FORTUNA:LIGA - Skupina o titul - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Ostrava - 4. května 2019   17:30

Sparta
29' Drchal (Moberg Karlsson) • 51' Moberg Karlsson  • 90+5' Hložek (Kanga)
3:0
(1:0)

Heča – Zahustel, Radaković, Costa, Matěj Hanousek – Moberg Karlsson (74. Ćivić), Sáček, M. Hašek (83. Kanga), M. Frýdek (C), Hložek – Drchal (89. Chipciu).
Nita – Plechatý, Kanga, Hájek, Vácha, Chipciu, Ćivić.
Královec – Nádvorník, Hájek
Generali Arena, Praha-Bubeneč
11 423 diváků
Laštůvka – Pazdera (76. Bolf), Procházka, Stronati, Fleišman (C) – Fillo, Jánoš, Jirásek, Holzer – Kuzmanović (66. R. Hrubý), Diop (71. O. Šašinka).
Budinský – Mešaninov, D. Buchta, R. Hrubý, Mooc, O. Šašinka, Bolf.

SESTŘIH: Sparta - Baník 3:0. Letenští uctili Šuralovu památku další výhrou

Sparta si dnešní výhrou upevnila třetí místo, na čtvrtý Jablonec disponuje aktuálně náskokem devíti bodů. Severočeši ale ještě mají k dobru zítřejší zápas na hřišti druhé Plzně, na niž Sparta ztrácí osm bodů.

Baník zůstává pátý o šest bodů za Jabloncem, na šestý Liberec má náskok tří bodů, na Liberec ale ještě čeká večerní domácí utkání s pražskou Slavií.

V druhém kole nadstavby Sparta příští týden opět v letenské aréně přivítá Slovan Liberec, Ostrava znovu zamíří na sever Čech do Jablonce, kde před týdnem inkasovala čtyři branky.
Sparta i podruhé pod vedením Michala Horňáka vítězí 3:0, když po výhře v Opavě stejným výsledkem zdolala i opavského rivala z Ostravy v domácím prostředí.

Skóre zápasu na sklonku úvodní půlhodiny otevřel Václav Drchal, po změně stran pak z pokutového kopu zvýšil sparťanské vedení z penalty David Moberg Karlsson a skóre zápasu v samém závěru uzavřel Adam Hložek.
90+5'
90+5'
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta v závěru přidává třetí branku! Při rychlém brejku Guélor Kanga šikovnou kolmicí vysunul ADAMA HLOŽKA za záda hostujících obránců, mladý útočník pak obešel brankáře Laštůvku a zakončil do prázdné branky!
90+3'
Šašinka se na pravém křídle neprobil kolem pozorně bránícího Martina Frýdka, domácí kapitán pak k radosti publika vybojoval odkop od branky.
90+2'
Hostující příznivci se za takřka nulové teploty vysvlékli do půl těla a zahřívají se vytrvalým skandováním.
90+1'
Nezdarem skončil také útočný výpad Martina Filla, sparťané už přenesli hru na soupeřovu polovinu hřiště.
90+1'
Rozhodčí Královec oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
Sparťané dohrávají zápas s Adamem Hložkem na hrotu, Chipciu s Čivićem působí na křídlech.
89'
Kanga byl nedovoleně sražen Martinem Fillem, sparťané budou rozehrávat na útočné polovině.
89'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Václav Drchal, přichází Alexandru Chipciu.
88'
Hosté se v závěru snaží být aktivní, jejím akcím ale chybí veškerá kvalita a nedokážou se tak dostat do finální fáze.
87'
Jiráskovu přihrávku do pokutového území se Hrubý patičkou pokusil posunout do běhu Bolfovi, ten si ale míč nedokázal zpracovat a pak už jej dostihl až za brankovou čárou.
85'
Žlutou kartu dostává Václav Procházka (FC Baník Ostrava).

