FORTUNA:LIGA - Skupina o titul -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Slovácko - 24. dubna 2022   16:00

Plzeň
5' Beauguel (Kalvach) • 35' J. Sýkora (Beauguel) • 75' Beauguel
3:1
(2:1)
Slovácko
29' Cicilia

Staněk – Řezník, Santos, Hejda (C), M. Havel – Bucha, Kalvach – J. Sýkora (76. J. Kopic), Čermák (60. Chorý), Mosquera (82. Pernica) – Beauguel (82. Libor Holík).
Tvrdoň – Pernica, J. Kopic, Trusa, Chorý, P. Šulc, Libor Holík.
Klíma – Hájek, Antoníček
Doosan Arena, Plzeň
7213 diváků
Nguyen – Tomič (46. Kalabiška), S. Hofmann, Michal Kadlec (C), Reinberk – Jurečka (77. Kohút), V. Daníček – Havlík, L. Sadílek, M. Petržela (31. Holzer) – Cicilia (77. Vecheta).
Borek – Holzer, Ljovin, Vecheta, Kohút, Šimko, Kalabiška.

SESTŘIH: Plzeň - Slovácko 3:1. Beauguel byl u všeho, zářil i Staněk

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku nedělního večera se s vámi loučím a u dalšího zápasu se opět budu z Doosan Arény těšit, na shledanou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:4. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:10.
Je dobojováno. Viktoria Plzeň poráží houževnaté Slovácko 3:1. Dvě branky dnes vstřelil Jean-David Beauguel, jednu Jan Sýkora. Za hosty skóroval z pokutového kopu Cicilia. Plzeň tak jde momentálně na první místo, necháme se překvapit jak na úspěch Západočechů odpoví Slavia, která v sedm hodin nastoupí v Mladé Boleslavi proti Hradci Králové.
90+4'
90+3'
V poslední minutě Plzeň kontroluje utkání. Je rozhodnuto, minimálně na pár hodin se Viktoria dostane na první místo, dva body před Slavii Praha.
90+2'
Brankář Jindřich Staněk drží balon ve svých rukavicích, ten záhy rozehrál na druhou stranu hřiště, kde si hosté pomohli faulem.
90+1'
Milan Havel čistě ubránil protihráče na hranici pokutového území, navíc tak šikovně že domácí Viktoria bude vhazovat.
90'
Hlavní rozhodčí Tomáš Klíma ve druhém poločase nastaví tři minuty.
89'
Hostům se krátí čas na jakékoliv zdramatizování zápasu. Navíc v útočení si pomohli nedovoleným způsobem a Jindřich Staněk dlouhým odkopem opět pošle balon až na druhou stranu hřiště.
88'
Havel je v koncovce prokletý, v tutovce minul
88'
Naopak Viktoria vyrazila do rychlého brejku do otevřené obrany. Tomáš Chorý dokázal míč dostat přes dva hráče na volného Milana Havla, který si šikovně ještě zasekl balon, poté ale technicky mířil vedle pravé tyče.
87'
Filip Vecheta dovoleným způsobem strčil do Řezníka, který neudržel stabilitu a míč si odkopl navíc do zámezí. Aut hosté hodili opět až do ohně, nic velkého tam ale nevymysleli.
86'
Sám Lukáš Sadílek rozehrál i rohový kop, balon poslal na zadní tyč, tam byl ovšem připraven Milan Havel, který opět dokázal dostat balon mimo pokutové území. Viktoria a už se v zápase nikam nežene.
85'
Lukáš Sadílek si na levé straně našel odražený balon, který následně přes jemnou teč Holíka dokázal dostat do vápna, tam ho domácí odrazili na rohový kop.
84'
Dnešní utkání sleduje 7213 diváků.
84'
Hezký centr z levé strany přiletěl do pokutového území Slovácka, tam ho dokázal hlavou trefit Petr Reinbertk, branku soupeře ovšem přestřelil.
83'
Jhon Mosquera po vystřídání prochází pod plzeňským kotlem, který aplauduje nadšením. Kolumbijský záložník i dnes odvedl skvělou práci pro svůj tým.
