FORTUNA:LIGA - Skupina o Evropu -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Bohemians - 21. června 2020   15:00

Slovácko
45+2' Havlík
1:2
(1:1)
Bohemians
14' Vacek  (Nečas) • 86' Hronek  (Ugwu)

Porcal – Reinberk, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Divíšek – Navrátil, V. Daníček (C), Havlík, Kalabiška (55. Sadílek) – P. Dvořák (82. Kohút) – Jurečka (60. Zajíc).
Nemrava – Mareček, Kohút, Šimko, Zajíc, Sadílek, Juroška.
P. Rejžek – P. Vlasjuk, P. Klupák
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
1801 diváků
Valeš – Bartek, Köstl, Hůlka, M. Dostál – Vacek (69. Květ), Jindřišek (C), Ljovin, Hronek (90+1. Krch), Nečas (69. Mosquera) – Vodháněl (80. Ugwu).
P. Le Giang – Krch, Mosquera, Schumacher, Květ, Ugwu, Bederka.

Seznam zápasů

Slovácko nakonec brankou z 86. minuty prohrává 1:2, když Ugwu vysunul Hronka, jenž prostřelil Porcala. I v tomto případě musel zasáhnout videorozhodčí, který potvrdil i podruhé, že branka byla regulerní. Slovácko bylo ve druhém poločase lepší, mělo několik střeleckých příležitostí, ale do branky se nedokázalo trefit, Bohemka si veze do Prahy vítězství 2:1 a je blíže postupu do finále prostřední skupiny a podruhé během devíti dní vyhrála v Uherském Hradišti.
90+4'
90+3'
Slovácko se snaží vyrovnat, kombinuje na polovině Bohemky, Havlík se snažil centrovat do vápna, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
90+2'
Roman Valeš byl potrestaný žlutou kartou za zdržování hry.
90+1'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Daniel Krch.
90+1'
Slovácko zahrávalo rohový kop, hlavičkoval Daníček, Valeš jeho pokus kryje.
90'
Ve druhém poločase se budou nastavovat 4 minuty.
89'
Květ centroval nebezpečně z levé strany, balon proletěl kolem vzdálenější tyče.
86'
Bohemians právě vstřelili branku!
Ugwu našel za obranou PETRA HRONKA, který prostřelil vybíhajícího Porcala, pomezní sudí avizoval ofsajd, zase o brance Bohemky rozhodovalo video a sudí Rejžek i podruhé na doporučení videorozhodčího branku Klokanům uznal.
85'
Havlík přiťukl míč Sadílkovi, který vystřelil z levé strany a balon šel těsně nad břevnem Valeše.
83'
Sadílek přistrčil Havlíkovi, míč šel mimo
83'
Tak nakonec Stanislav Hofmann musí zápas dohrát, jelikož domácí celek střídáním přerušil třikrát hru a i když se může vystřídat pět hráčů. Podstatné je trojí přerušení hry.
82'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Pavel Dvořák, přichází Michal Kohút.
81'
Stanislav Hofmann už avizuje, že dnešní zápas nedohraje a potřebuje vystřídat.
80'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Vodháněl, přichází Michael Ugwu.
79'
Trojice hráčů Kadlec, Daníček, Hofmann mají problémy s křečí.
77'
Velice rychlá kombinace v podání Klokánů se dostala na levou stranu na Ljovina, který centroval do pokutového území na Květa, který ještě přenechával míč za sebe, ale tam byli jen hráči Slovácka.
74'
Bohemka zahrávala rohový kop, Roman Květ se snažil překvapit Porcala přímo z rohu, ale jeho pokus směřoval jen do boční sítě.
72'
Centr Vodháněla boxoval nedůsledně Porcal, který se dostal i napodruhé k míči a ten skončil v jeho náruči.
72'
Dnešní utkání sleduje 1801 diváků.
72'
Bohemka šla do rychlého protiútoku, za záchrannou brzdu musel zatáhnout Marek Havlík, který fauloval Vodháněla na hranici vápna.
69'
Před střídáním se dostal do velice dobré příležitosti Petr Reinberk, který střílel z pravé strany levou nohou, ale nepřesně.
69'
Dvojí střídání Bohemky. Ze hřiště odešli Jan Nečas a Kamil Vacek a nahradili je Roman Květ a Jhon Mosquera.
67'
Navrátil šel z levé strany do vápna a pravou nohou vystřelil, jeho pokus byl zblokovaný.
66'
Bohemka měla aut, ale rychle o něj přišla, Navrátil centroval na zadní tyč, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
65'
Havlík zahrával volný přímý kop z levé strany. Valeš šel daleko z branky, aby míč vyboxoval mimo vápno.
62'
