FORTUNA:LIGA - Základní část - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Slavia - 29. října 2017   15:45

0:3
(0:2)
Slavia
14' Souček  (Van Buren) • 32' Milan Škoda   • 46' Van Buren  (Bořil)

Daněk – Juroška, S. Hofmann, Šimko, Reinberk – Machalík (72. Hellebrand), V. Daníček (C) – Navrátil, Havlík (80. Sadílek), Jakub Rezek (52. Petr) – Zajíc.
Trmal – Divíšek, Sadílek, Kubala, Hellebrand, Petr, Tkáč.
P. Julínek – J. Kříž, J. Kubr
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
4365 diváků
Laštůvka – Bořil, Jugas, Frydrych, Sobol – Souček, Hromada – Van Buren (84. Necid), Hušbauer (46. Sýkora), Danny (67. Zmrhal) – Milan Škoda (C).
Otáhal – Sýkora, Zmrhal, Stoch, Bílek, Necid, Rotaň.

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Slavia 0:3. Výhra vrací mistra na druhé místo

Slavia vyhrála na Slovácku 0:3 a připisuje si tři body do tabulky. Zkraje druhého poločasu přidali hosté třetí branku Van Burenem a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Slavia si vypracovala ještě řadu dalších šancí, které mohly skončit brankou, ale domácí brankář si se všemi šancemi poradil. Slovácko si ve druhém dějství žádnou storprocentní šanci nevypracovalo, mělo k dispozici několik standardních situací, ale ani jedna nebezpečná pro Lašůvku nebyla.
90+1'
90+1'
Navrátil sice měl míč ve svém držení, ale byl zdvojen a nakonec u rohového praporku fauloval Sobola.
90'
Sudí Julínek bude nastavovat ve druhém poločase ještě jednu minutu.
89'
Na konci zápasu ještě šance Slavie. Necid v pokutovém území jeden na jednoho obešel Šimka a poté tvrdě vypálil, Daněk s námahou míč vyrazil.
88'
Bořil dlouho vedl míč ve středu hřiště, dvojice domácích fotbalistů se jej snažila obrat o míč, nakonec podle sudího Julínka byl hostující hráč faulovaný.
86'
Zadáci Slavie odrazili centr z pravé strany k Daníčkovi, který jej napálil z první nad branku.
84'
Poslední střídání hostujícího celku. Micka Van Burena vystřídal Tomáš Necid.
82'
Reinberk posunul míč na Petra, který ještě se snažil vysunout Sadílka, ale přihrávka do pokutového území přesná nebyla.
81'
Žlutou kartu dostává Jakub Hromada (SK Slavia Praha).
80'
Poslední střídání Slovácka. Lukáš Sadílek si zahraje posledních deset minut místo Marka Havlíka.
80'
Po standardní situaci se dostal do šance na zadní tyči Frydrych, ale Daněk byl opět proti a balon vyrazil nohou.
79'
Rychlou akci založili slávisté, na jejímž konci byla střela Sýkory. Ten dostal zpětnou přihrávku od Zmrhala, vyznamenal se ale brankář Daněk, který balon vyrazil.
77'
Slovácko kopalo rohový kop, ale nedostalo se k ohrožení soupeřovy branky, navíc budou slávisté kopat od své branky.
76'
Jakub Petr dostal přihrávku do pokutového území a přízemní střelou prověřil Laštůvku.
74'
Standardní situaci zahrál Petr na zadní tyč. Tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl a balon tak skončil za brankovou čárou. Od branky bude odkopávat Laštůvka.
74'
Slavia ze standardní situace nezahrozila, Slovácko plynule přešlo na polovinu Slavie.
73'
Sýkora si zabíhal za obranu Slovácka, ale u míče byl dříve Šimko. Obránce Slovácka ale balon neodkopl, Sýkora mu ho vypíchl a obešel jej. Od brankové čáry odcentroval, balon byl nakonec sražen na roh.
72'
Domácí hráči měli výhodu rohového kopu, ale naložil s ním bídně.
72'
Druhé střídání domácího celku. Davida Machalíka vyměnil Patrik Hellebrand.
70'
Reinberk centroval z levého křídla Reinberk, Sobol skluzem balon odvrátil na roh.
68'
Juroška vyslal směrem k brance Slavie propagační střelu, promrzlý Laštůvka se tak aspoň trochu zahřál.
67'
Druhé střídání Slavie. Jaromír Zmrhal nastoupil místo Dannyho.
66'
Hostující fotbalisté se ubránili a šli do rychlého protiútoku, ale ten zastavil Sýkora, když zpomalil a tím bylo po výhodě.
