FORTUNA:LIGA - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Slavia - 6. srpna 2017   18:00

0:0
(0:0)

Vašek – P. Breda, Šindelář, Pokorný, Sus – Granečný, Hlinka, R. Hrubý, Stáňa (60. de Azevedo) – Poznar (73. J. Šašinka), Baroš (C) (87. Panić).
Šustr – J. Šašinka, de Azevedo, Panić, Azackij, Jakubov, Mičola.
Příhoda – Moláček, Koval
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
13 056 diváků
Laštůvka – Frydrych (C), Jugas, Deli, Bořil – Altintop (79. Van Buren), Souček, Rotaň – Danny, Mešanović (64. Milan Škoda), Zmrhal (46. Švento).
Kovář – Mingazov, Ngadeu, Van Buren, Flo, Milan Škoda, Švento.

CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Slavia 0:0. Branky Baroše ani Dannyho neplatily

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na shledanou.
Právě skončilo utkání mezi týmy FC Baník Ostrava a SK Slavia Praha. Pražané ve druhém poločase pokračovali v aktivitě z první půle. Byli to prakticky výhradně oni, kdo si vypracoval slibné příležitosti, ale ani jednu z nich nedokázali proměnit. Muris Mešanović, Milan Škoda, ani Ruslan Rotaň Vaška nepřekonali. Povedlo se to až Dannymu, jehož gól však nebyl uznán kvůli ofsajdovému postavení. Ostrava tak může být spokojená s dnešním výsledkem, naopak jsou to hosté z Prahy, kteří se s remízou musí smířit. Každý z nich si tedy připisuje do tabulky HET ligy jeden bod.
90+2'
90+2'
Dannyho centr na přední tyči dokázali domácí zlikvidovat, ale Slavia zůstává u míče.
90+1'
Důležitý zákrok Granečného, po kterém Slavia zahraje rohový kop.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty nad rámec řádné hrací doby.
90'
Jakub Šašinka se dostal do souboje s Janem Laštůvkou a vyšel z něj jako poražený. Hostující brankář byl přeci jen ve výhodě, kterou dokázal dokonale využít.
89'
Tribuny na ostravském stadionu vstávají a za mohutného potlesku ženou svůj tým kupředu. Kulisa je dnes zde opravdu výborná.
88'
Mick Van Buren nyní udělal ze dvou hráčů na pravé straně doslova kužely a poté přihrával pod sebe na Dannyho, jehož technickou střelu vyrazil hezkým zákrokem Petr Vašek.
87'
Milan Baroš předává kapitánskou pásku Petru Vaškovi a za bouřlivých ovací ve stoje opouští trávník. Nahrazuje jej Štefan Panić.
86'
Danny si míč zpracoval na pětadvaceti metrech a poté tvrdě vypálil. Jeho rána však byla zablokována a Vašek tak nemusel zasahovat.
85'
De Azevedo se sice povedenou přešlapovačkou zbavil Dannyho a táhl útok Ostravy po pravé straně. Celou akci vzápětí pokazil nepřesnou přihrávkou na střed hřiště.
84'
Na Dannyho centr si naskočil na hranici penalty Milan Škoda. Jeho pokus ovšem letěl vedle brány Baníku a k odkopu se už tak chystá Petr Vašek
83'
Aktivní Van Buren nyní obešel dva hráče na pravé straně a jeho centr domácí zastavili jen za cenu odkopu na roh.
82'
Martin Šindelář musel hodně rychle zpátky, aby nepustil míč k útočícím hráčům soupeře. Situaci však zvládl a odkopl míč do zámezí.
80'
A nově příchozí Van Buren se mohl uvést gólově. Dostal se totiž k hlavičce na zadní tyči, kterou však Petr Vašek kontroloval a nechal míč doputovat na zadní tyč.
79'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Halil Altintop, přichází Mick Van Buren.
78'
Milan Baroš zůstává ležet na trávníků a vypadá to na křeče. Slávistům se pochopitelně nelíbí, že musí zakopnout míč do zámezí, což bylo na Dannym jasně vidět.
77'
Milan Škoda je potrestán žlutou kartou za faul na Marka Hlinku na útočné polovině.
76'
Do kombinace Pražanů se zapojil i Deli, čímž vzniklo přečíslení na levé straně, odkud přišel centr do velkého vápna. Tam v záklonu hlavičkoval Halil Altintop, jehož pokus se dokutálel až do zámezí.
74'