Sadílek v dobré střelecké pozici poslal míč mimo bránu
62'
Šance Slovácka, Divíšek centroval z levé strany, balon si zpracoval jeho spoluhráč a balon posunul na Zajíce, který posunul míč proti noze Sadílkovi, jenž mířil necelý metr vedle levé tyče.
61'
Stanislav Hofmann vidí žlutou kartu za faul ve středu hřiště.
60'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Tomáš Zajíc.
59'
Petr Hronek viděl žlutou kartu, jelikož si neodpustil připomínky na pomezního sudího.
58'
Vodháněl šel středem hřiště a vystřelil ze střední vzdálenosti, jeho pokus šel vedle levé tyče.
58'
Pavel Dvořák zatáhl za dres hostujícího hráče ve středu hřiště a rozhodčí Rejžek ihned tasí žlutou kartu.
56'
Volný přímý kop pro Bohemku zahrával Jindřišek jen do zdi bránících hráčů.
55'
Jurečka hlavičkoval nebezpečně na bránu, míč letěl jen těsně mimo
55'
Slovácko zahrozilo po centru z pravé strany hlavičkoval Jurečka, byl ale zády k brance a balon nedokázal mezi tři tyče usměrnit.
55'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Jan Kalabiška, přichází Lukáš Sadílek.
51'
Nečase ve velké šanci vychytal Porcal
51'
Daleko větší šanci měl Jakub Nečas, který šel sám z levé strany na Porcala, ten mu vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a hostující hráč nastřelil nohy dobře postaveného Porcala.
50'
Kadlec podcenil souboj u postranní čáry a pro Slovácko mohlo inkasovat, Vodháněl přihrával v pokutovém území na Dostála, přihrávku zmařil domácí obránce.
48'
Daníček našel Navrátila, ten prověřil Valeše
48'
Dvořákovi se nepovedl první dotek s míčem a šel s ním na levou stranu, kde jej posunul Divíškovi, který jej napodobil a balon skončil za brankou Bohemky.
46'
Slovácko začalo aktivně, Bohemku přitlačilo k vápnu, na jehož hranici střílel Navrátil k tyči Valeš se musel natahovat, aby míč vyrazil.
46'
Daníček byl faulovaný na polovině Bohemky, Slovácko bude tak rozehrávat.
46'
Po prvním poločase je zatím skóre 1:1. Slovácko vstoupilo do utkání dobře, nastřelilo břevno po hlavičce Dvořáka, Bohemka poté vyrovnala hru a byla více na míči, po pěkné kombinaci šla do vedení, když akci začal kolmou přihrávkou Bartek na Nečase, který našel Kamila Vacka, který zblízka uklidil míč do sítě, branku muselo potvrdit video, jelikož pomezní rozhodčí avizoval ofsajd. Modrobílé nejvíce trápila rozehrávka v zadních řadách, ze které nabízeli domácí hráči rychlé protiútoky hostujícímu celku. Slovácko se snažilo vyrovnat, do pokutového území Klokanů letěl jeden míč za druhým, obrana vršovického mančaftu, všechny pokusy odvrátila, nakonec ale Valeš inkasoval v nastaveném čase po velice povedené střele Havlíka ze střední vzdálenosti.
45+3'
45+3'
Slovácko se ještě hnát dopředu, ale po jeho útoku sudí Rejžek ukončil první půli.
45+2'
Slovácko právě vstřelilo branku!
V nastaveném čase prvního poločasu vyrovnává povedenou střelou MAREK HAVLÍK, který vybojoval míč na Jindřiškovi a umístěnou střelou přibližně z 25 metrů mířil přesně k tyči, Valeš se natahoval marně.
45+1'
Divíšek našel na přední tyči Jurečku, který se snažil balon přizvednout, místo toho šel míč až příliš and branku.
45'
První půle bude nastavena o tři minuty.
44'
Daníček v dobré pozici přestřelil bránu Valeše
44'
Na konci prvního poločasu mají modrobílí více míč na svých kopačkách. Centr ze levé strany zachytil na opačné straně Reinberk, který dával balon pod sebe na Daníčka, jehož technický pokus se do branky nevlezl.
42'
Hofmann špatně rozehrál, jeho přihrávku vystihl Jindříšek a hned vysílal Nečas, který ale v souboji se stoperem Slovácka neuspěl a balon se dostal k Porcalovi.
41'
David Bartek byl před chvíli jako postižený a nyní fauloval loktem na polovině Slovácka za cenu žluté karty.
40'
Bartek si dobře přikryl míč, Kalabiška jej v souboji mírně postrčil a sudí Rejžek odpískal faul.
39'
Reinberk se snažil ve skluzu zasáhnout míč, v těžké pozici branku netrefil
39'
