FORTUNA:LIGA - Skupina o titul -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Sparta - 28. června 2020   16:30

Plzeň
56' Chorý (Hořava) • 65' Mihálik (Chorý)
2:1
(0:0)
Sparta
88' Moberg Karlsson  (Vindheim)

A. Hruška – M. Havel, Hejda, Brabec (C), J. Kovařík – Kalvach, Al. Čermák, Hořava – Kayamba (71. Řezník), Beauguel (24. Chorý, 90+2. Pernica), Mihálik (71. J. Kopic).
Staněk – Diaz, Limberský, J. Kopic, Řezník, Chorý, Pernica.
Orel – Hájek, Novák
Doosan Arena, Plzeň
2 925 diváků
Nita – Vindheim, Mandjeck, Costa, Matěj Hanousek – Hložek (46. Horák), Trávník, Dočkal (C) (46. Kanga), Karabec (74. Sáček), Drchal (65. Moberg Karlsson) – Tetteh (78. Patrák).
Heča – Moberg Karlsson, Kanga, Sáček, Patrák, Horák, Hucek.

SESTŘIH: Plzeň - Sparta 2:1. Výhra pro Čišovského, Chorý má gól a asistenci

Z Plzně je to pro dnešek všechno. Děkujeme za pozornost a zase někdy příště na shledanou.
Je za námi další duel nadstavbové části FORTUNA:LIGA – Skupina o titul, ve kterém nakonec Plzeň vítězí o gól nad Spartou, když o výsledku rozhodl především druhý poločas, který nabídl všechny braky. Domácí dostal do vedení po rohovém kopu Tomáš Chorý, který odstartoval povedenou pasáž Plzně, kdy měli domácí řadu šancí a v 65. minutě znovu CHorý připravil druhou branku pro Mihálika.