Hostující obránce byl potrestán za zahození míče při autovém vhazování Sparty.
85'
Takřka až zápasnický souboj Filla s Čivićem u rohu pokutového území Baníku rozhodčí Královec ponechal bez povšimnutí.
83'
Hložek se pěkně otočil s míčem, ale obstřel skončil vedle
83'
Po rohovém kopu Sparty promarnil dobrou příležitost Zahustel, když nedokázal míč trefit, balónu se pak ještě zmocnil Costa, jenž připravil palebnou pozici pro Hložka, jehož střela prosvištěla vedle ostravské branky.
83'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Martin Hašek, přichází Guélor Kanga.
82'
Zahustel na pravém křídle dostihl dlouhý pas ještě na hřišti, na jeho přihrávku pak nedosáhl Drchal, Čivić se dostal k míči kolem nedůrazně bránícího Pazdery, v komplikované pozici ale míč nasměroval jen mimo ostravskou branku.
81'
Michal Sáček si troufl na individuální průnik po útočné polovině, v jehož závěru byl atakován v těsné blízkosti pokutového území, rozhodčí Královec ale nechává pokračovat ve hře.
80'
Baník se usadil na sparťanské polovině, Šašinkova přihrávka napříč pokutovým územím ale letěla mimo dosah Jakuba Bolfa, ten pak ale ještě doběhl míč na hrací ploše a hosté nadále mohou kombinovat.
79'
Martin Hašek potáhl míč po útočné polovině, pak ale přihrával Drchalovi do těsného ofsajdu.
78'
Utkání ve velmi nevlídném počasí sleduje 11 423 diváků.
Jakub Bolf zaváhal při zpracování míče v roli posledního, Drchal mu jej ale nedokázal vypíchnout.
77'
Žlutou kartu dostává Ondřej Zahustel (AC Sparta Praha).

