FORTUNA:LIGA - Skupina o titul -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Jablonec - 5. července 2020   17:00

Sparta
3' Hložek (Matěj Hanousek) • 48' Kozák (Sáček) • 62' Kozák (Hancko)
3:0
(1:0)

Nita – Sáček (C), Štetina, Hancko (65. Lischka), Matěj Hanousek – L. Krejčí (55. Kanga) – Vindheim, Karabec (76. Tetteh), Trávník, Moberg Karlsson (76. M. Frýdek) – Hložek (46. Kozák).
Heča – Costa, Lischka, M. Frýdek, Kanga, Kozák, Tetteh.
Rejžek – Kotalík, Pečenka
Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč
3 700 diváků
Hanuš – Sýkora, Jeřábek, Štěpánek, Krob – Hübschman (C) (75. T. Pilík) – Matoušek (65. Hämäläinen), Považanec, Kratochvíl, R. Acosta – Doležal (80. Chramosta).
V. Hrubý – T. Pilík, Hämäläinen, Macháček, Velich, Černák, Chramosta.

SESTŘIH: Sparta - Jablonec 3:0. Letenští skončí třetí, Kozák se dotáhl na Musu

Z pražské Letné se loučí Tomáš Kohlmann, děkuji za přízeň po celou tuto velmi nezvyklou sezónu, přeji příjemně strávené léto a v dalším ligovém ročníku se těším na přečtenou.
Sparťané stále obcházejí tribuny stadiónu, na nichž přítomní diváci nadále zůstávají, pohár pro vítěze MOL Cupu po většinu času nese loučící se Florin Nita. V druhé vlně děkují sparťanským fanouškům také členové realizačního týmu Sparty.
Zatímco o třetím místu Sparty už není sebemenší pochyb, neboť Sparta kolo před koncem sezóny disponuje již osmibodovým náskokem na čtvrtý Liberec, tak Jablonec ještě čeká tvrdý boj právě o čtvrté místo, aby se vyhnul ošidnému playoff proti vítězi dvojzápasu Mladá Boleslav – Bohemians.

Jablonec na svého regionálního rivala z Liberce ztrácí jediný bod, přičemž v posledním kole přivítá Ostravu, naopak Liberec pojede do Plzně a dá se čekat velmi zajímavý souboj o tuto důležitou čtvrtou pozici.
Sparťané k pozápasové děkovačce přidali i pohár pro vítěze MOL Cupu, který vyhráli ve středu v Liberci.
Fotbalisté pražské Sparty jasně zvítězili nad Jabloncem 3:0 a zajistili si konečnou třetí příčku v účtování letošního ročníku fotbalové FORTUNA:LIGY.

Dnešní výhru Sparty odstartoval už ve třetí minutě Adam Hložek, jenž se v objevil na hrotu zahajovací jedenáctky letenského týmu. O poločasové přestávce přepustil své místo Liboru Kozákovi, jenž přidal další dvě branky, přičemž o tu druhou, celkově třetí sparťanskou, se skvělou akcí postaral Dávid Hancko.

Na Letné se čekají velmi hektické týdny, neboť budoucnost klíčových mužů sparťanské sestavy Dávida Hancka a Guélora Kangy je velmi nejasná, třeba se také mohlo jednat o jejich poslední domácí zápas ve sparťanském dresu. První jmenovaný je v klubu jen na hostování z italské Fiorentiny, Kangovi pak končí smlouva, která stále nebyla prodloužena.

Zároveň v klubu nejspíše skončí Florin Nita, jenž od trenéra Kotala dostal příležitost chytat v dnešním utkání a fanouškům se ukázal ve stále skvělé formě.
90+2'
90+2'
Po sparťanském rohu rozhodčí Rejžek rychle přerušil hru, když byl zblízka tvrdě sestřelen Jan Sýkora.
90+1'
Žlutou kartu dostává Kasper Hämäläinen (FK Jablonec).

