FORTUNA:LIGA - Skupina o Evropu - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Ml. Boleslav - 17. května 2019   18:00

Zlín
41' Poznar  • 46' Jiráček  • 65' Poznar (Podio)
3:1
(1:0)
Ml. Boleslav
53' Mešanović  (Křapka)

Rakovan – Li. Holík, Cedidla, P. Buchta, Gajić – Džafić (90+2. Matejov), Hlinka, Podio, Jiráček (C) (79. Bartošák), Čanturišvili (88. Vyhnal) – Poznar.
S. Dostál – Bartošák, Slaměna, Nečas, Jakubov, Vyhnal, Matejov.
Zelinka – Paták, Hock
Stadion Letná, Zlín
3194 diváků
Šeda – Křapka, Hájek, Jugas, Fulnek – Bucha (59. Wiesner), Hubínek, Matějovský (C) (86. Takács), Přikryl (73. Mareš) – Mešanović, Komličenko.
Stejskal – Tatajev, Mareš, Takács, Wiesner, Ladra, Mašek.
Šeda

SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:1. Ševci mají blíže do Evropy, pomohl dvougólový Poznar

Seznam zápasů

A je konec. Zlín vstoupil do tohoto zápasu lépe, když ve 40. minutě vstřelil úvodní gól z penalty Tomáš Poznar. Hned ve 46. minutě přišel bleskový zlínský gól po spolupráci Čanturišviliho a Petra Jiráčka, který zvýšil na 2:0. Mladá Boleslav sice v 53. minutě snížila zásluhou Murise Mešanoviće, Zlín však přidal třetí a definitivní úder o dvanáct minut později, kdy se podruhé v zápase prosadil Tomáš Poznar. Zlín tak vyhrál 3:1 a do odvety v Mladé Boleslavi půjde ve značně výhodnější pozici. To je ode mne vše, děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou.
90+4'
90+3'
Jakub Jugas (MBL) dostal k zemi Tomáše Poznara, který se rozbíral do brejku. Od sudího Zelinky za to uviděl žlutou kartu.
90+2'
Poslední, taktické střídání Zlína. Adnana Džafiće nahrazuje Róbert Matejov.
90+1'
Pravděpodobně to však bude ještě více. Na hřišti totiž leží otřesený Poznar.
90+1'
Sudí Zelinka přidává k tomuto zápasu ještě čtyři minuty.
90'
Poslední minutu základní hrací doby začíná Zlín v útoku.
89'
Jakub Jugas chtěl přihrát jednom ze svých spoluhráčů, nikdo se mu však nenabízel, tak přihrál míč zpět Šedovi a svému týmu pořádně vyčinil.
88'
Druhé střídání Zlína. Čanturišviliho nahrazuje útočník Pavel Vyhnal.
86'
Odražený míč ze standardní situace se dostal k Čanturišvilimu, který vyslal tvrdou střelu. Ta se jen těsně nevlezla mezi tři tyče.
86'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Ladislav Takács.
85'
Čanturišvili ze střední vzdálenosti pálil jen těsně vedle
85'
Ševci nejprve kombinovali v blízkosti rohového praporku, následně se Džafić nechal zfalouvat Petrem Marešem.
84'
Nikolaj Komličenko nehraje ideální zápas. Nyní na půli fauloval Podia a připravil tak svůj tým o možnost útoku.
82'
Páteční utkání sleduje na zlínské Letné 3194 diváků.
82'
V následném brejku získal Čanturišvili rohový kop, ze kterého ale Zlín nedokázal zahrozit.
81'
Petr Mareš centroval míč do vápna, zde ale opět narazil na stožár jménem Matej Rakovan, který si stáhnul míč pro sebe.
80'
Roh pro Mladou Boleslav.
79'
Druhé střídání Zlína. Kapitána Jiráčka, který dnes dokonce vstřelil gól, nahrazuje Lukáš Bartošák.
78'
Martin Cedidla získal míč, pár metrů s ním odsprintoval a odcentroval do útoku. Tak pro svůj tým získal mnoho cenných chvil.
77'
Už se opět hraje. Boleslav útočí a Džafić se ihned vrací do hry.
75'
A hra je následně přerušena, jelikož na hřišti leží otřesený Džafić.
74'
Následný centr do vápna ze standardní situace neměl adresáta, jelikož se pískal útočný faul.
73'
Druhé střídání Mladé Boleslavi. Tomáše Přikryla nahrazuje Petr Mareš.
73'
Následnou střelou Tomáše Hájka získali hosté rohový kop.
72'
Rakovan zasahoval po dalekonosné ráně Hájka
72'
Marek Matějovský se snaží vymýšlet jednu přihrávku za druhou, zlínská obrana ale působí zcela neprostupně.
71'
Buchta nyní skvěle odtlačil Tomáše Wiesnera, který nestihnul míč na hrací ploše.
69'
I když by při tomto stavu měli hrát především hosté, opak je pravdou. Zlín drží míč na útočné polovině a kombinuje.
67'
Střelu Džafiče pohlídal Šeda
67'
A hned chvíli poté vystřelil Džafić, jehož pokus Šedu pořádně zaměstnal.