66'
Havlík si nenaložil vůbec dobře, ale hostující hráč špatným odkopem nabídl domácímu mužstvo ještě roh.
65'
Havlík byl faulovaný na pravé straně a tím pramění standardní situace pro Slovácko.
62'
Krásnou přihrávku z hloubi pole dostal Navrátil, ale chyběl mu krok, aby skluzem míč v pokutovém území zpracoval a dostal se tak do dobré šance.
60'
Hosté podnikli rychlý protiútok, který založil Danny, ale akce ztroskotala na nepřesné přihrávce Škody do pokutového území, poté si vzal balon Havlík a šel s ním na soupeřovu polovinu a hru otočil na levou stranu, ze které pálil Daníček nad branku.
58'
Slovácko kombinovalo na polovině Slavie, ale jejich přechodová fáze nebyla přesná.
55'
Další velká šance Slavie, která vyplynula ze špatné přihrávky Navrátila na Jurošku před pokutovým územím hostů, Sobol vypíchl míč a mazal s ním až na polovinu hřiště, tam jej předal Dannymu, který to možná ani nechtěl, ale přihrál do obrovské šance Van Burenovi, který střilel do protipohybu Daňka, ale domácí brankář nechal ve vzduchu ruku a balon vyrazil.
52'
První střídání Slovácka. Ze hry odešel Jakub Rezek a na hřiště nastoupil Jakub Petr.
52'
Slavia si vypracovala stoprocentní šanci, ve které se objevil střídající Sýkora, ale vylámal si zuby na vybíhajícím Daňkovi.
52'
Havlík centroval z volného přímého kopu jen do míst, kde stál slávistický golman.
51'
Slovácko je nyní aktivnější, centr Jurošky lapil Laštůvka. Stejný hráč byl o několik sekund faulován u lajny.
50'
Havlík technickou střelou před pokutovým územím vyprášil rukavice Laštůvkovi.
49'
Havlík rozdal míč na levou stranu Rezkovi, který balon vracel do pokutového území, ale tam hosté situaci zvládli a balon odkopli.
46'
Slavia právě vstřelila branku!
Třetí branka jde na vrub brankáře Daňka, který nechytl centr z pravé strany a skluzem dopravil míč na zadní tyči MICK VAN BUREN za záda slováckého gólmana..
46'
Kouč Šilhavý udělal jednu změnu do druhého poločasu. Josefa Hušbauera vyměnil Jan Sýkora.
46'
Po prvním poločase vedou slávisté na Slovácku 0:2. Do vedení Pražany dostal Souček, který dorazil míč do odkryté branky po střele Van Burena, domácí hráči spílali sudímu Julínkovi, že neodpískal faul na Hofmanna, druhá branka padla z pokutového kopu po ruce Reinberka. Škoda poslal Daňka na druhou stranu a navýšil tak skóre. Slovácko si vypracovalo šanci za stavu 0:1 Zajícem, ale ten ve stoprocentní šanci zaváhal.
45+1'
45+1'
V nastaveném čase ještě centroval z levé strany Reinberk, ale jeho pokus byl sražen do autu a sudí Julínek první dějství ukončil.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Škoda našel centrem od rohového praporku Van Burena, naštěstí hostující hráč netrefil míč hlavou ideálně a vedle branky, Slavia zůstala u míče následný další míč směřoval opět na malé vápno, tam už zasáhl Šimko a balon odkopl.
44'
Hosté už mohli vést 0:3, Slavia podnikla rychlý protiútok, který vedl Hušbauer, který ze střední vzdálenosti vystřelil, Daněk jeho ránu vyrazil k Dannymu, portugalský záložník hlavou jen orazítkoval tyč!
43'
Blíží se pomalu konec prvního poločasu, Slavia vede o dvě branky, hra se nyní odehrává ve středu hřiště.
41'
Slovácko trochu přitlačilo Slavii před její pokutové území, ale střely domácích borců byly zblokovány.
38'
Eduard Sobol viděl žlutou kartu, když fauloval u postranní čary.
35'
Slavia měla nebezpečnou šanci, když střelu se ještě snažil do sítě umístit patičkou jeden ze slávistů, ale jeho pokus nebyl umístěný přesně a šel pouze doprostřed branky. Pomezní rozhodčí vůbec neavizoval ofsajd, asi byl myšlenkami mimo hru, ofsajd musel odpískat až hlavní Julínek.
33'
Danny střílel z levé strany na branku Slovácka, Daněk si s jeho střelou poradil.
