FORTUNA:LIGA - Skupina o titul -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Ostrava - 15. května 2022   17:00

Ukončeno
Plzeň
42' Beauguel 
1:0
(1:0)

Sestavy
Tvrdoň – Řezník (60. Holík), Santos, Hejda (C), Havel – Bucha, Kalvach – Kopic (60. Chorý), Sýkora (81. Čermák), Mosquera (75. Šulc) – Beauguel (75. Pernica).
Náhradníci
Hruška – Trusa.
Rozhodčí
Starý – Hrabovský, Machač.
Doosan Arena, Plzeň
11293 diváků
Sestavy
Budinský – Boula, Pokorný, Chlumecký, Fleišman (C) – P. Jaroň, Budínský (63. Falta) – Ji. Klíma (68. Smékal), Kuzmanović (68. Šín), Buchta (76. M. Jaroň) – Almási (76. Boháč).
Náhradníci
Murin – Říha.
9
Beauguel
gól žlutá karta
18
Mosquera
střídání
7
Sýkora
střídání
10
Kopic
23
Kalvach
20
Bucha
24
Havel
2
Hejda
33
Santos
14
Řezník
střídání
13
Tvrdoň
99
Almási
střídání
21
Klíma
11
Kuzmanović
střídání
9
Buchta
14
Jaron
32
Budínský
střídání
5
Boula
20
Pokorný
žlutá karta
4
Chlumecký
žlutá karta
25
Fleišman
30
Budinský

Video se připravuje ...