Také finský fotbalista je potrestán za faul na Matěje Hanouska.
90+1'
Rozhodčí Rejžek oddaluje závěrečný hvizd o dvě nastavené minuty.
90'
Sparťanské obecenstvo skanduje jméno Florina Nity, jenž dnes zřejmě nastoupil ke svému poslednímu domácímu zápasu v dresu Sparty, vedl si přitom více než dobře.
89'
Po Trávníkově centru ze standardní situace Lukáš Štetina prodloužil míč za jabloneckou branku.
88'
Michal Sáček byl faulován u postranní čáry, závěr utkání už se blíží a dá se čekat jen minimální nastavený čas.
86'
Kangův skvělý lob málem zapadl za Hanuše!
86'
Guélor Kanga pronikl do pokutového území, kde v souboji s Tomášem Pilíkem padl k zemi, penaltu ale u rozhodčího Rejžka nevybojoval.
85'
Sparta už zase dobývá jabloneckou branku, Benjamin Tetteh vnikl do pokutového území, po jeho přihrávce Kanga zkoušel elegantní lob, který brankář Hanuš dokázal vyrazit z brankové čáry, po dalším závaru se Hanuš už definitivně zmocnil míče.
84'
Po nakrátko rozehraném volném kopu a následném centru Matěje Hanouska se Libor Kozák pustil do nerovného souboje s brankářem Hanušem, ten přesvědčivě ukryl míč do svých rukavic.
84'
Žlutou kartu dostává Jan Sýkora (FK Jablonec).

Jan Sýkora podkopl rozběhnutého Matěje Hanouska.
83'
V pokutovém území Sparty si hledal prostor Jan Chramosta, kvalitně vystřelit se mu ale nepovedlo.
82'
Lischkův nákop mířil do území nikoho, volného míče se zmocnil Jan Hanuš.
80'
Kovář zastavil Šulce, na dorážku Králíčka stačit nemohl, 1:3
80'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Jan Chramosta.
80'
Velkou příležitost měli také hosté! Rafael Acosta vnikl do pokutového území narážečkou s Doležalem, pak si ale špatně srovnal mířidla a osamocen před Nitou přestřeluje jeho branku!
78'
Tetteh spálil obří šanci po nahrávce od Sáčka!
78'
Kozák měl další obrovskou šanci po centru Michala Sáčka, zblízka ale přestřeluje jabloneckou branku!
76'
Kozák mohl zkompletovat hattrick, ale neprostřelil Hanuše!
76'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Adam Karabec, přichází Benjamin Tetteh.
76'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází David Moberg Karlsson, přichází Martin Frýdek.
76'
David Moberg Karlsson po rychlém průniku po pravém křídle připravil tutovku pro Libora Kozáka, ten ale odmítl hattrick, když v obrovské příležitosti trefil brankář Hanuše, od nějž se míč odrazil vysoko nad jabloneckou branku!
75'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Hübschman, přichází Tomáš Pilík.

Někdejší opora Sparty, Tomáš Hübschman, se také dočkal potlesku obecenstva.
75'
Sparťané teď hoří v obraně, Považanec vysunul na křídlo Hämäläinena, ten z ostrého úhlu prudce pálí nad branku. Laxní přístup sparťanů v defenzivě teď naštval i Florina Nitu.
74'
Znovu v akci Rafael Acosta, ten obral o míč Michala Trávníka, pak svůj útočný výpad zakončil ztrátou míče.
73'
Sparťané teď trochu propadli v zadních řadách, Hämäläinenův přetažený centr si ale nedokázal zpracovat Rafael Acosta, ten se po pár sekundách přeci jen dostal do zakončení, mířil ale mnoho metrů vedle sparťanské branky.
71'
Kanga se odhodlal k vlastnímu řešení, ale podklouzl při střele
71'
Sparťané si užívají průběh zápasu, Guélor Kanga potáhl míč po útočné polovině, kličkou se vyhnul Davidu Štepánkovi, při následné střele ale podklouzl a té chyběla potřebná razance, aby výrazněji ohrozila brankáře Hanuše.
70'
Po souhře s Kangou se Adam Karabec pokusil kolmicí vysunout za jabloneckou obranu Libora Kozáka, mířil ale přeci jen příliš daleko od vytáhlého útočníka.
69'
Michal Trávník ve středu hřiště fauloval Jakuba Považance, hosté už rychle rozehráli.
68'
Doležal sklepl Kratochvílovi, jeho ránu však kryl Nita
68'
Krobův centr si zády k brance zpracoval Martin Doležal, přesně přihrál zcela volnému Kratochvílovi, jeho ránu ale znovu spolehlivě kryje Florin Nita.
65'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Kasper Hämäläinen.
65'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Dávid Hancko, přichází David Lischka.