32'
Exekuci pokutového kopu vzal na svá bedra MILAN ŠKODA a pokutový kop bezpečně proměnil, když poslal Daňka na opačnou stranu, než střílel.
31'
Slavia bude kopat penaltu, když zahrál Reinberk po centru rukou v pokutovém území.
30'
Slovácko zahrávalo rohový kop, Havlík, nasměřoval míč jen do náruče Laštůvky.
28'
Hušbauer měl ideální střeleckou pozici ze středu hřiště, technickou střelou ale levou tyč minul.
27'
Obrovská šance Slovácka! Jakub Rezek nebezpečně centroval do pokutového území, kde stál Tomáš Zajíc úplně sám, ale hlavičkou mířil jen doprostřed branky.
26'
Na opačné straně centroval Hromada, z branky vyběhl Daněk a míč lapil.
25'
Na pravé straně je velni aktivní Juroška, který dával přihrávku do pokutového území na Machalíka, který přepadl přes nohy obránce Slavie, sudí nechal hru pokračovat, Havlík se už ke střele nedostal.
23'
Z pravé strany přízemním centrem hledal Bořil své spoluhráče na malém vápně, balon byl ještě jemně tečován, nakonec nebezpečnou situaci vyřešil gólman Daněk.
22'
Aktivnější je nnyn í Slovácko, Slavia se nikam dopředu netlačí, pečlivě čeká na chybu soupeře.
20'
Na opačné straně z hranice šestnáctky vystřelil Hušbauer doprostřed branky, Daněk jeho ránu lapil.
18'
První střelu na branku musel řešit brankář Laštůvka, který si ránou poradil.
14'
Po inkasované brance se seběhli hráči Slovácka k rozhodčímu Julínkovi a protestovali u něj, že neodpískal nedovolený zákrok Škody, za nesportovní chování uviděl žlutou kartu Patrik Šimko.
14'
Slavia jde do vedení, Škoda šel do souboje s Hofmannem, který zůstal ležet, domácí hráči přestali hráč, poté přišla přihrávka do pokutového území od Dannyho na Van Burena, jeho střelu vyrazil Daněk k TOMÁŠI SOUČKOVI, který dorazil balon do odkryté branky.
12'
Zatím se hraje bez šancí, Slovácko si dobře přebírá hráče v záložní řadě a slávisté tak nemají moc času na kombinaci.
11'
Juroška zastavil nedovoleně na polovině Slavie Hušbauera, sudí Julínek situaci vyřešil jen domluvou domácímu bekovi.
9'
Slavia podnikla rychlou akci po pravé straně, Škoda centroval do pokutového území, kde našel zcela nekrytého Hušbauera, který z voleje minul domácí branku.
8'
Domácí mužstvo hlavně zlobí po pravé straně, Juroška zatáhl míč až k brankové čáře, od které centroval na Zajíce, jehož střela byla zablokována padajícím obráncem Slavie.
7'
Daníček dlouhým pasem hledal někoho ze svých spoluhráčů vepředu, ale míč doputoval přesně na nohu Bořila.
6'
Slovácko se dostalo na polovinu hostů a kombinuje po levé straně, ale bylo vytlačeno ke středu hrací plochy.
5'
Laštůvka dlouhým nákopem hledal Van Burena, ale ten se vracel z útoku pomaleji a ani si míče nevšímal, jelikož by byl v ofsajdovém postavení.
3'
Na opačné straně se jevila akce Slovácka podstatně nebezpečněji, Juroška byl na pravé straně sám a mělm dost času centrovat, to také provedl, ale Zajíc na malém vápna na míč hlavou nedosáhl.
2'
Z levé strany přilétnul první centr do šestnáctky Slovácka, ale tam moc slávistů nebylo, balon pohodlně chytil Daněk.
2'
Slavia postupně získala míč a Danny se snažil obejít Jurošku, ale neuspěl, hosté budou jen vhazovat.
1'
Slovácko provedlo úvodní výkop a pomalu rozehrává od zadních řad.
1'
-2'
Trio rozhodčích přivádí základní jedenáctky na hrací plochu.Slavia bude hrát v modrých dresech s červenou hvězdou na srdci, Slovácko nastupuje v tradičních bílých kompletech.
-9'
Po hostujících hráčích odcházejí také hráči Slovácka, fanoušků Slavie je momentálně v hostujícím sektoru asi necelá stovka.
-9'
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty seniora se pomalu v podzimním počasí plní, mezitím fotbalisté Slavie opouští hrací plochu a směřují do teplých kabin.

