FORTUNA:LIGA - Základní část - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Brno - 1. října 2017   18:00

Slavia
44' Necid (Hušbauer) • 75' Necid (Van Buren)
2:0
(1:0)

Laštůvka – Bořil, Jugas, Deli, Sobol – Hušbauer (C), Ngadeu – Sýkora (61. Stoch), Altintop (70. Van Buren), Danny (82. Souček) – Necid.
Kovář – Souček, Stoch, Zmrhal, Van Buren, Hromada, Frydrych.
Halouska – De Piedade, Jovanović, Gáč, Vraštil – Fortes (82. Přichystal), Polák (C), Kratochvíl (66. Juhar), Sedlák, Lutonský – Michal Škoda (75. Koné).
Floder – Kijanskas, Koné, T. Pilík, Přichystal, Janošek, Juhar.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Brno 2:0. Výhru mistra vystřelil dvěma góly Necid

Z mé strany je to pro dnešní večer vše. Loučím se s vámi a zase někdy na shledanou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 11:1.
Střely mimo: 7:2.
Rohy: 7:2.
Utkání je u konce. Pražané ve druhé půli žádné drama nepřipustili. Šancí si sice už tolik nevytvořili, zápas ale dokázali kontrolovat a díky druhé trefě Tomáše Necida také navýšit své vedení. Brněnští toho v Edenu příliš nepředvedli, vynikal pouze brankář Halouska, který svůj celek zejména v první půli několikrát podržel.
90+2'
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Běží poslední minuta z nařízených devadesáti. Zatím to na žádný zvrat v závěru nevypadá. Pražané kombinují kolem poloviny hřiště.
89'
Ngadeu číhal na přihrávku na levé křídlo, pas dostal ovšem příliš dlouhý a míč se dokutálel až do autu.
88'
Polák zůstal ležet na trávníku a nakonec po krátkém ošetření odchází za postranní čáru.
87'
Do vápna Slavie přiletěl balon, který měl nalézt Přichystala, před ním však dokázala obrana sešívaných odklidit míč do bezpečí.
86'
Dnešní utkání sleduje 11 467 diváků.
85'
Chico nenechal Stocha odcentrovat – uvidíme roh.
84'
Van Buren zabojoval a ve sprintu dokázal získat míč. Příliš si ho však předkopl, a tak stačil vyběhnout a míč pokrýt Halouska.
83'
Juhar si narazil míč s Přichystalem a následně se pokoušel projít individuálně do šestnáctky Slavie. Úspěšný nebyl.
82'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Danny, přichází Tomáš Souček.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Alvin Fortes, přichází Jakub Přichystal.
81'
Fortes vedl rychlou protiakci a pokoušel se uvolnit na pravém křídle, po jeho sraženém pokusu se míč vznesl hodně vysoko a nakonec si pro něj došel brankář Laštůvka, který ho bezchybně ukryl do svých rukavic.
80'
Van Buren natáhl ke střele ze střední vzdálenosti, míč však skončil jen na bloku soupeře.
79'
Červenobílí kombinují kolem poloviny hřiště, zatím se nikam neženou.
78'
Teď už si troufnu napsat, že se utkání skutečně pouze dohrává. Slávisté duel kontrolují.
77'
Bořil si nabíhal na pravé křídlo, dostal ovšem příliš dlouhý míč, a tak ho nestačil zastavit na hrací ploše.
76'
Hosté se po delší době vydali s míčem na polovinu soupeře, zatím se ale nemohou dostat do ohrožení Laštůvkovy svatyně.
75'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Francis Koné.
75'
Slavia právě vstřelila branku!
Je to 2:0! První van Burenův pas byl ještě zablokován, napodruhé už ale čerstvý Nizozemec dokázal najít na vzdálenější tyči TOMÁŠE NECIDA a ten se dnes podruhé prosazuje hlavou.
73'
Necid už upaloval do šance na levém křídle, pomezní rozhodčí mu ale odmával ofsajd.
72'
Juhar se snažil napadat rozehrávku Slavie, Deli na pozici posledního hráče volil hodně riskantní oblouček, který nakonec zvládl na výbornou a byl tak odměněn potleskem domácích fanoušků.
71'
Van Buren se připomněl krátce po svém příchodu na hřiště. Z otočky pořádně protáhl Halousku, který vytěsnil míč na roh.