66'
A nyní mohl Poznar pomýšlet dokonce na hattrick! Jen těsně však skluzem nedosáhnul na míč.
65'
Špičkový centr Podia trkl Poznar a Ševci zvyšují své vedení, 3:1
65'
Zlín právě vstřelil branku!
To jsou věci! Ševci z ničeho nic vyrazili do útoku, Pablo Podio našel přesným centrem hlavu TOMÁŠE POZNARA, který se nemýlil a druhým gólem v zápase posílá Zlín do dvougólového vedení – 3:1!
64'
A další dobrá přihrávka na Mešanoviće, tentokrát od střídajícího Wiesnera. U míče byl opět nejrychleji pozorný Rakovan.
63'
Mladá Boleslav se usídlila na útočné polovině.
61'
Muris Mešanovič (MBL) nejprve vystřelil, jeho pokus ale zblokovala pozorná domácí obrana. Následně nevybíravě zajel do zlínského kapitána Jiráčka a vidí od sudího Zelinky žlutou kartu.
60'
Solidní míč za obranu na Komličenka, nejdřív však byl u míče Rakovan. Komličenkovi se tento pas líbil a taky na dálku poděkoval svému spoluhráči.
59'
První střídání zápasu. Nepříliš výrazného Buchu nahrazuje Tomáš Wiesner.
58'
Tomáš Poznar přihrávkou do vápna skvěle našel Čanturišviliho, který však Šedu nedokázal ohrozit.
57'
Holík se pokoušel centrovat, jeho pokus však obětavě zblokoval Přikryl.
56'
Nikolaj Komličenko nyní ukázal, že není platný jen v ofenzivě. Centr do vápna od Džafiče odhlavičkoval a zažehnal tak nebezpečí.
55'
Roh pro Zlín.
53'
Mešanovič hlavou snižuje, 2:1
53'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hosté z ničeho nic snižují! Antonín Křapka našel skvělým centrem hlavu MURISE MEŠANOVIČE, který míč poslal přesně k tyči a nedal zlínskému brankáři šanci – 2:1!
52'
Z rohu mohl zahrozit zlínský Buchta, jeho pokus hlavou však netrefil tři tyče.
51'
Centr z pravé strany letěl na Křapku, který byl úplně sám a mohl rozehrát. Sám to však nevěděl a míč odehrál na roh.
50'
Tomáš Přikryl se snažil od nacentrovat míč do vápna, na ten si ale vyskočil urostlý brankář Rakovan.
49'
A Zlín bude od této chvíle myslet především na obranu. Jasně to šlo nyní vidět při obranném odkopu, který se dostal až k Šedovi.
48'
Boleslav se ale hned v útoku snaží o snížení.
46'
Džafičův centr neomylně zužitkoval Jiráček, 2:0
46'
Tak tohle je blesk z čistého nebe! Hosté ihned po úvodním výkopu druhého poločasu přišli o míč a Zlín se vydal do útoku. Míč se přes Čanturišviliho dostal k PETRU JIRÁČKOVI, který s pomocí odrazu od horní tyče vstřelil druhý gól Zlína – 2:0!
46'
Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme viděli aktivní fotbal z obou stran. O něco aktivnější byli hosté, ve 40. minutě však Matějovský způsobil penaltový zákrok a o minutu později Tomáš Poznar proměnil rohový kop. Zlín je tudíž o poločase ve výhodě a uvidíme, co nabídne poločas druhý.
45'
45'
Džafič však od rohového praporku praporku vyslal velmi slabý centr. Tohle nebylo pro Boleslav žádné nebezpečí.
44'
Zoran Gajič se snažil odcentrovat na Tomáše Poznara, jeho pokus byl však zblokovaný a to znamená třetí roh Zlína.
42'
A hosté se hned po inkasovaném gólu ženou do útoku.
41'
Poznar proměnil penaltu, uklidil míč k tyči a Ševci vedou 1:0
41'
Jan Šeda sice zvolil správnou stranu, nic mu to však nebylo platné. TOMÁŠ POZNAR umístil míč přesně k levé tyčce a posílá Zlín do vedení – 1:0!
40'
Matějovský fauloval ve vápně Buchtu, penalta pro Ševce!
40'
Penalta pro Zlín! Marek Matějovský fauloval Petra Buchtu a míč si bere Tomáš Poznar.
38'
Boleslav utahuje zámky. Nyní se v celkem slušné střelecké střelecké pozici nacházel Komličenko, míč mu na poslední chvíli odkopl z nohy jeden z bránících hráčů Zlína.
37'
Zlínská obrana si však zatím s centrovanými míči skvěle skvěle ví rady.
36'
Boleslav se po delší době dostala do útoku a hned vybojovala rohový kop.
34'
A na druhé straně se stal poměrně úsměvný moment, kdy nejlepší střelec ligy Komličenko netrefil míč a kopl do prázdna.
33'
Džafič centr skvěle prodloužil na Holíka, který ještě přesně našel přihrávkou Čanturišviliho. Jeho poku zblokovala hostující obrana.
32'