82'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Luděk Pernica.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Libor Holík.
81'
Viktoria deset minut před koncem v rukách dřímá pohodlné vedení o dvě branky, pokud chce nadále pomýšlet na titul a to zřejmě chce, musí tento náskok udržet za každou cenu.
80'
Tomáš Chorý měl před sebou nyní spousta prostoru na pravé straně, hodně prudkým centrem našel záhy na zadní tyči Milana Havla, tomu ovšem chyběl jeden krok, aby míč lépe trefil do poloprázdné brány.
78'
Eduardo Santos nekompromisním odkopem zažehnal nebezpečí před svou brankou.
77'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Rigino Cicilia, přichází Filip Vecheta.
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Michal Kohút.
76'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Jan Kopic.
75'
Beauguel proměnil penaltu, zamířil přesně k tyči, 3:1
75'
Plzeň právě vstřelila branku!
A i Viktoria pokutový kop proměňuje. Brankář Filip Nguyen sice vystihl směr střely, leč JEAN-DAVID BEAUGUEL přišpendlil svou střelu hodně blízko k pravé tyči a gólman Slovácka byl bezmocný. Francouzský útočník vstřelil svou patnáctou branku v sezóně, čím se osamostatňuje na vedoucí příčce v tabulce střelců.
74'
Míč si vzal do ruky Jean-David Beauguel.
74'
Tomáš Chorý byl podražen v pokutovém území Daníčkem a i domácí Viktoria si v dnešním zápase kopne penaltu.
73'
Daníček poslal k zemi Chorého, penalta!
73'
V polovině 73 minuty rozehrála Viktoria standardní situaci, ve které je v letošní sezóně opravdu dobrá, tentokrát ale takové štěstí neměla.
71'
Václav Jurečka si chtěl vybojovat lepší pozici po přihrávce, nekompromisní Lukáš Hejda ho ovšem obral o balon a zažehnal tak prvotní nebezpečí pro domácí branku.
70'
Naopak velké vrušení proběhlo i na druhé straně, to když Radim Řezník hodil aut do vápna, kde byl Jean-David Beauguel a toho nedlouho poté srazil k zemi Michal Kadlec, zřejmě ale dovoleným způsobem.
69'
Slovácko nyní trošku přebírá otěže utkání, což se pochopitelně nelíbí ani domácímu publiku, který po chvilkách i píská. Nyní hosté vyslali další balon do vápna, ale jako první u něj byl opět Staněk, který ho schoval pod své tělo.
68'
Reinberk nastřelil roztaženého Staňka!
68'
Jindřich Staněk opět naplno ukázal, proč v této sezóně chytá i v reprezentačním dresu. Petr Reinberk si udělal prostor v pokutovém území, na penaltě měl před sebou již jen domácího brankáře, jenomže ten ho fantastickým zákrokem dokázal vychytat.
67'
Po střetu s Beauguelem zůstal chvíli ležet na hrací ploše Stanislav Hofmann, nicméně vypadá to, že tento střet nebude mít fatální následky, jelikož hostující stoper se již zvedá ze zeleného pažitu.
66'
Eduardo Santos našel odkopem hlavu Beauguela, kterž se z jedničky snažil prodloužit míč na Jana Sýkoru, první u balonu ale byl Stanislav Hofmann, který poslal záhy míč až k Nguyenovi.
65'
Domácím se nepovedlo přenesení hry na pravou stranu, nejblíže k balonu měl kapitán Michal Kadlec, který naopak míč dokázal přenést přes celou šíři hrací plochy na levou stranu.
64'
Další faul, tentokrát ale od domácího hráče ve středu pole. Hra se začíná mírně kouskovat. Doufejme, že to bylo jen tohle krátké období.
63'
Do útočení se nyní pustili i hosté, leč centr do vápna odrazil Jhon Mosquera. Akce hostujícího celku pokračovala, leč na levé straně si nedlouho poté pomohl nedovoleně kapitán Michal Kadlec.