70'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Halil Altintop, přichází Mick Van Buren.
69'
Stoch do třetice. Tentokrát slovenský záložník hezky našel Dannyho, který celou akci trochu přibrzdil a nakonec vypálil na bližší tyč, u níž byl Halouska včas.
68'
Stoch opět v akci, tentokrát se ale ve středu hřiště příliš dlouho rozmýšlel a nakonec o míč přišel.
67'
Rychlou akci Slavie táhl po pravém křídle Stoch, jehož přihrávka měla najít někoho v červenobílém a nakonec mířila jen do země nikoho.
66'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Miloš Kratochvíl, přichází Martin Juhar.
65'
Necid se hnal na druhé straně do šance z ostrého úhlu, míč si ale nejprve zpracoval rukou, který neunikla hlavnímu rozhodčímu.
64'
Zničehonic se připomněli také hosté. Kratochvíl utekl Sobolovi a z pravé strany se pokusil zakončit. Deli ale jeho střelu srazil na roh.
63'
Danny si to namířil hned přes dva bránící hráče, o balon byl připraven, ovšem nedovoleně, a tak se píská proti Brnu.
62'
Hušbauer se pokusil vypálit z hranice vápna, míč se ovšem zkroutil ven z brány.
61'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Miroslav Stoch.
61'
Altintop doběhl zdánlivě ztracený míč a ve středu šestnáctky soupeře našel Sýkoru. Ten si zpracoval balon na prsa a z otočky vypálil. Míč proletěl jen těsně mimo pravé Laštůvkově tyče.
60'
Sobol se pokoušel za obranou najít Hušbauera, ten na příliš dlouhou přihrávku neměl šanci dosáhnout.
59'
Altintop dostal skákavý balon ke střele na levou stranu, turecký středopolař se ještě snažil míč zpracovávat, a tak se vyhnal z ideálního úhlu a z nevýhodně pozice minul.
58'
Sobolovi míč na levém křídle poskakoval, přesto se ukrajinský krajní bek pokusil o centr. Míč ale poslal jen do zámezí.
57'
Nakonec Danny zatáhl míč k rohovému praporku, kde o něj i vinou malé podpory spoluhráčů přišel.
56'
Deli pěkně našel rozeběhnutého Dannyho na hranici vápna. Portugalský záložník dobře zpracoval míč a může pokračovat v kombinaci.
55'
Ngadeu hledal své spoluhráče na levém křídle. Tam se nacházel jen a pouze Fortes, jenž v poklidu otočil hru.
54'
Necid na levém křídle dostihl zdánlivě ztracený míč a vyslal přihrávku do vápna, která doputovala příhodně do rukou Halouska.
53'
Jugas si našel centrovaný míč, z obtížné pozice však zakončil jen mimo.
52'
Pražané vybojovali rohový kop.
51'
Ngadeu chvíli ležel s bolestivou grimasou na trávníku, jeho spoluhráči ale pokračovali v kombinaci a po chvíli se i kamerunský reprezentant postavil na nohy a zapojil do hry.
50'
Do další šance sprintoval Necid, prchnout obraně Brna ale nedokázal a nakonec se nedostal ani do zakončení.
49'
Altintop parádní patičkou uvolnil Sobola, který z první nabízel míč svým spoluhráčům do šestnáctky, na míč nikdo z nich dosáhnout nedokázal.
48'
Sobol při rozehrávce trochu zariskoval a málem namazal soupeři do šance. Měl ale štěstí a nakonec dokázal míč udržet.
47'
Altintop se pokoušel projít do šance středem, o míč byl ale připraven a záhy musel Ngadeu ve skluzu zastavovat Fortese.
46'
První poločas je minulostí. Sešívaní zatím jasně dominují, dlouho ale ztroskotávali na výborně chytajícím Halouskovi. V samotném závěru se však slávisté přece jen dokázali prosadit, když skóre hlavičkou otevřel Tomáš Necid. Pokud se obraz hry nezmění, troufnu si říct, že je o vítězi rozhodnuto, ale nechme se překvapit, co nás ve druhé půli čeká.
45+1'
45'
Hušbauer řekl rozhodčímu svůj názor, což se hlavní arbitrovi nelíbilo – žlutá karta.