Slovácko si nyní vypracovalo šanci, centr Divíška mířila na zadní tyč, kde se snažil jej ve skluzu zasáhnout Reinberk, ale v těžké pozici branku Bohemky netrefil.
38'
Z levé strany přiletěl míč od Divíška, Valeš jeho pokus chytá.
36'
Vacek vystihl přihrávku v zadních řadách, obelstil Daníčka a šel sám na branku Porcala, sudí Rejžek ale viděl faul.
34'
Jurečka sice bojuje jako lev, ale poté vybojovaný míč Havlíkem špatně přihrál na Navrátila a balon skončil v autu.
31'
Sudímu Rejžkovi se ulomil držák na sprej, který měl upnutý za výstrojí, konec poločasu se tak bude moci obejít bez něj.
29'
Slovácko ztratilo míč na polovině Bohemky a ta šla do rychlého brejku, který zastavil Navrátil, který vybojoval míč, následně byl faulovaný Kamilem Vackem, který uviděl žlutou kartu.
27'
Köstl fauloval Jurečku, Slovácko bude na polovině Bohemky rozehrávat, Havlík se snažil dlouhým obloučkem najít hlavičkující Kalabišku s Hofmannem, balon se odrazil od hostujícího hráče do autu.
25'
Hosté standardní situaci zahrávanou Havlíkem odvrátili, poté se opět balon dostal k Havlíkovi, jeho druhý pokus opět obrana odvrátila k Daníčkovi, jenž vypálil, balon se snažil tečovat ještě Kalabiška, ale ten byl od něj daleko.
24'
Do pokutového území šel centr z levé strany, Jurečka ani Dvořák se proti hostující obraně neprosadili, Slovácko bude ale kopat roh.
23'
Hosté kombinovali na pravé straně, ale jejich souhra skončila za brankovou čárou.
21'
Reinberk sice centroval z pravé strany, ale na jeho přihrávku reagoval jen brankář Valeš, který balon nadvakrát zkrotil ve svých rukavicích.
19'
Vladislav Ljovin byl za faul na domácího hráče oceněn žlutou kartou.
19'
Domácí hráči se volnému kopu ubránili a balon posunuli do středu hrací plochy.
18'
Navrátil skuzem zajel do hostujícího hráče, bylo to přes balon, sudí Rejžek odpískal nedovolený zákrok, což se domácímu hráči vůbec nelíbilo.
14'
Vacek dopravil míč do sítě, jeho trefu stvrdil VAR! 0:1
14'
Bartek vysunul na levou stranu Nečase, který podél malého vápna našel KAMILA VACKA, jenž balon poslal k tyči. Pomezní rozhodčí avizoval ofsajd VACKA, branku potvrdilo až video.
13'
Hofmann přímočaře hledal nabíhajícího Jurečku, ale přihrávka byla až moc dlouhá a míč se dostal za brankovou čáru, od své branky bude odkopávat Valeš.
11'
Bohemka má stále více ze hry, Slovácko zatím se spoléhá na brejky.
9'
Také Klokani kopali rohový kop, zahráli jej nakrátko, Hronek odcentroval do vápna, ven z branky musel Porcal, aby míč vyboxoval, poté po serii odrazů jej odkopl ven z vápna důrazně Jurečka.
8'
Další standardní situace ve prospěch Slovácka nebezpečně nevyzněla, naopak Bohemka šla rychle do útoku, centr z pravé strany byl sražen do zámezí.
5'
Šance domácích! Střela Dvořáka lízla břevno
5'
Slovácko kopalo rohový kop, ale žádné nebezpeční pro hostující branku to neznamenalo.
4'
Obrana Bohemky měla problémy s rozehrávkou, Jurečka vystihl přihrávku a poslal míč ohně, na malém vápně však nikdo nebyl, Reinberk dostihl balon a poslal jej na hlavu Dvořáka, který lízl břevno Valešovy branky.
3'
Útok Klokanů vedl po pravé straně útok hostujícího celku, ale jeho přihrávka nebyla dost přesná a balon potom odkopl Kadlec.
3'
Bohemka je více na míči, kombinuje hlavně kolem středového kruhu.
2'
Havlík posunul míč doleva, odkud centroval Divíšek, před Jurečkou a Dvořákem musel balon vyboxovat vybíhající brankář Valeš.
1'
Hráči hostujícího celku se ujali jako první míče.
1'
-3'
Domácí fotbalisté za potlesku diváků vybíhají na hrací plochu. Hned jsou následováni hráči Bohemky. Slovácko bude hrát v bílých kompletech a Klokani také ve svých bílo-zelených dresech.
-12'
Fotbalisté se pomalu trousí do útrob stadionu, aby se připravili na dnešní zápas.
-37'
Už jsou také na na zeleném pažitu fotbalisté Bohemky.
-40'
Daníček a spol. vyběhli na hřiště jako první.
-45'
Na trávníku se jako první objevují brankáři obou celků, vedeni trenéry brankářů.

