od své branky.
14'
Vysočina zde ale dlouho nepobyla. Mladá Boleslav má možnost autového vhazování.
13'
Centr Matějovského zablokoval první hráč hostí. Jihlava tak může jít do útoku.
13'
Domácí tým obléhá útočnou polovinu, k zakončení se ale ještě nedostal.
12'
Mladá Boleslav se pokoušela o rychlý kontr, ale jihlavská obrana to zvládla. Hanuš může rozehrávat od své branky.
11'
Rohový kop ale domácí obrana bez problému odhlavičkovala pryč.
10'
Jihlava je na útočné polovině a snaží se něco vymyslet. Nakonec z toho byla střela, proti které nemusel Agajev zasahovat, jelikož byla tečována mimo.
1'

FK Mladá Boleslav: K. Agajev – Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman – Hubínek, J. Rada – Přikryl, Matějovský (C), Fabián – Mebrahtu.
Náhradníci: Vejmola – Chramosta, Levin, Magera, Mareš, Mingazov, Takács.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Tlustý, Kryštůfek, J. Krejčí, Nový – Vaculík (C), Urblík – Fulnek, Dvořák, Popović – D. Ikaunieks.
Náhradníci: Rakovan – N. Daníček, Pecháček, Rabušic, Vedral, Záviška.

Rozhodčí: Lerch O. (Cze).
Tyto dva celky se potkávají pravidelně od roku 2012 v nejvyšší české fotbalové lize a statistiky jejich vzájemných duelů jsou naprosto, až možná nečekaně vyrovnané! Boleslavští v nich získali celkem 16 bodů, dnešní hosté pak bodů 13.

Poslední vzájemné střetnutí těchto dvou mužstev, proběhlo začátkem května letošního roku. Tehdy si boleslavští nenechali vzít body ze svého území a po přesvědčivém výkonu si připsali vítězství 3:1!

Zda tak jednoznačné utkání můžeme čekat i dnes, se dozvíme právě v 15:00 našeho času. Ten se bude v noci měnit, nezapomeňte si tak čas přenastavit, aby jste nepromeškali tento rozhodně zajímavý zápas!
FC Vysočina Jihlava se nyní nachází na poslední pozici HET ligy, s bodovou ztrátou na tři týmy před ní. Nutno ale dodat, že jak Karviná, tak Brno, mají své utkání dvanáctého kola za sebou. V případě, že by hostující celek dnes zvítězil v Boleslavi, může se posunout až na dvanáctou pozici!

Jihlavským se nedaří především ve venkovních zápasech, ani v jednom z pěti totiž nedokázali vybojovat body. Pětkrát odešli poraženi, navíc dokázali vstřelit pouze dvě branky, zatím co inkasovat jich stihli 14!

V posledním utkání přivítali hráči Jihlavy na svém stadionu Bohemians 1905 a ani z tímto celkem, pohybujícím se ve středu tabulky, nedokázali hrát vyrovnanou partii, natož tak brát nějaké body. Po pasivním výkonu a především druhého nejrychlejšího hattricku Kabajeva v historii samostatných českých lig, prohráli jihlavští poměrem 2:4!

Tento celek táhne ze dna především pětigólový lotyšský záložník Davis Ikaunieks, který dokázal nastřílet taktéž 5 branek! O to víc je to úctyhodné, že vsítil polovinu branek jeho mužstva!
FK Mladá Boleslav se po celkem nezdařeném úvodu sezóny 17/18, nachází na 11. pozici se ziskem 11 bodů! Hráčům Boleslavi zhatil první polovinu sezóny především nepovedený start, kdy si z prvních čtyř zápasů připsali pouze jediný bod. Tento silný tým, hlavně na domácím stadionu, prohrál´dokonce své úvodní tři domácí zápasy, kdy nejprve nestačil na Olomouc, poté na pražskou Spartu a své fanoušky si rozhodně nezískali zpět ani nepovedeným utkáním s libereckým Slovanem.

Na domácím stadionu tak patří boleslavští k nejhoršímu celku první fotbalové ligy a dnešní utkání proti poslednímu celku, je tak nejlepší možností, jak si své fanoušky opět udobřit.

Poslední ligové utkání odehráli hráči Mladé Boleslavi na hřišti Zlína, který i přesto, že hraje evropské poháry, si v tomto zápase zadělal na pořádnou ostudu. Boleslavští v něm totiž dokázali porazit posledního vítěze Mol Cupu poměrem 5:1! Domácí hráči Zlína sice rychle vedli, poté ale pětkrát inkasovali.

Před třemi dny odehráli boleslavští ještě pohárové utkání v Domažlicích, kde potvrdili roli favorita a po výhře 4:2 postupují do další fáze Mol Cupu. I přes celkem vysokou výhru nebyl jejich výkon stoprocentní, pomohla jim také neproměněná penalta domácího celku a navíc rozhodovali tohle utkání až mezi 74. a 76. minutou, kdy se dokázali prosadit dvakrát!

Největším tahounem, dnes domácího celku, je zatím jednoznačně australský útočník Gol-Gol Mebrahtu, který je zároveň s pěti vstřelenými brankami nejlepší střelcem svého mužstva.
Všechny fotbalové nadšence vítám u dvanáctého kola nejvyšší české fotbalové ligy s názvem HET liga! V jeho rámci se utkají týmy, kterým se zatím v lize nedaří dle očekávání, FK Mladá Boleslav hostí v Adidas Aréně celek FC Vysočiny Jihlava. Úvodní výkop je naplánován už na 15:00, buďte u toho s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.