Obrovského aplausu se dočkal Dávid Hancko, do hry se po delší pauze zaviněné zraněním dostává David Lischka.
65'
Hosté se pokusili o rychlou kombinaci u pokutového území Sparty, Dávid Hancko si ale skvěle plní i defenzivní úkoly a nepustil do zakončení Martina Doležala.
64'
Snad všichni přítomní sparťané v obecenstvu teď skandují jméno Dávida Hancka, rádi by jej viděli ve sparťanském dresu i v příští sezóně.
62'
Hancko skvěle našel Kozáka, ten zvyšuje už na 3:0!
62'
Sparta právě vstřelila branku!
Jan Hanuš potřetí loví míč ve své síti! Dávid Hancko vybojoval míč u vlastního pokutového území a nadechl se k velkému útočnému výpadu, který zakončil skvělou průnikovou přihrávkou na Libora Kozáka, ten zkušeně obstřelil Hanuše a namířil míč po zemi k bližší tyči jablonecké branky!

Dávid Hancko teď předvedl opravdu skvostnou akci!
62'
Guélor Kanga se s míčem v držení ve středu hřiště protáhl mezi dvěma protihráči, pak posunul balón na Matěje Hanouska, jehož centr končí v rukavicích Jana Hanuše.
60'
Po Karlssonově rohu zády k brance hlavičkoval Dávid Hancko, v těžké pozici ale mířil nad břevno jablonecké branky.
59'
Karlsson šel sám na Hanuše! Ale nepřekonal ho on, ani Kanga
59'
Obrovská šance Sparty! David Moberg Karlsson utekl hostujícím zadákům, v úniku nepřekonal Hanuše, odraženého míče se zmocnil Libor Kozák a připravil další výbornou možnost pro Kangu, jeho rána je ale sražena na roh!
58'
Karlsson si skvěle pohrál s Krobem, Hanuš pokus kryl
58'
Další útočné snažení Sparty zahájil Florin Nita někde na pětatřiceti metrech od vlastní branky, kdy si velmi sebevědomě zasekl míč kolem Martina Pospíšila, sparťané pak přenesli hru na pravou stranu, kde si David Moberg Karlsson navedl míč do zajímavé palebné pozice, ovšem mířil jen do brankáře Hanuše.
56'
Další centr Andrease Vindheima byl příliš vysoký pro jeho severského spoluhráče Davida Moberga Karlssona, bude se kopat od Hanušovy branky.
56'
Vindheim na levém křídle dostihl dlouhý pas k brankové čáře, pak ale svým centrem nenašel žádného ze spoluhráčů před brankou.
55'
Sparťanské obecenstvo skanduje jméno Ladislava Krejčího, ten na oplátku fanouškům zatleskal.
55'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Ladislav Krejčí, přichází Guélor Kanga.
55'
Útočná aktivita Jablonce končí odpískáním nedovoleného prohřešku Jana Sýkory.
54'
Před rohovým kopem Jablonce je Michal Sáček potrestán žlutou kartou za předchozí atak na Acostu.
53'
Michal Sáček velmi tvrdě atakoval Rafaela Acostu, hosté pak dostali výhodu, ani jeden ze dvou Krobových centrů se ale nedostal až před sparťanskou branku.
52'
Andreas Vindheim si vyměnil pozici s Davidem Mobergem Karlssonem, hraje teď zleva, odkud si navedl míč k ose hřiště, pak ale nepřesně zakončoval.
50'
Nutno dodat, že Petar Musa se v dresu Slavie prosadil v Liberci jen několik desítek sekund po Liboru Kozákovi a ve střelecké tabulce mu zase o branku odskočil.
49'
Pro Libora Kozáka se jedná o třináctou letošní branku v rámci české nejvyšší soutěže, v čele tabulky střelců dostihl duo Petar Musa – Lukáš Budínský.
48'
Hanušova hrubka, kterou potrestal Kozák! 2:0 pro domácí
48'
Sparta dokázala udeřit ve třetí minutě prvního i druhého poločasu! Michal Trávník u pravé postranní čáry přihrál do volného prostoru Michalu Sáčkovi, u jehož přízemní přihrávky před branku byl LIBOR KOZÁK dříve než brankář Hanuš a snadno nasměroval míč do sítě!
47'
Hanouskův nákop do pokutového území dorazil jen k Jakubu Považancovi.
46'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Libor Kozák.
46'
Naopak Sparta bude střídat, do hry je připraven Libor Kozák, jenž nahradil Adama Hložka.
V zeleném dresu Jablonce se z útrob arény vrací na trávník stejných jedenáct hráčů, kteří zahájili dnešní utkání.
Poločasový výsledek souboje Sparty s Jabloncem určil už ve třetí minutě Adam Hložek, jenž se dokázal prosadit po povedené souhře Adama Karabce s Matějem Hanouskem.