Sparťanský obránce u postranní čáry podkopl Ondřeje Šašinku.
76'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Lukáš Pazdera, přichází Jakub Bolf.
76'
Z následného rohu sparťané nijak nezahrozili, přesto ale nadále mají míč v držení na útočné polovině.
75'
Martin Frýdek vybojoval míč na útočné polovině, po rychlém přechodu k pokutovému území pak Hašek nepřesně hledal před brankou Drchala.
74'
Ondřej Šašinka tvrdě naskočil do Radakoviće, píská se proti Baníku.
74'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází David Moberg Karlsson, přichází Eldar Ćivić.
73'
Další střelecká příležitost pro Baník, Adam Jánoš ale zpoza pokutového území střílel nepovedeně daleko vedle sparťanské branky.
71'
Jánoš se nádhernou ranou z halfvoleje málem trefil do šibenice
71'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Dame Diop, přichází Ondřej Šašinka.
71'
Adam Jánoš si před pokutovým územím Sparty našel volný míč a jeho rána z poněkud krkolomné pozice se odrazila od tyče sparťanské branky!
70'
Nedovolený zákrok byl pískán Martinu Frýdkovi, Baník rychle rozehrál, ovšem nepřesně a míče se opět ujali domácí.
68'
Na trávníku se objevuje řada nepřesností, po sérii soubojů ve středu hřiště se volného míče ujali sparťané, ani jejich akce pak ale netrvala dlouho.
66'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Robert Hrubý.
66'
Ve hře už se může pokračovat, Sáčkův centr k bližší tyči se neujal a hosté dopravili míč do bezpečí.
65'
Zdravotní potíže trápí Milana Heču po předchozím zákroku proti Diopovi, sparťanský brankář musí být ošetřen.
65'
Po rychlém přechodu sparťanů do útoku zleva nebezpečně zakončoval Adam Hložek, jehož ránu Pazdera tečoval mimo branku, Laštůvka přesto raději zasáhl a ještě prodloužil míč za brankovou čáru na roh.
64'
Heča fantasticky zasáhl proti Diopově tutovce!
64'
Dame Diop se uvolnil v pokutovém území přes Costu, když nedůrazně bránícího zimbabwského soka odstavil od míče, pak ale zblízka nepřekonal brankáře Heču!
63'
Kuzmanović si našel obrovské množství volného prostoru na útočné polovině, ovšem poněkud divoce si zpracovával přihrávku a byť se pak ještě snažil posunout míč do běhu Jiráskovi, ten byl ale pokryt domácími zadáky.
61'
Dame Diop si všiml volného prostoru na útočné polovině a potáhl míč až do pokutového území, dobře si ale vedl bránící Costa a ztlumil Diopovu přihrávku k brankáři Hečovi.
61'
Hra se často kouskuje, tentokrát u středové čáry Jirásek atakoval nad rámec pravidel Sáčka.
60'
Útočnou akci Baníku ukončil hvizd rozhodčího Královce, Fillo si pomohl podkopnutím Martina Frýdka.
59'
Další choreografie sparťanských příznivců, tentokrát v modro-žluto-červené barvě doplněné textem "Barvy našeho života".
58'
Po zákroku Diopa na Frýdka ve středu pole Sparta bude rozehrávat z místa přestupku.
58'
Martin Hašek se prodral do pokutového území Baníku, kde byl ale od míče odstaven.
57'
Následnému rohovému kopu Sparty se Baník ubránil a domácí tým musí další útočné snažení začít od brankáře Hečy.
56'
Drchal lobem trefil břevno! Karlsson ani Hašek blok hostů nepropálili
56'
Už to mohlo být o tři branky! Václav Drchal si před pokutovým územím vyměnil míč s Hložkem, vnikl do "šestnáctky", z úhlu trefil břevno, odraženého míče se ujal David Moberg Karlsson, přihrál Martinu Haškovi, jehož ránu hosté stačili srazit mimo branku!
54'
Fleišman se u levé postranní čáry neprobil přes Radakoviće, po nedovoleném zákroku pak Sparta může rozehrávat míč z klidu.
52'
Stejně jako po první inkasované brance, tak i po druhé Baník hned zaútočil, Fillo si navedl míč od postranní čáry k pokutovému území, pak ale svoji slabší levačkou zakončoval přímo do postavení brankáře Hečy.
51'
Karlsson si položil Laštůvku a Letenští vedou 2:0!
51'
DAVID MOBERG KARLSSON bezpečně nasměroval penaltu po zemi do protipohybu brankáře Laštůvky a zvyšuje sparťanský náskok!
51'
Guélor Kanga je jen na lavičce, míč si tak pod svoji kontrolu vzal David Moberg Karlsson.
50'
Na základě prohlédnutí videozáznamu rozhodčí Královec skutečně ukazuje na penaltový bod a Sparta bude zahrávat pokutový kop.
50'
Penalta pro Spartu!
49'
Hložek přepadl přes Fleišmana, po zásahu VAR sudí píská penaltu!
49'
Pavel Královec ale přeci jen bude řešit situaci s kolegou Pavlem Orlem u videa a už se běží podívat i k monitoru.
48'
Další zajímavá sparťanská akce, Adam Hložek si v pokutovém území zpracoval centr Matěje Hanouska, pak při zaseknutí míče kolem bránícího Fleišmana padl k zemi, k bouřlivé nevoli publika ale rozhodčí Královec penaltu nepíská.
47'
Drchal si pohrál se Stronatim, ale netrefil bránu
47'
Frýdek po pravé straně vysunul Václava Drchala, ten se přes Stronatiho elegantně prokličkoval do pokutového území, následně ale sparťanskému útočníkovi nevyšla střela z úhlu.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
V úvodním zápase nadstavbové skupiny o titul Sparta vede po prvním poločase nad Baníkem Ostrava 1:0, když průnik Davida Moberga Karlssona zužitkoval Václav Drchal.

Jinak ale na Letné sledujeme velmi vyrovnané utkání, které je ještě do druhého poločasu otevřené.
45+2'
45+2'
Útočná akce Baníku podél levé postranní čáry končí odmávaným ofsajdem Jiřího Fleišmana.
45+1'
K úvodním pětačtyřiceti rozhodčí Královec přidává dvě nastavené minuty.
45'
Dame Diop v osobním souboji přetlačil Radakoviće, pak ale volil špatnou přihrávku před branku a sparťané se ubránili této nebezpečně vyhlížející situaci.
45'
Procházkův nákop letěl do území nikoho, míč doskákal za brankovou čáru a rozehrávky se ujme Milan Heča.
43'
Drchal sám před Laštůvkou! Mladý útočník pálil jen do ostravského gólmana
43'
Václav Drchal si naběhl na vynikající přihrávku Martina Haška a tváří v tvář pak nepřekonal brankáře Laštůvku! Tomu pomohl i Václav Procházka, jenž Drchala důrazně bránil a zkomplikoval mu zakončení.
43'
Karlsson potáhl míč u rohu pokutového území, pak si ale neporozuměl s Michalem Sáčkem a přihrával mu do protipohybu.
41'
Nedlouho poté Sáček šlapákem atakoval Adama Jánoše a stává se druhým žlutě napomenutým sparťanem.
41'
I nadále se hraje velmi tvrdě, po střetu se Sáčkem se těžce zvedal ze země Jirásek, hostující středopolař už se ale zvedá ze země.
40'
Dva rychlé ostravské rohy v rychlém sledu, ten druhý hosté rozehráli po zemi a následně Kuzmanović katastrofálně centroval daleko za sparťanskou branku.
39'
Jánošův lob málem nachytal Heču!
39'
Hložek po obřím kiksu obrany hostů střílí těsně vedle!
39'
Následný centr Sáčka z rohu lapil brankář Laštůvka a rychlým výhozem rozehrál brejk Baníku, v jehož závěru Jánoš střílel parádním lobem a Heča konečky prstů vytěsnil míč nad břevno!
38'
Michal Sáček si před pokutovým územím Baníku rovnal míč ke střele, ta je sražena k rohovému praporku.
37'
37'
Václav Drchal se přes Stronatiho sice neprobil do pokutového území, ostravský obránce ale nešťastným odrazem míče připravil střeleckou pozici pro Adama Hložka, ten z úhlu přestřelil bližší horní roh ostravské branky!
36'
Tvrdě se hraje na obou stranách, Fleišman si u postranní čáry nebral servítky s Hložkem, píská se proti Baníku.
35'
Zatímco se na trávníku strhla drobná slovní přestřelka mezi fotbalisty na obou stranách po Costově zákroku, tak Martin Fillo musí být ošetřen.
34'
Costa bláznivým zákrokem sestřelil Filla! Prošlo mu to ale na žlutou
34'
Costa velmi ostrým skluzem sestřelil k zemi Martina Filla a prohlíží si v ruce sudího Královce žlutou kartu.
33'
Utkání na Letné i nadále doprovází vytrvalý déšť a silný vítr.
32'
Martin Hašek se pokusil zaskočit Laštůvku snad z pětatřiceti metrů a mířil dobře ke vzdálenější tyči, ostravský brankář ale stačil zacouvat k brankové čáře a míč ze vzduchu zachytil.
31'
Haškův drzý lob! Z pětatřiceti metrů se pokusil přehodit Laštůvku
31'
Baník ještě zůstal v náporu, Fillův střílený centr nejdříve odrazil Frýdek, na další centr Martina Filla už nedosáhl Diop.
30'
Fillo napálil Frýdkovu ruku! Penalta se opět nepíská
30'
Diop sám před Hečou! Ale letenský gólman se vytáhl s parádním zákrokem
30'
Baník se pokusil o rychlou odpověď, Kuzmanović připravil střeleckou pozici pro Dameho Diopa, jehož prudkou ránu Milan Heča vyráží!
29'
Drchal otevírá skóre! Po výborném Karlssonově průniku Letenští vedou 1:0
29'
První gólová radost na Letné! Po levé straně hřiště dravě pronikl David Moberg Karlsson a švédský záložník připravil gólový zápis pro VÁCLAVA DRCHALA, jenž zblízka snadno doklepl míč do sítě!
28'
Na Radakovićův nákop za ostravskou obranu si naběhl Drchal, míč ale na mokrém trávníku nabral rychlý odskok a výrazně blíže k němu pak měl Jan Laštůvka.
27'
V závěru další ostravské útočné akce se Jiří Fleišman opřel do odraženého míče, z velké dálky ale výrazně přestřelil sparťanskou branku.
25'
Další souboj krajanů Radakoviće a Kuzmanoviće ostravský fotbalista odnesl nějakým šrámem a jeho stav si žádá ošetření.
24'
Choreo pro Šurala. Letenské tribuny vytleskávají věčného kapitána
24'
Nepovedený Haškův centr doletěl až za ostravskou branku, rozehrávat může Jan Laštůvka.
24'
Po třiadvaceti minutách si sparťanští příznivci připravili transparent a choreografii na počest památky Josefa Šurala.
23'
Krásně zakroucená Kuzmanovičova rána skončila mimo bránu
23'
Hosté vybojovali míč na útočné polovině a Kuzmanović pak střílel zpoza pokutového území, rána někdejšího opavského kapitána zapadla za vzdálenější tyč sparťanské branky.
22'
Neúspěšná souhra Baníku na útočné polovině, od Kuzmanoviće se míč odrazil za postranní čáru a vhazovat může Zahustel.
21'
Sáčkův následný centr měl svoji kvalitu, hosté se ale dokázali ubránit.
21'
Adam Hložek na levém křídle vybojoval rohový kop pro Spartu, rudí se mohou nastěhovat před Jana Laštůvku.
19'
Zahustelův nepřesný nákop podél pravé postranní čáry zpracoval Jiří Fleišman a hostující kapitán už hledá, komu by přihrál.
18'
Rozjíždějící se akci Sparty přerušil už v zárodku Adam Jánoš taktickým faulem ve středu hřiště, sparťané rozehrávají z místa přestupku.
17'
Na opačné straně Milan Heča vůbec nezvládl rozehrávku, když si vyměnil míč s Radakovićem a pak jej nasměroval rovnou za postranní čáru zcela mimo dosah svých spoluhráčů.
16'
Pazdera málem trochu zavařil vlastnímu brankáři Laštůvkovi, zpětná přihrávka ale byla tečována Hložkem a Laštůvka pak před dotírajícím Drchalem sebral míč až za brankovou čárou, aby mohl rozehrávat z klidu.
14'
Jirásek se následně dostal hned ke dvěma centrům, s oběma si ale sparťanská defenziva poradila.
14'
Jánošova rána z dobrých třiceti metrů byla nadražena nad sparťanskou branku, Baník bude pokračovat svým prvním rohem.
13'
Holzer napálil Radakovičovu ruku, penalta se nepíská
13'
Po následném Kuzmanovićově centru se míč odrážel po hlavách hráčů před brankou, nikdo v modrém se ale do zakončení nedostal. Holzer pak centrem zleva trefil bránícího Radakoviće, od něj se míč odrazil za postranní čáru.
12'
Ve srbském souboji Radaković u postranní čáry fauloval Kuzmanoviće, hosté mohou zahrávat standardní situaci.
10'
Další útočná akce Baníku, Kuzmanović ale prováhal ideální moment k přihrávce Diopovi a svého spoluhráče pak už našel ve výrazném ofsajdu.
9'
Kuzmanovičova parádní otočka! V tutovce pálil těsně vedle
9'
Na opačné straně nebezpečně zahrozil Kuzmanović, jenž se otočil s míčem kolem bránícího Costy a pak střílel těsně vedle pravé tyče domácí branky!
8'
Hašek v obrovské šanci! Vyměnil si s Drchalem míč, Laštůvka ho vychytal
8'
Martin Hašek vnikl do pokutového území rychlou narážečkou s Václavem Drchalem, pak z nadějné pozice zakončoval do připraveného brankáře Laštůvky.
7'
Velmi podobná situace, Jánoš opět získal velké množství prostoru na křídle, jeho následný pas před branku zastavil Uroš Radaković.
7'
Znovu v akci Adam Jánoš, ten se uvolnil na pravém křídle, pak ale nepřesně přihrával před branku.
6'
Jánoš využil laxní sparťanské rozehrávky na vlastní polovině k zisku míče, následně se ale nedokázal probít k pokutovému území.
4'
Centr Adama Hložka od rohového praporku se neujal, Stronati odhlavičkoval míč k postranní čáře.
4'
Útočný výpad Martina Haška končí rohovým kopem, Sparta se natlačila před branku Baníku.
3'
Na dlouhý nákop Karlssona do pokutového území si nabíhal Drchal, mladý útočník Sparty ale byl pokryt hostujícími obránci.
2'
Hosté vybojovali míč a rozehrávají z vlastní poloviny, při napadání domácího týmu si zadáci Baníku museli vypomoct i s brankářem Laštůvkou.
1'
Rozehráno! Zahajovacího výkopu se ujali v tradičně rudém hrající sparťané, Baník dnes oblékl modrou sadu svých dresů.
1'
Výkopu utkání bude předcházet minutový aplaus jako uctění památky Josefa Šurala.
S vlastní klubovou hymnou se připojili také příznivci Baníku.
Za tónů sparťanské klubové hymny "Zpívej, kdo jsi sparťanem!" rozhodčí Královec přivádí hráče na trávník, který je i přes nepřízeň počasí tradičně velmi dobře připraven.
Změna v základní sestavě Sparty, ze zdravotních důvodů nebude moci nastoupit Lukáš Štetina, místo nějž se od úvodní minuty na trávníku objeví Costa. Mezi náhradníky se pak posunul sedmnáctiletý Pavel Hájek.