Dnešní utkání sleduje 13 056 diváků!
73'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Tomáš Poznar, přichází Jakub Šašinka.
73'
Slavia se také dočkala branky, ale ta rovněž není uznána! Danny dokázala hlavičkou z malého vápna překonat Vaška, ale bohužel Pražany byl v ofsajdu.
72'
Slavia kombinuje v prostoru polovině hřiště a hledá skulinu v bloku domácích. Mezitím se u střídačky připravuje střídání a do hry půjde Jakub Šašinka.
70'
Velká škoda pro Baník. Brejk Ostravy mohl vyřešit lépe z pravé strany přihrávající de Azevedo. Jeho pas však místo na kopačky Milana Baroše šel do rukavic Jana Laštůvky.
69'
Rozehrávka se však hostům nepovedla a centr v pohodě sebral do rukavic Petr Vašek.
68'
Danny si šikovně na levé straně počkal na faul, který také přišel. Dopustil se ho Tomáš Poznar a Baník se tedy musí bránit.
66'
Na hrací ploše zůstal ležet Simon Deli, který se však po chvíli zvedá a bude pokračovat ve hře bez ošetření.
65'
Po delší době se dostal k šestnáctce soupeře i Baník. Milan Baroš však místo střely zvolil rozehrávku do strany, odkud však centr díky zákroku Pražanů nedoletěl až do nebezpečného prostoru.
64'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Muris Mešanović, přichází Milan Škoda.
63'
K jeho exekuci se postavil Ruslan Rotaň, jehož střela přes zeď mířila k pravé tyči domácí brány. Petr Vašek však byl na svém místě a hezkým zákrokem zastavil míč v cestě do brány.
62'
Jeho centr Vašek sice vyboxoval, ale Slavia bude mít poté možnost rozehrávky přímého volného kopu z třiceti metrů.
61'
Následovat bude rohový kop pro Slavii, ke kterému se už chystá Danny.
60'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Bronislav Stáňa, přichází Dyjan Carlos de Azevedo.
59'
Znovu měli domácí štěstí! Centr z levé strany vracel do ohně na zadní tyči Halil Altintop, načež se položil do střely Muris Mešanović, kterému ovšem rána nesedla a balon sebral do rukavic Petr Vašek.
58'
Slibný protiútok hostů byl zastaven výborným zákrokem Pokorného, který svým tělem srazil přihrávku na pravou stranu.
58'
Granečného centr proletěl napříč pokutovým územím a nikdo z jeho spoluhráčů jej nezasáhl. Míč má ve své moci Slavia.
57'
Tomáš Poznar se po souboji na půlce hřiště zle díval po sudí Příhodovi. Podle jeho názoru se ovšem o faul nejednalo a hra tedy pokračuje dál.
56'
Dannymu se sice podařilo přestřelit zeď, ale společně s ní minul i bránu Baníku. Petr Vašek tak nemusel vůbec zasahovat.
55'
Velmi zajímavá pozice se rýsuje pro hosty. Po faulu na pětadvaceti metrech mají k dispozici nebezpečný volný kop.
54'
Ten i s mírnými obtížemi dokázali Ostravané zneškodnit a odkopnout míč až Janu Laštůvkovi.
53'
Petr Vašek dělal, co mohl, ale míč nedokázal zachytit na hrací ploše. Slavia tak bude zahrávat rohový kop.
52'
Nyní se hráči domácích diví, stejně jako fanoušci, ale bude z toho autové vhazování pro Slavii.
51'
Povedená akce Frydrycha na levé straně. Ten se dokázal zbavit bránícího hráče a dostat míč do vápna. Jeho střílený centr ovšem proletěl malým vápnem bez jakéhokoliv zásahu.
50'
Druhý pokus v zápase o přehození Laštůvku z velké dálky. Marek Hlinka si všiml, že hostující brankář je daleko z branky a pokusil se ho z poloviny hřiště překonat. Bývalý brankář Dněpropetrovsku se však stačil vrátit a míč zachytit.
49'
Dušan Švento nemohl pokračovat v úniku, protože pomezní sudí odmával ofsajd. Rozehrávat tak může Ostrava.
47'
Nechybělo mnoho a hosté mohli jít v úvodu druhého poločasu do vedení! Michal Frydrych napřáhl ke střele z pětadvaceti metrů. Jeho pokus byl ovšem sražen přímo k nohám Murise Mešanoviće, který z hranice pokutového kopu vysoko přestřelil.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Dušan Švento.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