SESTŘIH: Plzeň - Baník 1:0. Mistři slaví, Beauguel se loučil gólem

Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě pro dnešek a celé sezóny vše, s přáním hezkého zbytku nedělního večera se s vámi loučím a brzy se opět budu těšit. Mějte se fajn.
Lukáš Hejda převzal mistrovský pohár a ten záhy zvedl nad hlavu. Viktoria Plzeň je po čtyřech letech mistrem ligy, tříletá nadvláda Slavie Praha je u konce.
Plzeňští hráči a celý realizační tým nyní jeden po druhém dostávají na krk zlatou medaile a míří kolem poháru na pódium.
Zatímco na trávníku křepčí fanoušci, rychlým tempem se staví pódium, kde za malý moment proběhne slavností ceremoniál.
Krátce po skončeném zápasu vnikli na hrací plochu rozradostnění fanoušci. Vše se nyní již bude připravovat na předávání poháru.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:9.
Jean-David Beauguel dnes odehrál svůj poslední zápas za Viktorii. Lépe pro něj dopadl ani nemohl, ne jenom že dal vítěznou branku, ale zároveň se s devatenácti brankami stal nejlepším střelcem letošního ročníku FORTUNA:LIGY. Gratulujeme.
Je dobojováno. Viktoria Plzeň poráží Baník Ostava a sezónu zakončili domácí fotbalisté stylově – výhrou. V prvním poločase se trefil ze značky pokutového pokud Jean-David Beauguel a ve druhé půli domácí hru už jen pouze kontrolovali.
90+2'
Konec zápasu.
90+2'
Pavel Šulc měl na kopačce poslední šanci letošní sezóny, domácí záložník se uvolnil v pokutovém území, poté ho nicméně vychytal brankář Budinský.
90+1'
Baník se chtěl ještě pokusit o zakončení, leč nadějná akce končí dříve než pořádně začala, pomezní rozhodčí mává ofsajd.
90'
Hlavní rozhodčí nastaví ve druhém poločase dvě minuty.
89'
Ani aktéři dnešního utkání už se do ničeho příliš neženou, probíhají poslední chvilky letošní sezóny.
88'
Libor Holík je od svého nástupu na trávník hodně vidět, tentokrát ovšem v tom horším světle, když si v osobním souboji počínal nedovoleně a hlavní rozhodčí mu píská faul.
87'
Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Jakub Pokorný).
87'
Aleš Čermák se dobře vrátil do obrany a parádním čtením hry získal balon na své kopačky.
86'
Plzeňský stadion je v extázi, Doosan Arénou probíhá mexická vlna. Vše pomalu směřuje do svého velkého finále.
85'
Pernica se opřel do odraženého míče
85'
Libor Holík hodil dlouhý aut do vápna, kde byl zaparkovaný Tomáš Chorý, následně pálil z voleje Luděk Pernica, branku soupeře ovšem netrefil.
84'
Pavel Šulc si hezky naběhl za záda obránců, plzeňský záložník ale nakonec těžkou přihrávku nedokázal zpracovat.
83'
S ním si hostující obrana poradila, Plzeň však nadále tlačí, ráda by vstřelila ještě jednu branku v utkání.
83'
Lukáš Kalvach rozehrál standardku z pravé strany, přesným centrem našel hlavu Radima Řezníka, ten ale nemířil přesně. Viktoria ale zůstane u míče, bude totiž rozehrávat rohový kop.
82'
Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Martin Chlumecký).
82'
Dnešní utkání sleduje 11293 diváků. Je beznadějně vyprodáno.
81'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Aleš Čermák.
79'
Pavel Šulc dostal v posledním zápase po delší době opět více prostoru, nyní táhl domácí akci středem hřiště, poté přihrát na pravou stranu Janu Sýkorovi, jehož centr ovšem uklidil do svých rukavic Viktor Budinský.
78'
Zápas se nám nyní hodně rozkouskoval a málo se hrálo.
76'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází David Buchta, přichází Marek Jaroň.
ze hřiště odchází Ladislav Almási, přichází Sebastian Boháč.
75'
Jean-David Beauguel při střídání sundal dres, na tričku měl zřejmě nějaký vzkaz. Nicméně pravidla jsou neúprosná a platí pro všechny stejně, na rozloučenou dostal Beauguel ještě žlutou kartu.
75'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Pavel Šulc.
ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Luděk Pernica.
74'
Beauguelovo poslední střídání, aplaudoval mu celý stadion
74'
Jeana-Davida Beauguela vyprovodil ze hřiště celý stadion ve stoje a za ohromného potlesku. Francouzský útočník se s Plzní loučí na vrcholu.
73'
Na druhé straně podnikla Viktoria rychlý výpad do otevřené obrany a výsledkem toho je rohový kop pro červenomodré barvy.
72'
David Buchta vlétl do vápna, záhy se střetl s brankářem Tvrdoněm. Hůře dopadl právě hostující útočník, leč vypadá to, že vše nakonec bude v pořádku.