V dalším průběhu prvního poločasu už byli blízko ke skórování jen hosté ve 38. minutě, kdy ale Florin Nita dokázal vyrazit přesně umístěnou hlavičku Martina Doležala a přežil i následný závar před brankovou čárou.
45+1'
45+1'
Do prudké rány Dávida Hancka se obětavě postavil Jakub Považanec, Hancko jej pak dokázal dostihnout, zamezit mu v protiútoku a následně rozhodčí Rejžek zakončil první poločas.
45'
Rozhodčí Rejžek k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
43'
Hübschmanův volej na přední tyč si Nita pohlídal
43'
Po dalším Krobově centru se míč odrazil k Tomáši Hübschmanovi, jehož pohotovou ránu likviduje Florin Nita.
43'
Jablonec se nastěhoval na útočnou polovinu, Sýkorův centr ale našel jen hlavu Michala Sáčka.
41'
Tomáš Hübschman zaváhal při zpracování míče před vlastním pokutovým územím, hostům se pak ale povedlo ubránit při centru Matěje Hanouska. Ten spolu s Michalem Trávníkem býval jabloneckou oporou.
39'
Po skrumáži před svoji brankou Florin Nita musí být ošetřen, rumunský brankář Sparty ale bude v pořádku.
38'
Nebezpečná i komická trma-vrma a tyč! Nita se zaskvěl
38'
Obrovská šance Jablonce na vyrovnání! Acostův centr našel před brankou zcela volného Doležala, ten dokázal svoji hlavičku umístit k tyči, Florin Nita ji ale tygřím skokem vyrazil, pak se dokázal i zmocnit míče, který se velmi nebezpečné odrážel mezi těly hráčů těsně před brankovou čárou Sparty!
37'
Dávid Hancko se vydal na útočný výlet na levé křídlo, do následného Slovákova centru se zavěsil Adam Hložek, v těžké pozici ale zakončuje daleko vedle jablonecké branky.
35'
Hanckův prudký nákop i přes vypětí všech sil nedokázal na hrací ploše zkrotit Matěj Hanousek, za svoji snahu se ale dočkal sympatického potlesku z publika.
34'
Karlsson předvedl pěkné sólo, jeho rána ale byla zblokována
34'
David Moberg Karlsson se nadechl k velmi efektní individuální akci, šikovně se vyhnul dvěma protihráčům, do následné střely mu ale stačil vložit nohu bránící Michal Jeřábek a odraženého míče se zmocnil Jan Hanuš.
33'
Po centru Davida Moberga Karlssona Lukáš Štetina v tísni hlavičkoval výrazně mimo jabloneckou branku.
32'
Adam Hložek byl nedovoleně atakován Milošem Kratochvílem na útočné polovině a následovat bude kromě standardní situace pro Spartu.
31'
Michal Trávník si všiml otevřeného prostoru před Davidem Mobergem Karlssonem, situaci ale dobře přečetl Jan Hanuš a doběhl si pro míč před švédským křídelníkem Sparty.
31'
Rychlý útočný výpad Jablonce zakončoval Rafael Acosta, při jeho přízemní střele si Florin Nita připisuje druhý úspěšný zákrok.
30'
Acosta se proháčkoval ke střele, Nita byl pozorný
30'
Andreas Vindheim příliš důrazně dostoupil Jana Kroba, píská se proti Spartě.
28'
Karabec se pokusil přenést hru doleva na Davida Moberga Karlssona, ten by ale musel být zřejmě dvakrát tak vysoký, aby dokázal na míč dosáhnout.
28'
Miloš Kratochvíl ve středu hřiště fauloval Ladislava Krejčího a domácímu mladíkovi se jde omluvit.
27'
Matěj Hanousek se vydal na dravý průnik po levé straně hřiště, při němž se dokázal vyhnout dvěma bránícím jabloneckým fotbalistům, následný centr stáhl ze vzduchu Jan Hanuš.
26'
Lukáš Štetina napřáhl ke střeleckému pokusu z pořádně velké dálky, a byť mířil o trochu lépe než na druhé straně jeho protějšek David Štěpánek, tak stále to bylo příliš vysoko.