44'
Už se zdálo, že hosté udrží nerozhodný stav do přestávky, v samotném závěru prvního poločasu ale Pražané dokázali udeřit. Na centrovaný míč z levého křídla si naskočil TOMÁŠ NECID, jenž poslal míč neomylně k bližší tyčce.
42'
David Gáč ve středu hřiště zastavil nedovoleně Altintopa a jako první v dnešním duelu vidí žlutou kartu.
41'
Moravanům se trochu podařilo otupit tlak Slavie. Už delší dobu se hraje ve středu hřiště.
40'
Danny napadal soupeře a chvilku se zdálo, že by míč mohl získat, nakonec se mu ovšem od kopaček odrazil až za autovou čáru.
39'
Sešívaní zahrávali volný přímý kop. Zajímavý centr ale nikdo z červenobílých nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
38'
Jugas při rozehrávce pokazil snadný pas a Moravané mohli zahrozit. Fortes to z pravého křídla zkusil obstřelem na vzdálenější tyč, tu o pár čísel minul.
37'
Sýkora kroutil míč na zadní tyč. Halouska šel ven ze své brány, na míč sice nedosáhl, naštěstí pro něj balon doletěl až do autu.
36'
Píská se faul hostů. Pražané budou rozehrávat volný přímý kop kousek od rohového praporku.
35'
První zákrok si připisuje také Laštůvka, proti Škodově střele z velké dálky ho ale nečekala žádná složitá práce.
34'
Hušbauer si hezky navedl míč na střed hřiště, následně vybídl ke střele Sýkoru, ten ale mířil z voleje hodně nepřesně.
33'
Halouska opět perfektní! Centrovaný míč od druhého rohového praporku propadl do vápna a viděli jsme pořádný závar. Brňany nakonec od inkasované branky zachránil opět skvělý Halouska, který vyškrábl míč u své pravé tyče.
32'
Pražané rozehráli roh nakrátko a záhy přiletěl do vápna přetažený míč, který se pod břevno snažil poslat Ngadeu, Halouska však byl proti a vytáhl další famózní zákrok!
31'
Bořil už mohl střílet zpoza vápna, nakonec ještě volil krátký pas Altintopovi do nohy. Druhý jmenovaný se zvládl otočit a jeho pokus byl sražen na roh.
30'
Pro Dannyho nabídku vyskočil nejvýše Halouska, jenž balon vyboxoval do bezpečí.
29'
Sýkorův přetažený centr hosté odvrátili na rohový kop.
28'
Směrem kupředu je ale Brno doslova nulové. Hosté po zisku míče balon pouze odpalují, co nejdále je to možné.
27'
V posledních minutách tempo hry trochu opadlo. Sešívaní se ne a ne dostat do další velké šance.
26'
Brňané opět přišli velmi rychle o balon a zahrozit se pokoušel Sýkora. Ten si navedl na střelu levačkou a nakonec i přes Vraštilovu snahu o blok dokázal vypálit. Gólman Halouska si s tečovaným pokusem dokázal poradit.
25'
Dlouhý nákop na levé křídlo byl dlouhý až příliš, Halouska bude moci vykopávat.
23'
Obraz hry se stále nemění. Sešívaní trpělivě kombinují a čekají na svou další příležitost.
22'
Další šance Slavie! Pražané sklepli míč na hranici vápna příhodně pro Altintopa, který střelou k pravé Halouskově tyči pořádně protáhl brněnského brankáře.
21'
Škoda bojoval o balon u rohového praporku, nakonec souboj se sešívanou přesilou prohrál. Domácí rozehrávají.
20'
Altintop se pokoušel středem hřiště projít do šance. Tvrdě ale narazil a hosté mohou otočit hru.
19'
Protiakci táhl po pravém křídle Bořil, jenž svým pasem do šestnáctky hledal někoho ze svých spoluhráčů neúspěšně.
18'
Moravané po delší době získali míč na vlastní kopačky a pokoušeli se kombinovat, za polovinu hřiště se ovšem nedostali.
17'
Lutonský na pravé straně obral o míč Jugase, nic konstruktivního záhy nevymyslel a míč pouze odpálil do bezpečí.
16'
Odražený balon mohl poslat do vápna Jugas. Ten však raději volil pas na jistotu, a tak vrátil míč až k brankáři Laštůvkovi.