71'
Libor Holík to měl nyní u pravé postranní čáry těžké, přesto dokázal ještě na malou chvíli udržet balon ve hře. Nakonec je domácím pískán faul a Jiří Fleišman rozehraje míč zpět do hry.
69'
Proti dalšímu náběhu už byla obrana Baníku kompaktní a bez větších problémů se ubránila. To samé se dá říci záhy na druhé straně.
68'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Matěj Šín.
ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Daniel Smékal.
67'
Beauguel fantasticky udržel balon proti trojici protihráčů, následně vybídl k centru Libora Holíka, který hledal své spoluhráče na zadní tyč, tam byl Mosquera, vystřelit ovšem nedokázal.
66'
Jiří Klíma sprintoval za rychlou přihrávkou do vápna, leč tento balon by zřejmě nedoběhl ani Usain Bolt ve své největší slávě. Marián Tvrdoň tak bude odkopávat od své branky.
65'
Jan Sýkora se dokázal uvolnit na pravé straně, domácí středopolař si našel místo ke střele, vzdálenější tyč ovšem těsně minul.
64'
Sýkora se uvolnil ke střele, ta mu nesedla
64'
Eduardo Santos měl nervy z ocele, proti dvojici protihráčů si dovolil drzou kličku, která mu navíc vyšla, poté míč předal na své spoluhráče.
63'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Lukáš Budínský, přichází Šimon Falta.
62'
Holík našel Chorého, ten minul
62'
Parádní souhra dvou střídajících hráčů. Libor Holík milimetrovým centrem našel ve vápně Tomáše Chorého, ten ale záhy těsně minul.
61'
Jhon Mosquera připravil pozici v pokutovém území pro Milana Havla, ten se snažil vysokým centrem najít novice na trávníku Tomáše Chorého, ten se nicméně k balonu nedostal.
60'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Radim Řezník, přichází Libor Holík.
ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Tomáš Chorý.
58'
Radim Řezník šel do kličky pro Fleišmanovi, jeho tečovaný centr nakonec skončil u Milana Havla, jenž pálil z otočky nad bránu.
57'
Jan Sýkora přenechal balon Pavlu Buchovi, který napřáhl ze střední vzdálenosti, hráz těl před sebou ovšem neprostřelil.
56'
David Buchta si poradil ve středu pole, následně se k němu přes pravou stranu balon vracel, hostující hráč měl navíc kolem sebe spoustu prostoru, na poslední chvíli ovšem podnikl parádní skluz Pavel Bucha, který domácí zachránil.
54'
Hezký fotbalový moment. Řezník si nejprve narazil s Janem Kopicem, ten mu navíc balon vrátil efektně patičkou, Radim Řezník záhy ve vápně nasadil Fleišmanovi jesle, zakončení z toho ovšem nakonec nebylo.
53'
I Plzeň rozehrála rohový kop, ale nyní velmi špatně. Ve finále z toho nebyl ani centr, ani přímá střela na bránu.
52'
Jako jeden muž nyní celý stadion zvedl ruce nad svoje hlavy a plzeňský Doosan Aréna se proměnila v jeden velký kotel. Parádní atmosféra v posledním zápase letošního ročníku.
51'
Nedorozumění v domácí rozehrávce, Jiří Klíma měl ovšem tentokrát hodně daleko, což bylo pro Tvrdoně velké štěstí.
50'
Ladislav Almási si neporadil s dotěrným Santosem, ovšem hosté budou alespoň kopat další rohový kop. Začátek druhé půle patří zatím jasně ostravskému Baníku.
49'
Jiří Fleišman už se na to nemohl koukat a tak sám napřáhl ze střední vzdálenosti, jenomže domácí branku vysoko přestřelil.
49'
Nicméně Baník si poté rohový kop zopakoval z druhé strany, ale ani tentokrát se hosté do zakončení nedostali. Důležitý hlavičkový souboj vyhrál Lukáš Hejda.
48'
Jiří Fleišman rozehrál roh na Davida Buchtu, jehož centr záhy domácí obrana odhlavičkovala do bezpečí.
47'
Zkraje druhé půli vyslali hosté zajímavou střelu z hranice pokutového území, po domácí teči bude Baník kopat rohový kop.
46'
Začal druhý poločas.
Hráči obou celků jsou již zpět na hrací ploše, druhý poločas je tu za malý okamžik.
Je za námi první poločas, který nabídl jednu branku. Tu vstřelil krátce před odchodem do šaten Jean-David Beauguel, který nekompromisní radou proměnil nařízený pokutový kop. Plzeň byla v prvním poločase lepším celkem a dalo by se říci, že vedení je tudíž zasloužené. Po krátké přestávce jsme zpět s druhým poločasem.
45+2'
První poločas skončil.
45+2'
Odpověď je jasná, nedočkají. Baník se totiž nedostal ani do zakončení.
45+1'
Hosté ještě budou rozehrávat volný přímý kop z půlky hřiště. Dočkají se hosté vyrovnání krátce před odchodem do šaten?
45'
Hlavní rozhodčí nastaví v prvním poločase jednu minutu.