1.FC Slovácko: Daněk – Juroška, S. Hofmann, Šimko, Reinberk – Machalík, V. Daníček (C) – Navrátil, Havlík, Jakub Rezek – Zajíc.
Náhradníci: Trmal – Divíšek, Sadílek, Kubala, Hellebrand, Petr, Tkáč.

SK Slavia Praha: Laštůvka – Bořil, Jugas, Frydrych, Sobol – Souček, Hromada – Van Buren, Hušbauer, Danny – Milan Škoda (C).
Náhradníci: Otáhal – Sýkora, Zmrhal, Stoch, Bílek, Necid, Rotaň.

Rozhodčí: P. Julínek – J. Kříž, J. Kubr.
-18'
Kouč Kordula udělal tři změny, od úvodního hvizdu nastoupí Juroška s Jakubem Rezkem, místo Petra a Divíška, mezi třemi tyčemi diváci uvidí Michala Daňka, Milan Heča není dnes ani na lavici náhradníků. Také jeho protějšek Jaroslav Šilhavý udělal změny, a to dvě, od začátku bude hrát Danny a Hromada, místo Stocha a Sýkory.
-24'
V Uherském Hradišti podle předpovědi foukal silný vítr, který postupně ustává, navíc zpoza mraků vykukuje postupně sluníčko.
-33'
Obě dvě mužstva jsou již na hrací ploše a probíhá klasická předzápasová rozcvička.
Nejčastějším střelcem duelů je Milan Škoda, který vstřelil do slovácké sítě tři branky, v utkání mezi Slováckem a Slavii padají více než dvě branky za zápas a svěřenci trenéra Korduly neporazili Pražany v domácím prostředí od sezony 2013/2014, přesněji se výhra Slovácka 3:0 datuje na konec listopadu roku 2013.
Ohlasy před zápasem

Michal Kordula, trenér 1. FC Slovácko

„Určitě proti Slavii nebudeme hrát zanďoura, naopak se chceme prosadit aktivní hrou. Liberec nám v minulém kole ukázal recept.“

Jaroslav Šilhavý, trenér SK Slavia Praha

„Slovácko je doma nepříjemným soupeřem, ale my si nemůžeme dovolit ztratit. Bereme jen tři body.“
Přepodkládané sestavy:

1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, Hofmann, Šimko, Divíšek – Daníček – Navrátil, Machalík, Petr, Havlík – Zajíc.

SK Slavia Praha: Laštůvka – Bořil, Frydrych, Jugas, Sobol – Souček, Hušbauer – Sýkora, Danny, Stoch – Necid.
Kouč Slovácka nemůže počítat se svým kapitánem Šumulikoskim, jelikož ten dostal na Dukle svoji čtvrtou žlutou kartu a dnešní zápas vynechá, i Slavia nebude kompletní, na její soupisce nebude Mešanovič, Ngadeu, otazník visí nad startem Deliho.
SK Slavia Praha

Pražané jsou na druhém místě a ztrácejí na vedoucí Plzeň již 14 bodů, ale mají dnešní utkání k dobru. Svěřenci trenéra Šilhavého vybuchli v minulém kole v Edenu s Libercem, ve kterém prohráli 1:2. Severočeši byli v koncovce efektivní, když proměnili svoji šanci Potočným, Slavia se sice snažila o vyrovnání, ale proti byl skvělý brankář Kolář. Liberec odskočil o dvě branky, po proměněné penaltě Bosančiče. Porážku nakonec zmírnil střídající Necid, jenž v nastavení snížil na rozdíl jedné branky.
1. FC Slovácko

Domácí celek je na 12. místě s devíti body, v předehrávaném zápase minulého kola remizoval na Julisce s Duklou 1:1. Vedoucí branku střetnutí dal po chybé přihrávce Koreše Zajíc, který si vyměnil míč s Petrem a poté překonal brankáře Radu do protipohybu. Ve druhém poločase na ze standardní situace doklepl míč za záda Heči Podaný.
Příjemné nedělní odpoledne z Uherského Hradiště. V rámci 12. kola HET ligy přivítá za účasti televizních kamer 1. FC Slovácko mistra z minulé sezony a momentálně druhý celek tabulky SK Slavia Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.