61'
Nguyen zneškodnil nebezpečnou přízemní Sýkorovu ránu
61'
Jean-David Beauguel si připravoval míč na střelu, leč z hranice vápna se nakonec neodhodlal, míč naopak připravil ještě lépe postavenému Janu Sýkorovi, jehož ránu musel vytěsnit mimo tři tyče brankář Filip Nguyen.
60'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Aleš Čermák, přichází Tomáš Chorý.
60'
Máme za sebou hodinu hru a domácí Viktoria nadále vede 2:1. U postranní čáry už se připravuje Tomáš Chorý, který půjde brzy do hry.
59'
Kalabiška hezky našel v pokutovém území svého spoluhráče, Mosquera jeho pokus srazil na rohový kop, po němž musel do práce brankář Staněk.
58'
Lukáš Kalvach rozehrál rohový kop na první tyč, jeho jeho úmysl nebyl přesný a Jhon Mosquera prodloužit centr na zadní tyč nedokázal.
57'
Pavel Bucha nyní možná až zbytečně dlouho podržel balon u svých kopaček, prováhal ideální moment vrátit míč zpět Havlovi. Nakonec se ale uvolnil Jhon Mosquera, který se snažil odcentroval, leč hosté jeho pokus dokázali zablokovat.
56'
To se hostujícímu záložníkovi sice povedlo, nejvýše do vzduchu ale vyšplhal brankář Jindřich Staněk, který kulatý nesmysl ukryl do svých rukavic.
55'
Jan Kalabiška sice nasadil housle Janu Sýkorovi, leč to bylo z jeho strany vše. Nicméně hosté zůstávají u balonu a Lukáš Sadílek se nyní opět pokusí hodit aut až do vápna.
54'
Viktoria nadále parádně napadá, Michalu Kadlecovi nyní nezbývala opět jiná možnost, než míč vrátit až na Nguyena.
53'
Beauguel proti trojnásobné přesile udržel míč ve středu pole, ten se záhy přes Čermáka dostal na levou stranu, kam si nabíhal Milan Havel, ten ale nevyslal přesný centr do vápna.
52'
Radim Řezník po rozehrávce Nguyena zatáhl Kalabišku až na zem, ale faul se nepískal a tak může Viktoria opět hrát. Tentokrát se ale moc daleko nedostala.
51'
Na opačné straně sprintoval do vápna Jhon Mosquera, při snaze odcentrovat si nicméně pomohl nedovoleným způsobem, což neuniklo očím rozhodčího Klímy.
50'
I hosté začínají vystrkovat růžky. Nyní přiletěl do pokutového území hostů zajímavý centr a brankář Staněk měl co dělat, aby míč nohou odkopl ze svého stanoviště.
49'
Havel ve skluzu zatopil Staňkovi, tahle malá domů byla natěsno!
49'
Střídající Kalabiška si řekl o míč na levé straně, nicméně u postranní čáry to příliš nevymyslel a míč raději zahrál zpět na své obránce.
48'
Další akce červnomodrých začíná až u vlastního gólmana, Jindřich Staněk konkrétně rozehrál míč na levou stranu, kde byl připraven stoper Lukáš Hejda.
47'
Viktoria je nadále zkraje druhého poločasu aktivnějším celkem, opět je nastěhovaná na útočné polovině a obrana Slovácka čeká, co s nimi Plzeň vymyslí.
46'
Hned po pár vteřinách si naběhl na přihrávku z hlouby pole Aleš Čermák, leč těsně před ním dokázali hosté tento balon odkopnout do zámezí, Viktoria tak bude alespoň vhazovat.
46'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Michal Tomič, přichází Jan Kalabiška.
46'
Už i hráči Slovácka jsou zpět, nic nebráni tomu, aby druhý poločas mohl být zahájen, pojďme na něj.
Jako první vyběhli z útrob stadionu ke druhému poločasu hráči domácí Viktorie. Druhá půle je tu co by dup.
Je za námi prvních 45 minut dnešního zápasu a po nic odcházejí šťastnější do kabin domácí fotbalisté. Ti vedou nad Slováckem těsně 2:1. Plzeň poslal do vedení hlavou francouzský útočník Jean-David Beauguel, jenomže na jeho zásah ze značky penaltového puntíku srovnal Cicilia. Vyrovnaný stav ovšem platil jen necelých šest minut, následně se Beauguel proměnil do role nahrávače a Jan Sýkora vrátil Plzni zpět ztracené vedení.