43'
Krátce po vstřelené brance domácí fanoušci vytáhli transparent přes celou tribunu, je na něm napsáno slovo, které mluví za vše: MISTŘI.
42'
Beauguel nekompromisně proměnil penaltu, 1:0
42'
Plzeň právě vstřelila branku!
Viktoria Plzeň se ujímá vedení! Penaltu si vzal na starost JEAN-DAVID BEAUGUEL, který nezaváhal, když svou ránu poslal nekompromisně k pravé tyči.
41'
Penalta pro Viktorii Plzeň!
40'
Tak pozor. Hlavní rozhodčí mění názor a běží se na celou situaci podívat na monitor.
39'
Sýkora si na Budinském vynutil penaltu
39'
Jan Sýkora na druhé straně vběhl do vápna, Viktor Budinský šel proti balonu, zdálo se, že hostují brankář Sýkoru podrazil, ovšem hlavní rozhodčí ukazuje pouze, že se bude kopat rohový kop.
38'
Nemanja Kuzmanovič se tentokrát proměnil do role asistenta, když od pravé lajny posílal přesný balon do vápna, Santos ovšem vše opět vyřešil.
37'
Jiří Fleišman hezky rozehrál balon, výsledkem toho byl volný Kuzmanovič v pokutovém území, hlavička hostujícímu hráči ovšem vůbec nevyšla.
36'
Eduardo Santos na půlce hřiště vyhrál další hlavičkový souboj, tentokrát si ale dle hlavního rozhodčího počínal nedovoleně a Baník má k dispozici volný přímý kop.
35'
Dnes panuje v Plzni pravé letní počasí, což je nyní poznat i na hostujícím sektoru, který je kompletně do půl těla.
34'
Beauguel pálil zády k bráně přes hlavu
34'
Nyní už se Viktoria dostala do zakončení, Beauguel to zkusil akrobaticky přes hlavu, branku soupeře ovšem opět přestřelil.
33'
Na opačné straně si parádně splnil své obranné povinnosti Eduardo Santos, který nepustil k balonu hráče Baníku. Marián Tvrdoň už si připravuje kulatý nesmysl k rozehrávce.
32'
Jhon Mosquera se skrz obránce tlačil do zakončení, jelikož dostal hezký balon, kolumbijský záložník ovšem nakonec nezakončil.
31'
Plzeň to nyní hrála na jeden dotek, Jan Kopic to jako poslední hráč myslel dobře, jenomže hostující obrana ho o balon připravila.
30'
Sýkora to nyní myslel dobře, efektní patičkou chtěl vrátit balon Kalvachovi, tento kousek se domácímu středopolaři nicméně nepovedl.
29'
Lukáš Kalvach rozehrál standardku do vápna, kam si nabíhal Jean-David Beauguel, blíže balonu měl ale hostující brankář.
28'
Tvrdoň od své branky poslal přesný balon na Milana Havla, ten ovšem hlavou balon jen odevzdal soupeři. Avšak ne na dlouho.
27'
Naopak faul je pískán domácímu hráči na půlce hřiště. Jenomže krátce po rozehrávce si balon pro sebe opět uzmula opět domácí Viktoria.
26'
Řezník upadl ve vápně po souboji s Fleišmanem, o faul nešlo
26'
Zajímavá situace. Dlouhý balon do pokutového území si zpracoval na prsa naběhnutý Radim Řezník, který poté skončil na trávníku, hlavní rozhodčí Starý ovšem pokutový kop nepíská.
26'
Dlouhý nákop Baníku skončil až u Mariána Tvrdoně, domácí brankář bez většího napadání rovnou rozehrává.
24'
Lukáš Kalvach poslal balon rovnou do ohně, tam se k němu domácí tlačili, leč bez úspěchu. Budinský bude rozehrávat od své branky.
24'
Milan Havel si naběhl na levé straně, záhy hledal ve vápně Jana Sýkoru, ten ovšem není velké postavy a k hlavičce se tak proti přesile ani nedostal. Domácí ovšem budou kopat rohový kop.
23'
Baník chvíli obléhal plzeňské pokutové území, domácí obrana ovšem hosty k žádné střele nepustila. Naopak sama podniká rychlý protiútok.
21'
Jan Sýkora to nyní zkusil středem hřiště, bez většího váhání vystřelil ze střední vzdálenosti, ovšem tentokrát se do prostoru mezi třemi tyčemi netrefil.
20'
Plzeň teď posílá do vápna jeden centr za druhým, tento z pravé strany se ale vůbec nepovedl a Viktor Budinský tak bude odkopávat od své branky.
19'
Úporně bráněný Beauguel hlavičkoval nad
19'
Nedlouho poté se do zajímavé šance v malém vápně dostal Beauguel, francouzský útočník ovšem hostující branku přestřelil.
18'
Sýkora přízemní střelou prověřil Budinského
18'
Jhon Mosquera dokázal odcentrovat od levého rohového praporku, ve vápně se záhy zmocnil balonu Jan Sýkora, jehož přízemí ránu ale kryje Viktori Budinský.
16'
Ladislav Almási, který ztrácí dvě trefy na plzeňského Beauguela se tlačil do zakončení v pokutovém území, v obtížné situace domácího brankáře nepřekvapil.
15'
Plzeň to nyní zkoušela středem hřiště, tam to ale Baník dobře zavřel a Viktoria byla tentokrát bez šance. Rychlá přihrávka ovšem hostům záhy nevyšla a domácí budou vhazovat.