Je za námi úvodní půle duelu, ve které byli přeci jen aktivnější hosté. Branky se sice tribuny na ostravském stadionu dočkaly, ale zásah Milana Baroše nebyl pro jeho hraní rukou uznán. Nejblíže gólu měl za Slávisty Tomáš Souček, který střelou z voleje napálil tyč. Další šance si už mužstva nevypracovala, a tak je stav zatím nerozhodný 0:0
45'
45'
Breda s Hrubým odebrali míč Slávistům a první poločas pomalu končí.
44'
Martin Sus nenechal po ztrátě míče pláchnout svého soupeře do brejku a dopustil se nedovoleného zákroku. Za své zatáhnutí je také oceněn žlutou kartou.
43'
Znovu výborný defenzivní zákrok Deliho. Stoper Slavie dokázal dopravit do bezpečí po centru Baroše, který hledal před bránou Tomáš Poznara.
42'
Marek Hlinka znovu pálil z voleje, ale tentokrát se mu střela nevydařila jako v prvním případě. Jeho rána ze záklonu letěla totiž vysoko nad.
41'
Domácí brankář poté bez problémů lapil míč do rukavic po nepřesné přihrávce Slávistů.
40'
Nyní pro Ostravu dopadlo dobře! Ke střele z dvaceti metrů natáhl Tomáš Souček a jeho rána se zastavila až na levé tyči domácí brány. Petr Vašek plachtil vzduchem marně.
39'
Hrubý neuspěl v souboji s Delmi, jenž nákopem hledal Mešanoviće, který byl velmi dobře ubráněn domácím stoperem.
38'
Frydrychovi se už nepodařilo míč zastavit na hrací ploše a za hlasitého skandování domácího publika bude Petr Vašek rozehrávat.
37'
Po centru Bořila odkopu domácích hráčů se hosté zlobili na sudího, který neodpískal penaltu za hraní rukou. Pokud se tak opravdu stalo, tak by se o pokutový kop nejednalo, protože do ní byl Martin Šindelář nastřelen svým spoluhráčem Denisem Granečným.
36'
Halil Altintop byl u míče později než Petr Breda, který byl hostujícím fotbalistou faulován. Rozehrávat tedy bude Baník Ostrava.
35'
Ten však pohodlně centr od rohového praporku sebral do rukavic a poté se snažil dlouhým nákopem vysunout spoluhráče na polovině hřiště. Jeho přihrávka však byla příliš dlouhá a doletěla až k Laštůvkovi.
34'
Následně budou mít hosté k dispozici rohový kop a veškeré dění se již stěhuje před Vaška.
33'
Také Altintop byl ve středu hřiště zdvojen a poté i faulován. Slavia již však rozehrála nakrátko a kombinuje na polovině soupeře.
32'
Granečného centr do malého vápna Laštůvka vyboxoval a hra pokračovala. K odraženému míči se následně dostal Hlinka, který střelou z voleje z pětadvaceti metrů protáhl hostujícího brankáře.
31'
Ostravský útočník byl znovu vidět. Tentokrát z pravé strany cpal přihrávku po zemi na svého kolegu z útoku. Před Barošem však zahrál Deli na rohový kop.
30'
Další souboj Tomáše Poznara, který měl však situaci velmi složitou, protože proti němu stálo duo Deli – Jugas, kteří jej dokázali ubránit.
29'
Výborný centr Petra Bredy na poslední chvíli uklidil před Poznarem do bezpečí hostující stoper, který tak připravil domácího útočníka o vyloženou šanci.
28'
Hra je nyní na malý okamžik přerušena než si domácí brankář zaváže kopačky. Poté uvede míč do hry odkopem od své brány.
26'
Denis Granečný dokonale zmátl svým pohybem couvajícího Michala Frydrycha, který raději sáhl k dalšímu taktickému faulu, který je rovněž oceněn žlutým kartónkem.
25'
Zmrhalovi se centr z levé strany vůbec nepovedl a míč přeletěl všechny v pokutovém území a skončil až za čárou. Další odkop od domácí branky.
24'
Po této šanci Ostravy už zase kombinují hosté, ale Ostrava se zatím poměrně v pohodě brání. Nyní navíc může po střele jednoho ze Slávistů rozehrávat od své brány gólman Vašek.
22'