45+5'
45+5'
V poslední minutě prvního poločase se snažil ještě zahrozit Jean-David Beauguela, nicméně nyní ho opustilo pomyslné štěstí.
45+4'
To se mu nakonec i povedlo, ale hosté se museli mít na pozoru, aby nakonec sami ještě neinkasovali, jelikož míč se odrazil přívětivě pro domácí a po levé straně opět dal do pohybu své rychlé nohy Jhon Mosquera, Slovácko ale odolalo.
45+3'
Milan Havel raději zahrál na autové vhazování, hosté tak mají nadále šanci. Lukáš Sadílek se chystá hodit dlouhý aut až do pokutového území.
45+2'
I Slovácko se ještě snaží ke konci prvního poločasu srovnat stav, leč z vlastní poloviny to horko těžkou dokáží. Plzeň navíc opět kvalitně napadá hostující rozehrávku.
45+1'
Beauguel měl na zádech hned dvojici bránicích hráčů, nicméně i tak dokázal předat míč Radimu Řezníkovi. Ten si po lajně potáhl balon, aby záhy vyslal hezký balon před bránu, zadní tyč ovšem nikdo z domácích nezavíral.
45'
Hlavní rozhodčí nad rámec prvního poločasu nastaví pět minut.
44'
Pomalu se nám blíží závěr prvního poločasu, nicméně domácí útočí z vesela dále. Tentokrát si ovšem Jhon Mosquera na levé straně pomohl nedovoleným způsobem, což neuniklo očím hlavního rozhodčího.
43'
A hned z toho byla obrovská šance pro Jhona Mosqueru, který se zjevil sám před brankářem. Proti němu se kolumbijskému hráči povedla i klička, nicméně místo prázdné brány domácí hráč trefil jen obránce Slovácka. Branka by ovšem nakonec stejně neplatila, jelikož na poslední chvíli pomezní rozhodčí zvedl praporek nad hlavu.
42'
Mosqueru ve velké šanci zastavil ofsajd
42'
Až nyní dal hlavní rozhodčí domácímu brankáři pokyn k rozehrávce, Jindřich Staněk poslal míč od své branky dlouhým nákopem na své spoluhráče.
40'
Obě mužstva přiběhla ke svým lavičkám, nyní se nějaký čas ještě hrát nebude.
39'
Hlavní rozhodčí přerušuje hru, jelikož polovina trávníku je zahalena v mlze a brankář Filip Nguyen toho nyní opravdu nemůže moc vidět.
38'
Jean-David Beauguel se parádní kličkou uvolnil na pravé straně, následně už ale nedokázal přes dvojici bránicích hráčů dostat míč do šestnáctky. Během této situace domácí fanoušci vytáhli transparent s nápisem "Supporters 1911" a k tomu navíc odpálili červenou a modrou světlici.
36'
Beauguel vyškolil Hofmanna a předložil gólový pas Sýkorovi, 2:1
36'
Hosté po rozehrávce opět poslali velmi rychle míč do pokutového území, kde došlo opět k pádu, tentokrát ale se penalta kopat nebude, hlavní rozhodčí nyní ani nedostal pokyn od svého kolegy u videa.
35'
Viktoria si bere zpět ztracené vedení a potřebovala k tomu jen necelých šest minut. Mosquera hodil rychlý aut do vápna na Beauguela, ten si s grácií poradil s Hofmannem a jeho pozlacenou přihrávku uklidil do brány JAN SÝKORA, který si zpravil chuť po předchozí situaci a podruhé v zápase posílá Viktorii do vedení.
34'
Jan Sýkora si na levé straně ukazoval, kam chce poslat balon, leč Jhon Mosquera jeho úmysl nevyslyšel a z jedničky poslal míč rovnou do vápna, jeho centr ale přeletěl všechny a všechno a Jan Sýkora posléze jen mávl rukama.