15'
Hosté zatím směrem dopředu nepředvedli skutečně nic. Míč opět pouze odevzdali soupeři a stáhli se na vlastní polovinu.
14'
Žádný moment překvapení nepřišel, ve středu hřiště ale dostal trochu prostoru navíc Hušbauer, který se nerozpakoval a vystřelil. Jeho rána nakonec skončila na levé Halouskově tyči!
13'
Slávisté házenkářsky kombinují kolem šestnáctky svého soupeře a zatím vyčkávají, kde se otevře prostor pro nějakou kolmici nebo překvapivou přihrávku.
12'
Altintop si navedl míč na centr z pravé strany, nikoho ze svých spoluhráčů ovšem ve vápně nenašel.
11'
Ani slávistický nákop ale nevedl do šance. Dlouhý míč přelétl Halouskovu svatyni, a tak bude moci hostující gólman vykopávat.
10'
První náznak akce Brna. Lutonský si řekl o míč na levé křídlo, dostal ale hodně nepřesnou přihrávku, a tak balon doputoval do autu.
9'
Obraz hry se nemění. Sešívaní drží balon na svých kopačkách a kombinují, proti staženým Brňanům to ale nemají jednoduché.
8'
Altintop pěkným obloučkem našel Dannyho za obranou, který z první propálil Halousku. Pomezní ovšem portugalskému záložníkovi odmával ofsajd, a tak se skóre nemění.
7'
Hosté až nyní otupili tlak slávistů. Míč však dlouho neudrželi, hrají Pražané na vlastní půli.
6'
A další možnost! Z ostrého úhlu to zkusil Necid, Halouska byl ale pozorný a včas nohou vykopl balon mimo.
5'
Sešívaní nastoupili na svého soupeře v obrovském tempu. Následně si totiž vybojovali rohový kop, na centrovaný balon si naskočil Deli a jeho střela hlavou končí na vzdálenější spojnici!
4'
Hušbauer napoprvé trefil pouze zeď, druhý pokus už ale mířil mezi tři tyče a Halouska musel vytáhnout velmi dobrý zákrok. Záhy navíc přišel Sýkorův centr do vápna a Halouska se zaskvěl proti hlavičce z bezprostřední blízkosti podruhé!
3'
Necid skončil na trávníku a hlavní sudí posoudil zákrok na něj jako nedovolený. Uvidíme volný přímý kop.
2'
Sešívaní se ujali balonu a kombinují, zatím ale musí hrát do plných, a tak sledujeme jen přihrávky na polovině hřiště.
1'

SK Slavia Praha: Laštůvka – Bořil, Jugas, Deli, Sobol – Hušbauer, Ngadeu – Sýkora, Altintop, Danny – Necid.
Náhradníci: Kovář – Hromada, Frydrych, Stoch, Souček, Van Buren, Zmrhal.

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Jovanović, Gáč, Vraštil, Polák (C) – Sedlák, Fortes – Kratochvíl, Lutonský, Michal Škoda.
Náhradníci: Floder – T. Pilík, Přichystal, Koné, Kijanskas, Juhar, Janošek..
FC Zbrojovka Brno
Moravané se prozatím topí na dně tabulky a dnes mohou jen a pouze překvapit. Fotbalisté z druhého největšího města ČR zatím získali pouhé čtyři body, všechny navíc na domácí půdě. Jak zaskočit favorita ale v Brně vědí. Z Moravy se v pátém kole vrátila s prázdnou Sparta, která prohrála překvapivě 0:2. Navázat na tento cenný skalp ale Dostálkovi svěřenci nenavázali. Naposledy dnešní hosté padli v Karviné, jak si povedou v Edenu?
SK Slavia Praha
Pražané do dnešního utkání vstupují v roli velkého favorita. Sešívaní jsou po osmi kolech na třetím místě, doma jsou ale Šilhavého svěřenci stoprocentní. Slavia ve čtyřech zápasech před vlastními diváky ani jednou neinkasovala a neztratila ani bod. Venku se slávistům naopak nedaří, když pokaždé jen remizovali, to je ale dnes trápit nemusí. Po remíze ve Zlíně hrála Slavia ještě v týdnu zápas Evropské ligy na půdě Astany, odkud odjela rovněž se ziskem jednoho bodu.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u přímého přenosu ze zápasu nejvyšší české fotbalové soutěže mezi Slavií a Brnem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.