Po zbytečném zákroku musel předčasně do sprch Kopic a Sparta v závěru dokázala využít početní výhodu a snížila zásluhou Moberg Karlssona.
90'
Nevídané zmatky při střídání, Chorý nechce jít pryč ze hřiště
90'
Costova tutovka! Jenže Letenského stopera šance zaskočila
90+4'
90+3'
Plzeň si kontroluje závěr utkání a snaží se hosty k ničemu už nepustit.
90+2'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Luděk Pernica.
90+2'
Costa se ještě dostával k zakončení, ale jeho pokus branku minul.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
88'
Karlsson svou typickou kličkou a střelou nachytal Hrušku, 2:1!
88'
Sparta právě vstřelila branku!
Po rychlé souhře na pravém kraji se DAVID MOBERG KARLSSON dostal na hranici šestnáctky k zakončení, a nakonec jeho dalekonosný pokus končí gólem, když se míče dotkl ještě i Hruška.
86'
Sparta se snaží zužitkovat výhodu jednoho hráče a zaútočit.
85'
Sudí Orel nakonec po konzultaci u videa ruší žlutou kartu a rovnou posílá Jana Kopice do sprch, poté co na videu shlédl, jak se domácí záložník prošel zcela zbytečně po Vindheimovi.
83'
Po nedovoleném zákroku Kopice nyní musel sudí hodně domlouvat hned několika hráčům.
83'
Žlutou kartu dostává Andreas Vindheim (AC Sparta Praha).
81'
Na trávníku nyní skončil domácí Kopic, ale hra pokračuje dál, jelikož o faul tentokráte nešlo.
80'
Costa dlouhým centrem hledal nově příchozího Patráka, míč však byl na ligového debutanta příliš dlouhý.
79'
Hra přerušena kvůli ostrému souboji na středu hřiště, po kterém je na obou stranách ošetřován jeden z hráčů.
78'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Benjamin Tetteh, přichází Vojtěch Patrák.
77'
Plzeň měla další výbornou možnost na zvýšení skóre, jenže Kopic vzal zakončení na sebe, i když mu nabíhal vpravo úplně osamocený Chorý.
76'
Sparta se snažila dostat k zakončení, Kangovi však míč nakonec uskočil.
74'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Adam Karabec, přichází Michal Sáček.
74'
Další dobrá možnost pro Plzeň, ale Havlova rána zpoza vápna končí zákrokem v podání Nity!
73'
Havel vyhrál souboj s Kangou, Nitovi vypadla štiplavá střela z rukavic
73'
Plzeň znovu v útočném snažení a další rohový kop v dnešním duelu.
71'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Ondřej Mihálik, přichází Jan Kopic.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Joel Ngandu Kayamba, přichází Radim Řezník.
70'
Sparta nyní u míče, ale k zakončení se jí nedaří dostat.
68'
Kalvach hledal stříleným centrem někoho ze spoluhráčů na zadní tyči, což se povedlo, ale Havel se nacházel v ofsajdovém postavení.
68'
Znovu Chorý se tlačil do zakončení, ale přes Costu se neprosadil.
66'
Dnešní utkání sleduje 2 925 diváků, maximální možný počet při dodržení hygienických nařízení.
65'
Chorý našel Mihálika, který se prosadil přes Costu a zvyšuje na 2:0!
65'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Václav Drchal, přichází David Moberg Karlsson.
65'
Plzeň právě vstřelila branku!
Tomáš Chorý z pravé strany poslal střílenou přihrávku po zemi před branku, kam si naběhl ONDŘEJ MIHÁLIK a dokázal i přes těsné bránění uklidit míč na zadní tyč!
64'
Chorý se znovu dral do zakončení, ale nebyl úspěšný.
63'
Plzeň v posledních minutách přidala na aktivitě a odměnou mohl být i více než jeden gól, ale i hosté předvádějí dobrý výkon směrem dopředu.
62'
Drchal se jako buldok probil sám před Hrušku, ten ho vychytal
62'
Sparta se také snaží zaútočit, ale po rohovém kopu se nakonec nikdo z hráčů v rudých dresech nedostal ke střele.
61'
Znovu Chorý se dral do zakončení, ale vysoký centr končí v rukavicích Florina Nity.
60'
Plzeň měla v krátkém sledu další šanci! Po nepovedené rozehrávce se domácí dostali k zakončení, Nita zasáhl a míč se odrazil k Chorému, jenže ten byl v ofsajdu a navíc nemířil přesně!
58'
Mihálik si zasekl na střelu, kterou musel vyrážet Nita
58'
Chorý chtěl penaltu po zidanovce a střetu s Trávníkem
58'
Tomáš Chorý končí na zemi v pokutovém území, ale sudí Orel ihned ukazuje, že penaltu pískat nebude.
57'
Ondřej Mihálik měl na kopačkách další gól! Rána z hranice šestnáctky od domácího hráče mířila na zadní tyč, ale Nita dokázal zasáhnout!
56'
Chorý se na přední tyči prosadil přes tři bránící hráče, 1:0!
56'
Plzeň se po rohovém kopu ujímá vedení! Kovařík posadil míč na hlavu TOMÁŠE CHORÉHO, který přesnou hlavičkou uklidil balón na zadní tyč!
56'
Po sérii přihrávek se domácí dostali k centru do šestnáctky, který nakonec Andreas Vindheim odvrátil na rohový kop.
54'
Po pravé straně pronikal směrem k brance Sparty Kayamba, z těžkého úhlu zakončil nepřesně nad branku.
53'
Mihálikův krásný obstřel minul bránu asi o metr
53'
Povedená akce Plzně přišla po levé straně v podání Mihálika který zkoušel Nitu, ale branku nakonec přestřelil.
52'
Ve druhé půli se nám hra poměrně dost kouskuje, nyní další faul pozastavuje hru.
52'
Na hranici šestnáctky se dostal k zakončení Benjamin Tetteh, jeho rána z otočky nakonec skončila kousek vedle tyče Hruškovy branky.
50'
Po souboji s Kayambou skončil na zemi Benjamin Tetteh, ale faul se k udivení sparťanského útočníka nepískal.
49'
Zajímavý centr Pražanů, který se nakonec dostal až na zadní tyč k osamocenému Hanouskovi, ale k zakončení nakonec nedošlo.
48'
Čermák se dostal na středu hřiště k míči, jenže si pomohl nedovoleně a píská se.
47'
Domácí jsou na úvod druhé půle u míče, svoji kombinaci začínají až od Hrušky.
46'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bořek Dočkal, přichází Guélor Kanga.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Daniel Horák.
46'
Máme za sebou úvodní poločas třetího kola nadstavbové části FORTUNA:Ligy v němž jsme viděli zajímavou podívanou z obou stran, ale zatím bez gólového efektu. Sparta začala utkání lépe a hned v úvodu Plzeň zatlačila a měla i pár nadějných akcí. Plzeň po úvodním náporu dostali do zápasu dvě šance v krátkém sledu, ale ani ty neskončily gólem k němuž byli opravdu blízko Hořava s Kayambou.
Druhý poločas začne přibližně v 17:32.
45'
Hložek sám na bránu! A chtěl penaltu po souboji s Havlem
45+1'
45+1'
V pokutovém území Plzně skončil na zemi Adam Hložek, ale sudí ukazuje, že šlo o čistý souboj a penaltu nehodlá pískat.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Plzeň se ještě v poslední minutě řádné hrací doby první půle snaží dostat dopředu.
44'
Centr na zadní tyč nakonec nenašel nikoho ze Západočechů, míč tak má ve svých rukavicích Florin Nita.
43'
Andreas Vindheim si nyní počínal hodně ostře v souboji s Kalvachem a Plzeň má k dispozici zajímavou standardní situaci.
41'
Plzni se rozehrávka příliš nepovedla a byl z toho zajímavý protiútok, který ale nakonec nepřinesl žádné zakončení.
40'
Průnik Plzně po levém kraji skončil dalším faulem v podání Pražanů, konkrétně Václav Drchal si za něj vysloužil žluté napomenutí.
39'
Akci Pražanů zastavil ofsajd. Hned po rozehrávce se hosté snaží o aktivní napadání.
38'
Na hranici šestnáctky se balón dostal na kopačky Tomáše Hořavy, ten však ránou po zemi zamířil mimo branku Sparty.
37'
Chorý hledal přihrávkou před brankou Mihálika, který se k zakončení nedostal, alespoň však vybojoval rohový kop.
35'
Mihálik byl na středu hřiště faulován, domácí dostali následně výhodu, ale z té se nakonec nepovedlo Kayambovi přesněji zakončit.
34'
Žlutou kartu dostává Joel Ngandu Kayamba (FC Viktoria Plzeň).
34'
Plzeňská obrana nyní trochu zaváhala v rozehrávce, čehož se pokusil využít Václav Drchal, ovšem Hruška včasným vyběhnutím celou akci zastavil.
31'
Kayamba se odhodlal k výborné ráně těsně nad břevno
31'
Plzeňský pokus z dálky nebyl vůbec špatný, ale míč nakonec skončil poměrně vysoko nad břevnem branky, kterou střeží Florin Nita.
30'
Tetteh sám před Hruškou! Ale plzeňský brankář byl úspěšnější
30'
Plzeň z rohu nic nezískala, naopak se musela znovu bránit. Po pravé straně to zkusil znovu Benjamin Tetteh a nakonec se dostal až k zakončení, ovšem Hrušku nedokázal z úhlu překonat!
29'
Když na časomíře naskočila číslovka 28 opět se spustil potlesk tribun na památku Mariána Čišovského, který dnes podlehl dlouhé a těžké nemoci.
29'
Chorý dlouhým autem našel Čermáka, který se k zakončení nedostal, ovšem získal alespoň rohový kop.
27'
Domácí měli k dipozici standardní situaci podobnou zkrácenému rohovému kopu, ale nakonec se k zakončení nikdo v červeno-modrém nedostal.
26'
Plzeň po dvou velkých šancích ožívá a znovu se tlačí do blízkosti sparťanské branky.
24'
Nucené střídání . Ze zdravotních důvodu už nebude pokračovat Jean-David Beauguel, kterého nahrazuje Tomáš Chorý.
23'
Karabec se postaral o hrubku v rozehrávce! Ale Nita se zaskvěl
23'
Další obrovská možnost pro Viktorii! Karabec dával malou domů na Nitu, ale míč vystihl Hořava a byl najednou sám před brankářem, kterého však nedokázal obhodit a nepovedlo se to nakonec ani druhému dotírajícímu Kayambovi!
22'
Mihálikova hlavička z pěti metrů mířila nad bránu!
22'
Plzeň po rozehrávce měla první velkou šanci dnešního utkání! Po centru do vápna se do vzduchu dostal nejvýše Mihálik a jeho pokus končí těsně nad!
21'
Na hrací ploše skončil domácí útočník Jean-David Beauguel a hra je přerušena.
20'
Roh v podání Pražanů nic zajímavého nepřinesl a Plzeň zkouší znovu rychle útočit.
20'
Vzápětí přišel kontr hostů a také další rohový kop pro Spartu.
19'
Po rohu se míč dostal až k Havlovi, jeho zakončení však nebylo povedené.
19'
Plzeň se po rychlém protiútoku dostala nakonec do blízkosti šestnáctky a k rohovému kopu.
18'
Hosté zatím předvádějí aktivnější hru a znovu se snažili přejít po pravé straně, ale kombinace Drchala s Tettehem tentokráte nic zajímavějšího nepřinesla.
17'
Pro domácí se rýsovala zajímavá možnost na pravé straně hřiště, jenže Joel Ngandu Kayamba se nacházel v ofsajdu a celá akce tak skončila velice brzy.
15'
Dočkalova fantastická pumelice skončila na břevně!
15'
Mnoho nechybělo k první změně ve skóre! Kapitán Sparty Bořek Dočkal napřáhl ze zhruba pětadvaceti metrů od branky a jeho ránu zastavilo břevno Hruškovy branky! Domácí brankář se za míčem jen ohlédl, ale nakonec jej nemusel lovit ze sítě.
14'
Plzeň se zatím musela spíše bránit, ale nyní se domácí také snaží o sobě dát vědět, jenže útočné snažení zatím žádný výsledek nepřineslo.
12'
Sparta se dostala k dalšímu rohovému kopu, tentokráte míč dokázal Hejda dostat ihned do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.
11'
Po rohu se míč tentokráte dostal k Trávníkovi, který zkusil ránu z dálky. Míč sice šel mezi tři tyče, ale Hruška si načechraný pokus pohlídal.
11'
Andreas Vindheim uspěl v souboji proti Brabcovi a bude tu další roh pro hostující celek.
10'
Rohový kop Sparty byl opět dobře zahraný, v chumlu hráčů se nakonec k balónu dostali dříve domácí a odehráli jej do bezpečí.
9'
Hložek si seběhl ke střele, tečovaný pokus skončil mimo
9'
Sparta je v úvodu zatím aktivnější a po dalším průniku, tentokráte zleva, se povedlo Hložkovi vybojovat roh.
8'
Znovu pravou stranou to zkoušeli Sparťané, konkrétně centroval kapitán Bořek Dočkal, ale bylo to tentokrát hodně nepřesné.
8'
První roh Sparty nebyl vůbec zle zahraný, ale nakonec domácí obrana nadvakrát míč dokázala odkopnout.
7'
Znovu aktivní Drchal zkoušel projít po pravé straně do plzeňské šestnáctky, Kovařík jej zastavil za cenu rohového kopu.
5'
Václav Drchal po pravé straně zkoušel projít zhuštěnou obranou Viktorie, ovšem k přihrávce se nikdo ze spoluhráčů nedostal.
4'
Plzeňská útočná akce nakonec po nepovedeném přenesení na pravou stranu končí odkopem od branky, kterou stráží Florin Nita.
2'
Na pravé straně se za míčem dral Benjamin Tetteh, ale i když jej získal, tak neměl komu nahrát a akce Pražanů skončila velmi záhy.
1'
Diváci na tribunách Doosan Arény místo minuty ticha uctili památku Mariána Čišovského minutou potlesku a domácí kotel vyvolává jméno zesnulého obránce a opory Viktorie z let 2011 až 2014.
1'
Dnes dopoledne plzeňský klub vydal smutnou zprávu. Ve věku 40 let zemřel po dlouhé těžké nemoci bývalý obránce Plzně a slovenský reprezentant Marián Čišovský.

Viktoria jeho památku uctí minutou ticha a všichni hráči nastupují ve dresech se jmenovkou Čišovský.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – M. Havel, Hejda, Brabec (C), J. Kovařík – Kalvach, Al. Čermák, Hořava – Kayamba, Beauguel, Mihálik.
Náhradníci: Staněk – Diaz, Limberský, J. Kopic, Řezník, Chorý, Pernica.

AC Sparta Praha: Nita – Vindheim, Mandjeck, Costa, Matěj Hanousek – Hložek, Trávník, Dočkal (C), Karabec, Drchal – Tetteh.
Náhradníci: Heča – Moberg Karlsson, Kanga, Sáček, Patrák, Horák, Hucek.

Rozhodčí: Orel – Hájek, Novák.
AC Sparta Praha
Sparta na jaře válí a zatím od koronavirové pauzy prohrála v lize jen jedinkrát z osmi utkání a bylo to právě s Plzní hned v prvním utkání po vynucené pauze. Od té doby Sparta jen vítězí, nejen v lize, ale po výhře nad svým dnešním soupeřem i v MOL Cupu. Finále poháru má Sparta na programu už ve středu proti Liberci.

Spartě se po přerušení soutěže daří vítězit, ale také dávat branky. V devíti utkáních dala Sparta rovných dvacet branek. Díky dobré formě se Sparta dostala na třetí pozici a k jejímu udržení by ji mohl stačit i bod z dnešního utkání, když Jablonec nebude bodovat proti Slavii.
FC Viktoria Plzeň
Plzeň ve středečním šlágru neudržela svoji naději v boji o titul a po porážce 1:0 na hřišti Slavie už jistě skončí na druhé pozici. Trenér Adrian Guľa by tedy dnes mohl vyzkoušet i hráče z širšího kádru, neboť na umístění týmu se nic nezmění.

„Hrajeme doma proti rivalovi, který nás porazil v semifinále poháru. Máme jednoznačnou motivaci je porazit,“ prohlásil před utkáním plzeňský kouč Adrian Guľa.
Hezké nedělní odpoledne z Plzně. V rámci FORTUNA:LIGA – Skupina o titul se dnes utká druhý tým tabulky FC Viktoria Plzeň a třetí AC Sparta Praha. Zatímco Plzeň po porážce se Slavii už ví, že neskončí jinak než na druhé pozici, třetí Sparta stále ještě musí bojovat o udržení třetí pozice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.