33'
Santosovi se nepovedla rozehrávka na své spoluhráče, leč svou chybu dokázal včas napravil a zpětnou přihrávkou poslal míč až ke Staňkovi.
32'
Celý stadion vytleskal Milana Petrželu, který zřejmě musel střídat kvůli nějaké zdravotní indispozici. Explzeňský hráč totiž až do této chvíle hrát opravdu povedené utkání.
31'
Čermák pálil těsně vedle
31'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Daniel Holzer.
30'
Cicilia nekompromisně srovnal z penalty, 1:1
30'
Vyrovnaný stav ovšem mohl trvat jen necelou jednu minutu. Jhon Mosquera se fantasticky uvolnil na levé straně, poté našel ve vápně Aleše Čermáka, jenž ale mířil těsně vedle.
29'
Slovácko právě vstřelilo branku!
A hosté touto situací nepohrdli a vyrovnávají na 1:1. Míč si na značku pokutového puntíku postavil RIGINO CICILIA, který poslal Staňka na pravou stranu, aby záhy míč poslal na opačnou stranu. Začínáme tak znovu opět od nuly.
29'
Penalta pro Slovácko.
28'
Čermák přišlápl Sadílka ve vápně, po zásahu VAR penalta!
28'
Tak pozor. V pokutovém území Slovácka zůstával ležet po kontaktu Čermáka Lukáš Sadílek, nicméně hra pokračovala. Nyní už ovšem hlavní rozhodčí Klíma hru přerušil a běží k monitoru se na celou situaci podívat.
27'
Teď ovšem takové štěstí neměli, míč chvilku poskakoval po hlavách hráčů, leč následně si ho vzal pod svá bedra brankář Filip Nguyen.
26'
Lukáš Kalvach vystihl hostující rozehrávku na půlicí čáře, záhy byl Aleš Čermák sražen k zemi Havlíkem. Domácí tak budou rozehrávat standardní situaci, po které dali dnes první branku utkání.
25'
Milan Petržela dnes má o motivaci postaráno a na jeho výkonu je to opravdu vidět. Tentokrát proti němu stál ale kapitán Lukáš Hejda a i on si s hostujícím záložníkem dokázal zavčas poradit.
24'
Radim Řezník si našel odražený balon a hlavou ho přiťukl domů k Jindřichu Staňkovi, který balon bleskurychle zpět rozehrál.
23'
Tentokrát ovšem nic světoborného nevymysleli a tak po dlouhém centru musel být ve střehu pro změnu opět Jindřich Staněk, Eduardo Santos ovšem hosty do zakončení nepustil.
22'
Milan Petržela si naběhl na střed hřiště a až do těchto míst ho dokázal stínovat Milan Havel, který ho nakonec také o balon připravil. Hrát tak mohou opět Plzeňští, které žene dopředu slušně zaplněná Doosan Aréna.
21'
Jean-David Beauguel vybojoval pro svůj tým rohový kop, ten rozehrál Sýkora nakrátko s Kalvachem, po jehož centru Nguyen zasahovat nemusel, tentokrát mu proti tvrdé ráně pomohla obrana, který míč dokázala zablokovat.
20'
Dvacet minut uteklo jako voda. Nyní operuje s míčem opět domácí Viktoria, konkrétně Jan Sýkora na pravé straně, který až do této chvíli nebyl příliš v zápase.
19'
Na levé straně si na dlouhý centr nabíhal Jhon Mosquera, leč jako první byl u balonu opět Filip Nguyen, který si dnes opravdu zachytá. Leč od toho také brankář je.
18'
Hosté si nyní nechtěli příliš komplikovat život a tak raději zahráli malou domů až ke svému brankáři, který bez zbytečných řečí pomohl s rozehrávkou.
17'
Hraje se opravdu nahoru dolů a šance střídá šanci. Nyní ovšem domácí akce je zastavena pomezním rozhodčím, který viděl plzeňský ofsajd. Míč si už staví Nguyen, který balon pošle dlouhým nákopem zpět do hry.