1.FC Slovácko: Porcal – Reinberk, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Divíšek – Navrátil, V. Daníček (C), Havlík, Kalabiška – P. Dvořák – Jurečka.
Náhradníci: Nemrava – Mareček, Kohút, Šimko, Zajíc, Sadílek, Juroška.

Bohemians Praha 1905: Valeš – Bartek, Köstl, Hůlka, M. Dostál – Vacek, Jindřišek (C), Ljovin, Hronek, Nečas – Vodháněl.
Náhradníci: P. Le Giang – Krch, Mosquera, Schumacher, Květ, Ugwu, Bederka.

Rozhodčí: P. Rejžek – P. Vlasjuk, P. Klupák.
Klokani se budou muset dnes obejít bez pětibrankového střelce Pulkraba, který dnes není ani na lavičce náhradníků. Oproti minulému zápasu v Uherském Hradišti nebude hrát Schumacher, na jeho místě nastoupí Dostál, také si zahraje Vacek, který odsunul Květa, ten tady vstřelil druhou branku Bohemky, dnes na hrotu by se měl objevit Vodháněl, který má stejně branek jako Pulkrab.
Do sestavy Slovácka se vrací středový obránce Stanislav Hofmann, také změna na místě pravého beka, kde chybujícího Jurošku nahrazuje Reinberk, od první minuty nebude hrát Lukáš Sadílek, na jeho místo se posune Vlastimil Daníček, který hrál poslední zápasy na pozici stopera, změna je také v útoku, kde bude hrát Václav Jurečka a Tomáš Zajíc nastoupí v roli žolíka.
Ministerstvo zdravotní povolilo kvótu 2500 diváků na sportovních zápasech, při splněných určitých pravidel, na dnešní zápas budou vpuštěni všichni permanentkáři slováckého klubu, kterých je 1801.
Tak jako před devíti dny, na zápase bude přítomen videorozhodčí, kterým bude sudí Ondřej Berka.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Porcal – Juroška, Daníček, Kadlec, Divíšek – Sadílek, Havlík – Kalabiška, Dvořák, Navrátil – Zajíc.

Bohemians Praha 1905: Valeš – Bartek, Köstl, Hůlka, Schumacher – Vacek, Jindřišek, Ljovin, Hronek, Vodháněl – Pulkrab.
Kouči Svědíkovi bude určitě chybět Milan Petržela, který dostal červenou kartu v duelu s Klokany a bude v obou zápasech chybět. Pro Zahustela, který je po operaci zlomené pravé ruky sezona skončila, do brány se ještě nepostaví Matouš Trmal, nad startem Hofmanna visí otazník.
Bohemians Praha 1905

To naopak Klokani válí, po koronavirové pauze prohráli jen se Spartou a v ostatních případech se radovali ze zisku tří bodů. Forma z posledních zápasů vynesla vršovické fotbalisty z bojů o záchranu do prostřední skupiny, a nemusejí tak bojovat jako v minulém ligovém ročníku do posledního kola o ligovou příslušnost. Určitě mají Jindřišek a spol. v živé paměti duel s Opavou, kdy právě kapitán Bohemky spasil svůj celek brankou v nastaveném čase a odvrátil baráž.
1.FC Slovácko

Slovácku nevyšel finiš ligy, v posledních třech zápasech získalo jen jeden bod, po remíze 1:1 v Opavě a poslední dva domácí zápasy prohrálo, právě s Bohemkou 1:2 a poté se Spartou 0:2. Porážka v posledním kole základní části určila, že modrobílí skončí v tabulce na 9. místě a budou začínat dvojzápas s Bohemians 1905 v domácím prostředí.
Příjemné nedělní odpoledne z Uherského Hradiště. Začíná nám vrchol sezony 2019/2020 – nadstavba FORTUNA:LIGY. Tabulka po třiceti kolech se rozdělila na tři části, týmy 1.FC Slovácko a Bohemians Praha 1905 se umístily za sebou, na 9.a 8. místě a budou hrát v prostřední skupině o Evropu. Obě dvě mužstva se střetnou po devíti dnech znovu, nyní ve dvou zápasech, úspěšnější celek se utká s postupujícím z dua České Budějovice – Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.