25'
Štetinova dalekonosná rána minula bránu
25'
David Moberg Karlsson pobavil obecenstvo zajímavou patičkou, k přihrávce se ale neprotlačil Matěj Hanousek.
25'
Hanckův nákop se Vindheim pokusil prodloužit na Hložka, ten ale měl k míči příliš daleko.
23'
Z Karlssonovy ztráty míče u rohu vlastního pokutového území nedokázali hosté nic vytěžit, po sparťanském odkopu do zámezí vhazuje Jan Sýkora.
23'
Hanouškův odkop Matoušek zablokoval do zámezí, levý obránce Sparty může vhazovat.
22'
Ladislavu Krejčímu je pískán faul u pokutového území Jablonce, rozehrávají Severočeši.
21'
Jablonec rozjel útočnou akci na útočné polovině, na jejímž konci byl velmi nepřesný dalekonosný pokus stopera Davida Štěpánka.
20'
Andreas Vindheim se na útočné polovině pustil do presinku a zavařil Považancovi při rozehrávce, Jablonec se ale dostal z úzkých.
18'
Michal Sáček skvělým pasem hledal za jabloneckou obranou vytaženého Michala Trávníka, ten se podle všeho dokázal vyhnout ofsajdové pasti, ovšem nepovedlo se mu Sáčkův pas zpracovat.
18'
Michala Trávníka nedovoleně atakoval Jakub Považanec, Sparta může rozehrávat na útočné polovině.
17'
Průbojný Matoušek pořádně prověřil Nitu!
17'
Jan Matoušek se i s trochou štěstí probil přes tři sparťany do střeleckého zakončení, jeho prudkou ránu nadvakrát kryje Florin Nita a zachycením míče před dotírajícím Martinem Doležalem se dočkal hlasitého potlesku publika.
16'
Útočná snaha Jablonce na pravém křídle ale končí nezdarem, Jan Sýkora dostal příliš dlouhou přihrávku a už se musí vracet na svůj post pravého beka.
15'
Jan Matoušek svůj prudký centr nasměroval do pozadí Matěje Hanouska, od něj se míč odrazil za postranní čáru a hosté vhazují.
14'
Rozhodčí Rejžek rychle prověřil předchozí situaci s kolegou Zelinkou u videa a ve hře už se může pokračovat odkopem od jablonecké branky.
13'
Po Karlssonově přetaženém centru se nedostal do zakončení Michal Sáček, marně se pak dožadoval odpískání faulu na svoji osobu, či alespoň rohového kopu.
13'
Po Krejčího přihrávce zahrál rukou ve středu hřiště Jan Matoušek, sparťané už rychle rozehráli.
11'
Tentokrát přišel o míč na vlastní polovině Michal Sáček, jeho zaváhání ziskem míče napravil jmenovec Trávník.
10'
Hezká kombinace z pravé strany, Hübschman střílel nad bránu
10'
Matěj Hanousek se dopustil ztráty míče v hloubi vlastní poloviny, Miloš Kratochvíl si jej pak vyměnil s Matouškem, následně Tomáš Hübschman zakončoval vysoko nad sparťanskou branku.
9'
Na zajímavý Karabcův lob si za jabloneckou obranu nabíhal Adam Hložek, míč ale nabral rychlý odskok a zamířil k brankáři Hanušovi.
8'
Po ubránění sparťanského rohu se Rafael Acosta pokusil zahájit rychlý brejk, proti čtyřem protihráčům ale byl příliš osamocen.
7'
Tentokrát zaútočila Sparta, po souhře s Krejčím zakončoval Karabec, hosté srazili jeho pokus na rohový kop.
6'
I další souboj Matouška s Trávníkem končí faulem jabloneckého fotbalisty.
5'
Další útočná aktivita hostů, před dotírajícím Kratochvílem Dávid Hancko razantně odkopl míč daleko do zámezí.
4'
Jablonec se pokusil zaútočit, po nepřesné přihrávce Sýkory ale byl Matoušek donucen k faulu na Trávníka.
3'
Nádherný gól! Karabcova skvělá přihrávka a Hložkův gól patičkou, 1:0!
3'
Nejsou ještě odehrány ani tři minuty zápasu a Sparta se rychle ujímá vedení!