16'
Čermák vyzkoušel Nguyena z větší vzdálenosti
16'
Lukáš Kalvach rozehrál rohový kop z levé strany, po jeho centru se pokoušel nadvakrát hlavičkovat znovu Aleš Čermák, avšak ani jedna jeho hlava nedoputovala až k brance.
15'
Radim Řezník skvělým napadáním získal míč na své kopačky, rychlou přihrávkou oslovil ve středu pole Aleše Čermáka, jenž udělal dva rychlé kroky, následně domácí záložník vystřelil, avšak trefil jen prostor, kde byl připraven se svým zákrokem Nguyen.
14'
Staněk zneškodnil unikajícího Jurečku!
14'
Na druhé straně se domácím povedla kombinace na pravé straně a výsledkem toho je pouze odkop od branky Filipa Nguyena. Ten nakonec zvolil jen krátkou přihrávku na své stopery.
13'
Milan Petržela hodil dlouhý aut na Jurečku, leč ten byl dobře bráněn domácí obranou. Nicméně Petržela vybojoval míč zpět, fantastickou kličkou na středu se zbavil domácích hráčů, aby záhy vyslal do úniku právě Václava Jurečku, ten ovšem tváří v tvář Staňkovi neuspěl.
12'
Tentokrát to Moravané zkusili po levé straně, leč i tam Plzeň skvěle zaúřadovala. Konkrétně to byl Eduardo Santos, který v posledních zápasech chytil fantastickou formu.
11'
Explzeňský Milan Petržela, který byl i dnes velmi vřele přivítán na plzeňském stadionu, se snažil pláchnout na pravé straně Milanu Havlovi, nicméně ten si s hostujícím záložníkem poradil na výbornou.
10'
Máme za sebou deset minut skvělého fotbalu, divák se zatím rozhodně nemůže nudit, kéž by taková hra trvala celých devadesát minut. Plzeň nyní opět drží balon na své polovině a snaží se něco vymyslet směrem dopředu.
9'
Staněk fantasticky vytáhl Reinberkovu hlavičku
9'
Jindřich Staněk následně odkopával míč od své brány, ten se dostal až na útočnou polovinu k Jhonu Mosquerovi, jenomže ten proti dvojnásobné přesile balon neudržel u svých kopaček.
8'
Nicméně ne na delší časový úsek, jelikož hosté se rychle vrátili a opět kopali rohový kop. Tentokrát byl centr daleko přesnější a po hlavičce na zadní tyči musel vytáhnout Jindřich Staněk fantastický zákrok.
7'
Slovácko rychle přeneslo hru na útočnou polovinu a výsledkem toho byl první rohový kop v zápase. Centr do vápna si ovšem našel Aleš Čermák, který hlavou poslal balon daleko od své svatyně.
6'
Beauguel skóroval ramenem po lahodném Kalvachově centru, 1:0
6'
Plzeň i po vstřelené brance pokračuje v rychlém napadání, tentokrát si ale domácí na půlicí čáře pomohli nedovoleným způsobem.
5'
Viktoria Plzeň jde v zápase již v páté minutě do vedení. Domácí dostali k dispozici výhodu v podobě zajímavé standardní situace, Kalvach naservíroval parádní balon na hlavu JEANA-DAVIDA BEAUGUELA, který dokázal překonat brankáře Nguyena.
4'
Nakonec se to opravdu povedlo, na levé straně opět rozkmital své rychlé nohy Jhon Mosquera, po jeho centru zkoušel zakončovat Aleš Čermák tentokrát akrobaticky nůžkami, balon ovšem netrefil.
4'
Hosté na začátku čtvrté minuty kombinují na vlastní polovině, Viktoria však jejich rozehrávku kvalitně napadá a je jen otázkou času, kdy míč získá zpět na svou stranu.
3'
Milan Havel přenechal na levé straně míč Mosquerovi, ten ovšem odcentrovat nedokázal. Akce domácího týmu ovšem pokračovala. Kolumbijský záložník druhým pokusem našel hlavu Řezníka, jenž kulatý nesmysl sklepl Čermákovi, ten z otočky avšak nemířil přesně.