Matějovský nyní na půlce fauloval Čanturišviliho, tihle dva si opravdu nic nedarují. Byl to už několikátý vzájemný souboj.
31'
Komličenko centrem našel Mešanoviče, jehož zakončení postrádalo potřebnou razanci
31'
Cedidla v souboji s Komličenkem zaváhal a boleslavský snajpr nacentroval míč na Mešanoviče, jehož přízemní pokus chytil Rakovan.
30'
Ihned po rozehrání se domácí řítili do brejku a Bucha na půlce takticky zfauloval Džafiče.
29'
A hosté si roh ještě jednou zopakují.
28'
Přikrylovu střelu zblokovala domácí obrana, pro Boleslav to znamená příležitost prvního rohového kopu.
27'
Žlutou kartu dostává Vachtang Čanturišvili (FC Fastav Zlín).
27'
Hra byla chvíli přerušena, jelikož na hřišti ležel otřesený Komličenko. Hned po přerušení se ale zvedl, tudíž hra plynulo pokračuje.
26'
Antonín Křapka za sebou cítil dotírajícího Čanturišviliho, tak se s ničím nepáral a odehrál míč do zámezí.
25'
Jakub Fulnek centroval z levé strany, následný centr zprava byl pro Rakovana. Hosté jsou nyní ale jasně aktivnější.
24'
Komličenko se nyní snažil v souboji získat míč pro svého parťáka v útoku Mešanoviče, této boleslavské dvojici se zatím ale příliš nedaří.
23'
Petr Buchta se s ničím nepáral a odkopnul míč na tribunu. Mladá Boleslav bude pokračovat po autovém vhazování v útoku.
21'
Michal Hubínek se snažil nacentrovat míč pro jednoho z útočníků, příliš se mu to však nepovedlo a pro míč si přišel zlínský brankář Rakovan.
20'
Džafič obloučkem vysunul Jiráčka, ten pálil nad
20'
Skvělá akce Zlína! Domácím dnes vyloženě jdou protiútoky. Adnan Džafič nacentroval míč na Jiráčka, který vystřelil z první. Jeho pokud byl sice tvrdý, ale nepřesný.
19'
Matějovskému se následně velmi nelíbil zákrok Čanturišviliho a mezi těmato dvěma hráči to nyní urovnává sudí Zelinka.
18'
Zoran Gajič centroval do vápna velmi nadějný centr, Šeda ale skvěle vyběhnul a míč vyboxoval.
17'
Přikrylova rána skončila jen těsně nad břevnem
17'
Marek Matějovský přihrál Tomáši Přikrylovi, který se pokusil vystřelit a jen těsně netrefil branku.
17'
A nyní si mezi sebou čutají míč dva zlínští odchovanci – Jugas s Hájkem, kteří však dnes přijeli na Letnou v roli soupeře.
16'
Nebezpečný míč centroval do vápna Fulnek, domácí obrana si s ním však poradila.
14'
Martin Cedidla skvěle vystihnul přihrávku a ihned rozehrál, čímž dostal svůj tým do protiútoku. Chvíli potom se pískal faul Marka Matějovského.
13'
Jakub Jugas se snažil o dlouhý centr na Mešanoviče, tento míč byl však pouze pro domácí obranu.
12'
Marek Matějovský nyní jasně prokázal jak kreativním hráčem je. Vymyslel skvělou přihrávku za obranu na Tomáše Přikryla, který se však nacházel v těsném ofsajdu.
11'
Zlín měl následně příležitost dalšího rohu, po něm se ale dostali k míči hosté a hned vyrazili do protiútoku.
10'
A sám Džafič poslal centr na zadní tyč, kam si nabíhal Petr Buchta. Toho však skvěle ubránil Michal Hubínek.
9'
Hubínek po rohu zachránil hosty před nabíhajícím Buchtou
9'
Adnan Džafič vybojoval pro Zlín první roh v zápase.
8'
Hlinka se nyní snažil dát průnikovou přihrávku na Čanturišviliho, jeho pokus byl však příliš dlouhý a tak si pro míč pohodově přišel Jan Šeda.
6'
Martin Cedidla udělal triviální chybu, kdy neodehrál míč a Tomáš Přikryl se dostal do obrovské šance. Rakovan mu však velmi dobře zmenšil úhel a jeho pokus chytl.
5'
Další útok Zlína je zastaven praporkem asistenta rozhodčího, který viděl Tomáše Poznara v ofsajdu.
5'
Zlín se však ihned po tomto autu dostal do útoku a Adnan Džafič se pokusil o střelu, která mu však příliš nevyšla.
4'
Holík skluzem zastavil centr Fulneka a Mladá Boleslav získává vhazování velmi blízko rohovému praporku.
3'
Fulnek nyní lacině ztratil míč u postranní čáry a domácí se tak usazují na útočné polovině.
2'
Jakub Fulnek na půlce fauloval Libora Holíka a sudí Zelinka tak poprvé musel fouknout do píšťalky.
1'
Úvodní výkop provedl Zlín a ihned zahajuje první útok.
1'
Oba týmy již nastupují na hrací plochu, zápas za malou chvíli začne.