14'
Lukáš Budínský poslal balon rovnou do pokutového území, na zadní tyči ovšem důležitý hlavičkový souboj vyhrál Radim Řezník, čímž osvobodit své mužstvo od prvotního nebezpečí.
13'
Pavel Bucha si pomohl nedovoleně na pravé straně, hosté mají k dispozici zajímavou standardní situace.
12'
Jhon Mosquera si vzal velký rozběhl a záhy poslal dlouhý aut až do pokutového území, Eduardo Santos ovšem v obtížné situace nezamířil přesně.
11'
Plzeň drží míč na své polovině hřiště a hledá cestu kudy proniknout do vápna soupeře.
10'
Máme za sebou úvodních deset minut utkání, ve které jsme sice branku neviděli, leč hraje se zatím pohledný fotbal od obou týmů.
9'
Ostrava podnikla další rychlý výpad, který zakončila centrem do vápna. Klíma se ovšem tentokrát k balonu nedostal a tak si balon vzal Milan Havel, který vzápětí rozběhl po levé lajně.
8'
Plzeň rozehrála první rohový kop. Lukáš Kalvach hledal jednoho z dvojice Beauguel – Mosquera, ani jeden však balon nezasáhl a Baník se tak bez větších potíží osvobodil.
7'
Jiří Boula čekal na balon na pravé straně, hostující hráč se ho nakonec i dočkal, perfektním obranným zákrokem ale domácí zachránil Eduardo Santos, který zažívá v tomto ročníku paralelu. Domácí stoper slaví titul s Plzní a zároveň sestoupil s Karvinou, z které v letošním roce přišel na západ Čech.
6'
Fleišman si hezky naběhl za obránce křižnou přihrávku Pokorného, následným centrem našel hlavičku Jiřího Klímy, ten ovšem domácí branku přestřelil.
5'
A opět u balonu kolumbijský záložník, tentokrát ovšem jeho náběh na levé straně byl proti pravidlům, jelikož pomezní rozhodčí mává ofsajd.
4'
První zajímavá možnost a nebyl v ní nikdo jiný, než Jean-David Beauguel. Francouzský útočník se natahoval po hezkém centru Mosquery z levé strany, plzeňský snajpr ale balon netrefil ve vápně dle svých představ.
4'
Jhon Mosquera se uvolnil v pokutovém území, nikoho ze svých spoluhráčů ovšem nenašel. Po hostujícím faulu na půlce hřiště ale Viktoria zůstane u balonu.
4'
Míč si nakonec pro sebe uzmul kapitán Lukáš Hejda, který skrz Mariána Tvrdoně bleskově otáčí hru.
3'
Baník stále na balonu, ale k domácí brance se zatím nedostal. Plzeň, jak je již tradičně, velmi dobře brání.
2'
Hosté zatím s balonem kombinují na vlastní polovině, domácí fotbalisté však bedlivě napadají ostravskou rozehrávku. Nyní to Jan Sýkora ovšem přehnal a po faulu bude Baník rozehrávat.
1'
Hlavní rozhodčí dnes poprvé pískl do píšťalky, poslední utkání letošního ročníku právě odstartovalo. Výkop měli na starosti domácí fotbalisté, kteří v prvním poločase budou útočit zprava doleva.
1'
Utkání právě začalo.
Nyní už je ale vše připraveno na samotný duel, pojďme na něj.
Před samotným duelem nás ještě čekal menší ceremoniál. Jindřich Staněk se stal nejlepším brankářem této sezóny. Jean-David Beauguel, který dnes hraje poslední zápas za Viktorii, převzal ocenění, jelikož se stal nejlepším cizincem a zároveň nejlepším útočníkem. A nejlepším trenérem FORTUNA:LIGY se stal Michal Bílek.
Obě mužstva již nastupují na hrací plochu, vítá je ohromný potlesk domácího publika.
Dnešní utkání je beznadějné vyprodané, čeká nás parádní kulisa. Určitě se o ní zapříčiní i fanoušci Baníku, kteří také dorazili na západ Čech v hojném počtu.
Na hřišti nám pomalu končí rozcvička obou celků, za necelou čtvrt hodinu již půjdeme na věc.
Za Viktorii dnes bude chytat Marián Tvrdoň, pro něhož to bude ligová premiéra od první minuty. V probíhající sezóně již má na kontě třicet odchytaných minut proti proti Pardubicím, kdy musel nahradit v brance Jindřicha Staňka. Plzeň na konci února vyhrála 4:0.
Dalo by se říci, že se dnes prakticky již o nic nehraje, opak je však pravdou. Zaprvé Plzeň v této sezóně ani jednou neprohrála, zrodily se zde pouze dvě remízy (s Olomoucí 0:0 a se Slávií 1:1), tudíž ráda by v tomto směru letos nechtěla nic měnit. Zadruhé Jean-David Beauguel je momentálně první v tabulce střelců, náskok jednoho gólu má na Václava Jurečku ze Slovácka. A za třetí, Baník na výhru nad Viktorií čeká již od roku 2009 a tuhle smolnou bilanci by Slezané jistě rádi chtěli přerušit.
Ještě jednou krásné odpoledne, tentokrát již přímo z Doosan Arény. V Plzni dnes panuje krásné slunečné počasí, tudíž ideální podmínky pro kvalitní fotbal.
Úvodní sestavy:

FC Viktoria Plzeň: Tvrdoň – Řezník, Santos, Hejda (C), Havel – Bucha, Kalvach – Kopic, Sýkora, Mosquera – Beauguel.
Náhradníci: Hruška – Pernica, Trusa, Chorý, Čermák, Šulc, Holík.
Trenér: Michal Bílek.

FC Baník Ostrava: Budinský – Boula, Pokorný, Chlumecký, Fleišman – Jaroň, Budínský – Ji. Klíma, Kuzmanović, Buchta – Almási.
Náhradníci: Murin – Říha, Boháč, Falta, Jaroň, Šín, Smékal.
Trenér: Tomáš Galásek.

Rozhodčí: Starý – Hrabovský, Machač.
Vzájemné zápasy v této sezóně:

Obě mužstva se proti sobě letos dvakrát utkala. Nejprve se hrálo na podzim ve Vítkovicích, zápas skončil 2:2, i když po první půli vedla Viktoria o dvě branky. Odvetu však červenomodří zvládli. V předposledním kole základní části vyhráli těsně 2:1, přestože vstřelili všechny tři branky.
Baník Ostrava

Baník po třiceti kolech obsadil pátou příčku a bylo téměř jasné, že na této pozici zůstane i po nadstavbě. Ostravané posbírali dohromady na své konto 51 bodů, o 21 méně než první Slavia. Na šestý Hradec Králové měl Baník náskok jedenácti bodů, naopak na čtvrté Slovácko ztrátu osmi bodů. Ostrava na úvod nadstavby hrála dvakrát venku a obě utkání skončila shodným výsledkem. Nejprve prohrála 1:3 na Spartě, poté na půdě Slovácka. Následně se karta obrátila a na domácí půdě vyhrála 3:1 nad Hradcem Králové. Baník jak již bylo řečeno nakonec silně promluvil i do přímé bitvy o titul. Ve čtvrtém kole totiž dokázal uhrál remízu 1:1 se Slavií, čímž mohla odstartovat mistrovská erupce radosti u Plzně. Včera se na svět dostala nová informace ohledně trenérského štábu pro novou sezónu. Tomáš Galásek avizoval svůj návrat do Německa, dlouho to vypadalo na příchod Pavla Hapala, leč vše je nakonec jinak. Po konci na Spartě se Baníku upsal, v Plzni dobře známý, Pavel Vrba, který podepsal s ostravským klubem víceletý kontakt.
Viktoria Plzeň

Viktoria po třiceti kolech vyrovnala svůj bodový rekord, to když na svůj účet dokázala nashromáždil hezkých 72 bodů. Na první místo to přesto nestačilo, o jeden jediný bod byla lepší Slavia Praha. Nicméně po dvou kolech nadstavby se situace diametrálně odlišila. V prvním kole totiž Viktoria zvládla tuhou bitvu se Slováckem, když zvítězila 3:1, zatímco sešívaní senzačně padli s Hradcem Králové 3:4. Následný víkend se proti sobě dva aspiranti na titul utkali ve vzájemném souboji. Hrálo se v pražském Edenu a po bláznivé koncovce, kdy obě mužstva v nastaveném čase proměnila penaltu, se zrodila remíza 1:1, která udržela Plzeň stále na první místě, dva body před svým rivalem. A Viktorka svou pouť za titulem nakonec dotáhla do úspěšného konce. Po remíze na Slavii zničila na svém trávníku minulou neděli pražskou Spartu 3:0, čímž zapříčinila odchod Pavla Vrby z lavičky Pražanů. Ve středu pražská Slavia jen remizovala na půdě Baníku 1:1, Viktorka ovšem tíhu okamžiku zvládla, to když vyhrála v Mladé Boleslavi proti Hradci Králové 2:0 a mistrovské oslavy mohly vypuknout. Plzeň slaví svůj šestý titul v klubové historii, znovu po čtyřech letech a tříleté kralování Slavie je tak u konce.
Krásné nedělní odpoledne z mistrovské Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na nedělní den dopřát trochu fotbalu. Od pěti hodin se totiž v plzeňské Doosan Aréně uskuteční závěrečné 5. kolo FINÁLE FORTUNA:LIGY, ve kterém FC Viktoria Plzeň změří síly s týmem FC Baník Ostrava.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si náš onlajn přenos. Tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud