FORTUNA:LIGA - Skupina o Evropu - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Zlín - 24. května 2019   18:00

Ml. Boleslav
52' Komličenko  • 77' Přikryl (Fulnek) • 89' Ladra (Takács)
3:0
(0:0)

Šeda – Křapka (46. Ladra), Hájek, Jugas, Fulnek – Wiesner, Hubínek, Bucha (46. Matějovský), Přikryl (C) – Mešanović (84. Takács), Komličenko.
Stejskal – Tatajev, Mareš, Takács, Matějovský, Mašek, Ladra.
Jiří Houdek – Petr Caletka, Michal Novák
Adidas Aréna, Mladá Boleslav
3063 diváků
Rakovan – Li. Holík, Bačo, P. Buchta, Gajić – Džafić (65. Hronek), Hlinka, Podio (81. Vyhnal), Jiráček (C), Čanturišvili (70. Bartošák) – Poznar.
S. Dostál – Bartošák, Matejov, Vyhnal, Hronek, Železník, Cedidla.
Rakovan

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Zlín 3:0. Středočeši dál sní o Evropě. Ševci v odvetě neměli nárok

Seznam zápasů

Ode mě to z Mladé Boleslavi vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 10:7. Rohy: 10:2.
Je tomu tak, Mladá Boleslav po velkém obratu vítězí 3:0 a bude hrát o účast v Evropské lize! Do druhé půle vstoupili domácí dobře a v 52. minutě je poslal z penalty do vedení Komličenko. Středočeši poté i nadále pokračovali v aktivní hře a odměnou jim byla branka Přikryla, která se nakonec ukázal jako postupová. V závěru zápasu ještě pojistil výhru Weberových svěřenců Ladra, jenž využil chyby v rozehrávce Zlína. Hosté ještě chtěli v nastavení poslat zápas do prodloužení, avšak to se jim nepovedlo, a sezona pro ně tak končí lehkým zklamáním.
90+6'
90+5'
Zlín měl na závěr ještě rohový kop, na který se vydal i brankář Rakovan. Ani on a ani nikdo ve žlutém se k hlavičce nedostal a vypadá to, že Boleslav už má postup v kapse.
90+4'
Ladrův centr našel Přikryla, jenže ještě posunul míč na Takácse. Ten vypálil zpoza šestnáctky z první a jeho pokus zamířil nad bránu.
90+3'
Následný roh už rozehráli modro-bílí na krátkou vzdálenost a nyní se snaží udržet balon na polovině svého soupeře.
90+2'
Matějovský se protáhl po pravé straně a poté hledal sbíhajícího Přikryla. K tomu se sice míč nedostal, ovšem Bačo si ho málem srazil do vlastní brány.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny čtyři minuty.
89'
V závěru pečetí postup Středočechů Ladra, 3:0
89'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Boleslav vede už 3:0 a je blízko vítězství a postupu! Rakovan špatně rozehrál a po nahrávce Takácse se do šance dostal TOMÁŠ LADRA, jenž si hostujícího gólmana obehrál a poté poslal balon do prázdné brány.
89'
Výborně to udělal Ladra, jenž potáhl míč středem hřiště a poté se nechal faulovat Jiráčkem. Boleslav už s rozehrávkou nijak zvlášť nespěchá.
88'
Hostům už moc času na zvrat nezbývá a nyní musí vrhnout všechny své síly do útoku. Dočkají se tolik potřebné branky?
87'
Jiráček ve středu hřiště nedovoleně atakoval Takácse a Boleslav bude moct v klidu rozehrávat.
86'
Žlutou kartu dostává Ondřej Bačo (FC Fastav Zlín).
85'
Dobrou práci v defenzivě odvedl střídající Takács, jenž se stačil vrátit s Poznarem a poté ho i dokázal odzbrojit.
84'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Muris Mešanović, přichází Ladislav Takács.
84'
Zlín mohl udeřit z rohového kopu, avšak Šeda vyběhl z brány a Bartošákův centr vyboxoval mimo pokutové území.
83'
Z pravé strany nabízel balon do šestnáctky domácích Hronek, nicméně jeho přízemní pas zblokoval jeden z obránců Středočechů.
82'
Matějovský si chtěl narazit s Komličenkem, jenže ten podklouzl a poté jej předskočil Bačo, jenž uzmul míč pro sebe.
81'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Pablo Joaquin Podio, přichází Pavel Vyhnal.
81'
Po přistrčení Matějovského chtěl Komličenko vysunout do útoku Ladru, ovšem pas ruského kanonýra s vypětím všech sil vystihl Bartošák.
80'
Hronek si navedl míč na pravačku a zpoza šestnáctky prověřil Šedu, který byl ale na svém místě a balon v pohodě lapil.
79'
S další šancí Weberovy družiny přispěchal Mešanović. Ten se sice přes Buchtu neprodral, avšak alespoň vybojoval autové vhazování v blízkosti vápna hostů.
77'
Šťastný odraz vybídl ke skórování Přikryla a ten se nemýlil, 2:0
77'
Mladoboleslavská Adidas Aréna je na nohou, domácí dávají druhou branku! Po rohovém kopu vypálil Fulnek, jehož rána se odrazila k úplně volnému TOMÁŠI PŘIKRYLOVI, který zblízka překonal bezmocného Rakovana.
76'
Tlak Boleslavi roste. Domácí se čím dál tím více tlačí dopředu a obrana Zlína neví, kam dřív skočit.
74'
Komličenko rýsoval postupový pas na Mešanoviče, hosty zachránil Bačo
74'
V dobré šanci se ocitl Komličenko, který ještě hledal sbíhajícího Mešanoviće. Tomu ale pod nohy skočil Buchta, jenž mu čistým skluzem zabránil zakončit.
74'
Po něm zakončoval z dobré pozice Hájek, nicméně jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla.
73'
Po několika přihrávkách centroval Wiesner. Jeho pas ale zblokoval Hlinka a následovat bude rohový kop.
72'
Buchta v hlavičkovém souboji sestřelil Komličenka a hra byla okamžitě přerušena, modro-bílí budou mít další standardku.
71'
Zkušený středopolař Boleslavi poté chtěl vyslat do útoku Přikryla, avšak před ním stačil balon odehrát Gajić.
70'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Vachtang Čanturišvili, přichází Lukáš Bartošák.
69'
Matějovský si vzal na starost volný přímý kop a čechral balon na přední tyč, ovšem tam se nacházel pouze Hlinka, jenž uklidil míč do bezpečí.
68'
Žlutou kartu dostává Petr Buchta (FC Fastav Zlín).
67'
Po několik zblokovaných střeleckých pokusech vypálil také Wiesner, jehož střela trefila Holíka. Domácí byli toho názoru, že hostující obránce hrál rukou a volali po druhé penaltě, avšak tak tentokrát nařízena nebyla,
66'
Bačo poslal špatnou malou domů a Rakovan se okamžitě ocitl pod tlakem Mešanoviće. Zlínský gólman si nechtěl přidělávat starosti, a proto raději zakopl míč do zámezí.
65'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Adnan Džafić, přichází Petr Hronek.
64'
Matějovský lehkým dloubáčkem poslal balon na Přikryla, jenž ale na hranici vápna místo střely zvolil přihrávku, která jen projela před dobíhajícím Komličenkem.
64'
Hosté teď velmi aktivně napadali rozehrávku soupeře a Poznar nakonec donutil Šedu k odkopu, který skončil u Bača.
63'
Ladra se zbavil svého strážce a poté hledal Komličenka, nicméně ten neuspěl v hlavičkovém souboji s Gajićem.
62'
Po něm létal do vápna hostů jeden centr za druhým, avšak ani jeden z nich se neuchytil.
61'
Přikrylův centr sice do šestnáctky Zlína neprošel, ovšem po bloku Gajiće uvidíme rohový kop.
60'
Matějovský vybojoval míč a poté ho nabízel do pokutového území, odkud jej ale rychle odklidil do bezpečí Bačo.
59'
A po centru Džafiće mohl hlavičkovat Gajić, jenž však v krkolomné pozici nezamířil přesně.
58'
Naopak na druhé straně byl nedovoleně atakován Podio a žlutí budou mít k dispozici volný přímý kop.
57'
Buchta loktem zasáhl Komličenka a domácí se důrazně dožadovali nařízení standardní situace, jenže hlavní sudí tuto situaci zřejmě přehlédl a hra přerušena nebyla.
56'
Po přihrávce Jiráčka se v dobré pozici ocitl Čanturišvili, jenže ten se nacházel v ofsajdu, a jeho akce tak byla přerušena.
55'
Mešanović se probíjel středem hřiště a málem se dostal do zakončení, avšak v klíčové chvíli si balon příliš předkopl a Rakovan mu jej dokázal odebrat od nohy.
54'
Čanturišvili nyní zkoušel překvapit Šedu ranou z velké dálky, nicméně ta nakonec zamířila vysoko nad bránu.
52'
Penaltu s přehledem proměnil Komličenko, 1:0
52'
uchta ve vápně fauloval Mešanoviče, penalta pro domácí!
52'
Míč si na penaltový puntík postavil ruský kanonýr NIKOLAJ KOMLIČENKO, který přesnou ranou k tyči překonal Rakovana. Ten sice vystihl směr střely, avšak na balon neměl šanci dosáhnout.
52'
Po souboji s Buchtou ve vápně padl k zemi Mešanović a hlavní sudí nařídil penaltu pro Mladou Boleslav!
51'
Přikryl se chtěl prosadit po pravém křídle, jenže přes Jiráčka nepřešel a následně ani neodcentroval. Celek z města automobilů bude pouze vhazovat.
50'
O pár chvil později už ale hosté dostali možnost volného přímého kopu, nicméně ten se jim vůbec nepovedl a Boleslav se v pohodě ubránila.
49'
Poznar se po souboji s Fulnekem poroučel k zemi a dožadoval se odpískání faulu, ovšem sudí Houdek nechal hru plynout dál.
48'
Matějovský si potáhl balon středem hřiště a těsně před vápnem napřáhl k tvrdé ráně, která však zamířila nad bránu Zlína.
47'
Matějovského bomba skončila nad břevnem
47'
Komličenko sice prodloužil nákop Fulneka za sebe, jenže tam se nacházel pouze Buchta, který okamžitě balon odkopl do bezpečí.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Marek Matějovský.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Antonín Křapka, přichází Tomáš Ladra.
46'
Je za námi úvodní pětačtyřicetiminutovka a hráči odcházejí do kabin za bezbrankového stavu. Domácí vstoupili do utkání solidně a po pár minutách měl gól na kopačce Mešanović, ovšem na Rakovana si nepřišel. Ten samý souboj byl k vidění i o několik minut později a vítězně z něj opět vyšel gólman Zlína, jenž svůj tým opět podržel. To ale bylo z toho důležitého vše a druhá polovina prvního dějství už moc fotbalové krásy nenabídla.
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena jedna minuta.
45'
Na druhé straně pálil nejlepší střelec ligy Komličenko, ale ani jeho rána neměla gólové parametry.
45'
Džafić se dostal do souboje jeden na jednoho a nakonec dokázal i vypálit, avšak jeho zakončení na přední tyč Šedu nezaměstnalo.
44'
Džafič byl v dobré pozici, přes Fulneka ale nezakončil ideálně
44'
Bucha vyslal do útoku Přikryla, k němuž se ale rychle stáhli dva obránci Zlína, kteří ho bez problémů odzbrojili.
43'
Domácí chvilku kombinovali na polovině soupeře, nicméně po pár desítkách sekund obral Holík o balon Přikryla, a akce Boleslavi tak skončila nezdarem.
42'
Po několika odrazech míč vyplaval u Podia, jenž se s ničím nepáral a napálil jej z první. Jeho střela sice byla prudká, avšak mezi tři tyče se nevešla.
41'
Z dálky vyslal na domácí bránu propagační ránu Podio
41'
Na druhé straně naopak dobře odcentroval Holík a málem se k hlavičce dostal Poznar, před kterým však stačil balon poslat do bezpečí Jugas.
40'
Další nabídka Přikryla skončila v rukavicích Rakovana, což se vůbec nelíbí domácímu publiku, které svou nespokojenost už dává jasně najevo.
39'
Holík přišel o míč a domácí postupovali do rychlého brejku. Ten nakonec vyústil v nepovedený centr Fulneka, který bez sebemenších potíží odvrátil Buchta.
38'
Na levé straně byl úplně volný Fulnek, ale místo toho, aby na něj Bucha přenesl hru, tak poslal míč dozadu na Hájka.
37'
Mešanović se po lehkém kontaktu s Bačem poroučel k zemi a poté si žádal odpískání faulu, avšak píšťalka zůstal němá, a hrát tak mohou hosté.
36'
Poznar se obtočil okolo Křapky a poté hledal Jiráčka, ke kterému se však díky včasnému zásahu Jugase míč nedostal.
35'
Rakovan je dnes ve vzduchu opravdu jistý, nyní si bez problémů došel pro vysoký centr Přikryla.
34'
Komličenko mířil z dobré pozice těsně vedle
34'
Po přiťuknutí Přikryla pálil Komličenko, jehož pokus zpoza šestnáctky a kousek minul levou tyč hostující brány.
33'
Akce Kameníkovy družiny zatím postrádají přesnost. Nyní to potvrdil Čanturišvili, jehož prudký pas nemohl nikdo ve žlutém zachytit.
32'
Rohový kop však žádné vzrušení nepřinesl, jelikož pro nepovedené Křapkovo zakončení si došel Rakovan.
31'
O pár chvil později už ale zlínský gólman muset řešit hlavičku Přikryla, kterou stačil vytěsnit na rohový kop.
30'
Přikrylova hlavička protáhla u tyče Rakovana Text
30'
Další centr poslal do šestnáctky Mešanović, ale ani tentokrát nikdo z mladoboleslavských fotbalistů Rakovana neohrozil.
29'
Fulnek načechral balon do vápna a málem se k hlavičce dostal Komličenko, jenže ten na centr svého spoluhráče nakonec nedosáhl.
27'
Hra se v posledních minutách malinko uklidnila a k vidění toho moc není. Doufejme, že se bude jednat o krátkodobý stav.
26'
Podio hledal nabíhajícího Poznara, ale pro pas argentinského záložníka si bez problémů došel Šeda.
25'
Další roh Mladé Boleslavi rozehrál Bucha na zadní tyč, odkud vracel míč zpět do ohně Křapka. Na jeho nabídku si však nikdo v modro-bílém nenaskočil a hosté se v pohodě ubránili.
24'
Komličenko sklepl balon pod sebe na Přikryla, jenže ten byl tísněn Jiráčkem a musel přihrát dozadu na Hájka.
23'
Rakovan vychytal při gólovce Mešanoviče, dorážku zablokoval Hlinka
23'
Velká šance Boleslavi! Hubínek potáhl balon středem hřiště a následně ho předložil Mešanovićovi, který ve stoprocentní šanci ani nadvakrát nepřekonal Rakovana.
22'
Na Hlinkův kolmý pas si zabíhal Čanturišvili, nicméně Šeda situaci dobře přečetl, vyběhl z brány a míč před hostujícím fotbalistou odkopl.
21'
Džafić se dostal do úzkých a po drobném kontaktu s Buchou se poroučel k zemi. Rozhodčí posoudil zákrok domácího hráče jako nedovolený, a Zlín tak bude moct v klidu rozehrávat.
20'
Po následném rohovém kopu pálil z voleje Fulnek, kterému však rána vůbec nesedla a míč o pořádný kus minul Rakovanovu svatyni.
19'
Wiesner se protáhl po pravé straně a poté hledal Mešanoviće, ovšem jeho pas odvrátil na roh Bačo.
18'
Poznar obral o balon Jugase a poté chtěl vyslat do útoku Hlinku, jenže jeho nahrávku vystihl Hubínek.
17'
Ševci jsou hned od začátku zápasu zatažení na vlastní polovině a snaží se hrozit z rychlých brejků. Uvidíme, zda bude tato taktika úspěšná.
16'
Na Jugasův nákop si nabíhal Přikryl, ale před boleslavským kapitánem odhlavičkoval balon do bezpečí Holík.
15'
Z levé strany hledal Poznara ve vápně Čanturišvili, jehož nepřesný centr však zamířil mimo hrací plochu.
14'
Wiesner táhl po pravé straně akci domácích a před šestnáctkou chtěl prostrčit míč na Komličenka, jenže jeho pas byl příliš dlouhý a nakonec doputoval až k Rakovanovi.
13'
Komličenko mohl hlavičkovat z dobré pozice, nicméně kvůli mávanému ofsajdu by jeho případný gól nemohl platit.
12'
Wiesner si sice přehodil Gajiće, avšak ten si ho poté odstavil od balonu tělem a nepustil ho do pokutového území.
11'
Naopak žlutí se vydali do brejku a nebýt toho, že si Poznar špatně zpracoval nabídku Džafiće, mohli mít šanci na vstřelení branky.
10'
Mešanovićovu střelu zpoza šestnáctky zblokoval jeden z obránců Zlína a domácí byli toho názoru, že zahrál rukou. Hlavní sudí ale penaltu neodpískal a nechal hru plynout dál.
9'
Hubínek ve středu hřiště čistě obral o míč Džafiće a Boleslav se mohla hnát rychle dopředu, ovšem jejich brejk včasným skluzem přerušil Holík.
8'
Fulnek měl na pravé straně hodně času k centru, ale ten se mu nakonec vůbec nepovedl a balon opět doputoval do rukavic zlínského brankáře.
7'
Dobrou práci v defenzivě odvedl Džafić, jenž dlouho obtěžoval Přikryla a nakonec jej donutil přihrát dozadu na Jugase.
6'
Po rozehrávce Buchy nakonec odcentroval Přikryl, jenže jeho nabídka skončila pouze v rukavicích připraveného Rakovana.
5'
U postranní čáry byl nedovoleně atakován Hubínek a Středočeši budou zahrávat standardní situaci.
4'
Z následného rohového kopu nic nevzniklo, neboť Buchovu nabídku odhlavičkoval na přední tyči stojící Podio.
3'
omácí začali zostra, slibnou střelu Mešanoviče vytáhl Rakovan na roh
3'
Mešanović přešel s míčem u nohy dva protihráče a poté se ocitl sám před Rakovanem, který si s jeho slabým zakončením dokázal poradit.
2'
Poznar nyní velmi tvrdě atakoval Fulneka a může být rád, že za svůj ostrý zákrok hned neviděl žlutou kartu.
2'
Jugas krátce po rozehrávce vyslal dlouhý nákop na Přikryl, avšak ten nebyl dost rychlý na to, aby balon zastihl na hrací ploše.
1'
Hlavní sudí Houdek poprvé foukl do píšťalky, zápas může začít! Úvodního výkopu se ujali fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří dnes nastupují v modro-bílých dresech. Jejich soupeř naopak zvolil žlutou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Hájek, Jugas, Fulnek – Wiesner, Hubínek, Bucha, Přikryl (C) – Mešanović, Komličenko.
Náhradníci: Stejskal – Tatajev, Mareš, Takács, Matějovský, Mašek, Ladra.

FC Fastav Zlín: Rakovan – Li. Holík, Bačo, P. Buchta, Gajić – Džafić, Hlinka, Podio, Jiráček (C), Čanturišvili – Poznar.
Náhradníci: S. Dostál – Bartošák, Matejov, Vyhnal, Hronek, Železník, Cedidla.

Rozhodčí: Jiří Houdek – Petr Caletka, Michal Novák.
FC Fastav Zlín

To Zlín prožil na rozdíl od svého dnešního soupeře opravdu mizernou druhou polovinu sezony, ve které vyhrál pouze tři z jedenácti zápasů. Nutno ovšem dodat, že v předposledním kole si Moravané poradili s pražskou Slavií, což se letos jen tak někomu nepovedlo. Nakonec však žlutí devátou příčku udrželi a v nadstavbové části na ně v prvním kole čekala Olomouc. Úvodní utkání Fastav zvládl a na domácím hřišti přehrál svého soka tím nejtěsnějším možným rozdílem, tedy 1:0. Také odvetu měl Zlín velmi dobře rozehranou a zdálo se, že si bez problémů dokráčí pro postup, jenže Hanáci ve druhém poločase zadělali dvěma rychlými brankami na drama a parta okolo kapitána Jiráčka měla nakonec co dělat, aby o svůj náskok nepřišla. To se však nakonec nestalo, a svěřenci trenéra Kameníka se tak mohli začít chystat na závěrečná střetnutí této sezony. Jak už víme, tak první duel s Mladou Boleslaví pro ně dopadl velmi dobře a nyní už bude záležet jen na nich, zda svůj náskok dokáží udržet. Fastavu by k tomu už měl pomoct také exboleslavský Lukáš Železník, kterému vypršel jednozápasový trest po vyloučení v zápase s Olomoucí.
FK Mladá Boleslav

Středočeši se na začátku jarní části potkali s opravdu velmi dobrou formou a dlouho to vypadalo, že díky skvělé druhé polovině sezony se dostanou do elitní šestky a budou bojovat o titul. V závěru však přišlo o trochu horši období a Weberova družina se nakonec musela spokojit se sedmou příčkou a skupinou o Evropskou ligu. V té ji čekaly Teplice a před tímto dvojzápasem nebylo jasného favorita. Mladá Boleslav ale hned v úvodním utkání Na Stínadlech rozhodla o svém postupu, když svého soupeře doslova zničila osmi brankami. V tomto mači se navíc celek z města automobilů hned dvakrát zapsal do historie samostatné české ligy. Jako třetí tým totiž dokázal vyhrát rozdílem osmi gólů (dříve se to povedlo Jablonci a Slavii) a ruský snajpr Nikolaj Komličenko vsítil svou šestadvacátou branku, čímž překonal střelecký rekord Davida Lafaty ze sezony 2011/2012, kdy se však ještě hrálo jen na třicet kol. Doma už modro-bílí svůj náskok jen kontrolovali a po remíze 1:1 postoupili do finále play-off o Evropskou ligu. V té opět začínali venku a poté, co ve Zlíně prohráli 1:3, budou muset na vlastním stadionu zvítězit rozdílem dvou gólů, pokud chtějí pomýšlet na účast v pohárech.
Hezký páteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! O vítězi letošního ročníku FORTUNA:LIGY už je sice rozhodnuto, nicméně stále je o co hrát. Velmi důležité utkání odehrají Mladá Boleslav a Zlín, kteří se mezi sebou budou prát o možnost zahrát si v příští sezoně předkolo Evropské ligy. O tom, kdo nakonec místenku v pohárech získá, se rozhodne dnes v mladoboleslavské Adidas Aréně, kde je začátek zápasu naplánován na 18:00.