Domácí tribuny vybuchly radostí, kterou však vzápětí vystřídal ohlušující pískot! Milan Baroš vyšel jako vítěz v souboji o míč s vybíhajícím Janem Laštůvkou a poté i přes dva bránící hráče dokázal vstřelit branku. Ta však není uznána, protože hlavní sudí viděl hru rukou v podání domácího kapitána.
19'
Následný centr ovšem domácí uklidili na rohový kop. Z něj však opět Pražané nezahrozili a vpřed mohli postupovat naopak Slezané. Pokus o přehození Laštůvky z poloviny hřiště se však Granečnému nepovedl.
18'
Altintop se pokusil sklepnout míč v pokutovém území, ale zadáci Ostravy jej dopravili pryč. Poté byl však jeden z hostů faulován a Slavia tak může rozehrát přímý kop z pětatřiceti metrů.
16'
Jaromír Zmrhal dostal míč na levé straně šestnáctky, ale svou střelou trefil jen boční síť domácí branky. Odkopávat tedy bude Petr Vašek.
15'
Výbornou práci odvedl na polovině hřiště Altintop, který sklepl míč do běhu Mešanovićovi. Ten mu přihrávku vrátil, ale turecký hráč byl stažen k zemi taktickým faulem Marka Hlinky, který je za něj po zásluze potrestán.
13'
Slavia se po delším obléhání domácí šestnáctky dostala do slibné příležitosti! Na hranici pokutového území sklepl jeden ze Slávistů míč přesně do kroku Michalu Frydrychovi, který ranou z první minul Vaškovu bránu.
13'
Znovu Pražané kombinovali po levé straně a opět to byl Bořil, který centroval. Svou přihrávkou ovšem trefil prvního bránícího hráče Ostravy.
12'
Další centr z levé strany. Tentokrát byl jeho autorem Jan Bořil, ale ani on nenašel nikoho ze svých spoluhráčů v pokutovém území.
11'
I s tímto si však ostravská defenzíva poradila a následovat bude odkop od brány Petra Vaška.
10'
Nyní se už Zmrhalovi centr povedl, ale před hlavičkujícím Mešanovićem odehrál domácí stoper míč na rohový kop.
9'
Po ose Frydrych – Souček putoval míč až na levou stranu, odkud se pokusil z první odcentrovat Jaromír Zmrhal. Tomu se však jeho pokus hrubě nepovedl a balon skončil až za bránou Petra Vaška.
8'
Ten ovšem domácí obrana s přehledem ubránila a dostala míč do bezpečné vzdálenosti od své brány.
8'
Jan Bořil nedokázal dostat míč do velkého vápna. Slavia však bude rozehrávat rohový kop.
7'
Šindelářův nákop vpřed byl příliš dlouhý a míč hostující stopeři nechali doputovat k bývalému brankáři Baníku Janu Laštůvkovi, který jej však ihned posunul zpět na jejich kopačky.
6'
Za hlasitého pískotu byl k zemi poslán u střídaček Milan Baroš, načež Radek Příhoda odpískal faul na domácího kapitána.
5'
Hrubého špatná přihrávka na levou stranu zastavila slibně se rozvíjející útok Baníku. Velká škoda pro domácí.
4'
Přihrávku svého spoluhráče měl Tomáš Poznar na dlouhou nohu a ani ve skluzu nedokázal míč dostat pod kontrolu. Kombinovat může tedy Slavia.
3'
Hned v úvodu duelu zde máme první žlutou kartu. Danny byl pomalejší v souboji na polovině hřiště a nedovoleně zastavil pronikajícího domácího hráče, za což vidí žlutou kartu.
2'
Kombinace nakrátko s Martinem Susem mu však nevyšla a nakonec z toho bude jen aut pro Slavii.
2'
Milan Baroš však následně vybojoval rohový kop pro svůj celek. K jeho rozehrávce se už chystá Robert Hrubý.
1'
Tomáš Poznar se snažil na hrotu útoku podržet míč, ale Slávisté ho dokázali odzbrojit.
1'
Následuje pozdrav obou kapitánů s rozhodčími a výměna stran. Výkop budou mít domácí fotbalisté.
Ještě před samotným výkopem zazpíval českou hymnu Jaromír Nohavica. Po něm ještě přichází gratulace bývalému hráči Baníku Františku Valoškovi k 80. narozeninám.
Hezký nedělní podvečer. Tribuny Městského stadionu v Ostravě – Vítkovicích jsou velice slušně zaplněny a za jejich bouřlivého potlesku přivádí sudí Radek Příhoda se svými asistenty aktéry dnešního duelu na hrací plochu.

FC Baník Ostrava: Vašek – P. Breda, Šindelář, Pokorný, Sus – Granečný, Hlinka, R. Hrubý, Stáňa – Poznar, Baroš (C).
Náhradníci: Šustr – J. Šašinka, de Azevedo, Panić, Azackij, Jakubov, Mičola.

SK Slavia Praha: Laštůvka – Frydrych (C), Jugas, Deli, Bořil – Altintop, Souček, Rotaň – Danny, Mešanović, Zmrhal.
Náhradníci: Kovář – Mingazov, Ngadeu, Van Buren, Flo, Milan Škoda, Švento.

Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Koval.
Poslední dvě vzájemná utkání

28.2.2016 Slavia – Baník 3:1
22.8.2015 Baník – Slavia 1:3
SK Slavia Praha

Slavia rovněž dokázala do nového ročníku první ligy vkročit vítězně. Její hra však vyvolala rozpaky. V úvodu duelu se sice prosadil Halil Altintop, avšak jeho brance z pokutového kopu předcházela velmi sporná situace, po které se penalta pískat nejspíše neměla. Pražané poté po velmi nepřesvědčivém výkonu zvítězili 1:0 a drží 7. příčku Hetligy. V týdnu se navíc dostali do 4. předkola Ligy mistrů, i přes prohru 2:1 na hřišti Borisova. Do Ostravy tak obhájci titulu přijedou pozitivně naladěni.
FC Baník Ostrava

Baníku se v prvním kole povedl návrat mezi fotbalovou elitu. V Brně totiž dokázal po dobrém výkonu přehrát místní Zbrojovku 3:1. Po brankách Roberta Hrubého, navrátilce Milana Baroše a Bronislava Stáni si Ostrava po zásluze odvezla tři body. Hetliga má za sebou jeden a půl kola a Baníku se třemi body patří 4. místo. Dnes sice proti Ostravě stojí velmi silný soupeř, ale dvanáctým hráčem v zádech budou pro Slezany zaplněné tribuny.