FORTUNA:LIGA - Skupina o titul -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Liberec - 24. června 2020   17:30

Jablonec
85' Hübschman (T. Pilík)
1:1
(0:1)
Liberec
24' Kuchta  (Malinský)

V. Hrubý – Libor Holík (61. Štěpánek), Jeřábek, Plechatý, Krob (75. Velich) – Hübschman (C), Považanec (46. Černák) – Matoušek (75. T. Pilík), Kratochvíl, Sýkora – Doležal (90+7. Hämäläinen).
Hanuš – Štěpánek, T. Pilík, Hämäläinen, R. Acosta, Velich, Černák.
Pechanec – Hájek, Horák
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula (C) – Mara, Hromada (87. Michal) – Malinský (87. Rondić), A. Baluta (90+3. Beran), Pešek – Kuchta (65. Fukala).
Knobloch – Ma. Zeman, Mashike Sukisa, Rondić, Beran, Fukala, Michal.
Nguyen

SESTŘIH: Jablonec - Liberec 1:1. Vypjaté derby bez vítěze, v závěru srovnal Hübschman

Právě skončilo 54. Podještědské derby, které nepoznalo vítěze. Dá se říct, že zaslouženě. Liberci patřil první poločas, Jablonci zase druhý. Skóre utkání otevřel ve 24. minutě hostující Jan Kuchta. Domácí ve druhém poločase bušili do liberecké obrany, která dlouho odolávala. Až v 85. minutě posadil přesný centr z přímého volného kopu Pilík na hlavu Hübschmana a jablonecký kapitán stanovil konečné skóre 1:1. Kaňkou na utkání je z mého pohledu výkon hlavního sudího Ondřeje Pechance, který zápas nezvládl a rozdával karty jak na běžícím páse. Každý, ať si to vyloží po svém. Ode mě je to pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek středečního dne.
90'
Jeřábek si koledoval o červenou kartu za drsný zákrok na Balutu
90+8'
90+8'
Jablonci se nejspíš poslední akce utkání nevyvedla. Liberečtí odvracejí nebezpečí.
90+7'
Dlouhý míč libereckých končí až u Hrubého.
90+7'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Kasper Hämäläinen.
90+5'
Imad Rondić se snažil u praporku vybojovat rohový kop. To se mu nepovedlo, jelikož právě on byl posledním hráčem, který se dotkl míče na hrací ploše.
90+4'
Jablonec se tlačí za vítězstvím.
90+4'
Ondřej Karafiát odvrátil přihrávku Černáka, která mířila na malé vápno.
90+3'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Alexandru Baluta, přichází Michal Beran.
90+2'
Ostrý zákrok na Balutu přešel sudí Pechanec nepochopitelně bez povšimnutí. Za následnou reakci na lavičce viděl červenou kartu trenér brankářů Liberce Marek Čech.
90+1'
Nastavovat se bude neuvěřitelných 8 minut!
90'
A opět zde máme karetní vložku. Nejprve viděl žlutou kartu za faul Alex Baluta. Pak domácí Kratochvíl s hostujícím Marou za následnou potyčku a o chvíli později za ostrý skluz také domácí Jeřábek.
90'
Žlutou kartu dostává Michal Jeřábek (FK Jablonec).
89'
Žlutou kartu dostává Kamso Mara (FC Slovan Liberec).
89'
Žlutou kartu dostává Miloš Kratochvíl (FK Jablonec).
89'
Žlutou kartu dostává Alexandru Baluta (FC Slovan Liberec).
87'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Hromada, přichází Kristian Michal.
87'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Tomáš Malinský, přichází Imad Rondić.
85'
Kapitán Hübschman zaúřadoval! Hlavičkou srovnal na 1:1
85'
Jablonec právě vstřelil branku!
Domácí jsou za svou aktivitu ve druhém poločase odměněni! Tomáš Pilík našel z přímého volného kopu hlavu TOMÁŠE HÜBSCHMANA a jablonecký kapitán prodloužil míč za záda libereckého brankáře. Je srovnáno 1:1.
84'
Další standardní situace pro zeleno-bílé. Tentokrát kousek od pravého rohu velkého vápna.
83'
Akce domácího Jablonce končí do ztracena. Nguyen bude vykopávat.
81'
Pilíkův skvěle kopnutý trestňák skončil těsně nad břevnem
81'
Tomáš Pilík z přímého kopu těsně přestřelil!
81'
Hosté si svou pasivitou koledují.
80'
Penalta zrušena! Jakub Hromada fauloval před pokutovým územím. I tak se ale jedná o obrovskou příležitost pro domácí.
79'
Penalta pro domácí… se nekoná! Zákrok na Kroba přehodnotil VAR
79'
Penalta pro Jablonec! Ještě se čeká na přezkoumání videa, jestli se nejednalo o faul Hromady před pokutovým územím.
77'
Doležal ani napotřetí! Tentokrát trefil břevno
77'
Obrovská šance pro Jablonec! Smolař Doležal trefuje po tyči také břevno!
75'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Krob, přichází Oliver Velich.
75'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Tomáš Pilík.
75'
Mikula poslal příliš dlouhý míč na Balutu.
74'
Jan Matoušek fauloval svého jmenovce Mikulu po odehrání míče.
73'
Jakub Pešek se snažil dostat míč mezi Hrubého a obránce. Jeho přihrávka byla sražena na rohový kop.
72'
Dominik Plechatý nezastihl míč na hrací ploše.
70'
Po karetní vsuvce se hra trochu uklidňuje. Jablonec kombinuje a dostává se na útočnou polovinu.
69'
Rozhodčímu Pechancovi se utkání lehce vymyká z rukou. Uvidíme, jak si s tím do konce zápasu poradí.
68'
Žlutou kartu dostává Jan Matoušek (FK Jablonec).
66'
Žlutou kartu dostává Tomáš Malinský (FC Slovan Liberec).
66'
Hosté z Liberce se hnali do rychlého protiútoku. Jakub Pešek na dlouhou přihrávku Baluty nedosáhl.
65'
Také trenér domácích Petr Rada vidí žlutou kartu.
65'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Michal Fukala.
64'
Po jednom ze soubojů zůstává ležet na trávníku liberecký Kuchta.
63'
Rozhodčí přehlédli evidentní faul Karafiát na Doležala. Liberecký obránce si svého protivníka viditelně přidržel.
63'
Liberec se momentálně brání pouze dlouhými odkopy.
61'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Libor Holík, přichází David Štěpánek.
61'
Jablonec mačká svého soupeře. Mikula raději zakopl míč daleko od hostující brány.
60'
O chvilku později mířil Jan Sýkora těsně vedle levé tyče.
59'
Sýkorovo zakončení zpoza vápna bylo nepřesné
59'
Doležal měl zase smůlu, trefil tyč!
59'
Libor Holík obešel na hranici velkého vápna svého strážce a našel Doležala ve výborné pozici. Jabloneckému útočníkovi se ale smůla lepí na paty. V pádu trefil pouze tyč liberecké brány.
58'
Na hřišti i mimo něj se začíná přiostřovat. Žlutou kartu viděl také trenér hostujícího družstva Pavel Hoftych.
56'
Žlutou kartu dostává Michal Černák (FK Jablonec).
55'
Žlutou kartu dostává Jan Mikula (FC Slovan Liberec).
55'
O první ohrožení liberecké brány se postaral střelou ze střední vzdálenosti Miloš Kratochvíl. Nguyen byl ale na svém místě a míč skryl v náručí.
54'
Baluta s Malinským předvedli zajímavý signál po standardní situaci. Následný centr ale nikoho v modrém nenašel.
53'
Naprostá Doležalova tutovka! Útočník domácích ji ale ve skluzu spálil
53'
Nepovedená střela Kratochvíla byla ve finále skvělou přihrávkou na Sýkoru. Na jeho střílenou přihrávku jen o centimetry nedosáhl Doležal, který by jinak ve skluzu mířil do odkryté brány.
52'
Liberecký Pešek se dral do vápna. V tísni už nedokázal přesně přihrát.
50'
Jablonec kombinuje na své polovině a hledá cestu k bráně.
48'
Liberec se hnal do útoku. Malinský ale ani nadvakrát nepřihrál přesně.
47'
Martin Doležal mířil hlavou mimo.
46'
Malinský byl přistižen v ofsajdu.
46'
Trenér Rada se rozhodl pro jednu změnu do druhého poločasu: ze hřiště odchází Jakub Považanec, přichází Michal Černák.
46'
Je za námi prvních 45 minut hry. Přibližně do dvacáté minuty jsme byli svědky ne příliš pohledného fotbalu. Pak se to ale změnilo. Liberec si svou aktivitou vybojoval vedoucí branku, kterou vstřelil navrátilec do sestavy Jan Kuchta. Na hřišti se pak lehce přiostřilo, Jablonec se snažil o vyrovnání, ale ani Liberec nezůstával pozadu a hnal se do svých typických protiútoků. Jablonec v prvním poločase Nguyena neohrozil a i proto prohrává po prvním poločase s rivalem z Liberce 0:1. Druhý poločas začne přibližně v 18:33.
45'
Kratochvílova šajtle skončila vedle levé tyče
45+2'
45+2'
Střela mimo domácího Kratochvíla byla tím posledním, co se stalo v prvním poločase.
45+1'
Sýkora u střídaček přišlápl Malinského. Liberec zůstane na míči.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Míč létal libereckým vápnem až si ho sebral brankář Nguyen.
44'
Taras Kačaraba ve vzduchu fauloval soupeře. Jablonec má výhodu přímého volného kopu.
44'
Přihrávka na Matouška byla příliš dlouhá. Hrát budou hosté z Liberce.
43'
Sýkora práskl do odraženého míče, ale netrefil bránu
43'
Aktivní Jan Sýkora bránu z voleje netrefil.
42'
Alexandru Baluta tušil svého spoluhráče ve vápně. Jan Kuchta se ale v očekávaném prostoru nenacházel.
40'
Do přestávky zbývá pět minut a od nějaké 20. minuty sledujeme velice pohledné utkání, ve kterém je Liberec mírně lepším týmem, což také dokazuje skóre.
39'
Sýkora dostával míč na malé vápno. Taras Kačaraba ale na poslední chvíli zasáhl.
37'
Hosté jsou při chuti. Kuchta přenechal míč Malinskému, ale libereckému záložníkovi zakončení vůbec nevyšlo.
36'
Efektní Koscelníkův pokus málem skončil v bráně!
36'
Tomáš Malinský přetáhl centr, který Kuchta po chvíli vracel zpět na malé vápno. Martin Koscelník po ekvilibristickém představení zakončoval pouze na vrchní síť Hrubého brány.
34'
Jan Sýkora (FK Jablonec) to Koscelníkovi vrátil i s úroky a sudí Pechanec tasí další žlutou kartu.
33'
Krobova přihrávka do vápna Sýkoru nenalezla. Míč si stáhl brankář Nguyen.
32'
Jakub Hromada uklouzl na mokrém terénu a tím nechtěně fauloval protihráče.
30'
Emoce planou. Zatím tedy více na liberecké straně. Hostující hráči jsou neustále v diskuzi s hlavním arbitrem utkání. Jejich trenér Pavel Hoftych má plné hlasivky práce s jejich ukočírováním.
28'
Kamso Mara zůstal ležet. Jablonec ale pokračoval v akci a k zakončení hlavou se dostal Holík. Nguyena však neohrozil.
27'
Krobův centr z levé strany přistál ale pouze na hlavě Kačaraby.
27'
Domácí Jablonec se snaží rychle odpovědět.
25'
Rada nevěří svým očím po inkasovaném gólu, skrývá si hlavu do dlaně
25'
Liberečtí jsou dnes evidentně namotivovaní. Někdy je to ale na škodu. Žlutou kartu za ostrý faul na Sýkoru dostává Martin Koscelník (FC Slovan Liberec).
24'
Plechatý neuhlídal Kuchtu, ten posílá hosty do vedení! 1:0 pro Slovan
24'
Liberec právě vstřelil branku!
Typická rychlá akce Slovanu znamená první změnu skóre. Hromada posunul míč na pravou stranu, kde si nabíhal Malinský. Ten milimetrovým centrem za stopera našel volného JANA KUCHTU. Liberecký útočník si hrudí zpracoval míč a střelou k tyči podél Hrubého posílá hosty do vedení.
23'
Jeřábek vybojoval míč pro skórujícího Kratochvíla! Ale pískal se faul
23'
Tomáš Malinský našel svým přízemním centrem pouze rukavice Hrubého.
23'
Domácí se dostali k prvnímu zakončení mezi tři tyče. Předtím byl ale Doležalovi pískán útočný faul. Tento pokus se tak do statistik nezapíše.
22'
Žlutou kartu dostává Ondřej Karafiát (FC Slovan Liberec), který po chybě spoluhráčů ve středu pole musel zatáhnout za záchrannou brzdu v podobě taktického faulu.
21'
Na začátku dvacáté první minuty hledal Kuchta na zadní tyči nabíhajícího Peška. Libereckému rychlíkovi ale chyběl půlkrok k pořádnému zakončení.
20'
Pešek netrefil povedený Kuchtův centr
20'
Ani v další desetiminutovce neohrozil žádný z týmů brankáře soupeře.
18'
Martin Koscelník nepustil přihrávku na domácího hráče nabíhajícího do vápna.
17'
Taras Kačaraba vyslal dlouhý centr, který končí až u Hrubého.
16'
Sýkora je zpátky ve hře.
15'
Martin Koscelník tvrdou ranou z bezprostřední blízkosti sestřelil Sýkoru u autové čáry. Jablonecký rychlík u střídaček lapá po dechu.
13'
Malinského centr z levé strany přizvedl před Kuchtou do bezpečí domácí Krob.
12'
Jan Matoušek dotíral na rozehrávajícího Nguyena. Liberecký brankář si se situací poradil.
11'
Máme za sebou první desetiminutovku. Vážnější ohrožení brány jsme zatím neviděli.
10'
Tomáš Malinský chycen v ofsajdu.
9'
Na druhé straně nenalezl nikoho ze spoluhráčů kapitán Hübschman.
8'
Malinský kroutil svou střelu daleko mimo bránu
8'
Viděli jsme první střelecký pokus, který si připisuje Tomáš Malinský. Svým pokusem za hranicí vápna ale bránu přestřelil.
7'
Tomáš Malinský hledal přihrávkou za obranu nabíhajícího Kuchtu. Jeřábek k němu míč nepustil.
6'
Martin Doležal v souboji přišlápl libereckého stopera Kačarabu, což neuteklo hlavnímu sudímu.
4'
Jablonec se usazuje na útočné polovině. Zatím se ale hraje pouze u pravé autové čáry.
2'
Žlutou kartu za zbytečně ostrý faul uprostřed hřiště dostává právě Jan Kuchta (FC Slovan Liberec).
1'
Jan Kuchta na druhé straně se přes Plechatého neprobojoval.
1'
První dlouhý nákop nikoho v zelenobílém nenašel.
1'
Hostující Mikula vyhrál los a dostal tak právo výběru strany. Jablonečtí tedy zahájí utkání výkopem.
Hráči již postupně vybíhají na hrací plochu. Hosté v modré kombinaci. Domácí Jablonec v tradiční zeleno-bílé.

FC SLOVAN LIBEREC – TAHANICE NA SPARTĚ I ŠETŘENÍ SIL

Liberec má za sebou turbulentní období. Odehrál nejvíc zápasů ze všech a tým stále sužují absence obránců i karetní tresty. Trenéry každopádně může těšit návrat Ondřeje Karafiáta, který si odpykal ve 29. a 30. kole prohřešek za osm žlutých karet, a Jana Kuchty, jenž se zase nechal zbytečně vyloučit během semifinále MOL Cupu v Olomouci.

Liberecké mužstvo na Spartě za nepříznivého dvoubrankového rozdílu sáhlo k několika střídáním, které měly za úkol ušetřit klíčové síly, Slovan nakonec na Letné prohrál 1:4. Z posledních třech kol tak vyválčil pouze jeden bod z utkání s Baníkem (0:0), na druhou stranu postoupil v krušném duelu se Sigmou do finále MOL Cupu a za týden si zahraje U Nisy největší zápas sezony proti pražské Spartě.

Střeleckou formu v posledních kolech potvrzuje Jakub Pešek, který se trefil jak na Hané, tak v Příbrami. V duelu se Spartou si vstřelil vlastní gól Martin Frýdek a druhou branku proti Olomouci vykouzlil Achmed Alibekov z trestného kopu. Mezi tyčemi se oba gólmani střídají, Milan Knobloch vychytal postup do finále a Filip Nguyen zažil naposledy zápas hrůzy, když mu byly zpětně připsány dva vlastní góly.

V Jablonci se bude snažit rival z Liberce navázat na poslední úspěšný vzájemný duel, který ovládl aktivním výkonem a brankou Tomáše Malinského z 80. minuty poměrem 1:0. Zápas druhého kola nadstavby je zároveň soubojem o čtvrtou příčku, jelikož hosté z Liberce ztrácejí na svého největšího rivala pouhé dva body. V případě výhry se tedy dostanou právě před Jablonec. V případě, že zvítězí domácí tým, odskočí modrobílým již na rozdíl pěti bodů.

FK JABLONEC – TĚŽKÝ ZÁPAS V PLZNI I TĚSNÉ DOMÁCÍ VÝSLEDKY

Jablonec zažívá stejné kratochvíle jako liberecké mužstvo. Na marodce zelenobílých figuruje hned několik jmen včetně kapitána Tomáše Hübschmana, podzimní formu zatím nenašel ani již uzdravený kanonýr Martin Doležal. Závěr základní části partě Petra Rady nevyšel úplně podle představ, když inkasovala v Ďolíčku hned tři góly a nevylepšila svoje bodové konto pro nadstavbovou část.

I tak ale jablonecká družina budí respekt, v Plzni ukázala solidní výkon, o němž hlavní aktéři mluvili jako o setkání v rámci Evropské ligy. Nasazení nebude chybět ani tentokrát, jde o klasickou přísadu Podještědského derby, které napíše už svou celkovou 54. prvoligovou kapitolu. Úspěšnější bilanci na Střelnici mají domácí, celkově ale vede liberecký Slovan.

Nejlepším střelcem Jablonce je stále Martin Doležal (10 branek), kterému v klubovém žebříčku dýchá na záda Jan Sýkora (8 branek). Nejlepším asistentem je stále křídlo Vladimir Jovovič, které už však do zbytku sezony vinou zranění nezasáhne. V brance dominuje Vlastimil Hrubý, jenž odchytal všech 31 utkání a zapsal sedm čistých kont. Jablonec trápí hlavně produktivita, v pěti červnových utkáních nastřílel pouze tři branky, dvě z toho přitom v Teplicích.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.