AC Sparta Praha: Heča – Zahustel, Radaković, Costa, Matěj Hanousek – Moberg Karlsson, Sáček, M. Hašek, M. Frýdek (C), Hložek – Drchal.
Náhradníci: Nita – Plechatý, Kanga, Hájek, Vácha, Chipciu, Ćivić.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman (C) – Fillo, Jánoš, Jirásek, Holzer – Kuzmanović, Diop.
Náhradníci: Budinský – Mešaninov, D. Buchta, R. Hrubý, Mooc, O. Šašinka, Bolf.

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Hájek.
Fotbalisté obou týmů se rozcvičují na trávníku, který dnes skrápí déšť. Teploměr je jen těsně nad nulou, počasí dnes vskutku není fotbalu nakloněno. Přesto věřme, že na Letné uvidíme zajímavou fotbalovou podívanou.
Josef Šural

Sparta v dnešním utkání uctí památku svého bývalého kapitána Josefa Šurala, jenž v pondělí tragicky zahynul při autonehodě v Turecku. Sparťané se zúčastní nástupu na zápas ve speciálních dresech s číslem 23 a jmenovkou Josefa Šurala na zádech, tyto dresy pak budou v dražbě a výtěžek bude věnován rodině. V tričkách s podobiznou Josefa Šurala a jeho jménem na zádech přijdou na trávník i fotbalisté Baníku.

Josef Šural zahájil profesionální kariéru v Brně, přes angažmá v Liberci se pak v sezóně 2016/17 dostal do Sparty, za kterou odehrál 67 zápasů a vstřelil 20 branek.

Do Alanyasporu, aktuálně pátého týmu turecké ligy, přestoupil v lednu 2019. V pondělí pak nepřežil autonehodu týmového minibusu, v němž cestoval s několika spoluhráči z ligového utkání v Kayseri.

Sparta během týdne vytvořila pietní místo u letenského stadiónu, po dnešním utkání klub všechny květiny a další památky převeze do Brna na místo zítřejšího posledního rozloučení.
FC Baník Ostrava

Ostravský Baník vstupoval do jarní části FORTUNA:LIGY ze třetího místa průběžného pořadí, druhá část soutěže už ale ostravským fotbalistům nevyšla tak dobře a aktuálně se Baník nachází na pátém místě, když na svého dnešního soupeře ztrácí už jedenáct bodů.

Baníku se ale výborně zadařilo v domácím poháru, kde na vlastním stadiónu vyřadil ve čtvrtfinále Slovan Liberec (2:1p) a poté i v semifinále Bohemians 1905 (1:0) a 22. května si v Olomouci zahraje finále proti pražské Slavii.

Do vysněné pohárové Evropy tak vedou dvě cesty, buď výhra nad Slavií či čtvrté místo v lize a v případě páté příčky by si Baník zahrál přímý souboj proti nejlepšímu týmu střední části nadstavby.

Aktuálně největším problémem týmu trenéra Páníka jsou zápasy na hřištích soupeřů. Baník tam v jarní části soutěže uhrál jediný bod ze šesti možností a to ještě hned na úvod na trávníku poslední Dukly Praha. Od té doby prohrál právě na Spartě (2:3), na Slavii (0:4), v Karviné (0:2), v Plzni (1:2) a naposledy vysoko 0:4 v Jablonci.

Bílo-modří se dnes musejí obejít bez zraněné trojice Baroš, Šindelář a Jakub Šašinka.
AC Sparta Praha

Sparťané zažívají sezónu plnou vzestupů a pádů. Rozehráli ji nečekaným výpadkem ve druhém předkole Evropské ligy, kdy nestačili na srbského outsidera ze Subotice, pak do ligového ročníku vstoupili sérií bez prohry v úvodních osmi kolech, ovšem propadli ve druhé polovině ligového podzimu, kdy po řadě porážek nabrali velkou ztrátu na vedoucí Slavii a i přes úspěšný vstup do jarní části soutěže (šest výher v řadě) už zůstali daleko za čelem tabulky.

V posledním domácím zápase na Letné Sparta navíc nestačila na předposlední Karvinou, které podlehla 1:3, poté sehrála bídný zápas v pohárovém semifinále na Slavii (prohra 0:3), což odnesl vyhazovem trenér Ščasný. Dočasným trenérem se stal dosavadní asistent Ščasného Michal Horňák.

Pod vedením bývalého sparťanského obránce se Pražanům podařilo vyhrát hladce 3:0 v Opavě a pojistit si třetí příčku před pokračováním soutěže. Do pětikolové nadstavby Sparta vstupuje ze třetího místa s propastnou ztrátou patnácti bodů na vedoucí Slavii, druhá Plzeň je před nejúspěšnějším klubem české historie vzdálena už o jedenáct bodů. Na čtvrtý Jablonec pak sparťané disponují náskokem šesti bodů.

Michal Horňák se při své domácí premiéře v roli hlavního trenéra musí obejít bez celé řady hráčů. Kromě dlouhodobě zraněných Ben Chaima, Panáka a Kadlece nadále chybí i Bořek Dočkal, mimo hru jsou také Pulkrab, Tetteh a zřejmě i Costa s Plavšićem.
Hezký podvečer z pražské Letné, kde novinku fotbalové FORTUNA:LIGY, nadstavbu ve skupině o titul, rozehrají domácí Sparta s Baníkem Ostrava a můžeme se těšit na atraktivní souboj před skvělou kulisou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.