FC Fastav Zlín: Rakovan – Li. Holík, Cedidla, P. Buchta, Gajić – Džafić, Hlinka, Podio, Jiráček (C), Čanturišvili – Poznar.
Náhradníci: S. Dostál – Bartošák, Slaměna, Nečas, Jakubov, Vyhnal, Matejov.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Hájek, Jugas, Fulnek – Bucha, Hubínek, Matějovský (C), Přikryl – Mešanović, Komličenko.
Náhradníci: Stejskal – Tatajev, Mareš, Takács, Wiesner, Ladra, Mašek.

Rozhodčí: Zelinka – Paták, Hock.
FORTUNA:LIGA vrcholí. FC Fastav Zlín přivítá na svém hřišti celek FK Mladá Boleslav a tím začne finále skupiny o Evropskou ligu, které se hraje pohárovým systémem. Utkání začíná v 18:00 a vysílá ho živě stanice ČT2.

FC FASTAV ZLÍN, 9. místo – 39 bodů

Poslední zápas základní části FORTUNA:LIGY odehrál Zlín na hřišti Mladé Boleslavi. A byť hrál ve značně okleštěné sestavě, prohrál 3:0 a tato prohra stála definitivně místo Romana Pivarníka, kterého vedení zlínského klubu odvolalo. Jeho místo zaujal jeho dosavadní asistent Jan Kameník, který si tak odbyl ligovou premiéru ve dvojzápase se Sigmou Olomouc. A to mu vyšlo více než dobře, jelikož Zlín jako outsider postoupil a může tak dál stále snít o pohárové Evropě.

FK MLADÁ BOLESLAV – 7. místo – 42 bodů

Mladou Boleslav čekaly ve skupině o Evropskou ligu Teplice. A hned první zápas na hřišti Teplic skončil neuvěřitelným výsledkem, když svěřenci trenéra Webera vyhráli 8:0. Toto vítězství se navždy zapsalo do historických kronik jako nejvyšší vítězství na venkovním hřišti. Druhý zápas se tak stal pouhou formalitou, jelikož Teplice neměly žádnou šanci zvrátit úvodní výsledek. Zlín si bude muset dát pozor zejména na Nikolaje Komličenka, který za 29 odehraných zápasů stihl dát neskutečných 27 gólů a stal se tak suverénně nejlepším střelcem soutěže.
Vzájemné duely: Po návratu Zlína do nejvyšší soutěže odehrála obě mužstva osm vzájemných zápasů. A bilance hovoří mírně pro Mladou Boleslav, která z toho dokázala dokázala pět zápasů vyhrát. Třikrát se radovali ševci a je velkou zajímavostí, že ani jeden z osmi zápasů neskončil remízou.