2'
Jejich snaha ovšem neměla dlouhého trvání, na rychlého protiútoku se středem vydal Aleš Čermák, jeho přenesení hru na pravou stranu ale taky nebylo přesné a tak se míč opět vrací na hostující kopačky.
1'
Po půl minutě se na půlicí čáře ukopl Beauguel, hosté budou vhazovat a budou tak mít možnost rozehrát první útočnou akci.
1'
Hlavní rozhodčí dnes poprvé pískl do píšťalky, což značí jediné – dnešní utkání může odstartovat. Výkop měli na starosti hosté ze Slovácka, kteří v prvním poločase budou útočit zleva doprava.
1'
Na západě Čech od ranní hodin pršelo, nicméně na samotné utkání přestalo a tak by nás mohlo čekat dobré utkání.
Obě mužstva nám již nastupují na hrací plochu, utkání začne přibližně za dvě minuty.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Řezník, Santos, Hejda (C), M. Havel – Bucha, Kalvach – J. Sýkora, Čermák, Mosquera – Beauguel.
Náhradníci: Tvrdoň – Pernica, J. Kopic, Trusa, Chorý, P. Šulc, Libor Holík.
Trenér: Michal Bílek.

1.FC Slovácko: Nguyen – Tomič, S. Hofmann, Michal Kadlec (C), Reinberk – Jurečka, V. Daníček – Havlík, L. Sadílek, M. Petržela – Cicilia.
Náhradníci: Borek – Holzer, Ljovin, Vecheta, Kohút, Šimko, Kalabiška.
Trenér: Martin Svědík.

Rozhodčí: Klíma – Hájek, Antoníček.
Krásné nedělní odpoledne z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na nedělní den dopřát trochu fotbalu. Od čtyř hodin se totiž v plzeňské Doosan Aréně uskuteční 1. kolo FINÁLE FORTUNA:LIGY, ve kterém FC Viktoria Plzeň změří síly s týmem 1.FC Slovácko.

Viktoria Plzeň po třiceti kolech vyrovnala svůj bodový rekord, to když na svůj účet dokázala nashromáždil hezkých 72 bodů. Na první místo to přesto nestačilo, o jeden jediný bod byla lepší Slavia Praha. Náskok na třetí Spartu má naopak družina Michala Bílka šesti bodů. Plzeň dokázala hned 22 zápasů dovést do úspěšného konce za tři body, naopak hořkost porážky poznala ve dvou případech. V podzimní části na půdě Hradce Králové a právě s pražskou Slavíí. Šest zápasů následně dopadlo nerozhodně. V jarní části červenomodří ani jednou neprohráli, avšak série tří remíz po sobě zapříčinila právě pád na druhé místo.

1.FC Slovácko i v letošní sezóně hrálo hezký fotbal, výsledkem toho je úspěch v podobě postupu do skupiny hrající o titul. Moravané zakončili základní část na čtvrtém místě se ziskem 59 bodů. Rozdíl mezi dnešními soupeři tak činí třináct bodů. Hosté ztrácejí na třetí Spartu sedm bodů, které jako poslední zaručuje účast v evropských pohárech. Nicméně Slovácko to tak mrzet nemusí, jelikož právě se Spartou se utká ve finále MOL Cupu a v případě prohry se pohárové místo přesune na čtvrtého v lize. Náskok na pátou Ostravu poté má Slovácko osmibodový.

Obě mužstva se v této sezóně dvakrát utkala, nejprve se hrálo na západě Čech a v rámci třetího kola vyhrála Viktoria těsně 2:1. Slovácko šlo sice v Doosan Aréně zásluhou Jurečky do vedení, leč ve druhém poločase Beauguel s Mosquerou skóre otočili na domácí stranu. A stejným výsledkem dopadla i odveta, která se stihla odehrát ještě v rámci podzimu na začátku prosince. Tentokrát šli do vedení Plzeňané, hned v první minutě udeřil Milan Havel a tato branka udala ráz utkání. Následně se ve druhém poločase opět prosadil Jean-David Beauguel, definitivu výsledku dal v nastaveném čase Šašinka. Jak dopadne třetí klání v této sezóně, na to si budeme muset počkat.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si náš onlajn přenos. Tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.