Matěj Hanousek dostal průnikovou přihrávku do otevřeného prostoru na levém křídle, navedl si míč do pokutového území a přihrávkou před branku vyzval k elegantnímu zakončení patičkou ADAMA HLOŽKA, brankář Hanuš pak už jen sledoval cestu míče do sítě!
3'
Na Letné se tleská Davidu Mobergu Karlssonovi, jenž se u postranní čáry dokáal šikovnou kličkou vyhnout Janu Matouškovi.
2'
Pod kotlem sparťanských fanoušků bude v prvním poločase chytat Florin Nita,domácí příznivci jej přivítali oslavným chorálem.

Zřejmě se jedná o poslední domácí utkání Nity ve sparťanském dresu. Tím spíše, že k již oznámené posile Dominiku Holcovi během uplynulého týdne Milan Heča prodloužil svůj kontrakt o další dva roky.
1'
V momentu, kdy zbývala ještě půl minuta do sedmnácté hodiny, rozhodčí Rejžek zahájil dnešní utkání. Úvodního výkopu se ujal Adam Hložek, sedmnáctiletý supertalent dnes nastupující na hrotu sparťanské sestavy.
1'
Všichni jsou připraveni k výkopu, do odbití sedmnácté hodiny ale ještě zbývá zhruba minuta a půl.
Před losem se chvílí čekalo na Michala Sáčka, jakoby sparťanský bek zapomněl, že dnes má netradičně kapitánskou pásku na své paži.
Fotbalisté už jsou zpět na trávníku, tentokrát v hracích dresech a výkop zápasu se blíží.
Deset minut do výkopu, na velkoplošné obrazovce se promítají záběry ze sparťanských oslav zisku domácího poháru.
Ochozy letenské Generali Česká pojišťovna Arény se zatím zaplňují jen velmi pozvolna, na tribunách zatím může být odhadem kolem tři stovek fanoušků, určitě se ale v rámci možností dočkáme vyšší návštěvy.
Na trávníku už pobíhají všichni fotbalisté, kteří zasáhnou, či se z lavičky chystají zasáhnout do dnešního duelu, do úvodního výkopu zbývá pětatřicet minut.
Na plochu se jako první přišli rozcvičovat brankáři obou týmů, ve sparťanské brance se dnes objeví Florin Nita, jeho protějškem je Jan Hanuš.

AC Sparta Praha: Nita – Sáček (C), Štetina, Hancko, Matěj Hanousek – L. Krejčí – Vindheim, Karabec, Trávník, Moberg Karlsson – Hložek.
Náhradníci: Heča – Costa, Lischka, M. Frýdek, Kanga, Kozák, Tetteh.

FK Jablonec: Hanuš – Sýkora, Jeřábek, Štěpánek, Krob – Hübschman (C) – Matoušek, Považanec, Kratochvíl, R. Acosta – Doležal.
Náhradníci: V. Hrubý – T. Pilík, Hämäläinen, Macháček, Velich, Černák, Chramosta.

Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka.
FK Jablonec

Jablonec značnou část jarní části sezóny držel třetí místo ligové tabulky, ovšem v posledních týdnech se mu vůbec nedaří, z posledních čtyř kol vybojoval jediný bod z domácího derby proti Liberci a tabulkou postupně klesl už na páté místo, když na Spartu ztrácí šest bodů a s jistotou skončí za ni, neboť při případné bodové shodě rozhoduje lepší umístění po základní části, čímž disponuje Sparta.

Za čtvrtým Libercem Jablonec zaostává o jediný bod, naopak má náskok pět bodů na šestou Ostravu. Pokud Jablonec udrží Baník za sebou, tak si minimálně zahraje baráž o Evropskou ligu, rád by se ale určitě posunul na čtvrté místo s jistotou kvalifikace EL.

Hosté se dnes musí obejít bez stopera obvyklé základní sestavy Dominika Plechatého, jenž v klubu hostuje právě ze Sparty a start v zápase mu nedovoluje vzájemná dohoda klubů.
AC Sparta Praha

Sparta rozehrála pokoronavirovou část fotbalové sezóny výborně, když sice dvakrát podlehla Plzni, ovšem mezitím zvítězila v sedmi ligových zápasech v řadě a plzeňskou Viktorii vyřadila v semifinále národního poháru, který ve středu opanovala již zmíněným triumfem v Liberci.

Utkání u jabloneckého rivala se Spartě nepovedlo rozehrát dobře, když v úvodu druhého poločasu inkasovala úvodní branku zápasu, o obrat se ale postarali David Moberg Karlsson a z pokutového kopu Guélor Kanga.

Trenéra Kotala může těšit zdravotní situace kádru, vyjma několika dlouhodobých marodů je celý kádr k dispozici.
Jedná se o již třetí letošní vzájemný zápas, přičemž oba dosavadní se uskutečnily už na podzim. Sparta v domácím prostředí zvítězila 2:0, na severu Čech pak sparťané stejným výsledkem vedli v poločase, Jablonci se ale po změně stran povedlo srovnat na konečných 2:2.
Hezký večer z pražské Letné, kde se v rámci čtvrtého kola nadstavbové skupiny o titul utká pražská Sparta s Jabloncem. Sparta do utkání vstoupí v pozici čerstvého vítěze MOL Cupu, když ve středečním finále porazila Slovan Liberec na jeho trávníku 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.